Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 1 gość
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2013959 gości

Start arrow Świetlica
Świetlica
Wyniki wyborów do Samorządu Świetlicy Drukuj Email

              Minął pierwszy miesiąc roku szkolnego 2018/2019, w czasie którego nowi uczestnicy zajęć w świetlicy szkolnej integrowali się ze starszymi kolegami. Przyszedł więc czas na wybory do samorządu. Zgłosiło się czterech kandydatów z kl. II-VIII SP. W dniach od 8 do 10 października 2018r. kandydaci prezentowali się poprzez plakaty lub indywidualnie przed grupą dzieci. 11 i 12 października 2018r. odbyło się głosowanie, w którym uczestniczyli uczniowie kl. I-VIII SP i kl. III G.

Głosy przeliczyła komisja w składzie:

  1.  Jolanta Kołakowska – nauczyciel świetlicy
  2. Wiesława Nosek - nauczyciel świetlicy
  3. Iza Ćwik - nauczyciel świetlicy
  4. Dominik Larm – wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego przy SP w Rynie

Oddano 90 głosów, w tym 3 nieważne.

Poszczególni kandydaci otrzymali następującą ilość głosów;

  1. Banaszek Łukasz – 8
  2. Budka Mateusz – 49
  3. Wilamowicz Michalina – 21
  4. Szymańczyk Zuzanna – 6

 

Przewodniczącym Samorządu Świetlicy przy SP w Rynie  został

MATEUSZ BUDKA

Zastępcą Przewodniczącego Samorządu Świetlicy przy SP w Rynie  została

MICHALINA WILAMOWICZ

Członkami Samorządu Świetlicy przy SP w Rynie  zostali

ŁUKASZ BANASZEK

ZUZANNA SZYMAŃCZYK

 

G R A T U L U J E M Y !!!                                    

                        Organizatorzy 

                                                                                   
37
19

4

5

2

8610111213                    

 

 

1415 

 
Cała Gmina czyta dzieciom Drukuj Email

           Od 2001 roku w Polsce organizowana jest kampania społeczna propagująca codzienne czytanie dzieciom pt. „Cała Polska czyta dzieciom” . Aby zaszczepić w dzieciach miłość do czytania, na grunt lokalny przeniosła ją Pani Ala Jucewicz i wymyśliła cykliczną akcję pt. „Cała Gmina czyta dzieciom”. I tak przez kilka ostatnich lat, dzieciom w świetlicy czytali mieszkańcy naszej gminy.

           W piątek 12 października 2018r. gościliśmy Panią Alę Jucewicz już jako emerytowaną nauczycielkę świetlicy i jej dobrego ducha, która w przeddzień zbliżającego się święta nauczycieli zainicjowała akcję czytania. Zaproponowała dzieciom z kl. II b kilka ciekawych pozycji współczesnych i znanych pisarzy. Na początek dzieci wybrały książkę Dawida Bedforda i Daniela Howartha pt. „Jaś i fiu fiu”. Po wysłuchaniu odpowiadały na pytania dotyczące treści czytanego tekstu. Po krótkiej przerwie relaksacyjnej wysłuchały kolejnych przez siebie wybranych tekstów znanego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena, czyli bajki pt. „Księżniczka na ziarnku grochu” i bajki pt. „ Calineczka”. Na zakończenie spotkania dzieci złożyły paniom życzenia i zaśpiewały piosenkę o przyjaźni.

Miło było nam gościć Panią Alę Jucewicz oraz wychowawczynię i uczniów z kl. II b.

Wszystkim dziękuję za pełne wrażeń spotkanie.

Jolanta Kołakowska

123

 
Ludzie z pasją Drukuj Email

  2   Z okazji zbliżającego się święta nauczycieli w środę, 10 października 2018r. w świetlicy szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Ludzie z pasją”. Dlatego też naszymi gośćmi byli Państwo Wanda i Zenon  Prokopowiczowie, emerytowani nauczyciele szkoły ryńskiej i nie tylko.

Uczestnikami spotkania byli uczniowie z klasy I b, którzy z uwagą i w skupieniu słuchali opowieści pani Wandy i pana Zenka.

           Spotkanie było okraszone nie tylko wspomnieniami, ale też licznymi zdjęciami z tamtych lat, kiedy to nasi goście byli uczniami okolicznych szkół lub też nauczycielami w ryńskiej szkole podstawowej. Pasja z jaką opowiadali o swojej pracy nauczyciela oraz pasje, które rozwijają teraz będąc na emeryturze świadczą o tym, że wszystko to co robili  - kochali i kochają, a wiedzę jaką posiadają wykorzystują w różnych formach obecnej działalności.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie,

 podzielenie się z najmłodszymi uczniami; pasją, wiedzą i życzliwością.

Jolanta Kołakowska

34567891011


 
Ludzie z pasją Drukuj Email

Od kilku lat w świetlicy szkolnej SP w Rynie organizowane są spotkania z ciekawymi ludźmi pt. „Ludzie z pasją”.

W czwartek, 4 października 2018r. z okazji Światowego Dnia Zwierząt do świetlicy szkolnej przybyła miłośniczka zwierząt Pani Ala Jucewicz. Z ogromną pasją opowiadała nam o swoim piesku rasy Yorkshire terier, który zwie się Tosia. W trakcie spotkania Tosia zapraszała do zabawy wszystkie dzieci, kładąc im na podłodze swoje ulubione zabawki, czym wzbudziła zainteresowanie i ogromną radość. Pani Ala pokazywała też akcesoria niezbędne do pielęgnacji kotów, które były nieobecne, a które to uczniowie z klasy II b z wychowawcą Panią Anną Malinowską mogli obejrzeć w prezentacji multimedialnej. Dzieci z uwagą i w skupieniu słuchały opowiastek pani Ali o Persjanku i Charliem kotach rasy perskiej oraz o Louisie mieszance rasy ragdoll i angory tureckiej.

Dziękuję pani Ali i Tosi za miłe i ciekawe spotkanie,

a uczniom z kl. II b za ładne zachowanie.

Jolanta Kołakowska

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 42
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach