Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2078445 gości

Start arrow Wszystkie publikacje arrow Aktualności arrow VIII Turniej Miast Historycznych- nie mogło nas nie być !!!!!
VIII Turniej Miast Historycznych- nie mogło nas nie być !!!!! Drukuj Email
12 lutego b.r. uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rynie, już po raz ósmy wzięli udział w  Turnieju Miast Historycznych, który odbył się w Hotelu Zamek Ryn. Po przybyciu wszystkich drużyn z okolicznych szkół i oficjalnym otwarciu, zaczęła się wspaniała przygoda.

Turniej rozpoczęto od zmagań teoretycznych. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych zmierzyli się z poszukiwaniem historii na terenie zamku. Zadanie składało się z kilku etapów, gdzie młodzież musiała wykazać się  wiedzą historyczną oraz umiejętnością współpracy w grupie. Poza tym, dzieci z  poszczególnych szkół  prezentowały scenki historyczne. Nasi uczniowie z klasy IV a i b, przedstawili legendę za pomocą   pantomimy, która opowiadała historię powstania naszych pięknych jezior mazurskich, a wspaniale dobrane podkłady muzyczne, znacząco podkreśliły nastrój.  Ogromne zaangażowanie dzieci oraz Pań: Renaty Jodko i Małgorzaty Buczyńskiej, które włożyły wiele serca w to przedstawienie, można było zobaczyć w każdej minucie wystąpienia. Precyzja, przygotowanie i profesjonalne podejście przyniosło nam sukces… ale o tym dowiecie się później.

Podczas dzisiejszego spotkania było również mnóstwo śmiechu i zabawy. Uczniowie brali udział w różnego rodzaju konkurencjach, uczyli się tańca dworskiego, belgijskiego, oglądali walkę wspaniałych rycerzy, oraz próbowali swoich sił w zmaganiach sprawnościowych tj. rzucanie podkową, grupowy bieg ze związanymi nogami czy rzucanie wiankiem na miecz. Po tych wszystkich atrakcjach, na uczestników czekał gorący poczęstunek, a turniej zakończył się ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród.

Możemy być bardzo dumni z naszych drużyn, ponieważ zajęli dzisiaj następujące miejsca:

- I miejsce reprezentacja gimnazjum

- II miejsce reprezentacja szkoły podstawowej

- I miejsce  Ex aequo ze szkołą z Baranowa  w kategorii scenki historyczne.

Udział w turnieju, okazał się wspaniałym przeżyciem. Było mnóstwo atrakcji, dzięki czemu uczniowie z wielkim zaciekawieniem pogłębiali wiedzę historyczną na temat epoki średniowiecza i jego kultury oraz życia w zamkach i miastach Państwa Zakonnego.  Przedsięwzięcie, jak co roku było fantastycznym doznaniem, a samo miejsce, wprawiło nas w znakomity nastrój.

Z tego miejsca chciałabym serdecznie podziękować, osobom które przyczyniły się dzisiaj do sukcesu:

Pani Teresie Jankowskiej

Pani Małgorzacie Buczyńskiej

Pani Renacie Jodko

Oraz następującym uczniom:

Dawidowi Kochańskiemu, Weronice Ackiewicz, Wiktorii Kraska, Julii Odojewskiej, Annie Onyszko, Laurze Pawelczyk, Oskarowi Romanowskiemu, Katarzynie Bujko, Julii Cybul, Agacie Gocalińskiej, Julii Jagielskiej, Emilli Kociałkowskiej, Dorocie Krystofik, Agacie Marciniak, Aleksandrze Mikosza, Wiktorii Malinowskiej, Klarysie Radziulewicz, Hubertowi Szkatuła, Kacprowi Klijer, Amelii Klijer, Jakubowi Gocalińskiemu, Dariuszowi Racławskiemu, Aleksandrze Waszczyn, Alicji Jocz, Jakubowi Leonik, Piotrowi Rembalskiemu, Karolinie Soból oraz Amelii Wolańskiej.

Tekst: Elwira Wilamowicz

h1

h2h3h4h5h6h7h8

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach