Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 1 gość
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1646812 gości

Start arrow Przedszkole
Przedszkole
Grupa wakacyjna w Przedszkolu Samorządowym w Rynie Drukuj Email

U NAS W LIPCU TO SIĘ DZIAŁO, ŻE AŻ TCHU NAM BRAKOWAŁO...

            Lipiec, to czas wakacji,  a więc  odpoczynku, relaksu, oraz  dobrej zabawy. Tego wszystkiego nie brakowało naszym małym uczestnikom, którzy spędzili ten okres w przedszkolu. Przez cały miesiąc nauczyciele i obsługa przedszkola, bardzo starała się zapewnić dzieciom mnóstwo atrakcji. Maluchy odpoczywały od zajęć dydaktycznych, ale nie można stwierdzić, że niczego się nie nauczyły… Zacznijmy zatem  od początku…

            Już pierwszy tydzień był bardzo atrakcyjny, ponieważ 7 lipca, odbyło się ognisko, podczas którego, panie Patrycja Mścichowska i Elwira Wilamowicz zabrały wszystkich uczestników w daleką podróż w nieznane miejsca. Zabawę rozpoczęły przywitaniem, pląsając w rytm muzyki. Następnie dzieci wsiadły do pociągu i przy piosence „Woo Hoo” udały się na wycieczkę. Pierwszą stacją było Morze Śródziemne, które musiały przepłynąć kraulem. Po wyczerpującej podróży w ciepłej i słonej wodzie morskiej, dzieci dotarły na gorącą, piaszczystą pustynię, którą pokonały na grzbietach wielbłądów. Wycieczka zakończyła się wizytą w Dżungli, a tam w rytm muzyki „W dżungli nic” podróżowicze nauczyli się układu tanecznego, przy pomocy którego, naśladowali zwierzątka t.j słoń, żyrafa, małpka, czy wąż. Atrakcji nie było końca, ponieważ pani Ewelina Filipek zaprosiła starszych uczestników, do gry terenowej. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy i każda z nich musiała przebyć slalom, który składał się z punktów, na których zostały umieszczone pytania o tematyce wakacyjnej. W tym czasie młodsi uczestnicy imprezy pod opieką pani Anity Tofel, próbowali swoich siły z zabawie zręcznościowej- rzucanie woreczkiem do wiader. Po intensywnym czasie zabaw, przedszkolaki upiekły nad ogniskiem kiełbaski, które zjadły z apetytem na świeżym powietrzu w ramach drugiego śniadania. Po smakowitym posiłku, dzieci łapały bańki oraz  relaksowały się na ścieżce sensorycznej, chodząc boso po trawie, piasku oraz kamienistym torze. Tego dnia pogoda nam dopisała, a czas spędzony na świeżym powietrzu wprawił nas w radosny nastrój wakacyjny.

            Następna atrakcja odbyła się 12 lipca. Dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych, podczas których, samodzielnie wykonały pyszne i zdrowe deserki z jogurtu naturalnego i świeżych owoców sezonowych. Wspaniałe, kolorowe rarytasy dopełnił słodki, naturalny miodek. Deserki zniknęły z miseczek w bardzo szybkim tempie, a panie: Emilia Patalan i Jolanta Kunicka z radością obserwowały jak maluchy jedzą zdrową żywność. Warsztaty pokazały nam, że w kreatywny sposób i niewielkim kosztem możemy zachęcić nasze pociechy do zjadania owoców, które są potrzebne szczególnie tym małym organizmom. Ponadto dzieci trenowały sprawność manualną krojąc soczyste owoce. To był miły, smakowity i soczysty początek dnia.

            13 lipca, to kolejny dzień wzmożonych atrakcji wakacyjnych. Dzień rozpoczął sie warsztatami kulinarnymi, podczas których dzieci poznały tajemną recepturę przygotowania pizzy. Pod okiem doświadczonej kucharki pani Doroty Nowak oraz pań Hanny Wędrowskiej- Saramak i Jolanty Kunickiej przedszkolaki, przygotowały ciasto, oraz pokroiły składniki, które następnie ułożyły na spodzie pizzy. Małe sprawne rączki, oraz niesamowita twórczość sprawiły, że pizze były bardzo kolorowe i apetyczne. Jak się domyślacie najprzyjemniejszą częścią warsztatów, była konsumpcja. Zajęcia kulinarne, były ciekawym sposobem na utrwalenie dzieciom podstawowych zasad higieny pracy w kuchni, jak również ćwiczenie zasad kulturalnego zachowania się przy stole.

Tego dnia mięliśmy  jeszcze  jedną niespodziankę dla przedszkolaków, ponieważ zostaliśmy zaproszeni na dni otwarte, przez Środowiskowy Dom Samopomocy przy RYSIPON” –„Dar Serca”.  Korzystając z uroków naszego pięknego miasteczka i ładnej pogody, spacerkiem dotarliśmy na miejsce, a tam serdecznie przywitali nas organizatorzy przedsięwzięcia, którzy przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji. Były zabawy zręcznościowe, dzięki którym każdy przedszkolak dostał słodką lub puszystą nagrodę(słodycze i pluszaki). Uczestniczyliśmy w zabawach z chustą animacyjną, dzieci korzystały również z usług utalentowanych malarek twarzy. Na koniec czekał na nas słodki poczęstunek. W tym miejscu, chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować, za cudowne, ciepłe i profesjonalne umilenie nam czasu. Ten dzień, dzięki Wam był bardzo miły i będziemy go pamiętać jeszcze bardzo długo. Bardzo chętnie odwiedzimy Was za rok.

            Pewnie myślicie, że to koniec atrakcji? Nic podobnego, ponieważ 14 lipca pojechaliśmy na wycieczkę do Mazurolandii- Mazurskiego Parku Atrakcji. Tam, dzieci podziwiały ogromne figury zwierząt, miniatury zamków i pałacyków z całej Polski. Pan przewodnik opowiadał bardzo ciekawe historie związane z obiektami znajdującymi się na terenie Parku. Następnie dzieci jeździły kolejka, strzelały z wiatrówki do tarczy, z łuku do tarczy oraz wchodziły do rakiety aerodynamicznej, skakały na trampolinie, „kąpały się” w basenie z piłkami i zjeżdżały z dmuchanej zjeżdżalni. Potem z wielkim apetytem zjadły śniadanie na świeżym powietrzu. Po krótkim odpoczynku, pełni wrażeń wróciliśmy do autobusu i udaliśmy się w drogę powrotną.

Kilka dni później, bo 19 lipca nasze przedszkole odwiedził niespodziewany gość. Była to Pani Lato, która zaprosiła naszych dzielnych przedszkolaków do zabawy, której celem było odnalezienie magicznego, wakacyjnego skarbu. Dzieci, za pomocą gry „Podchody” przygotowanej prze panią Patrycję Mścichowską i Elwirę Wilamowicz  szukając i wykonując różne ciekawe zadania, oraz kierując się podpowiedziami za pomocą schowanych strzałek, musiały odnaleźć skarb. Zadania były bardzo zróżnicowane, tak, aby zarówno dzieci młodsze jak i starsze mogły uczestniczyć w zabawie. Układały napis „wakacje”, śpiewały, tańczyły, odgadywały rebusy, segregowały ziarenka, skakały w klasy,  kredą tworzyły piękną łąkę na placu apelowym, pokonywały tor przeszkód, wywoływały słońce. Prawidłowe wykonanie zadań doprowadziło ich do piaszczystego boiska, w którym znajdowała się instrukcja podpowiadająca gdzie znajduje się skarb. Po odnalezieniu, okazało się, że muszą wypowiedzieć magiczne zaklęcie, które otworzyło kufer. Zabawa przyniosła dzieciom mnóstwo radości, ponieważ towarzyszył jej duch walki, rywalizacji i tajemnicy. To była niesamowita przygoda podczas której, mogli uczyć się współpracy, wzajemnej pomocy, uważnego słuchania i dokładnego wykonywania poleceń.

            20 lipca dzieci wzięły udział w kolejnych warsztatach kulinarnych, podczas których wykonały zdrowe i kolorowe szaszłyki owocowe. Tego dnia przedszkolaki miały dużo pracy, każdy kroił owoce na kawałki oraz nadziewał na patyczki tworząc pyszne szaszłyki. Po skończonej pracy dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki z mnóstwem witamin. Warsztaty dały im dużo satysfakcji i twórczej zabawy.

            21 lipca to dzień, w którym dzieci samodzielnie przygotowywały ognisko. Starsi chłopcy zbierali cienkie patyki do rozpałki, a dziewczynki ustawiały stos drewna do podpalenia. W trakcie ciężkiej pracy, panie zwracały uwagę, aby wszystkie dzieci przestrzegały zasad bezpieczeństwa. Odbyła się również rozmowa podczas której, wspólnie ustalono jakie niebezpieczeństwo może nas spotkać, jeżeli nie będziemy uważni, a także omówiliśmy w jakich miejscach można rozpalać ognisko, a w jakich jest to kategorycznie zabronione. Musimy przyznać, że efekt końcowy naszego ogniska, był bardzo smaczny i syty. Kiełbaska z chlebkiem i ketchupem smakowała wszystkim maluchom i dała nam dużo sił na zabawy przy ognisku, które niestety przerwał nieoczekiwany deszczyk.

            Warsztaty kulinarne cieszyły się dużym powodzeniem, więc postanowiliśmy w dniu 26 lipca upiec gofry. Po umyciu rączek dzieci mieszały ciasto, kroiły owoce oraz z niecierpliwością czkały na pięknie pachnące gofry pieczone przez panie. Żeby nie było tak łatwo, maluchy samodzielnie udekorowały chrupiące przysmaki owocami, które najbardziej lubią. Na samo wspomnienie tego dnia, aż „ślinka cieknie”.

            Dzień 27 lipca również upłynął nam bardzo pracowicie, ale twórczo. Dzieci pod czujnym okiem pań i doświadczonego pana Darka Łukasika wykonały piękny latawiec. Nie był to jednak taki zwykły latawiec, ponieważ była to złota rybka, która spełniła nasze najważniejsze życzenie. Pewnie się zastanawiacie jakie? Otóż prosiliśmy złotą rybkę, aby pogoda nam dopisała i nasza rybka mogła się unieść w górę dzięki podmuchom wiatru. Efekty naszej ciężkiej i żmudnej pracy zobaczycie na zdjęciu.

            Powoli zbliżamy się do końca, ale zanim podsumujemy, opiszę Wam, co ciekawego przyniosły nam kolejne dni. Otóż 28 lipca pod okiem pani Janiny Kisielak, nasi mali piekarze poznali sposób przygotowania pysznych bułeczek drożdżowych. Z ciekawością maluchy obserwowały jak rośnie ciasto, a potem małe rączki z pomocą nauczycieli formowały i nadziewały nasze bułeczki pachnącą marmoladą. Maluchom nie podobał się zapach surowego ciasta, jednak po upieczeniu bułeczki pachniały nieziemsko, a pełne buźki przedszkolaków i prośby o dokładki potwierdziły ich smak.

            Niestety, 31 lipca był ostatnim dniem w przedszkolu. Jednak nie był to leniwy i nudny czas. Kinderbal, na który dzieci bardzo czekały i przygotowywały się od kilku dni. Doskonała muzyka, słodkie poczęstunki, malowanie buziek, bańki mydlane, pląsy przy przebojach dziecięcych. To wszystko jednego dnia. Kolorowe stroje i widok uśmiechniętych przedszkolaków, utwierdził nas w przekonaniu, że ciężka praca nauczycieli, przyniosła zamierzony efekt. I jak tu nie kochać swojej pracy?

            Kochani, to już koniec opowieści o wakacyjnej grupie przedszkolaków z Rynu. Mam nadzieję, że chociaż trochę oddałam Wam, jak cudowny był to czas. Tak dużo radości, satysfakcji, zaangażowania i zapału miały dzieci, że jako nauczyciele mamy satysfakcję. Jak widzicie, wakacje w przedszkolu to nie konieczność… to świetna zabawa, która uczy, to umiejętność współpracy, samodzielność, a przede wszystkim to niezapomniane wspomnienia… Życzę Wam wszystkim pogodnych i równie udanych wakacji, do zobaczenia we wrześniu.

bal_2

 bal_3bal_4bal_5bueczki_1bueczki_2deser_owocowydeser_owocowy2deser_owocowy3gofry_3latawiec1latawiec_2latawiec_4ognisko_3ognisko2ogniskoowocowe_szaszykiowocowe_szaszyki_2owocowe_szaszyki_3pizzapizza1pizza2pizza4podchody1pochodypodchody_8podchody_6

 

           

           

 
Przedstawienie teatralne Jaś i Małgosia Drukuj Email

To już ostatnia w tym roku szkolnym wycieczka do Mrągowskiego Centrum Kultury i Turystyki na przedstawienie teatralne. Tym razem nasze przedszkolaki obejrzały spektakl pt.,,Jaś i Małgosia''  w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Dzieci z przyjemnością dały zaprosić się do wspólnej wędrówki  po magicznym lesie, ścieżką pełną zaskakujących zwrotów akcji. Pomysłowa, dynamicznie zmieniająca się scenografia, barwne kostiumy, efekty świetlne, wspaniała muzyka i pouczające piosenki oraz świetna gra aktorów – wszystko to przeniosło małych widzów w zaczarowany świat  wyobraźni. Bardzo nam się podobało, w przyszłym roku chętnie tu wrócimy.

143256789101112

 
Spartakiada sportowa w Giżycku Drukuj Email

Dnia  08 czerwca 2017r. dzieci z grupy ,,Żeglarze’’,  z wychowawczynią Jolantą Kunicką, wzięły udział w I Powiatowej Spartakiadzie Sportowej dla dzieci przedszkolnych w Giżycku, która odbyła się w przedszkolu nr 4. Mali sportowcy rywalizowali w pięciu konkurencjach, przy czym znakomicie bawiły się zarówno dzieci, jak i dorośli. W przerwach między konkurencjami tańczyliśmy  przy muzyce z małymi cheerleaderkami. Tradycyjnie, na zakończenie ogłoszono wyniki - dzieci z naszego przedszkola zajęły 3 miejsce. Szczęśliwi, z pucharem, dyplomami i torbą cukierków, po skorzystaniu ze słodkiego bufetu wróciliśmy do przedszkola – pełni energii i chęci do zabawy.  Z niecierpliwością czekamy na kolejną spartakiadę.

1234567

 
Dzień Sportu Drukuj Email

Dzień Sportu (6 czerwca) w przedszkolu dla dzieci starszych zorganizowały nauczycielki: Jolanta Kunicka i Danuta Bujwid. Zawody sportowe odbyły się na terenie ogrodu przedszkolnego. Dzieci  z grupy ,,Sterników'', ,,Ważek'', ,,Mew'', ,,Żeglarzy'' chętnie brały udział w takich konkurencjach jak: skoki w worku, toczenie piłki laską, kozłowanie piłki, rzut woreczkiem do obręczy, bieg z woreczkiem na krążku, bieg z hula-hop, bieg długi 5-latków i 6-latków.  Wszyscy zawodnicy byli dopingowani przez swoja grupę, było głośno i radośnie. Zostali też nagrodzeni brawami a wszyscy uczestnicy sportowej imprezy otrzymali pyszne soki.

123456789101112

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 35
 
© 2017 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach