Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2078447 gości

Start arrow Wszystkie publikacje arrow Aktualności arrow Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów
Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów Drukuj Email

              W piątek 6 października 2017r. w jesiennej aurze, pierwszoklasiści wraz z rodzicami tłumnie przybyli na Święto Szkoły. W asyście swoich wychowawczyń; kl. Ia z panią Teresą Skwarską i kl. Ib z panią Jolantą Kołakowską, dumnie wkroczyli do sali i w skupieniu uczestniczyli w uroczystości. Wszyscy ubrani w strój galowy, w obliczu dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego złożyli ślubowanie na sztandar szkolny, przyrzekając min. być dobrymi i pracowitymi uczniami.

             Potem złożyli egzamin ze znajomości „ Katechizmu polskiego dziecka”, wyrecytowali wiersze, zaśpiewali piosenkę i przez Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rynie Pana Krzysztofa Cybula oraz Panią Dyrektor Renatę Radziulewicz zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Rynie. Wychowawczynie wręczyły ufundowane przez Radę Rodziców dyplomy i pamiątkowe znaczki, a przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego podarowała woreczki na strój gimnastyczny i długopisy.

              Przy gromkim aplauzie koleżanek i kolegów ze starszych klas dumnie przeszli po dywanie i machając na pożegnanie udali się do swoich sal na zabawę. Usiedli przy suto zastawionych stołach, które przygotowali im rodzice. Był też czas dla fotoreporterów, później na tańce, ciekawe konkursy i spontaniczną zabawę przy muzyce, o którą zadbał pan Wojtek. Radości nie było końca, humory dopisywały wszystkim. Dobra zabawa ma to do siebie, ze cieszy, ale też kiedyś się kończy. W związku z tym po tak intensywnym dniu, pełnym wrażeń, przyszedł czas na pożegnania.

Dziękujemy dzieciom za zachowanie godne pierwszoklasisty,

Dziękujemy rodzicom za kolorową i słodką oprawę,

Dziękujemy dyrektorom, nauczycielom, prowadzącym i pracownikom szkoły za pomoc w zaangażowaniu i sprawnym przeprowadzeniu tej uroczystości,

Dziękujemy panu Wojtkowi za muzykę.

Wychowawczynie kl. Ia i Ib.

s1s2s3s4s5s6s7s8s9s10s11s12s13s14s15s16s17s18s19s20
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach