Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1838274 gości

Start arrow Przedszkole
Przedszkole
,,Tomcio Łakomczuszek...''- przedstawienie teatralne Drukuj Email

 13 kwietnia 2018 r.  nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne pt. ,,Tomcio Łakomczuszek w Krainie Czekoladowych Serduszek'' w  wykonaniu aktorów Studia Teatralnego ,,Magik'' z Białegostoku.

         Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały przygody Tomcia, który bardzo lubił słodycze, czipsy i objadał się nimi w nadmiarze, nie patrząc na konsekwencje. Dlatego też Czekoladowa Czarownica zabrała go do Czekoladowej Krainy, z której nie ma ucieczki.

          Na szczęście uratował go Doktor Zdrówko, uświadamiając małemu łasuchowi i wszystkim dzieciom, co to jest piramida zdrowego żywienia i jakie znaczenie dla naszego zdrowia mają witaminy, ćwiczenia oraz dbanie o czystość.

Aktorzy w ciekawy i humorystyczny sposób pokazali małym widzom, jak należy się zdrowo odżywiać, a Tomcio zrozumiał, że czekoladki, czy pączki na śniadanie,  to nie jest najlepszy pomysł.

Bardzo nam się podobało,  były więc wielkie brawa na zakończenie spektaklu.

1234567891110


12131415161718

 
Zajączek w przedszkolu Drukuj Email

       Tuż przed Świętami Wielkanocnymi mieliśmy w przedszkolu bardzo miłą wizytę. Każdą z 6 grup przedszkolnych odwiedził Zajączek z Kurką.  Dzieci były zachwycone i wszystkie chętnie uczestniczyły w zaproponowanej przez Zajączka zabawie z koszyczkiem.  

         Z przyjemnością też odgadywały kolejne zagadki losowane z koszyczka.  Było wesoło, radośnie i poczuliśmy prawdziwą, świąteczną atmosferę.

         Wielkanocni goście obdarowali przedszkolaków drobnymi upominkami, zakupionymi i przygotowanymi prze Radę Rodziców.

Wizytę Zajączka zorganizowały nauczycielki: Elwira Wilamowicz, Patrycja Mścichowska.

Bardzo dziękujemy :)

123456789101112

 
Wielkanocne przypadki zajączka Sałatki Drukuj Email

26 marca 2018 r. odwiedzili nas w przedszkolu aktorzy Studia Teatralnego ,,Magik'' z Białegostoku i zaprezentowali nam przedstawienie pt. ,,Wielkanocne przypadki zajączka Sałatki''.

Bohaterowie spektaklu : zajączek Sałatka, Wiosenna Wróżka, kura Szarobura, pan Baran przypomnieli dzieciom o przedświątecznych przygotowaniach. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie i aktywnie uczestniczyły w jego przebiegu.

           W trakcie wielu przygód wesołych przyjaciół, mali widzowie przypomnieli sobie tradycje wielkanocne, okazało się, że doskonale znają zawartość wielkanocnego koszyczka. Z  wielką ochotą ozdobiły ,,niezadowolone '' białe jajo, by poczuło się jak wielkanocna pisanka.

           Zrozumiały też, że każdy powinien spędzać Święta rodzinnie i radośnie, tak jak zajączek Sałatka, który został zaproszony do domu kury Szarobury i koguta Szarobuta.

Bardzo nam się podobało, nagrodziliśmy aktorów wielkimi brawami.

123456789101112

 

 
Powitanie wiosny Drukuj Email

22 marca 2018 r. nasze przedszkolaki wraz z nauczycielkami wzięły udział w uroczystości Powitania Wiosny.

Na uroczystość zaproszona została Dyrektor ZSP Pani Renata Radziulewicz.      

       Imprezę, która odbyła się w sali świetlicy szkolnej przygotowała grupa ,,Żabek'' pod kierunkiem nauczycielki Anny Kociukiewicz.  Dzieci wystąpiły w inscenizacji wiersza ,,Przyjście wiosny'', zaprezentowały też  Taniec Motyla. Było bardzo kolorowo, wiosennie i radośnie.

       Żegnając Zimę piosenkami i okrzykami, dołożyliśmy wszelkich starań by nie nachodziła nas więcej w najbliższym czasie, a Marzannę tradycyjnie wysłaliśmy do ,,zamrażarki''.

W roli radosnej, kolorowej Wiosny wystąpiła Pani  Ewelina  Lipka.

         Tę przez wszystkich oczekiwaną porę roku powitaliśmy piosenkami: ,,Maszeruje wiosna'', ,,Bocian'', ,,Marcowe żaby''.

Przedszkolaki nie miały też trudności z rozwiązaniem wiosennych zagadek przygotowanych przez Panią Wiosnę, każda z   6 grup przedszkolnych wykazała się znajomością nazw wiosennych kwiatów, ptaków powracających wiosną. W nagrodę były brawa oraz koszyczki z wiosennymi kwiatkami, a dla każdego przedszkolaka pyszne rzodkiewki.

Na zakończenie Pani Hania podziękowała małym aktorom za występ i przekazała drobne słodkości dla wszystkich ,,Żabek''.

12345

67891011

121314

151617

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 65
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach