Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2042003 gości

Start
Audycja Muzyczna Grupy "MAT" w Ryńskim Zamku
Historia gitaryHistoria gitaryDnia 4 kwietnia 2007 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Rynie uczestniczyli w audycji muzycznej olsztyńskich muzyków grupy "MAT". Wyjątkowe było miejsce koncertu - dziedziniec ryńskiego zamku, który bez problemu pomieścił uczniów klas IV-VI. Brzmienia gitary w akustyce zamkowych murów wprowadziły w niezwykły nastrój. Przekazane informacje i dobrany repertuar muzyczny do tematu "Historia gitary" okazał się bardzo przydatny w pogłębieniu wiedzy muzycznej.
Występ został dofinansowany z budżetu Koła Artystycznego. Organizatorzy składają szczególne podziękowania Historia gitaryHistoria gitaryPani Barbarze Pawliczuk oraz Panu Janowi Budnemu za udostępnienie miejsca występu na zamkowym dziedzińcu.
J. Majkowski
 
Kolejny laureat
Miło nam jest poinformować naszych czytelników, że laureatem w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" został uczeń klasy IVb Piotr Łojewski i otrzymał nagrodę - czterodniową wycieczkę do Legolandu - Givskud Safari Park w Danii.
Gorące gratulacje!!!
 
Test kompetencji 2007
Dnia 12 kwietnia uczniowie klas szóstych przystąpili do testu kompetencji, który  odbył się w salach lekcyjnych. Pomimo trudności lokalowych test odbył się bez zakłóceń oraz według procedur. Wyniki testu poznamy na początku czerwca.
Test kompetencjiTest kompetencjiTest kompetencji
 
Dzień pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników
pasowanie0128 marca Danuta Kasperowicz i Bogumiła Fabrykowska zorganizowały dzień pasowania na czytelnika biblioteki wśród uczniów klas pierwszych. Jest to uroczystość cykliczna, która zapisała się na stałe w kalendarzu imprez biblioteki szkolnej.   
Wspólne rozwiązywanie krzyżówki dotyczącej książek, które dzieci poznały wcześniej na lekcjach, rebusów omawiających zawartość biblioteki, różne miejsca kojarzące się z książką, oglądanie wystawek pięknych książek, pozwoliło dzieciom poprzez zabawę zapoznać się z biblioteką. Kulminacyjnym momentem całej uroczystości było przyrzeczenie. Patrząc na twarze dzieci, można było zaobserwować, pasowanie02że jest to dla nich chwila ważna i wzruszająca. Po przyrzeczeniu dzieci otrzymały pamiątkowe plakietki upamiętniające pasowanie. Następnie w wypożyczalni dla najmłodszych, dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, zasadami poszanowania książek i nauczyły się  samodzielnie wypożyczać wybraną książkę.
Po zajęciach pierwszoklasiści potrafią samodzielnie poruszać się po bibliotece, znaleźć właściwy regał z książkami dla najmłodszych dzieci, wybrać odpowiednią dla siebie książkę, znają zasady korzystania z biblioteki, zasady wypożyczania książek i ich poszanowania.
 
Podwójny laureat !
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Rynie informuje, że Filip Jurczok uczeń klasy VIa został laureatem na szczeblu wojewódzkim dwóch konkursów przedmiotowych:
  • Konkursu Historycznego,
  • Konkursu Przyrodniczego
organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Laureat konkursu zwolniony jest ze sprawdzianu kompetencji w klasie szóstej. Gratulujemy Filipie!
 
«« start « poprz. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 nast. » koniec »»

Pozycje :: 591 - 595 z 617
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach