Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2264064 gości

Start arrow Wszystkie publikacje arrow Aktualności arrow Ślubowanie klas pierwszych
Ślubowanie klas pierwszych Drukuj Email

5 października 2018 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Rynie odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas I, od samego rana w szkole panowała świąteczna atmosfera. Nadszedł moment, kiedy Pani dyrektor powitała rodziców, uczniów a szczególnie bohaterów uroczystości- uczniów klasy Ia oraz Ib, którzy byli odświętnie ubrani w niebieskie oraz czerwone birety.

123456789

Następnie sceną zawładnęli uczniowie klasy Vb, którzy zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie przedstawiając inscenizację do piosenki pt. „ Cukrowa wata”. Zanim jednak Pani dyrektor Renata Radziulewicz dokonała pasowania pierwszoklasistów na uczniów, musieli oni udowodnić, iż w pełni na to miano zasługują. Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Dominik Larm postanowił przetestować młodszych kolegów, odpytując ich ze znajomości „Katechizmu małego Polaka”. Ku zaskoczeniu wszystkich, dzieciaki bez mrugnięcia oka wyrecytowały „Katechizm małego Polaka”. Nikt nie miał wątpliwości, że są gotowi, by złożyć uroczyste ślubowanie. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, uczyć się w szkole, jak kochać ojczyznę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem prawego ramienia każdego dziecka „ Pasuję Cię na ucznia szkoły podstawowej”. Również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego obdarowali pierwszoklasistów drobnymi upominkami, życząc sukcesów w nauce oraz oferując pomoc i opiekę starszych kolegów w szkole. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści wykonali piosenkę pt. „ Pasowanie, Ślubowanie” i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Rodzice przybyli w licznym gronie i zorganizowali "słodkie" przyjęcie, podczas którego dzieci bawiły się radośnie w takt gorących rytmów popularnych przebojów.
             Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali będą dla nich drogowskazem na długie lata nauki.

                                                                          

 

                                                                                     Jolanta Symonowicz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach