Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 2 gości
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1942383 gości

Start arrow Przedszkole
Przedszkole
Podziękowanie Drukuj Email

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada

lecz przez to, kim jest,

nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi.''

 

DYREKTOR i GRONO PEDAGOGICZNE

PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO

w RYNIE

 

składają serdeczne podziękowania

Radzie Rodziców Przedszkola oraz wszystkim zaangażowanym w życie przedszkola Rodzicom.

Dziękujemy

 za poświęcony czas, bezinteresowną pomoc, życzliwość i współpracę,

które w szczególny sposób przyczyniły się do realizacji

naszych planów i zamierzeń organizacyjnych i wychowawczych.

 

Szczególne podziękowania kierujemy również do współpracujących z nami i wspierających nasze działania edukacyjne, wychowawcze i profilaktyczne  instytucji:

  • Ryńskiemu Centrum Kultury w osobie  Dyrektora Pana Marka Podskalnego oraz pracownikom: Panu Ireneuszowi Nieckarzowi i Pani Elzie Fitza – za „Kinowe Środy Przedszkolaka”
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Rynie w osobach: Panu Andrzejowi Mieczkowski, Panu Łukaszowi Bernaciakowi, Panu Robertowi Mścichowskiemu, Panu Aleksandrowi Mikosza
  • Policjantom z Posterunku Policji w Rynie w osobach : Panu Krzysztofowi Koreckiemu, Panu Radosławowi Gembal
  •  hodowcom pszczół: Panu Ryszardowi Jarosz, Pani Joannie Ruszczyk
  • lekarzowi Gabinetu Weterynarii w Rynie : Panu Zdzisławowi Świdrowi

 

DZIĘKUJEMY Uśmiech

 
Bezpieczne wakacje - spotkania edukacyjne dla przedszkolaków Drukuj Email

Wkrótce wakacje!!  - czas zabawy i wypoczynku dzieci, bezpiecznego wypoczynku!

Bezpieczeństwo dzieci jest bardzo ważne, zwłaszcza, że czas wolny, piękna pogoda sprzyja zabawom, dłuższemu pobytowi dzieci na powietrzu, wyjazdom do różnych, często nieznanych dzieciom miejsc.

            Uwrażliwienie przedszkolaków na zachowanie zasad bezpieczeństwa w tym czasie przyniesie wiele korzyści. Jest to zadanie dla nas wszystkich dorosłych, tak wychowawców, jak i rodziców.

Przez cały rok szkolny dzieci podczas różnorodnej aktywności w przedszkolu już od najmłodszej grupy nabywały wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie właściwego zachowania się w różnych sytuacjach życia codziennego, uczyły się zasad bezpieczeństwa, poznawały konsekwencje nierozważnych zachowań podczas zabaw.

            Podsumowaniem naszych działań edukacyjnych, w trosce o bezpieczeństwo i kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń, a zarazem sprawdzianem wiedzy dzieci, był cykl spotkań z ludźmi, którzy na co dzień troszczą się o nasze bezpieczeństwo i służą nam pomocą.

 Na przełomie maja i czerwca  dzieci spotkały się z : pszczelarzem, weterynarzem, policjantami, strażakami.

            Podczas wycieczki do Gabinetu Weterynaryjnego, lekarz weterynarii Pan Zdzisław Świder opowiedział przedszkolakom jak wygląda badanie zwierząt, zwrócił uwagę na to jak należy dbać o swoje zwierzęta.  Przestrzegł przed zabawami z obcymi zwierzętami, a także prezentował dzieciom postawę, jaką należy przyjąć kiedy zwierzę atakuje.

            W trakcie dzisiejszego pikniku na terenie remizy OSP dzieci spotkały się ze strażakami i policjantami. Miały możliwość zasiąść za kierownicą wozu policyjnego i strażackiego, jednocześnie utrwalając sobie numery alarmowe służb ratowniczych, oglądając sprzęt gaśniczy oraz do udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych.  Utrwaliły też wiedzę na temat bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

            Mamy nadzieję, że zorganizowane spotkania przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa wśród dzieci, pozwolą uniknąć zagrożeń i spędzić radośnie wakacje.


1234567891011121314151617181920212324252627

 
Sportowy Dzień Przedszkolaka Drukuj Email

      29 maja 2018 r. nasze przedszkolaki wzięły udział w zabawach i zawodach sportowych zorganizowanych na orliku. Imprezę pod hasłem ,,Żyjmy zdrowo na sportowo'' prowadziła nauczycielka Danuta Bujwid przy  współudziale nauczycielek: Jolanty Kunickiej, Janiny Kisielak.

        Mali sportowcy musieli wykazać się zwinnością, szybkością, ogólną sprawnością fizyczną, biorąc udział w wielu konkurencjach sportowych, takich jak: rzuty do celu, bieg z hula-hop, skoki w obręczy, toczenie piłki laską, bieg z zadaniem dodatkowym, bieg długi 5-latków, 6-latków.

Wszyscy uczestnicy zawodów byli bardzo dopingowani przez swoje drużyny, dokładali więc wszelkich starań , by osiągnąć jak najlepszy wynik. Było wiele radości, przedszkolaki bawiły się znakomicie, aktywnie spędzając czas na świeżym powietrzu.

Na zakończenie, po podliczeniu punktów każdej z drużyn, nauczycielka Hanna Saramak pogratulowała wszystkim zawodnikom i ogłosiła wyniki zawodów sportowych:

 

I miejsce zajęły 6-latki,,Mewy''

II miejsce  5-latki ,,Ważki''

III miejsce  5-latki ,,Sternicy''

IV miejsce 6-latki ,,Żeglarze''

 

Grupy nagrodzone zostały wielkimi brawami oraz dyplomem, a każdy uczestnik Sportowego Dnia Przedszkolaka otrzymał znaczek ,,Świetny sportowiec''.

123456789101112

 
Piknik Rodzinny Drukuj Email

25 maja 2018 r. z pomocą Rady Rodziców zorganizowałyśmy imprezę pod hasłem ,,Mamo, tato, córko, synu nie zapomnisz tego festynu''. Wszystkich przybyłych gości i dzieci serdecznie powitała Wicedyrektor ZS-P w Rynie Pani Renata Radziulewicz, życząc wspaniałej, wspólnej zabawy.

         Piknik poprowadziły nauczycielki: Patrycja Mścichowska i Elwira Wilamowicz, doskonale wcielając się w dwie ,,szalone reporterki'' TVP Ryn.  Zaczęło się  od zabaw integracyjnych, potem było szereg konkursów dla rodziców z dziećmi, a nawet ,,wycieczka'' do egzotycznego kraju, a  wszystko to ,,transmitowane na żywo''.

        Nasze przedszkolaki z poszczególnych grup wystąpiły też w programie ,,Mam talent'' i wspaniale zaprezentowały na scenie piosenki, układy taneczne, tańce.  Talenty pokazały  również dzieci uczęszczające na kółko taneczne pod kierunkiem nauczycielki Elżbiety Rudnik, które w pięknych strojach zatańczyły trojaka i walczyka.

        Po występach dzieci, piknikowe zabawy nabrały tempa. Rodzice z pociechami zaproszeni zostali przez prowadzące ,,reporterki'' do udziału w rajdzie ,,Dakar'' na rowerkach biegowych, a zaraz potem do udziału w programie ,,Familiada'' -  to była ogromna porcja  pozytywnych emocji oraz dopingu najbliższych.  Było też losowanie ,,cennych '' nagród.

Po tylu atrakcjach wszyscy poczuli się nieco głodni i spragnieni, tłumnie udali się więc do Strefy łakomczucha, gdzie czekały już pieczone kiełbaski z dodatkami oraz kawa, napoje i ciasta. To był czas na rodzinne piknikowanie na kocykach.

        Po krótkim odpoczynku rodzice wraz z dziećmi chętnie korzystali z pozostałych stref przygotowanych przez nauczycielki. W strefie ,,skoków i podskoków'' były skoki na hopkach,  w workach, wirujące hula hop, przejście przez tunel, przejażdżki na rowerku i inne zabawy sportowe. W strefie artystycznej największym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy, ale dzieci chętnie też korzystały z innych plastycznych inspiracji, robiły zdjęcia w foto budce, puszczały bańki mydlane. W strefie niespodzianki przedszkolaki brały udział w loterii fantowej.  Tak miło i aktywnie spędziliśmy czas w gronie rodzinnym na świeżym powietrzu.

 

       Pogoda nam dopisała, na pożegnanie wszyscy uczestnicy pikniku zabrali ze sobą uśmiech, dobry humor i miłe wspomnienia.

Serdecznie dziękujemy prowadzącym nauczycielkom Patrycji Mścichowskiej i Elwirze Wilamowicz za ogromne zaangażowanie, pomysłowość i dużo pozytywnej energii.

                        Dziękujemy zaangażowanym Rodzicom w przygotowanie pikniku.

 

1

2345678ikona_9131415161718192021222324252627282930

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 76
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach