Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2187049 gości

Start arrow Wszystkie publikacje arrow Aktualności arrow Robotyka i programowanie nie jest nam obce...
Robotyka i programowanie nie jest nam obce... Drukuj Email

"Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych. Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego." 
                                                                                Mahatma Gandhi

 

28 maja 2018r. grupa uczniów z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z oddziałami gimnazjalnymi w Rynie wyruszyła na wycieczkę do Olsztyna. Wyjazd, był ostatnim etapem zajęć w ramach projektu „Zaprogramuj Przyszłość”, w którym dzieci aktywnie uczestniczyły przez ostatnich kilka miesięcy.

Pierwszym punktem naszej eskapady były zajęcia z robotyki i programowania, które przygotowała dla nas Akademia Nauki z Olsztyna. Zadaniem dzieci podzielonych w zespoły, było zbudowanie lwa i krokodyla z klocków lego zgodnie z instrukcją. Następnie uczniowie po wyposażeniu robotów w silniki i sensory ruchu musieli zaprogramować je tak, aby wykonywały ich polecenia. Zajęcia były bardzo ekscytujące, uczestnicy byli bardzo zaangażowani, a dzięki tym warsztatom kształtowali: umiejętności manualne, orientację przestrzenną, kreatywność, koncentrację, wiarę w swoje możliwości, oraz wyznaczanie i osiąganie celu.

Kolejnym etapem wycieczki, było odwiedzenie Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, gdzie mogliśmy obejrzeć projekcję pt. „Opowieści o niebie i gwiazdach”. Na kilkadziesiąt minut przenieśliśmy się w wirtualną podróż  po północnym niebie, dzięki czemu dowiedzieliśmy się,  jak rozpoznawać gwiazdozbiory i poznaliśmy ich historię. Oprócz tego,  obserwowaliśmy wieczorne niebo widoczne na początku poszczególnych pór roku. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały i oglądały film, deklarując na koniec, że teraz bardziej dociekliwie będą obserwować niebo nad naszym pięknym Rynem.

W programie wycieczki znalazło się również zwiedzanie olsztyńskiej starówki, która bardzo spodobała się dzieciom, a posąg Mikołaja Kopernika był oblegany przez uczniów, którzy  chcieli zrobić sobie zdjęcie ze słynnym astronomem. Na koniec udaliśmy się na wyczekiwany przez dzieci obiad, który dał nam siły na bezpieczny powrót do domu. To był dzień pełen wrażeń i przeżyć... zobaczcie sami.

Tekst: Elwira Wilamowicz

r3r10r11r7r8r9


r1r4r5r6

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach