Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2118589 gości

Start arrow Wszystkie publikacje arrow Aktualności arrow "Czysty Ryn - segregacja to styl życia"
"Czysty Ryn - segregacja to styl życia" Drukuj Email

Tak brzmiało motto tegorocznych obchodów  Dni Ziemi 2018 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rynie.  Inauguracja obchodów Dni Ziemi 2018r. rozpoczęła się już 23.04., kiedy to odbyła się prezentacja na temat ochrony płazów krajowych, przeprowadzona przez przedstawiciela  Mazurskiego Parku Krajobrazowego.  Światowy Dzień Ziemi to idealna okazja, żeby zastanowić się nad wpływem, jaki każdy  z nas ma na środowisko naturalne. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem walki  z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Cała społeczność szkolna została zaangażowana w działania i obchody. Uczniowie z klas  siódmych oraz klasy drugie i trzecie gimnazjum wzięli udział w zajęciach plastycznych i EKO- zabawach z wykorzystaniem surowców wtórnych. Uczniowie podzieleni na trzy grupy wykonali  plakaty na temat:

Grupa I- Nasze działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego w moim mieście, gminie.

Grupa II-  Działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego w kraju.

Grupa III- Działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego na świecie.

Oceniana były zgodność  pracy z tematyką, pomysłowość oraz  walory estetyczne

Każda grupa zaprezentowała  krótko swój plakat.

Następnie uczniowie wzięli udział w rozgrywkach miedzy klasowych . Były to zawody sprawnościowe z wykorzystaniem surowców wtórnych:

·        Rzuty plastikowymi butelkami do kosza

·        Biegi z rurą

·        Kręgle z butelek

·        Bieg na czas z butelką wypełnioną wodą, sztafeta.

 

Uczniowie mogli się przekonać, jak łatwo można zorganizować zawody sportowe posiadając jedynie plastikowe butelki. Wcześniej uczestniczyli w zawodach – segregacja na czas. Liczył się czas i poprawność wykonania zadania. Wszystkie konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. Zawody sportowe wygrała klasa IIA. W tym dniu zaplanowane były również zajęcia terenowe. Niestety z powodów  pogodowych nie odbyły się. Pomysłodawczynią i koordynatorem obchodów  Dnia Ziemi była pani Jolanta Przymorska.  Podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu imprezy należą się również pani Aldonie Lemieszek, panu Andrzejowi Koleśnikowi, pani Krystynie Wójcik , pani Elżbiecie Rudnik oraz uczniom : Izabeli Jarmołowicz, Dianie Tomaszewicz i Jakubowi Frydrycy

pla1pla2pla3pla4

 pla5pla6pla7pla8

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach