Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2187027 gości

Start arrow Wszystkie publikacje arrow Świetlica arrow Cała Gmina czyta dzieciom
Cała Gmina czyta dzieciom Drukuj Email

Od wielu tygodni wszyscy przygotowujemy się do głównych obchodów uczczenia 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 Zatem i w świetlicy szkolnej w czasie zajęć rozmawiamy z dziećmi o symbolach narodowych, o tym jak doszło do zaborów ziem polskich i o tym kto miał największy wpływ na odzyskanie wolności, jaką rolę odegrały legiony, a kim był Józef Piłsudski.

             W środę, 7 listopada 2018r. odwiedził nas Pan Adam Majgier, emerytowany nauczyciel historii, przewodnik po zamkowych tajemniczych komnatach i jak się potem w czasie spotkania okazało – pasjonat historii Polski.

             Pan Adam, dzieciom z klas pierwszych i drugich SP czytał fragmenty książki współczesnego autora Kazimierza Szymeczko pt. „ A to historia!”. Uczniowie w sposób przystępny dowiedzieli się jakie były losy Polski na przełomie XVIII, XIX i XX wieku uwieńczone sukcesem odzyskania niepodległości w 1918r. W trakcie spotkania nasz gość zadawał dzieciom pytania związane z fragmentem przeczytanego tekstu i poprzez ich wypowiedzi widać było, że wielu z nich ten trudny historyczny temat bardzo zaciekawił, ku mojej i gościa radości.

Ta lekcja czytanej historii na pewno na długo pozostanie dzieciom w pamięci.

Dziękuję Panu Adamowi za wzbudzanie w młodych sercach patriotyzmu i uświadomienie jak ważna jest wolność słowa i ta wolność, w której żyjemy.

Jolanta Kołakowska

10798123456111213

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach