Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1564325 gości

Start arrow Przedszkole
Przedszkole
Uroczystość z okazji 226 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja Drukuj Email

Uroczystość przygotowała z grupą Ważek nauczycielka Janina Kisielak.  Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny, w którym przybliżyły wszystkim przedszkolakom znaczenie uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

,,Aby człowiek był człowiekiem

Aby swoje prawa miał

Aby lepiej nam się żyło

By bezpieczny był nasz kraj''

Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Zabrzmiały wiersze: ,,Dzień majowy'', ,,Stanisław August'', ,,Kto ty jesteś? Polak mały''. Wspólnie odśpiewaliśmy I zwrotkę hymnu Polski. Podczas takich uroczystości nasze przedszkolaki poznają historię swojego kraju i uczą się patriotyzmu .

123456789

 
Wizyta Zajączka w przedszkolu Drukuj Email

Kolejna miła niespodzianka przed Wielkanocą – 12 kwietnia dzieci odwiedził Zajączek z Kogucikiem.  Wielkanocni goście złożyli wizyty w każdej z grup przedszkolnych , było wiele radości, wspólnych śpiewów i tańców.  Nie zabrakło też słodkości oraz drobnych upominków dla każdego dziecka. Wizytę Zajączka przygotowała Rada Rodziców.

123456978
 
Przygoda wielkanocna Drukuj Email

11 kwietnia, tuż przed Wielkanocą gościliśmy w przedszkolu aktorów Studia Teatralnego Magik z Białegostoku z przedstawieniem pt. ,,Przygoda wielkanocna''. Główni bohaterowie:  Krzyś, Zuzia i ich mama przypomnieli dzieciom jak wyglądają przedświąteczne przygotowania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały spektakl i aktywnie uczestniczyły w jego przebiegu. Bardzo chętnie wzięły udział w ozdabianiu ,,smutnego'' jaja, doskonale znały też zawartość wielkanocnego koszyczka. Był to miły akcent wprowadzający nas w przedświąteczną atmosferę.       

123456789101112

 
Doktor Dolittle i przyjaciele Drukuj Email

3 kwietnia 2017m r. kolejny raz nasze przedszkolaki miały możliwość obejrzenia przedstawienia teatralnego w Mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki. Tym razem był  to spektakl pt ,,Doktor Dolittle i przyjaciele '', w  wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa.  Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy dobrego lekarza i jego przyjaciół. Spektakl ukazał życzliwą postawę  głównego bohatera, zarówno w stosunku do ludzi, jak i zwierząt. Dzięki ruchomej scenografii, dzieci łatwiej przyswoiły informacje na temat miejsc, odwiedzanych przez doktora.  Mnóstwo niebezpieczeństw, sztorm, przygody w Afryce, trzymało małych widzów w  ogromnym napięciu aż do szczęśliwego zakończenia. Bardzo nam się podobało, więc nagrodziliśmy aktorów ogromnymi brawami.


123456789
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 27
 
© 2017 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach