Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 1 gość
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1542943 gości

Start arrow Przedszkole
Przedszkole
Powitanie Wiosny w przedszkolu Drukuj Email

Uroczystość pożegnania Zimy i powitania Wiosny przygotowała nauczycielka Ania Kociukiewicz z grupą ,,Żabek''. Dzieci wystąpiły w inscenizacji pt.,,Wróżki Pani Wiosny''.  W roli samej Wiosny mama Mirelki – pani Aneta Kuczyńska. Marzanna – symbol zimy jak co roku trafiła do ,,zamrażarki'', a dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych radośnie witały Wiosnę wiosennymi piosenkami: ,,Nie śpijcie kiedy wiosna'', ,,Bocian'', ,,Marcowe żaby'', ,,Maszeruje wiosna''. Bez trudu odgadły też wszystkie wiosenne zagadki, a w nagrodę dostały dorodne rzodkiewki. Było radośnie, kolorowo nie tylko zielono - po takim powitaniu, Wiosna na pewno  zagości  u nas na dłużej.

123456789101112131415

 
Tajemniczy teatr Drukuj Email

8 marca 2017 r. z przyjemnością gościliśmy w przedszkolu aktorów Studia Teatralnego ,,Magik'' z Białegostoku, którzy zaprezentowali nam przedstawienie teatralne pt.,,Tajemniczy teatr''. Podczas ciekawego spektaklu dzieci poczuły się jak w prawdziwym teatrze. Poznały też szereg określeń związanych z tym miejscem: garderoba, kostiumy, scena, publiczność, rekwizyty, kurtyna, reżyser, scenograf, kukiełki, pacynki, lalki.

12345678910ikona_1112

 
Wróżka Malwinka i jej przygód kilka Drukuj Email

28 lutego 2017 r.  dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych z przyjemnością i dużym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego ,,Magik'' z Białegostoku. Razem z Malwinką przeżywały jej kolejne przygody i uczyły się jak pomagać innym. Zrozumiały, że warto pomagać a dobro, które dajemy innym zawsze do nas wróci. Podczas przedstawienia utrwaliły również trzy magiczne słowa- proszę, dziękuje, przepraszam.

Przedstawienie bardzo nam się podobało – nagrodziliśmy aktorów ogromnymi brawami.

123456789101112

 
W karnawale bal nad bale Drukuj Email

20 stycznia 2017 r. wspólnie z Radą Rodziców zorganizowaliśmy karnawałowy bal przebierańców dla dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Bal odbył się w sali świetlicy szkolnej, którą dekoracją w salę balową zamieniły: nauczycielka Krystyna Ruszczyk oraz zastępca przewodniczącej Rady Rodziców Małgorzata Stasiak. Dzieci w przepięknych strojach balowych wyruszyły ,,pociagiem'' od bajki do bajki. Wodzirejem na balu była Dobra Wróżka w osobie zastępcy przewodniczącej Rady Rodziców Gosi Stasiak .W prowadzeniu imprezy pomagała również pani Aneta Kuczyńska, dobrą muzykę do tańca zapewnił nam pracownik techniczny ZSP Wojtek Wojciechowski. Były tańce, węże, korowody, gorąca atmosfera i wiele radości. Był też czas na słodki poczęstunek przygotowany dla każdej z grup przez Radę Rodziców.

123456789101112

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 22
 
© 2017 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach