Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2187020 gości

Start arrow Wszystkie publikacje arrow Aktualności arrow Niezwykle radosny - Pierwszy Dzień Wiosny!!!
Niezwykle radosny - Pierwszy Dzień Wiosny!!! Drukuj Email

Żeby tradycji stało się zadość, społeczność Szkoły Podstawowej z oddziałami Gimnazjalnymi w Rynie świętowała dzisiaj przyjście wiosny. Po długiej, mroźnej i  zmiennej pogodzie zimowej, nastał  dzień 21 marca.  Jak wszyscy wiemy, jest to data pierwszego dnia kalendarzowej wiosny.  I właśnie dlatego w wesołych, wiosennych  nastrojach, kolorowych ozdobach, przywitaliśmy długo oczekiwaną wiosnę.

Obchody tego dnia,  nie były jednak standardowe. Nikt nie pomyślał o wagarach, nie topiliśmy Marzanny, za to mieliśmy dzisiaj w programie mnóstwo innych atrakcji. Uroczystość rozpoczęliśmy od wiosennego pokazu mody  opracowanego przez Samorząd Uczniowski. Młodzież i wychowawcy wszystkich klas w rytm muzyki, przebrani za nowoczesne Marzanny i Marsa (kreatywność nie miała granic) prezentowali swoje pomysły. Kolorowe stroje, pompony, kwiaty, transparenty, gadżety do kibicowania i elementy aktorstwa stworzyły przyjazną i sympatyczną atmosferę. Po głosowaniu i podliczeniu punktów okazało się, że serca publiczności podbiła klasa III b gimnazjum z wychowawcą panem Andrzejem Pelcem, która otrzymała nagrodę, a mianowicie wspólne wyjście na godzinę kręgli do Hotelu „Zamek Ryn”. Następnie uczniowie klas 7 , 2 i 3 gimnazjum uczestniczyli w terenowej grze matematycznej „ Uwolnić Wiosnę”, którą przygotowała pani Aldona Lemieszek. Młodzież zmagała się z nietypowymi zadaniami matematycznymi i  logicznymi. Magiczne trójkąty  i wykorzystanie w terenie  wiedzy zdobytej w szkole doprowadziło ich do mety. Jako pierwsza, wszystkie zadania prawidłowo wykonała klasa III a gimnazjum. Zwycięzcy otrzymali nagrodę w postaci klasowego wyjścia na kręgle do Hotelu „Zamek Ryn”. Myślicie, że to już koniec atrakcji? Absolutnie, sala gimnastyczna stała się boiskiem „Wiosennej Ligi Sportowej”, którą przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego. Drużyny zmagały się w międzyklasowych  rozgrywkach piłki ręcznej, nożnej oraz piłki  siatkowej. Zasady fair- play , to czego uczą się dzieci na lekcjach w-f,  dały dzisiaj efekty. Pot, zmęczenie, a czasem nawet łzy, pokazały ogromne zaangażowanie i ducha walki, nikt się nie poddawał,  a publiczność szalała. Pompony, okrzyki, rymowanki i transparenty sprawiły, że poczuliśmy się niczym kibice na Stadionie Narodowym. Jesteście ciekawi wyników? Znajdziecie je pod artykułem.

Kolejny raz przekonaliśmy się, że warto organizować takie przedsięwzięcia. Uczniowie doskonale się bawili(a my razem z nimi), włożyli mnóstwo pracy w  przygotowanie transparentów i strojów, a dla nas była to doskonała okazja do integracja zespołów klasowych, pielęgnowania dobrych tradycji szkolnych i zasad uczciwej rywalizacji. Oprócz tego, chcieliśmy pokazać młodzieży, że warto wyjść z domu, uczestniczyć w różnych aktywnościach sportowych, ponieważ sprzyja to prawidłowemu rozwojowi, a wydzielające się endorfiny wprawiają nas w doskonały i przyjazny nastrój. Na wszystkie  te umiejętności i aktywności,  kładziemy ogromny nacisk w naszej szkole, bo w końcu Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.” Paulo Coelho

w1w2w3w4w5w6w7w8w9w10w11w12w13w14

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach