Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2118602 gości

Start arrow Wszystkie publikacje arrow Aktualności arrow Zakodowane trzecie klasy
Zakodowane trzecie klasy Drukuj Email

Od połowy stycznia b.r. w Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Rynie realizowany jest projekt Fundacji Orange „Zaprogramuj Przyszłość”. Z wielkim zaangażowaniem biorą w nim udział dwie klasy trzecie z naszej szkoły. Celem projektu jest,  nabycie przez dzieci (poprzez zabawę) umiejętności współpracy, logicznego myślenia, kreatywności, rozwiązywania problemów,  oraz przewidywania różnych następstw.

 Już pierwsze zajęcia pokazały, jak wielkie jest ich zaangażowanie i ciekawość. Słuchały zakodowanej instrukcji w wierszu, budując zgodnie ze wskazówkami zamek. Następnie ustalały za pomocą strzałek, drogę rycerza na szczyt budowli. Zadanie wcale nie było proste, ponieważ krok po kroku musiały zakodować jego ruch w taki sposób, aby mógł dotrzeć do celu. Poza tym, dzieci, układały obrazkowe sudoku na wielkiej macie, które doskonale rozwijało logiczne myślenie i umiejętność współpracy w grupie.

Wspaniałą zabawą, którą realizowaliśmy na zajęciach, ale wymagającą zaangażowania okazało się kodowanie drogi wnuków do domów swoich dziadków. Uczniowie otrzymali instrukcję, której musieli się trzymać, aby odnaleźć dom swojego dziadka. Podczas kodowania drogi, robili zakupy, liczyli ile pieniążków będą kosztowały produkty, oraz ile reszty powinni otrzymać od pani ekspedientki. Dzieci bardzo  zaangażowały się w to zadanie, w grupach słychać było wielką burzę mózgów, która zakończyła się sukcesem wszystkich zespołów.

 Przed naszymi uczniami jest jeszcze wiele ciekawych zadań. Będą na coraz wyższym poziomie rozwijały wszystkie umiejętności, o których już wspomniałam, czekają je także niespodzianki technologiczne, lecz szczegółów nie zdradzę. Mam nadzieję, że będziecie śledzili dalsze artykuły dotyczące zakodowanych trzecioklasistów naszej szkoły.

Tekst: Elwira Wilamowicz

k1k2k3k4k5k6k7k8

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach