Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2187004 gości

Start arrow Wszystkie publikacje arrow Aktualności arrow Kochajmy zwierzęta nie tylko od święta
Kochajmy zwierzęta nie tylko od święta Drukuj Email

Październik to wyjątkowy okres. Nie bez powodu określany jest mianem Miesiąca Dobroci dla Zwierząt. W tym czasie obchodzone są liczne wydarzenia poświęcone naszym braciom mniejszym.          4 października cały świat zwrócony jest na los wszystkich zwierząt, zarówno domowych pupili jak i tych żyjących na wolności a 25 października  obchodzony jest Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt.

O naszych milusińskich pamiętają również uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza, którzy ostatniego dnia października przeprowadzili w świetlicy zajęcia edukacyjne dla swoich młodszych kolegów.  Ich tematem były oczywiście ZWIERZĘTA. W pierwszym spotkaniu  uczestniczyły  dzieci z przedszkola wraz nauczycielami a w drugim wychowankowie świetlicy. Podczas zajęć  wolontariusze: Jakub  Leonik  i Magdalena Rydzewska starali się uwrażliwić najmłodszych na los zwierząt, szczególnie tych opuszczonych,  uświadomić że zwierzęta, tak jak my, są istotami żywymi, czują oraz mają swoje prawa. Gimnazjaliści przedstawili dzieciom zasady dobrej opieki nad zwierzętami  oraz sposoby  pomagania im w  okresie zimowym. Dzieci  chętnie odpowiadały na pytania, brały udział w proponowanych zabawach, z radością rozwiązywały zagadki o zwierzętach.  Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie dzieci zapamiętają na długo oraz będą dobrymi opiekunami i przyjaciółmi dla swoich pupili.

 Zwierzęta, te duże i małe, domowe, dzikie, czy gospodarskie – wszystkie bez wyjątku zasługują na to by codziennie otaczać je troską i prawidłową opieką. Pamiętajmy o tym  nie tylko od święta.

Dziękuję wolontariuszom: Magdzie Rydzewskiej, Jakubowi Leonik  za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć, Dawidowi  Kochańskiemu za  stworzenie prezentacji multimedialnej.    

                                                                                                                    Opiekun SKW

                                                                                                                     Izabela Ćwik

1234678910111213141516171819

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach