Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2078434 gości

Start arrow Przedszkole
Przedszkole
Mikołaj w przedszkolu Drukuj Email
016.12.2018 - tego dnia już od rana rozbrzmiewał dzwoneczek Mikołaja w przedszkolu, a  na piętrze w holu, w pięknej, zimowo-świątecznej scenerii, Mikołaj osobiście witał przychodzące dzieci. Towarzyszące Mikołajowi Śnieżynki z  radością częstowały przedszkolaków cukierkami. Nieco później, ten tak długo oczekiwany przez dzieci gość pojawił się w każdej z 6 grup przedszkolnych. Tym razem z saniami, na których przywiózł  prezenty. Oczywiście były piosenki, pląsy, wierszyki dla Mikołaja, a z jego strony kilka ,,niewygodnych'' dla dzieci pytań, ale i z tym nasze przedszkolaki poradziły sobie doskonale. Tak więc z wielką radością przyjęły drobne upominki od Mikołaja i bardzo chętnie pozowały do wspólnego zdjęcia.
Imprezę mikołajkową przygotowały i prowadziły nauczycielki: Emilia Patalan, Krystyna Ruszczyk we współpracy z  Samorządem Uczniowskim oraz  Radą Rodziców.
0203040506070809
 
Polskie miasta w baśni i legendzie Drukuj Email

01 5.12.2018 udaliśmy się autokarem do Mrągowskiego Centrum Kultury i Turystyki na przedstawienie pt. "Polskie miasta w baśni i legendzie'', w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Nasze przedszkolaki z zapartym tchem śledziły pasjonujące historie związane z Krakowem, Warszawą, Toruniem, Poznaniem. Na scenie pojawiły się pradawne postaci: Smok wawelski, Syrenka warszawska, Bazyliszek, poznańskie Koziołki i wiele innych, a mali widzowie zabrani zostali w niesamowitą podróż w czasie. Tak właśnie nasze przedszkolaki doskonale bawiąc się, jednocześnie uczyły się o ważności narodowych wydarzeń. Legendarne opowieści o wielkich i niewiarygodnych czynach z pewnością zostaną na długo zapamiętane również dzięki pięknej scenografii, barwnym kostiumom, nawiązującym do minionych czasów, efektom  specjalnym oraz wspaniałej grze aktorów.
020304050607080910

 
Hokus-pokus, czary-mary Drukuj Email
0610


30.11.2018 nasze przedszkolaki z 6 grup przedszkolnych przeniosły się w świat magii, wróżb i czarów, uczestnicząc w  zabawach andrzejkowych zorganizowanych przez nauczycielki.
Dzieci dowiedziały się czemu służą i na czym polegają andrzejkowe wróżby, chętnie też uczestniczyły w zabawach z wróżeniem między innymi: z "gwiazd", koła fortuny,  serc, kubeczków, czy ciastek.
W przerwach między wróżbami były tańce przy dziecięcych przebojach oraz czas na słodki poczęstunek, zakupiony przez Radę Rodziców.

0102030405070809

 
Konkurs piosenki Drukuj Email
W tym roku do konkursu zorganizowanego przez Ryńskie Centrum Kultury przygotowywały się dzieci  5 i 6 letnie z grup: "Sternicy" pod kierunkiem nauczycielki Danuty Bujwid, "Mewy" pod kierunkiem nauczycielki Jolanty Kunickiej, "Ważki" pod kierunkiem nauczycielki Janiny Kisielak, "Żeglarze" pod kierunkiem nauczycielki Patrycji Mścichowskiej.
1.12.2018 nasze zdolne przedszkolaki wystąpiły w sali widowiskowej Ryńskiego Centrum Kultury przed  jury i publicznością.
  • I miejsce w kategorii do lat 6 wyśpiewała w piosence pt. "Skaczące nutki" Natalia Mroczkowska z grupy "Ważki"
  • II miejsce zajęły: Kornelia Szczepkowska i Hania Charo z grupy "Sterników",  śpiewając piosenkę pt. "Ogórek wąsaty"
  • III miejsce zajęły: Maja Dziczek i Maja Rydzewska z grupy ,,Żeglarzy'' śpiewając piosenkę pt.,,Jesteśmy jagódki''
Wyróżnienie zdobyły: Iza Krukowska, Lena Pieńkowska, Gabrysia Gers z grupy "Mewy", śpiewając piosenkę pt. "Jesteśmy jagódki" oraz Agatka Stankiewicz w piosence pt. "Cztery słonie, zielone słonie".
Były ogromne brawa, gratulacje i radość dzieci.
Dyplomy i słodkości naszym zdolnym wokalistkom wręczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Ryn Pan Jarosław Filipek oraz dyrektor RCK Pan Marek Podskalny.

0102030405060708
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 94
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach