Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 1 gość
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2186967 gości

Start
Festyn Rodzinny 2007 - "Rodzina a ekonomia"
Festyn RodzinnyFestyn RodzinnyDnia 2 czerwca Rada Rodziców wraz z gronem pedagogicznym, przy ogromnym wsparciu rodziców, zorganizowała tradycyjnie "Festyn Rodzinny". To już VI edycja Mazurskich Dni Rodziny. Celem takiej imprezy jest integrowanie społeczności szkolnej oraz pozyskanie funduszy na potrzeby szkoły związane z jej funkcjonowaniem. W ubiegłych latach pozyskane środki wykorzystano na pomoce dydaktyczne (piłki, książki, pomoce logopedyczne itp.), przewozy dzieci m.in. na zawody sportowe, basen itp., rolety na okna do sal lekcyjnych, kserokopiarkę, nagrody i dyplomy dla dzieci, kostiumy sportowe, dofinansowanie programów muzycznych, wycieczek i bali szkolnych.
Festyn RodzinnyFestyn RodzinnyHasło tegorocznego festynu brzmiało : "Rodzina a ekonomia". W korytarzu szkolnym została zorganizowana galeria  prac rodzinnych      pt.: "Ryn i okolice". Program festynu przeplatany był zawodami sportowymi i piosenkami w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Klasa IIIa wystawiła teatrzyk w języku angielskim pt. "Three Billy - Goats". Była również przygotowana loteria fantowa, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup książek do biblioteki szkolnej.
Festyn RodzinnyFestyn RodzinnyW przerwach pomiędzy konkurencjami sportowymi można było skorzystać ze stanowisk konsumpcyjnych. Oferowano tam: potrawy z grilla, pierogi, bigos, ciasta domowego wypieku, lody i napoje.
Serdecznie dziękujemy tym, którzy przyczynili się i pomogli w realizacji  Festynu  Rodzinnego. To dzięki Wam możemy uczestniczyć we wspólnej zabawie i promować różne formy organizowania i spędzania wolnego czasu.
Opracowała Małgorzata Perzan
Festyn RodzinnyFestyn RodzinnyFestyn Rodzinny
 
Dzień Bociana
 31 maja z okazji Dnia Bociana odbyliśmy rajd rowerowy do Jeziorka – miejscowości o nieskażonej przyrodzie , bogatej w bocianie gniazda. W ten sposób po raz piąty włączyliśmy się w ogólnopolską akcję propagującą potrzebę ochrony tego gatunku. Tegoroczne bocianie święto obchodzone było pod hasłem : Bocianich gniazd historie prawdziwe. W związku z tym zbieraliśmy informacje o historii obserwowanych przez nas gniazd bociana białego. Rozmawialiśmy z mieszkańcami , poszukiwaliśmy wiadomości , poznaliśmy ciekawą historię jednego z nich, obserwowaliśmy ptaki w czasie żerowania , fotografowaliśmy je. Dane przekażemy do PTPP "pro Natura" we Wrocławiu.
Potem spędziliśmy czas przy ognisku , przygotowanym przez uczniów klasy VI d- mieszkańców Jeziorka.
Przygotowała: Elżbieta Rajcow
 
"Wielki Finał" wiedzy muzycznej
W dniu 29 maja 2007r. odbył się "Wielki Finał" wiedzy muzycznej. W ramach tej konkurencji związanej z wiedzą muzyczną zmagania pomiędzy uczestnikami klas I-III trwały od kilku tygodni. Aż wreszcie doszło do wyłonienia zwycięzców:
 • I miejsce - ANNA MAJKOWSKA kl. III b
 • II miejsce - MAREK LENCZEWSKI kl. II a
 • III miejsce - MATEUSZ CABAN kl. II a
Sam finał, jak i półfinał był pewnym zaskoczeniem dla organizatorów - "MAT" z Olsztyna, ponieważ półfinaliści, jak i finaliści posiadali taką wiedzę, iż za każdym razem zabarkowało przygotowanych pytań ("szli łeb w łeb").
Przedstawiciel "MAT" dwukrotnie (podczas półfinału i finału) wyraził swoją opinię, że tak mocnych zawodników nie miał jeszcze w żadnej szkole.
Tym bardziej gratulujemy naszym finalistom !!!
 
Olimpiada Sportowa
Olimpiada SportowaOlimpiada SportowaSprawozdanie z III Olimpiady Sportowej klas I-III pod hasłem: Zdrowo, kulturalnie i sportowo;

W piątek 25 maja 2007r. odbyła się III  kl. I-III, tym razem pod hasłem: drowo, kulturalnie i sportowo.
Organizatorami byli: Anna Malinowska, Teresa Skwarska i  Tomasz Wolański.
Zamierzeniem tej imprezy była:
 • promocja aktywnego i zdrowego stylu życia;
 • integracja zespołu klasowego;
 • konfrontacja własnych umiejętności z umiejętnościami rówieśników z innych klas;
 • wdrażanie do zasad fair play;
 • kształcenie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach;
 • stworzenie możliwości do wykorzystania zdobytej wiedzy w
 • praktyce;
 • zachęcenie uczniów do uprawiania sportu, przestrzegania zasad
 • higieny oraz prowadzenia zdrowego stylu życia;
 • aktywne włączenie rodziców w organizację olimpiady.

Olimpiada SportowaDzięki wsparciu finansowemu ze strony Komisji ds. Rozwiązywania
Problemów Alkoholowych, dzieci uczestniczące w tych zawodach miały
smaczne, zdrowe przekąski.
Rodzice chętnie zaangażowali się w pomoc przy jej organizacji. Pogoda nam dopisała, humory również. Jedni wygrywali, drudzy przegrywali wszyscy jednak bawili się świetnie. Ciekawe gry i zabawy sportowe urozmaiciły nam ten majowy dzień w szkole. Warto kontynuować
ten pomysł.
 
Ptasia stołówka cd.
Ptasia stołówka Ptasia stołówka Komisja konkursowa Mazurskiego Centrum Edukacji Ekologiczne FWJM oceniła złożone prace . ,,Ptasiej Stołówce” założonej i prowadzonej przez kółko ekologiczne IVa przyznano nagrodę . 11 maja delegacja odebrała w siedzibie Fundacji dyplom, plansze dydaktyczne, przewodniki i programy multimedialne. W projekcie uczestniczyli: Elżbieta Andrzejewska , Joanna Dziaczek , Paulina Saramak, Maja Jurewicz, Edyta Pyl, Aurelia Rybicka, Izabela Spisak, Stackiewicz Agata, Paulina Winiarz, Zacharewicz Łukasz, Patryk Boczulak, Marek Caban, Wojciech Wojciechowski, Krystian Konsten.
Opiekun KE Elżbieta Rajcow
 
«« start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast. » koniec »»

Pozycje :: 611 - 615 z 649
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach