Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1884240 gości

Start arrow Przedszkole
Przedszkole
Sportowy Dzień Przedszkolaka Drukuj Email

      29 maja 2018 r. nasze przedszkolaki wzięły udział w zabawach i zawodach sportowych zorganizowanych na orliku. Imprezę pod hasłem ,,Żyjmy zdrowo na sportowo'' prowadziła nauczycielka Danuta Bujwid przy  współudziale nauczycielek: Jolanty Kunickiej, Janiny Kisielak.

        Mali sportowcy musieli wykazać się zwinnością, szybkością, ogólną sprawnością fizyczną, biorąc udział w wielu konkurencjach sportowych, takich jak: rzuty do celu, bieg z hula-hop, skoki w obręczy, toczenie piłki laską, bieg z zadaniem dodatkowym, bieg długi 5-latków, 6-latków.

Wszyscy uczestnicy zawodów byli bardzo dopingowani przez swoje drużyny, dokładali więc wszelkich starań , by osiągnąć jak najlepszy wynik. Było wiele radości, przedszkolaki bawiły się znakomicie, aktywnie spędzając czas na świeżym powietrzu.

Na zakończenie, po podliczeniu punktów każdej z drużyn, nauczycielka Hanna Saramak pogratulowała wszystkim zawodnikom i ogłosiła wyniki zawodów sportowych:

 

I miejsce zajęły 6-latki,,Mewy''

II miejsce  5-latki ,,Ważki''

III miejsce  5-latki ,,Sternicy''

IV miejsce 6-latki ,,Żeglarze''

 

Grupy nagrodzone zostały wielkimi brawami oraz dyplomem, a każdy uczestnik Sportowego Dnia Przedszkolaka otrzymał znaczek ,,Świetny sportowiec''.

123456789101112

 
Piknik Rodzinny Drukuj Email

25 maja 2018 r. z pomocą Rady Rodziców zorganizowałyśmy imprezę pod hasłem ,,Mamo, tato, córko, synu nie zapomnisz tego festynu''. Wszystkich przybyłych gości i dzieci serdecznie powitała Wicedyrektor ZS-P w Rynie Pani Renata Radziulewicz, życząc wspaniałej, wspólnej zabawy.

         Piknik poprowadziły nauczycielki: Patrycja Mścichowska i Elwira Wilamowicz, doskonale wcielając się w dwie ,,szalone reporterki'' TVP Ryn.  Zaczęło się  od zabaw integracyjnych, potem było szereg konkursów dla rodziców z dziećmi, a nawet ,,wycieczka'' do egzotycznego kraju, a  wszystko to ,,transmitowane na żywo''.

        Nasze przedszkolaki z poszczególnych grup wystąpiły też w programie ,,Mam talent'' i wspaniale zaprezentowały na scenie piosenki, układy taneczne, tańce.  Talenty pokazały  również dzieci uczęszczające na kółko taneczne pod kierunkiem nauczycielki Elżbiety Rudnik, które w pięknych strojach zatańczyły trojaka i walczyka.

        Po występach dzieci, piknikowe zabawy nabrały tempa. Rodzice z pociechami zaproszeni zostali przez prowadzące ,,reporterki'' do udziału w rajdzie ,,Dakar'' na rowerkach biegowych, a zaraz potem do udziału w programie ,,Familiada'' -  to była ogromna porcja  pozytywnych emocji oraz dopingu najbliższych.  Było też losowanie ,,cennych '' nagród.

Po tylu atrakcjach wszyscy poczuli się nieco głodni i spragnieni, tłumnie udali się więc do Strefy łakomczucha, gdzie czekały już pieczone kiełbaski z dodatkami oraz kawa, napoje i ciasta. To był czas na rodzinne piknikowanie na kocykach.

        Po krótkim odpoczynku rodzice wraz z dziećmi chętnie korzystali z pozostałych stref przygotowanych przez nauczycielki. W strefie ,,skoków i podskoków'' były skoki na hopkach,  w workach, wirujące hula hop, przejście przez tunel, przejażdżki na rowerku i inne zabawy sportowe. W strefie artystycznej największym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy, ale dzieci chętnie też korzystały z innych plastycznych inspiracji, robiły zdjęcia w foto budce, puszczały bańki mydlane. W strefie niespodzianki przedszkolaki brały udział w loterii fantowej.  Tak miło i aktywnie spędziliśmy czas w gronie rodzinnym na świeżym powietrzu.

 

       Pogoda nam dopisała, na pożegnanie wszyscy uczestnicy pikniku zabrali ze sobą uśmiech, dobry humor i miłe wspomnienia.

Serdecznie dziękujemy prowadzącym nauczycielkom Patrycji Mścichowskiej i Elwirze Wilamowicz za ogromne zaangażowanie, pomysłowość i dużo pozytywnej energii.

                        Dziękujemy zaangażowanym Rodzicom w przygotowanie pikniku.

 

1

2345678ikona_9131415161718192021222324252627282930

 
Dzień Dziecka na wesoło Drukuj Email

1618 maja 2018r. Rada Rodziców zorganizowała imprezę z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.  Zabawy podobnie jak w ubiegłym roku odbyły się na boisku szkolnym, a poprowadzili je pracownicy Firmy ,,Gwarek''.

W tym dniu przedszkolaków odwiedzili: Indianka, kowboj oraz Bóbr z koszem pełnym cukierków.

Kowboj zaproponował dzieciom zabawy z celowaniem takie jak: rzut podkową, rzut butem, celowanie rzutką do balona oraz toczenie krążka po specjalnym torze. Wszystkie konkurencje były oczywiście odpowiednio punktowane, a zwycięzców czekały nagrody.

       Pod czujnym okiem Indianki przedszkolaki szlifowały umiejętność strzelania z łuku do tarczy, uczestniczyły  też w zabawach  integracyjnych.  Wszędzie unosiły się kolorowe bańki mydlane różnej wielkości, co dostarczało wiele radości wszystkim dzieciom.   Był też oczywiście basen z kolorowymi piłeczkami, w którym wszyscy chętnie się ,,zanurzali'' oraz dmuchana zjeżdżalnia, z której też dzieci chętnie korzystały.

       Mimo zachmurzonego nieba,  przedszkolaki aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu. To był radosny, pełen wrażeń,  bardzo udany Dzień Dziecka.

12345678910111213ikona_1415

 
,,Bardzo dziki Zachód'' - koncert muzyczny Drukuj Email

         10 maja 2018 r.  gościliśmy w przedszkolu muzyków Agencji Artystycznej ,,Pozytywka''  z Olsztyna, którzy tym razem ,,zabrali'' wszystkich przedszkolaków do Ameryki, z okresu  gdy panowała tam gorączka złota, a kowboje tworzyli muzykę country. Dzieci aktywnie uczestniczyły w koncercie, a dzięki kostiumom doskonale wcieliły się w  role Indian, kowboja, a nawet rabusiów.

      Mali aktorzy oraz widzowie bawili się znakomicie przy skocznej, wesołej muzyce country oraz balladach kowbojskich.  Zapamiętały też wiele informacji dotyczących instrumentów, na których muzyka była wykonywana.

      Na zakończenie koncertu Monika Goleń, Ola Lutkiewicz i Kornelia Szczepkowska wzięły udział w konkursie wiedzy na ten  temat  i nagrodzone zostały wielkim brawami oraz drobnymi upominkami.

Koncert bardzo nam się podobał, czekamy na kolejny:)

123456

7

8109

11121314

 

 

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 74
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach