Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2240708 gości

Start arrow Wszystkie publikacje arrow Świetlica arrow CYKL: Ludzie z pasją
CYKL: Ludzie z pasją Drukuj Email

„I jak tu nie kochać psa… „

            „ … gdy pies takie oczy ma”, a to nie tylko oczy ma piękne jak sugerują słowa piosenki, ale i pozostałe części ciała, o czym mogli przekonać się uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej.

         W ciągu ostatnich trzech dni uczniowie z kl. Ia, IIa, Ib i IIb mieli okazję z prezentacji multimedialnej pt. „Pies” dowiedzieć się wszystkiego co każdy miłośnik tych zwierząt wiedzieć powinien zanim stanie się jego opiekunem, poznać różne rasy z 374 zarejestrowanych w Polskim Związku Kynologicznym, zobaczyć największego z psów tzn. WILCZARZA IRLANDZKIEGO, najmniejszego z rasy CHIHUAHUA, pięknego SZPICA MINIATURKĘ i mniej urodziwego GRZYWACZA CHIŃSKIEGO oraz dokładniej poznać jedną z najbardziej popularnych ras tj. YORKSHIRE TERIER.

             W czwartek 7 marca w świetlicy szkolnej nastąpiła kulminacja obchodów Światowego  Dnia Psa, który notabene przypada w sobotę 10 marca. Uczniów z klasy IIb w nagrodę za piękne wykonanie prac plastycznych czekała w świetlicy miła niespodzianka – odwiedziny pani i jej ulubieńca, czyli Pani Magdaleny Szkatuły opiekunki 8-miesięcznej Antoniny zw. Tosią, czyli pieska rasy yorkshire terier.  Pani Magda pokazała różnorodne akcesoria, które służą do pielęgnacji pupilka oraz opowiedziała o tym jak jej córki Ola i Judyta opiekują się Tosią w domu. Uświadomiła dzieciom jak ważna i odpowiedzialna jest rola opiekuna zwierząt domowych. Uczniowie mieli też przyjemność nakarmić Tosię smakołykami i obserwować jej zabawy z ulubionymi pluszakami i balonem. 

Dziękuję pani Magdzie, Tosi oraz wszystkim uczestnikom zajęć świetlicowych za wspólne uczczenie  Światowego  Dnia Psa. 

9 marca już niedługo, ale i w pozostałe dni pamiętajmy o pieskach, kochajmy je

 i mądrze się nimi opiekujmy.

Jolanta Kołakowska

4567321891011

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach