Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2264127 gości

Start arrow Wszystkie publikacje arrow Świetlica arrow Ruszyła MegaMisja w naszej swietlicy !
Ruszyła MegaMisja w naszej swietlicy ! Drukuj Email

  Uczniowie z klas drugich i trzecich  uczęszczający do świetlicy szkolnej 24 września rozpoczęli  przygodę z MegaMisją. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu przez nauczycielkę Izabelę Ćwik, która zgłosiła świetlicę do konkursu i jest liderem programu.

MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych adresowany  do nauczycieli oraz dzieci w wieku 6-10, który  pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. Wychowankowie  biorąc udział w zajęciach poznają zasady bezpiecznego Internetu, ochrony prywatności, udostępniania treści w sieci, edycji grafik, dźwięków i filmów. Nabywają kompetencje cyfrowe i uczą się w jaki sposób kreatywnie wykorzystywać je podczas nauki i zabawy. Wzmacniają również umiejętności współpracy w grupie.  W czasie każdych zajęć uczniowie śledzą przygody Kuby i Julki oraz Psotnika – wirtualnych bohaterów i podejmują przygotowane przez nich wyzwania. Przebieg zadań oparty jest na fabularyzowanej grze, która przenosi dzieci do cyfrowego laboratorium i pełnej przygód misji. Za realizację wyzwań grupy gromadzić będą punkty i wymieniać je na nagrody dla świetlicy.

Zanim rozpoczęły się pierwsze zajęcia  p. Izabela Ćwik uczestniczyła w zjeździe liderów Megamisji, który odbył się w Warszawie 21-22 września. Na spotkanie do stolicy przyjechało 250 Liderów z całej Polski. W trakcie wydarzenia nauczyciele uczyli się jak wykorzystywać nowoczesne technologie w swojej codziennej pracy, uczestniczyli w  wielu warsztatach, szkoleniach, wykładach, wymieniali się pomysłami aby jeszcze lepiej  realizować założenia programu w szkole. Liderzy mieli również niezwykłą okazję spotkania i rozmowy z ambasadorem MegaMisji – znanym autorem książek dla dzieci i młodzieży, Grzegorzem Kasdepke, który podzielił się doświadczeniami ze spotkań ze swoimi młodymi czytelnikami. Program zjazdu pod względem edukacyjnym był bardzo bogaty i różnorodny. Były to dni pełne inspiracji, wymiany doświadczeń, ale również świetna okazja do nawiązania znajomości pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi w realizację programu. Zdobyta wiedza, nowe umiejętności oraz możliwość spotkania się z liderami z innych szkół na pewno zaowocuje jeszcze większym entuzjazmem podczas realizacji kolejnych wyzwań Megamisji.

s1

s2

s3

 

 

s4

autograf
Po szkoleniu w Warszawie rozpoczęły się zajęcia. Za nami dwa zadania, podczas których uczniowie wcielili się w „dzielnych poszukiwaczy informacji”. Poznali  źródła informacji, dowiedzieli się gdzie szukać wiadomości na interesujący je temat oraz nauczyły się oceniać, w jaki sposób wyszukane informacje będą im przydatne.
                                                   Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania!

                                                                                                                                  Izabela Ćwik

1

2_23_245_278911                                               

                                                                                                     

                                               

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach