Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1703245 gości

Start arrow Świetlica
Świetlica
Tydzień Cittaslow w świetlicy szkolnej Drukuj Email

0W dniach od 18 do 22 września w naszej świetlicy kolejny raz obchodziliśmy Tydzień Cittaslow. W czasie zajęć dzieci uzyskały informacje na temat powstania Stowarzyszenia Sieci Cittaslow we Włoszech i działalności na terenie polskich miast. Wykonały gazetki i ślimaki przy użyciu różnych technik. Udekorowane zostały sale i korytarz. Kolorowa świetlica stała się zupełnie pomarańczowa. Dzieci brały udział w dwóch konkursach: wiedzy na temat Cittaslow oraz w konkursie na pomarańczowy strój. Starsze dzieci rozwiązywały krzyżówki przyniesione przez Pana Dyrektora. 25 września odbyło się podsumowanie całego święta.


8394112111015141216131721202225256
 
Bezpieczne wakacje Drukuj Email

Tradycją  się stało,  że przed każdymi feriami i wakacjami świetlice odwiedzają policjanci z posterunku w Rynie. Tak też się stało 22 czerwca 2017 r. Bardzo wyczerpująco przedstawili temat bezpieczeństwa, mówili o zachowaniach i zagrożeniach w różnych sytuacjach. Pewne sprawy zostały utrwalone na zasadzie dyskusji i pytań ze strony dzieci, które bardzo aktywnie brały udział w zajęciu. Bardzo lubimy gościć naszych stróży prawa i porządku.

 
Lekcja historii Rynu Drukuj Email

21 czerwca 2017 r odwiedził świetlicę  przewodnik po zamku ryńskim pan Adam Majgier.  Na to spotkanie zostały zaproszone dzieci z klasy V i VI szkoły podstawowej. Pan przewodnik przebrany był w typowy strój krzyżacki i bardzo ciekawie opowiadał o zamku ryńskim, jego historii od początku jego funkcjonowania. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat zakonu krzyżackiego i jego działań na ziemiach dzisiejszych Warmii i Mazur. Gość podał nam wiele ciekawostek dotyczących życia na naszym terenie. Młodzież brała czynny udział w lekcji historii wykazując zainteresowanie tematem. Pan Adam poczęstował dzieci cukierkami i zaprosił po wakacjach na zwiedzanie zamku.

123456789
 
Spotkanie muzyczne w świetlicy Drukuj Email

11 maja 2017 r. odbyło się muzyczne spotkanie z panem Ireneuszem Nieckarzem. Dzieci wspólnie śpiewały piosenki o wiośnie np. „Wiosna kwiaty rozdaje”. Pan Irek przyniósł różne instrumenty: gitarę, dzwonki, marakasy, tamburyn. Dzieci skomponowały podkład muzyczny do tekstu i zagrały jako mała orkiestra. Było bardzo miło, wesoło. Dzieci zaprosiły na następne spotkanie muzyczne we wrześniu.

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 22
 
© 2017 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach