Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1838233 gości

Start arrow Świetlica
Świetlica
Internetowy Teatr TVP dla Szkół Drukuj Email

13 grudnia uczniowie z klasy IIb, IIIb  oraz  grupa dzieci z przedszkola  w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla Szkół obejrzeli w świetlicy  spektakl pt. „Kopciuszek” z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. W rolę bajkowych postaci wcieliły się lalki z rodu mupetów, a wśród nich gadający kot, śpiewające warzywa i mówiące dziwnymi językami przedmioty. Wszyscy widzowie z ogromnym zaciekawieniem śledzili losy słynnego Kopciuszka. Możliwość oglądania spektaklu pozwoliła dzieciom wczuć się w prawdziwie teatralną atmosferę.


123456
 
Tradycje polskie. Mikołajki w świetlicy. Drukuj Email

6 grudnia od rana dzieci dekorowały choinkę w sali zabaw a potem częstowały się słodyczami, owocami, napojami. Słuchały bajek o Świętym Mikołaju oraz wyszukiwały informacji o tradycjach związanych z tym dniem. W związku z tym, że klasy I-III wyjechały do Wioski Świętego Mikołaja do Gwarka cała impreza została przeniesiona na następny dzień, czyli 7 grudnia. Stoły były pełne słodyczy, owoców i zdrowych napojów. Świetlicę odwiedził Święty Mikołaj ze Śnieżynką. Po rozmowie dzieci dowiedziały się o tradycjach mikołajkowych w różnych krajach. Śnieżynka czytała, że może być Dziadek Mróz, Gwiazdor, Magowie itd. Dzieci dowiedziały się też, że słodkie prezenty, które znajdują w bucie, w innych krajach zostawiane są  na parapecie, na schodach przed domem, w kominku. Mikołaj zaprosił na warsztaty dekorowania bombek a dzieci w podziękowaniu zaśpiewały kolędy. Na koniec warsztatów  wszyscy razem wykonali piękną wielką gwiazdę z papieru.

1234567910111213141516171819202122232827

 
Tradycje polskie. Andrzejkowe wróżby. Drukuj Email

Zgodnie z tradycją 30 listopada w naszej świetlicy dzieci świętowały Andrzejki.  Zakupione zostały słodycze, owoce, napoje. Zadeklarowali się również rodzice, na których zawsze można liczyć przy organizowaniu uroczystości. W jednej z sal odbywał się poczęstunek a w drugiej wróżby i konkursy. Dzieci, jak widać na zdjęciach, bawiły się bardzo dobrze.


123456789101118151617
 
Wartości patriotyczne. Zapach wolności. Drukuj Email

W piątek 10 listopada  w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rynie odbyły się uroczyste obchody związane ze Świętem 11 Listopada. Świetlica włączyła się  w cykl uroczystości pielęgnując w ten sposób wartości patriotyczne. Kilka dni wcześniej dzieci wyszukiwały wiadomości w Internecie. Na zajęciach plastycznych  dzieci wykonywały Godło Polski i kotyliony. Wzięły tez udział w wojewódzkim konkursie plastycznym pt. „Moja Biało – Czerwona”.  Słuchanie pieśni patriotycznych podkreśliło wagę święta.  Podsumowaniem uroczystości była rozmowa przy gazetce.

12346785
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 30
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach