Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 2 gości
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1942349 gości

Start arrow Świetlica
Świetlica
Nasza świetlica w programie MegaMisja !!! Drukuj Email

Z radością informujemy, że nasza świetlica  została zakwalifikowana do trzeciej edycji programu edukacyjnego MegaMisja. Jesteśmy wśród 200 placówek z całej Polski, które od września, poprzez zabawę, będą uczyć najmłodszych, jak być bezpiecznym i świadomym użytkownikiem multimediów. Organizatorem konkursu MegaMisja jest Fundacja Orange. Warunkiem przystąpienia do udziału w konkursie było nagranie 30–sekundowego filmu promującego naszą świetlicę. Podjęliśmy wyzwanie Fundacji Orange i nagraliśmy krótki film zapraszający MegaMisję do szkoły. Dzieci bardzo zaangażowały się w realizację tego przedsięwzięcia. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki konkursu. 28 maja okazało się, że nasze starania zostały docenione  i nasza świetlica  została wybrana spośród wielu zgłoszeń. Program MegaMisja będzie realizowany w świetlicy w roku szkolnym 2018/2019. Przez dziesięć miesięcy dzieci będą wykonywać multimedialne zadania. Za rozwiązanie zadań przyznawane są nagrody dla świetlicy: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry, zabawki. Więcej o Fundacji Orange i programie na stronie: www.megamisja.pl.

mm

 

 
Internetowy Teatr TVP dla Szkół - "Piotruś Pan" Drukuj Email
15 maja uczniowie szkół w całej Polsce obejrzeli kolejny spektakl Internetowego Teatru Telewizji. "Piotrusia Pana" w wykonaniu aktorów Teatru Maska z Rzeszowa zobaczyli między innymi wychowankowie naszej świetlicy oczekujący na lekcje. Spektakl muzyczny z elementami tańca stworzony i wyreżyserowany przez Annę Nowicką, to opowieść o samotności dziecka w świecie dorosłych, o odpowiedzialności, pogodzeniu fantazji z codziennym życiem, ale również o miłości. Ciekawa fabuła, scenografia oraz kostiumy aktorów przykuły uwagę  naszych młodych widzów.

213
 
Konkurs plastyczny "Podwodni Mieszkańcy Mazurskich Jezior" Drukuj Email

W kwietniu 2018 r.  dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Podwodni mieszkańcy mazurskich jezior” zorganizowanym przez Mazurski Park Krajobrazowy w Krutyni i Stację Hydrobiologiczną Instytutu Nenckiego PAN w Mikołajkach.

Uczennice: Agata Rydzewska, Wiktoria Szczerbo, Rozalia Myszkowska i Michalina Wilamowicz  pod kierunkiem p. Izabeli Ćwik wykonały w świetlicy różnymi technikami prace plastyczne prezentujące organizmy żyjące w wodach jezior mazurskich. Do udziału w konkursie zgłoszono 513 prac. Wśród zwycięzców znalazła się uczennica Rozalia Myszkowska, która otrzymała nagrodę specjalną.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dniu 11. maja podczas warsztatów przyrodniczych "Ekologia wiosny" na Stacji Hydrobiologicznej Instytutu Nenckiego PAN w Mikołajkach.

   

3

2_2

1

 

 

 
Pomagamy kotom przetrwać Drukuj Email

               "Człowiek jest cywilizowany na tyle , na ile potrafi zrozumieć kota."

                                                                        Jean Cocteau                                                                                                                                                       

            W lutym zostały wykonane budki ze styropianu dla kotów wolnożyjących.  Cztery sztuki zostały zawiezione na teren Ogrodów Działkowych a piąta do kotków przy jednej ze Wspólnot. Budki  ocieplono polarem i słomą. Domki zostały zaakceptowane i polubione przez kotki. Dzięki temu zwierzątka bezpiecznie mogą schować się przed zimnem, mrozem, deszczem a latem przed uciążliwymi upałami. Materiał został zakupiony dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Krzysztofa Cybula, który jest wrażliwy na potrzeby zwierząt. Zapotrzebowanie jest ogromne i w następnym roku planujemy wykonać kolejne sztuki.


234
51678
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 36
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach