Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2264101 gości

Start arrow Świetlica
Świetlica
Akademia Pana Kleksa w Internetowym Teatrze dla Szkół Drukuj Email

19 marca 2019 r. uczniowie klasy IIb, IIIa, IIIb obejrzeli  w świetlicy spektakl muzyczny pt. „Akademia Pana Kleksa”  w reżyserii  Jerzego  Jana Połońskiego,  przygotowany przez  rzeszowski Teatr Maska. To kolejna odsłona Internetowego Teatru dla Szkół, organizowanego przez Telewizję Polską.

Spektakl familijny opowiadał o niezwykłej szkole Ambrożego Kleksa, w której nauka jest przyjemnością i niesamowitą przygodą.  Uczniowie wraz z Akademią Pana Kleksa udali się   w kolorową i muzyczną podróż do świata wyobraźni.

Spektakl podobał się młodym widzom. Czekamy na kolejną odsłonę iTeatru.

                                                                                                           Izabela Ćwik

123

 
Światowy Dzień Kota w świetlicy Drukuj Email

"Bo koty są dobre na wszystko. Na wszystko, co życie nam niesie. Bo koty, to czułość i bliskość na wiosnę, na lato, na jesień. A zimą – gdy dzień już zbyt krótki i chłodnym ogarnia nas cieniem, to kot – Twój przyjaciel malutki otuli Cię ciepłym mruczeniem…"                   (F.Klimek)


W ostatnich dwóch tygodniach  lutego w świetlicy szkolnej  dużo uwagi poświęciliśmy tematyce domowych zwierzaków, gdyż 17 lutego obchodzony był Światowy Dzień Kota. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej   aktywnie uczestniczyli w obchodach tego nietypowego święta. Podjętych zostało wiele działań  mających na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka i uwrażliwienie los bezdomnych zwierząt. Były to m.in.: pogadanki, rozmowy, czytanie fragmentów książek, prezentacje multimedialne, projekcje filmów edukacyjnych, zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe, spotkanie z weterynarzem, konkurs plastyczny.

Podczas różnorodnych form zajęć dzieci poznały ciekawostki dotyczące życia kotów dzikich i domowych, dowiedziały się czym należy prawidłowo karmić te zwierzęta, jak o nie dbać, jak przygotować mieszkanie na przybycie nowego domownika, jak rozumieć koci język. Mówiliśmy o kocich zwyczajach, poznaliśmy popularne rasy. Poruszyliśmy również  problem kotów wolnożyjących i opieki nad nimi. Dzieci opowiadały  o swoich kocich pupilach, tych domowych i postaciach z bajek czy filmów.  Chętnie wykonywały różnorodne prace plastyczne związane z tematem miłych futrzaków.

27 lutego 2019 roku w związku z  obchodami Dnia Kota  odwiedził nas niezwykły gość – lekarz weterynarii p. Aleksandra Szczebiot - osoba, która w swojej codziennej pracy pomaga zwierzętom.  Pani Aleksandra podzieliła się swoją fachową wiedzą na temat  zwierząt a w szczególności kotów. Mówiła o ich upodobaniach  i zwyczajach, wyjaśniła jak powinna wyglądać opieka nad domowymi pupilami oraz jak pomagać kotom wolnożyjącym czy bezdomnym. Przypomniała o obowiązkach właścicieli dotyczących dbania o zdrowie zwierząt. Przyniosła wiele pomocy i przedmiotów używanych w  swojej pracy weterynarza. Dzieci zadawały mnóstwo pytań dotyczących nie tylko kotów ale również zwierząt dzikich i egzotycznych, na które nasz gość bez problemu udzielał odpowiedzi.  Na zakończenie spotkania dzieci  podziękowały pani weterynarz za odwiedziny, wręczyły pamiątkowy dyplom i  upominek. Pani Aleksandra  również przygotowała  dla nas słodką niespodziankę. Spotkanie cieszyło się zainteresowaniem i wzbudziło wiele emocji.

Obchody Dnia Kota zakończyło podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Mój przyjaciel kot”.  Dzieci wykonały w różnych technikach i formach piękne prace przedstawiające kota.  Najliczniej w tym przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie z klas I-III.   Wszyscy  uczestnicy konkursu  otrzymali  dyplomy a zwycięzcy nagrody.  Gratulujemy!

Czas poświęcony „kociej” tematyce  upłynął szybko i przyjemnie. Mimo, iż Święto  Kota przypada raz w roku , miłości i szacunku do zwierząt uczymy każdego innego dnia. Zwierzęta, szczególnie bezdomne, potrzebują uwagi i opieki  człowieka przez okrągły rok.

                                        Kochajmy zwierzęta nie tylko od święta!

Izabela Ćwik

12345678910111213141516181719

20

 
CYKL: Ludzie z pasją Drukuj Email

„I jak tu nie kochać psa… „

            „ … gdy pies takie oczy ma”, a to nie tylko oczy ma piękne jak sugerują słowa piosenki, ale i pozostałe części ciała, o czym mogli przekonać się uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej.

         W ciągu ostatnich trzech dni uczniowie z kl. Ia, IIa, Ib i IIb mieli okazję z prezentacji multimedialnej pt. „Pies” dowiedzieć się wszystkiego co każdy miłośnik tych zwierząt wiedzieć powinien zanim stanie się jego opiekunem, poznać różne rasy z 374 zarejestrowanych w Polskim Związku Kynologicznym, zobaczyć największego z psów tzn. WILCZARZA IRLANDZKIEGO, najmniejszego z rasy CHIHUAHUA, pięknego SZPICA MINIATURKĘ i mniej urodziwego GRZYWACZA CHIŃSKIEGO oraz dokładniej poznać jedną z najbardziej popularnych ras tj. YORKSHIRE TERIER.

             W czwartek 7 marca w świetlicy szkolnej nastąpiła kulminacja obchodów Światowego  Dnia Psa, który notabene przypada w sobotę 10 marca. Uczniów z klasy IIb w nagrodę za piękne wykonanie prac plastycznych czekała w świetlicy miła niespodzianka – odwiedziny pani i jej ulubieńca, czyli Pani Magdaleny Szkatuły opiekunki 8-miesięcznej Antoniny zw. Tosią, czyli pieska rasy yorkshire terier.  Pani Magda pokazała różnorodne akcesoria, które służą do pielęgnacji pupilka oraz opowiedziała o tym jak jej córki Ola i Judyta opiekują się Tosią w domu. Uświadomiła dzieciom jak ważna i odpowiedzialna jest rola opiekuna zwierząt domowych. Uczniowie mieli też przyjemność nakarmić Tosię smakołykami i obserwować jej zabawy z ulubionymi pluszakami i balonem. 

Dziękuję pani Magdzie, Tosi oraz wszystkim uczestnikom zajęć świetlicowych za wspólne uczczenie  Światowego  Dnia Psa. 

9 marca już niedługo, ale i w pozostałe dni pamiętajmy o pieskach, kochajmy je

 i mądrze się nimi opiekujmy.

Jolanta Kołakowska

4567321891011

 
Internetowy Teatr TVP dla Szkół - Kolorowi Ludzie Drukuj Email

W poniedziałek, 25 lutego 2019 roku uczniowie klas pierwszych wzięli udział w projekcie Internetowy Teatr dla Szkół i razem z publicznością z całej Polski obejrzeli spektakl teatralny pt. „Kolorowi ludzie” w reż. Honoraty Mierzejewskiej-Mikoszy transmitowany na żywo z Teatru Lalki i Aktora w Opolu.

Przedstawienie „Kolorowi ludzie” odpowiadało na pytania:  „Czy na początku wszyscy ludzie byli jednakowi? Może wszyscy byli czarni albo czerwoni? A może w ogóle nie mieli koloru? Aktorzy w piasku i w magicznej szafie szukają śladów stworzenia. Wraz z widzami przy pomocy niezwykłej palety kolorują ludzi i uczą się nazywać świat. Szuflady rozbrzmiewają muzyką z różnych stron świata. Spektakl w przystępny dla młodego widza sposób stawia pytania o stworzenie, a przede wszystkim o człowieka. Każdy z nas jest inny. Inaczej mówi i wygląda. Gdzie indziej mieszka. Ta różnorodność to wyjątkowe piękno naszego świata, a spektakl pokazuje, jak czerpać radość z tych różnic” (http://www.iteatr.tvp.pl/41102774/kolorowi-ludzie-z-opolskiego-teatru-lalki-i-aktora-w-opolu)

Przedstawienie dostarczyło ciekawych wrażeń i bardzo podobało się naszym młodym widzom.      

Izabela Ćwik

123


 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 57
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach