Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2118594 gości

Start
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi Olsztyńskie PlanetariumZ okazji  Dnia Ziemi   klasa VI d przedstawiła  najmłodszym uczniom naszej szkoły  bajkę ekologiczną - propagującą potrzebę ochrony przyrody.
Członkowie kółka  ekologicznego z IVa przygotowali program o ochronie bociana białego. W okolicznościowych  przebraniach zapoznali klasy
V z działaniami zmierzającymi do zachowania tego gatunku w naszym kraju. Przeprowadzono "bocianowe konkursy" związane z pojeniem , składaniem jaj , żerowaniem boćków. Dzień ZiemiKonkurencje  wygrały klasy: Va, Vb, Vc. Nagrody uczniom sfinansowała  FOWJM.
W tym dniu gościliśmy panią  astronom z olsztyńskiego planetarium, która przedstawiła prezentacje o układzie słonecznym i współczesnym systemie nawigacji.
W ramach współpracy z Samorządem Szkolnym uczniowie udekorowali siebie zielonymi listkami.
Uroczystość przygotowała nauczycielka przyrody: Elżbieta Rajcow z kółkiem ekologicznym i VI d.
 
Spotkanie z absolwentką naszej szkoły
spotkanie z modelkąDnia 20 kwietnia 2007 r. odbyło się spotkanie z absolwentką naszej szkoły Martyną Budną obecnie uczennicą Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Giżycku. W ubiegłego roku Martyna rozpoczęła karierę modelki. Celem spotkania z nią było uświadomienie naszym uczniom, iż  można  robić coś ciekawego w życiu będąc mieszkańcem niewielkiej miejscowości jaką jest Ryn. Trzeba tylko chcieć i dążyć do celu, nie zapominać o marzeniach. Dzięki swojej pracy (jest dobrą uczennicą) i znajomości języków obcych (j. angielski i niemiecki) i oczywiście warunkom zewnętrznym  Martyna zdążyła zwiedzić, przy okazji sesji zdjęciowych Japonię , Koreę, Włochy, Grecję…nawiązała wiele ciekawych znajomości.
Na spotkanie przybyli uczniowie klas V i VI. Zadawali pytania, na które nasz gość udzielał odpowiedzi, oglądali zdjęcia Martyny z różnych sesji zdjęciowych, słuchali opowieści o tym jak wygląda życie modelki, sesja zdjęciowa, godzenia modelingu z nauką. spotkanie z modelkąspotkanie z modelkąPodziwiali metamorfozy jakim poddawana była ich starsza nieco koleżanka. 45 minut minęło bardzo szybko, a na koniec upamiętniliśmy jej wizytę wspólną fotografią oraz rozdaniem przez nią autografów, o które prosili uczniowie. 
Życzymy Martynie wielu sukcesów w nauce i sesji zdjęciowych dla największych kreatorów mody oraz spełnienia marzeń.
A naszym uczniom tego aby za parę lat odwiedzili  szkołę podstawową w podobnej roli, aby mogli opowiedzieć o tym co ciekawego robią w życiu.

Spotkanie przygotowała Dorota Majkowska - nauczyciel języka angielskiego w SP.
 
Audycja Muzyczna Grupy "MAT" w Ryńskim Zamku
Historia gitaryHistoria gitaryDnia 4 kwietnia 2007 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Rynie uczestniczyli w audycji muzycznej olsztyńskich muzyków grupy "MAT". Wyjątkowe było miejsce koncertu - dziedziniec ryńskiego zamku, który bez problemu pomieścił uczniów klas IV-VI. Brzmienia gitary w akustyce zamkowych murów wprowadziły w niezwykły nastrój. Przekazane informacje i dobrany repertuar muzyczny do tematu "Historia gitary" okazał się bardzo przydatny w pogłębieniu wiedzy muzycznej.
Występ został dofinansowany z budżetu Koła Artystycznego. Organizatorzy składają szczególne podziękowania Historia gitaryHistoria gitaryPani Barbarze Pawliczuk oraz Panu Janowi Budnemu za udostępnienie miejsca występu na zamkowym dziedzińcu.
J. Majkowski
 
Kolejny laureat
Miło nam jest poinformować naszych czytelników, że laureatem w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" został uczeń klasy IVb Piotr Łojewski i otrzymał nagrodę - czterodniową wycieczkę do Legolandu - Givskud Safari Park w Danii.
Gorące gratulacje!!!
 
Test kompetencji 2007
Dnia 12 kwietnia uczniowie klas szóstych przystąpili do testu kompetencji, który  odbył się w salach lekcyjnych. Pomimo trudności lokalowych test odbył się bez zakłóceń oraz według procedur. Wyniki testu poznamy na początku czerwca.
Test kompetencjiTest kompetencjiTest kompetencji
 
«« start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 nast. » koniec »»

Pozycje :: 611 - 615 z 639
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach