Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2264084 gości

Start
Święto Niepodległości
9 XI obchodziliśmy w szkole Święto Niepodległości.
Tego dnia odbył się spektakl słowno-muzyczny „WSTAŃ, POLSKO MOJA!” w wykonaniu uczniów klasy VIa.
Przedstawienie przygotowane pod kierunkiem wychowawcy obejrzeli uczniowie klas IV – VI.
Święto NiepodległościŚwięto NiepodległościŚwięto Niepodległości


Święto Niepodległości Święto Niepodległości

W holu głównym Szkoły zorganizowano wystawę z okazji Święta Niepodległości pt. "A to Polska". Wystawa miała na celu uświadomić uczniom jak ważny jest dla nas dzień 11 listopada. Wystawę przygotowały nauczycielki nauczania zintegrowanego Wiesława Nosek i Anna Malinowska.
 
Ślubowanie klas pierwszych
ślubowanie klas pierwszych 5 października 2007r. podczas uroczystości Święta Szkoły odbyło się ślubowanie klas pierwszych połączone z pasowaniem na ucznia. Był to dzień bardzo uroczysty nie tylko dla pierwszaków lecz również dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Najmłodsi uczniowie zostali bardzo serdecznie powitani przez Samorząd Szkolny oraz swoich starszych kolegów. Po ceremonii ślubowania obdarowano ich różnymi niespodziankami w postaci długopisów, znaczków pierwszoklasisty oraz książeczek SKO z małym wkładem na dobry początek. W podziękowaniu za tak wspaniałe przyjęcie, klasy pierwsze przedstawiły krótki program artystyczny zakończony wesołą piosenką. Po uroczystym apelu, pierwszaki pod opieką swoich wychowawców oraz rodziców udali się do Ośrodka Wypoczynkowego GAT na zabawę i słodki poczęstunek. Dzień ten na długo pozostanie im w pamięci.

W dalszej części artykułu fotoreportaż.

Przygotowała: T. Skwarska

››› Czytaj całość…
 
Święto Szkoły
    Dnia 5 października 2007 roku odbyły się uroczyste obchody Święta Szkoły. Po apelu w sali gimnastycznej uczniowie, podzieleni na grupy, uczestniczyli w przygotowanych przez nauczycieli Zespołów Przedmiotowych:
  • inscenizacji,
  • prezentacji biografii,
  • pokazie multimedialnym - poświęconym jednemu z patronów Szkoły - Gustawowi Gizewiuszowi.
Naszą szkołę podczas tego dnia odwiedził pan Burmistrz Miasta i Gminy Ryn Józef Karpiński oraz pani Wizytator Sabina Musiał.
Oto mini fotoreportaż z tych obchodów:
Święto SzkołyŚwięto SzkołyŚwięto SzkołyŚwięto SzkołyŚwięto SzkołyŚwięto SzkołyŚwięto SzkołysŚwięto SzkołysŚwięto SzkołysŚwięto SzkołysŚwięto SzkołysŚwięto Szkoły

››› Czytaj całość…
 
XXX-lecie Koła Pszczelarzy w Rynie
wystawa prac

W dniu 30 września 2007 roku w Zajeździe pod Kasztanami odbyła się uroczystość z okazji 30- lecia Koła Pszczelarskiego w Rynie. Uroczystość uświetniły występy artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rynie. Klasa IIb wraz z wychowawcą Anną Malinowską przedstawiły teatrzyk pt.: „Smaki zdrowia”. Klasa IIIa z wychowawcą Jolantą Kołakowską wystąpiły z przedstawieniem pt.: „Wszystko o pszczołach”. W ramach tej uroczystości dzieci klas I- III uczestniczyły w konkursie plastycznym pt.: „ Świat pszczół”. Najpiękniejsze prace zostały wyeksponowane w galerii plastycznej w Zajeździe pod Kasztanami. Galerię przygotowały nauczycielki nauczania zintegrowanego Jolanta Kołakowska i Anna Malinowska. Galeria oraz występy artystyczne zachwyciły zebranych na uroczystości gości. W dalszej części artykułu fotoreportaż.
››› Czytaj całość…
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008
Poczet Sztandarowy uczniowie klas pierwszychDnia 3 września 2007 roku o godz. 9:00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008.
Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego oraz szkolnego. Pamięć poległych w czasie II wojny światowej uczczono minutą ciszy.
Pani dyrektor Teresa Jankowska ciepło i serdecznie powitała uczniów, nauczycieli i rodziców życząc wszystkim powodzenia i wytrwałości.  Pan BurmistrzZapoznała klasy z przydziałem  wychowawstw oraz z kalendarzem roku szkolnego.  Następnie nauczyciel informatyki pan Adam Majgier odebrał akt nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego. Powitaliśmy również nową nauczycielkę wychowania fizycznego panią Dorotę Budny.   Po wystąpieniu pani dyrektor głos zabrał burmistrz Miasta i Gminy Ryn pan Józef Karpiński.
W sposób szczególny zostali powitani pierwszoklasiści, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury szkolne.
Na zakończenie wszyscy udali się do przydzielonych sal, gdzie wychowawcy zapoznali uczniów z tegorocznym planem zajęć lekcyjnych.
Przygotowała: Małgorzata Perzan
 
«« start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast. » koniec »»

Pozycje :: 606 - 610 z 657
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach