Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2154947 gości

Start arrow Wszystkie publikacje arrow Przedszkole arrow Bezpieczne wakacje - spotkania edukacyjne dla przedszkolaków
Bezpieczne wakacje - spotkania edukacyjne dla przedszkolaków Drukuj Email

Wkrótce wakacje!!  - czas zabawy i wypoczynku dzieci, bezpiecznego wypoczynku!

Bezpieczeństwo dzieci jest bardzo ważne, zwłaszcza, że czas wolny, piękna pogoda sprzyja zabawom, dłuższemu pobytowi dzieci na powietrzu, wyjazdom do różnych, często nieznanych dzieciom miejsc.

            Uwrażliwienie przedszkolaków na zachowanie zasad bezpieczeństwa w tym czasie przyniesie wiele korzyści. Jest to zadanie dla nas wszystkich dorosłych, tak wychowawców, jak i rodziców.

Przez cały rok szkolny dzieci podczas różnorodnej aktywności w przedszkolu już od najmłodszej grupy nabywały wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie właściwego zachowania się w różnych sytuacjach życia codziennego, uczyły się zasad bezpieczeństwa, poznawały konsekwencje nierozważnych zachowań podczas zabaw.

            Podsumowaniem naszych działań edukacyjnych, w trosce o bezpieczeństwo i kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń, a zarazem sprawdzianem wiedzy dzieci, był cykl spotkań z ludźmi, którzy na co dzień troszczą się o nasze bezpieczeństwo i służą nam pomocą.

 Na przełomie maja i czerwca  dzieci spotkały się z : pszczelarzem, weterynarzem, policjantami, strażakami.

            Podczas wycieczki do Gabinetu Weterynaryjnego, lekarz weterynarii Pan Zdzisław Świder opowiedział przedszkolakom jak wygląda badanie zwierząt, zwrócił uwagę na to jak należy dbać o swoje zwierzęta.  Przestrzegł przed zabawami z obcymi zwierzętami, a także prezentował dzieciom postawę, jaką należy przyjąć kiedy zwierzę atakuje.

            W trakcie dzisiejszego pikniku na terenie remizy OSP dzieci spotkały się ze strażakami i policjantami. Miały możliwość zasiąść za kierownicą wozu policyjnego i strażackiego, jednocześnie utrwalając sobie numery alarmowe służb ratowniczych, oglądając sprzęt gaśniczy oraz do udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych.  Utrwaliły też wiedzę na temat bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

            Mamy nadzieję, że zorganizowane spotkania przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa wśród dzieci, pozwolą uniknąć zagrożeń i spędzić radośnie wakacje.


1234567891011121314151617181920212324252627

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach