Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 1 gość
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2078490 gości

Start arrow Świetlica
Świetlica
Andrzejki w świetlicy szkolnej Drukuj Email

W czwartek 29 listopada br. w przeddzień tradycyjnych andrzejek, członkowie świetlicowego samorządu przeprowadzili szereg wróżb związanych z andrzejkami i mniej znanymi katarzynkami. W magicznej scenerii krainy magii i wróżbitów można było dowiedzieć się jak będzie miał na imię przyszły wybranek lub wybranka, kim będziemy w przyszłości i co nas w niej czeka. W zabawie uczestniczyli uczniowie klas I-III i klas starszych. Wystrojem sali i przygotowaniem rekwizytów zajął się zespół samorządu świetlicy szkolnej, któremu wszyscy dziękujemy za wspólną zabawę.                                  

   Nauczyciele świetlicy   

235

4 6789101112131415

 

 
21 listopada - Dzień Życzliwości i Pozdrowień Drukuj Email

  W dniu 21 listopada z okazji Święta Życzliwości i Pozdrowień zwykłe drzwi świetlicy zamieniły się w Bramę Życzliwości, które zapraszały dzieci do Krainy Życzliwości. Dzieci dowiedziały się czym jest życzliwość, jak dzięki niej życie staje się łatwiejsze i o tym co każde z nich może zrobić w tym dniu. Losowały przysłowia na ten temat i w radosnej atmosferze wspólnie je wyjaśniały. Od tej pory będą pamiętały, że życzliwość nic nie kosztuje, a wiele jest warta. Wszystkim spodobało się w Krainie Życzliwości, więc pozostaliśmy w niej na dłużej.

                                                                                                        Wiesława Nosek

123456789

 
Tydzień Patriotyzmu w świetlicy Drukuj Email

W dniach 5-9.11.2018r. przygotowywaliśmy się do Święta Niepodległości w następujący sposób:

1.     Przygotowanie ekspozycji nt. Święta Niepodległości. Ogłoszenie TYGODNIA PATRIOTYZMU. Wyjaśnienie pojęcia: patriotyzm i kto może być patriotą.

2.     Zapoznanie z historią Polski i 100- letnią rocznicą Święta Niepodległości.

3.     Wykonanie prac plastycznych: symbole narodowe w różnych technikach. Szacunek do symboli Polski.

4.     Rozdanie wierszy chętnym uczniom i próby w pięknym czytaniu.

5.     Przygotowanie dekoracji w sali zabaw.

6.     „Lekcja Patriotyzmu” - zaproszenie dzieci na występ starszych uczniów i wysłuchanie pieśni patriotycznych wprowadzających w nastrój uroczystości i nadchodzącego święta.

7.     Na koniec indywidualne wykonanie swojego serca- nalepki i symboliczne umieszczenie go na plakacie „Serce dla Ojczyzny”.

                                                                  Organizator: Wiesława Nosek

123456789101112

 

 
Cała Gmina czyta dzieciom Drukuj Email

Od wielu tygodni wszyscy przygotowujemy się do głównych obchodów uczczenia 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 Zatem i w świetlicy szkolnej w czasie zajęć rozmawiamy z dziećmi o symbolach narodowych, o tym jak doszło do zaborów ziem polskich i o tym kto miał największy wpływ na odzyskanie wolności, jaką rolę odegrały legiony, a kim był Józef Piłsudski.

             W środę, 7 listopada 2018r. odwiedził nas Pan Adam Majgier, emerytowany nauczyciel historii, przewodnik po zamkowych tajemniczych komnatach i jak się potem w czasie spotkania okazało – pasjonat historii Polski.

             Pan Adam, dzieciom z klas pierwszych i drugich SP czytał fragmenty książki współczesnego autora Kazimierza Szymeczko pt. „ A to historia!”. Uczniowie w sposób przystępny dowiedzieli się jakie były losy Polski na przełomie XVIII, XIX i XX wieku uwieńczone sukcesem odzyskania niepodległości w 1918r. W trakcie spotkania nasz gość zadawał dzieciom pytania związane z fragmentem przeczytanego tekstu i poprzez ich wypowiedzi widać było, że wielu z nich ten trudny historyczny temat bardzo zaciekawił, ku mojej i gościa radości.

Ta lekcja czytanej historii na pewno na długo pozostanie dzieciom w pamięci.

Dziękuję Panu Adamowi za wzbudzanie w młodych sercach patriotyzmu i uświadomienie jak ważna jest wolność słowa i ta wolność, w której żyjemy.

Jolanta Kołakowska

10798123456111213

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 46
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach