Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1703221 gości

Start arrow Przedszkole
Przedszkole
Dzień Edukacji Narodowej Drukuj Email

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowały nauczycielki: Jolanta Kunicka i Patrycja Mścichowska z grupą ,,Żeglarzy''. Wśród zaproszonych gości Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  Pan Krzysztof Cybul oraz  Pani Dyrektor Renata Radziulewicz.  Były wiersze i piosenki, dużo radości oraz chwile wzruszenia.Podczas krótkiego programu dzieci zaprezentowały również rytmiczny taniec z woreczkami. Na zakończenie obdarowały zaproszonych gości oraz wszystkich pracowników przedszkola bardzo miłymi  upominkami.

 123456789101112

 
Ekogalaktyka - przedstawienie teatralne Drukuj Email

11 października z przyjemnością gościliśmy w przedszkolu aktorów  Teatru Pomarańczowy Cylinder z Torunia, którzy zaprezentowali nam przedstawienie pt. ,,Ekogalaktyka''. Nasze przedszkolaki zabrane zostały statkiem kosmicznym w pełną przygód podróż po nieznanych zakątkach kosmosu. Forma podróży pozwoliła dzieciom poznać życie na innych planetach. Mali widzowie spotkali Robota Kostka, dymiący, trujący komin, odwiedzili planetę Wiatraków. Jednocześnie uczyli się, że wszędzie trzeba uprawiać sport,  oszczędzać wodę, dbać o czystość powietrza. Aktorzy prowadząc dialog z dziećmi angażowali je do pomocy w rozwiązywaniu napotkanych problemów. Przedstawienie bardzo nam się podobało, były więc wielkie brawa.

123456789101112131415161718

 
Dzień Soków Drukuj Email

6 października 2017 -   Dzień Soków

Ten zdrowy, pyszny dzień zorganizowała Rada Rodziców na stołówce szkolnej.  Każde z dzieci przyniosło swoje ulubione owoce i warzywa. Zaproszone zostały też chętne mamy ze sprzętem do przygotowania soków i musów. Przedszkolaki miały możliwość obserwować jak z jabłek, gruszek, bananów,  winogron, pomarańczy, marchewek, buraków wyciskany jest sok. Efekt tej wspólnej pracy okazał się bardzo smaczny, zdrowy i kolorowy. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych próbowały soków i musów ze świeżych owoców i bardzo im smakowało 

1234678910111213

 
Zaklęte granie - przedstawienie teatralne Drukuj Email

3 października po raz pierwszy w tym roku szkolnym udaliśmy się do Mrągowskiego Centrum Kultury i Turystyki na przedstawienie pt.”Zaklęte granie'' w  wykonaniu aktorów Teatru Artenes z Wrocławia.

Podczas przedstawienia nasze przedszkolaki poznały Zuzię i Tomka, i dowiedziały się jak niebezpieczne może być zbyt długie korzystanie z komputera i gier oraz , że nieposłuszeństwo w stosunku do rodziców może stać się przyczyną wielu kłopotów. Internet i gry, choć  atrakcyjne i fascynujące nie powinny zastępować dzieciom zabaw z rówieśnikami i korzystania z dzieciństwa. O tym powinni pamiętać również dorośli uświadamiając dzieciom zagrożenia, które czekają na nie w sieci oraz ucząc bezpiecznego korzystania z internetu.

Z przyjemnością obejrzeliśmy spektakl dzięki pięknym, barwnym kostiumom , ciekawej grze aktorów, piosenkom i efektom scenicznym, bardzo nam się podobał. Oczywiście nagrodziliśmy aktorów ogromnymi brawami.


123456789
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 41
 
© 2017 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach