Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1782438 gości

Start arrow Przedszkole
Przedszkole
,,Pierwsza zima bałwanka Stefanka'' Drukuj Email

19 lutego 2018 r. gościliśmy w przedszkolu aktorów Studia Teatralnego ,,Magik'' z Białegostoku, którzy zaprezentowali nam przedstawienie teatralne pt ,,Pierwsza zima bałwanka Stefanka”.

         Była to pełna humoru opowieść o przyjaźni, dobroci, życzliwości, bezinteresownej pomocy słabszym. Bohaterowie przedstawienia: Zuzia, bałwanek Stefanek, wróbelek Elemelek, sarenka przypomnieli dzieciom o konieczności dokarmiania ptaków w okresie zimy, dbania o środowisko, segregowania odpadów.

        Nasze przedszkolaki utrwaliły również  wiedzę na temat konsekwencji dla zdrowia, jakie niosą nieodpowiednie ubranie w okresie zimy, czy też zabawa w niewłaściwym miejscu.

Bardzo nam się podobało.

1234567891011

 
,,Karolcia'' - przedstawienie teatralne w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie Drukuj Email

1

14 lutego 2018 r. nasze przedszkolaki z przyjemnością obejrzały spektakl pt. ,,Karolcia'' w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa.

    Dzieci poznały małą, rezolutną dziewczynkę, która podczas przeprowadzki do nowego mieszkania znalazła  magiczny, niebieski koralik. Dzięki niemu wraz ze swoim przyjacielem Piotrem, przeżywa wiele ciekawych i zabawnych przygód. Koralik spełnia życzenia, dlatego jest też obiektem zainteresowania złej czarownicy Filomeny.

   Spektakl przekazuje uniwersalne wartości i uczy, że warto pomagać innym, a dawanie jest tak samo przyjemne jak otrzymywanie. Dzięki wspaniałej grze aktorów, zabawnym kompozycjom autorskich piosenek, scenografii, efektom specjalnym, dzieci przeniosły się w krainę wyobraźni, w której każde marzenie jest możliwe do spełnienia.

234567

 

 
,,Opowieści z naszego dzieciństwa''- przedstawienie teatralne Drukuj Email

          12 lutego 2018  udaliśmy się autokarem do Mrągowskiego Centrum Kultury i Turystyki na przedstawienie pt. ,,Opowieści z naszego dzieciństwa''. Spektakl składał się z trzech odrębnych części, narratorem był Ole Zmruż Oczko, który kolejno opowiadał baśnie: ,,Świniopas'', ,,Szczęśliwa rodzina'', ,,Krzesiwo''. Każda z nich niosła morał i naukę aktualną do dziś, co z pewnością zostanie w pamięci dzieci. Ciekawa scenografia, oświetlenie, pięknie wykonane piosenki, interaktywna gra aktorów z Wrocławskiego Teatru Artenes zachwyciła małych widzów. Efekty specjalne, dym, który dawał klimat tajemniczości i grozy, sprawiły, iż przedstawienie było wspaniałym, emocjonującym przeżyciem. Były więc ogromne brawa na zakończenie spektaklu.

1234567891011

 
Ach, co to był za bal... Drukuj Email

 W dniach 8 i 9 lutego 2018r. nasze przedszkolaki bawiły się na karnawałowym balu przebierańców, który zorganizowaliśmy w sali świetlicy szkolnej.

             Zabawę dla dzieci  z grupy ,,Złotych rybek'' i ,,Żabek'' w czwartek oraz czterech grup dzieci: ,,Sterników'', ,,Mew'', ,,Ważek'', ,,Żeglarzy'' w piątek poprowadziła w stroju klauninki Margolci Pani Małgorzata Stasiak, przy wsparciu Pani Anety Kuczyńskiej przebranej za bardzo przyjaznego krokodylka Lulusia.

Przedszkolaki w pięknych , kolorowych kostiumach zabrane zostały ,,pociągiem'' do Krainy bajek, gdzie tanecznym krokiem przemieszczały sie od bajki do bajki.  Podczas tańców, pląsów, korowodów przy dziecięcych przebojach serwowanych nam przez didżeja, w którego doskonale wcielił się Pan Darek Łukasik , dzieci odwiedziły ,,Czerwonego Kapturka'', ,,Kopciuszka'', ,,Jasia i Małgosię'', ,,Królewnę Śnieżkę''. 

W przerwie na odpoczynek wszyscy chętnie skorzystali ze słodkiego poczęstunku zakupionego przez Rodziców.

Zabawa udała się doskonale, dostarczyła przedszkolakom wiele radości  i  niezapomnianych wrażeń,  będzie co wspominać do następnego balu.

            Na zakończenie imprezy Pani Hanna Saramak podziękowała prowadzącym bal: Pani Małgosi i Pani Anecie w imieniu wspaniale bawiących sie dzieci, nauczycielek oraz Rady Rodziców.

1567 234981011121314151617181920212223img_8095

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 59
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach