Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1610596 gości

Start arrow Przedszkole
Przedszkole
Spartakiada sportowa w Giżycku Drukuj Email

Dnia  08 czerwca 2017r. dzieci z grupy ,,Żeglarze’’,  z wychowawczynią Jolantą Kunicką, wzięły udział w I Powiatowej Spartakiadzie Sportowej dla dzieci przedszkolnych w Giżycku, która odbyła się w przedszkolu nr 4. Mali sportowcy rywalizowali w pięciu konkurencjach, przy czym znakomicie bawiły się zarówno dzieci, jak i dorośli. W przerwach między konkurencjami tańczyliśmy  przy muzyce z małymi cheerleaderkami. Tradycyjnie, na zakończenie ogłoszono wyniki - dzieci z naszego przedszkola zajęły 3 miejsce. Szczęśliwi, z pucharem, dyplomami i torbą cukierków, po skorzystaniu ze słodkiego bufetu wróciliśmy do przedszkola – pełni energii i chęci do zabawy.  Z niecierpliwością czekamy na kolejną spartakiadę.

1234567

 
Dzień Matki Drukuj Email

26 maja w każdej z 6 grup przedszkolnych odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy.  Nauczycielki wraz z dziećmi przygotowały krótki program artystyczny złożony z piosenek, wierszy, tańców, które dzieci z przyjemnością zaprezentowały swoim kochanym Mamusiom. Były też życzenia, uściski i upominki dla mam, własnoręcznie wykonane przez dzieci. Potem wspólne zabawy, konkursy z udziałem dziecka z mamą , dużo radości oraz słodki poczęstunek przy wspólnym stole.

12345671112131415

 
Dzień Dziecka z Gwarkiem Drukuj Email

Imprezę rozpoczął Burmistrz Miasta i Gminy Ryn Pan Józef Karpiński, życząc dzieciom wspaniałej zabawy oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Sylwia Wilczyńska. Tegoroczny Dzień Dziecka dofinansowany został przez Burmistrza na wniosek o dofinansowanie do programu "Dzień Dziecka na wesoło'' opracowanego przez Radę Rodziców Przedszkola Samorządowego w Rynie. Imprezę prowadzili pracownicy Firmy Gwarek.

Zabawy zorganizowane były  na boisku szkolnym a  nasze przedszkolaki miały w tym dniu szereg atrakcji na świeżym powietrzu. Dużo radości sprawiły im bańki mydlane: małe tworzone przez dzieci i ogromne przez animatorkę.  Basen z kulkami cieszył się jeszcze większym powodzeniem, widać to na zadowolonych buziach dzieci. Najwięcej jednak radości sprawił przedszkolakom zamek dmuchany ze zjeżdżalnią, nawet oczekiwanie w dość długiej kolejce było do zniesienia. Każda grupa odwiedziła też klauna z balonami, które na życzenie dzieci zmieniały się w kotki, pieski lub tygrysy.   W wolnej chwili zaglądaliśmy do krzywych luster i zaczepialiśmy Pana ,,Bobra'', który chętnie się z nami bawił  i częstował cukierkami. 

Był też czas na małe co nieco, czyli watę cukrową, na którą wszystkie dzieci miały ochotę.  Po mniej więcej godzinie dobrej zabawy poczuliśmy się  nieco głodni więc udaliśmy się na stołówkę szkolną, gdzie czekały już na nas pieczone kiełbaski.  W międzyczasie obejrzeliśmy też wyposażenie wozu strażackiego i policyjnego, które właśnie przyjechały i strażacy zaprezentowali dzieciom sprzęt gaśniczy.  Po solidnym posiłku wróciliśmy znów na boisko szkolne by kontynuować zabawy. Pogoda nam dopisała więc dzieci chętnie korzystały ze wszystkich form aktywnego spędzania czasu na powietrzu. To był wspaniały, radosny i bardzo udany Dzień Dziecka.

123201819141516132324457621228910111217

 
Księga dżungli - przedstawienie w Mrągowie Drukuj Email

23 maja kolejny raz mieliśmy przyjemność oglądania przedstawienia teatralnego na dużej scenie w Mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki.Tym razem była to ,,Księga dżungli' 'w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru -Panteatr.  Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły przygody Mowgliego wychowywanego przez czarną panterę Bagerę, wilczą rodzinę i misia Balu. Malownicza sceneria rozległej, indyjskiej dżungli, przepiękne kostiumy, nowatorska scenografia to wszystko zachwyciło małych widzów. Piękna muzyka z orientalnym brzmieniem umożliwiała przedszkolakom podróż choć na chwilę, w tak odległy dla nich świat.  Bardzo nam się podobało więc nagrodziliśmy aktorów ogromnymi brawami.

123456

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 32
 
© 2017 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach