Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2264075 gości

Start arrow Przedszkole
Przedszkole
Bal karnawałowy Drukuj Email
bal_1Kolorowe stroje, uśmiechnięte buzie dzieci oraz piękne zamkowe wnętrze- to właśnie składniki gwarantujące naszym przedszkolakom wspaniałą karnawałową zabawę podczas balu w dniach 7- 8 lutego 2019r. Starannie dobrane kreacje oraz piękna sala znajdująca się w zamkowych murach sprawiły, że przenieśliśmy się do magicznej, bajkowej krainy, w której królowały radość, taniec oraz skoczna, wesoła muzyka. Tuż po przywitaniu dzieci przez przemiłą panią animator, nastąpiła prezentacja karnawałowych kreacji i naszym oczom ukazała się cała gama kolorowych strojów, dzięki czemu mogliśmy ujrzeć superbohaterów, księżniczki w błyszczących, balowych sukniach, rycerzy, czarownice, a nawet syrenkę, czy leniwca. Tak radosna atmosfera sprawiła, że tańcom nie było końca, a do zabawy ochoczo włączyły się obecne tego dnia mamy. I w takim gronie zatańczyliśmy między innymi „Taniec pingwina”, odbyliśmy wspólną podróż śpiewając piosenkę „Jedzie pociąg”, wyprodukowaliśmy pyszną czekoladę odtwarzając ulubiony układ dzieci do piosenki „Chocolate”, ćwiczyliśmy swoją zwinność podczas utworu „Głowa, ramiona, kolana, pięty”. Największą jednak radość dała nam zabawa o nazwie „Na ziemi zostaje…”, podczas której dzieci wykazały się ogromną kreatywnością w tworzeniu figur. Radości nie było końca, a uśmiechy na twarzach dzieci upewniły nas w tym, że zabawa jest przednia. Siły uzupełnić można było przy pięknie nakrytym stole, nad którym czuwały mamy, a poczęstunek oraz napoje zapewniła naszym dzieciom Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy! Ogromne podziękowania składamy również Pani Magdalenie Dowgiałło oraz Hotelowi Zamek Ryn za udostępnienie pięknej sali, która w połączeniu z prowadzącą bal panią animator spotęgowała karnawałowy nastrój dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że te dni okazały się wyjątkowe i niewątpliwie na długo zapisały się w pamięci i wspomnieniach naszych przedszkolaków!
bal_2bal_3bal_4bal_5bal_6bal_7bal_8bal_9bal_10
 
Co w trawie piszczy czyli w grupie siła - musical Drukuj Email
mus_118.01.2019 udaliśmy się autokarem do Mrągowskiego Centrum Kultury, by obejrzeć musical profilaktyczny, w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego "Forte".  Nasze przedszkolaki zabrane zostały na przepiękną, kwitnącą łąkę, gdzie razem z jej mieszkańcami: motylem, pszczołą, konikiem polnym, muchą i pająkiem przeżyły fantastyczną przygodę. Mali widzowie dowiedzieli się, że inność tak naprawdę wcale nie jest wadą, wręcz przeciwnie. Kolorowe owady udowodniły, iż mimo różnic, tylko wspólnymi siłami prawdziwych przyjaciół, można pokonać wszelkie trudności. Słuchając pięknych utworów musicalowych, dzieci uczyły się jak ważna w życiu jest przyjaźń, akceptacja i tolerancja. Kolorowe kostiumy, barwna scenografia, znakomity wokal musicalowy wszystkich aktorów  sprawiły, iż widowisko bardzo nam się podobało. Były więc ogromne brawa.
mus_2mus_3mus_4mus_5mus_6mus_7mus_8mus_9mus_10
 
Dzień Babci i Dziadka 15-17.01.2019 Drukuj Email
dbdz_1
Przez trzy kolejne  dni nasze przedszkolaki gościły swoje Babcie i Dziadków z okazji ich Święta.
W każdej z sześciu grup przedszkolnych dzieci zaprezentowały program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem nauczycielek, podczas którego recytując wiersze, występując w inscenizacji, śpiewając, grając i tańcząc pokazały jak bardzo kochają swoją Babcię i Dziadka. Były więc łzy wzruszenia i gorące brawa dla wnucząt. Na zakończenie uroczystości dzieci przekazały serdeczne życzenia, uściski i drobne upominki własnoręcznie wykonane dla gości. Słodki poczęstunek z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowali Rodzice we współpracy z Radą Rodziców.


dbdz_5dbdz_6dbdz_7dbdz_8dbdz_9dbdz_10
dbdz_3dbdz_4
dbdz_2
 
Skrzynia pełna skarbów - przedstawienie teatralne Drukuj Email
pt_111.01.2019 gościliśmy w przedszkolu aktorów Teatru Profilaktycznego "Magik" z Białegostoku, którzy zaprezentowali nam spektakl pt. "Skrzynia pełna skarbów". Tym razem nasze przedszkolaki poznały marynarza Felka, który nie dość, że był strasznym bałaganiarzem , to jeszcze brak mu było zasad dobrego wychowania. Na szczęście pojawił się Czarodziej – nauczyciel rozwagi, kultury i odpowiedzialności. Felek otrzymał mapę i ruszył na poszukiwanie skrzyni ze skarbami, a wraz z nim nasze przedszkolaki. Główny bohater szybko dowiedział  się, że skarby to nie złoto i klejnoty, ale bezinteresowna przyjaźń, dobre wychowanie. Felek zaprzyjaźnił się więc z syreną Ireną, ośmiornicą Matyldą, Strzałeczką ruchu drogowego i Papugą. Przygody i ciężkie próby przez które przechodzi Felek, pokazały małym widzom, jak ważne jest kontrolowanie własnych czynów i używanie czarodziejskich słów: przepraszam, proszę, dziękuję. Nasze przedszkolaki chętnie też pomagały Felkowi w trudnych chwilach, aktywnie uczestnicząc w spektaklu.
pt_2pt_3pt_4pt_5pt_6pt_7pt_8pt_9pt_10
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 101
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach