Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2240729 gości

Start
WEBsk@ szkoła
Gazetka szkolna w sali informatycznejNasza szkoła bierze udział w konkursie WEBsk@ szkoła. WEBsk@ szkoła to ogólnopolska akcja, organizowana przez firmę Komputronik i firmy partnerskie (m.in. Intel, Ceative, MAXDATA, Microsoft, NETGEAR, Rzeczpospolita, benchmark.pl, Bravo, CD-ACTION, Literkapl, onet.pl, PC Format). Założeniem obecnej edycji programu WEBska@ szkoła, jest zbudowanie ogólnodostępnego portalu internetowego kierowanego do szkół w celu rozwijania zainteresowań informatycznych uczniów, propagowania Internetu jako nowoczesnego medium komunikacji i realizacji twórczych projektów. Inicjatywa ma sprzyjać nawiązywaniu dialogu i wymianie informacji pomiędzy uczniami ze wszystkich szkół w Polsce. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz średnich.
 
Szkoła bez przemocy
Szkoła bez przemocyNasza ryńska szkoła  w sieci polskich szkół podstawowych, w których przemoc pojawia się na przerwach i nie tylko, nie jest odosobniona, ale też nie jest odosobniona w walce z szeroko pojętą agresją przejawiającą się w różnorodny sposób.
Przez dwa lata w szkole realizowano program Szkoły Promującej Zdrowie i aby uzyskać certyfikat opracowano min. różne formy walki z agresją, której wielobarwny obraz wynikał z ankiet przeprowadzonych wśród uczniów, rodziców i nauczycieli.  Zatem, w 2007r. nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji  "Szkoła bez przemocy" propagującej właściwe zachowania świadczące o tym, że dana szkoła jest bezpieczna i miło spędza się w niej czas. Patronat honorowy nad społeczną akcją dzienników regionalnych i Fundacji Grupy TP, objął sam Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, medialny - znana aktorka Gabriela Kownacka.

Już od kilku lat w SP w Rynie dyrektorzy, nauczyciele i rodzice jednoczą się w walce i tworzą jednolity front działań. Jednym z wielu elementów działań kadry dydaktycznej było stworzenie przez członków zespołu wychowawczego klas IV - VI karty zachowań, która w sposób jednoznaczny monitoruje niewłaściwe zachowania dzieci i młodzieży. Kontrola uczniów szczególnie wyróżniających się agresją doprowadziła do szerszego zainteresowania  tym problemem ich  rodziców i zniwelowania lub też całkowitego wyeliminowania u uczniów "złych zachowań". Prace wychowawcze trwają. O innych sposobach walki z agresją powiadomimy niedługo.

W klasach I-III model zachowań agresywnych ma inny obraz i przejawia się przede wszystkim w agresji słownej jak i wynikającej często z natury i nadpobudliwości ruchowej dziecka - fizycznej. Jednak i na to nauczyciele nauczania zintegrowanego znaleźli sposób, w którym nie kara jest tym elementem dopingującym do zmiany, lecz pochwała za dobre zachowanie, nagroda i imienna demonstracja na "Drzewku dobrych zachowań", które niebawem pojawi się na korytarzu. Wszyscy uczniowie, którzy w sposób znaczny zabłysną tzw. "dobrym zachowaniem", lub wykażą się pomocą w zwalczaniu zachowań agresywnych w szkole będą wpisani na serduszka - symbole z logo akcji.

Rodzice i uczniowie klas I-III wcześniej zostali zapoznani z regulaminem zachowań, który stworzyła klasa IIIa i zobligowani do jego przestrzegania. Na ile skuteczna będzie to forma, okaże się w momencie pojawienia się pierwszych serduszek z imieniem i nazwiskiem.
 
IV Srebrny Bal Charytatywny
IV Bal Charytatywny mamy już za sobą, tak jak w poprzednich latach znalazło się sporo osób które pomogły w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia.
Szczególne podziękowania należą się następującym osobom:

 • Daniel Danielewicz - kierownik gastronomii Hotelu "Zamek Ryn"
 • Kazimierz Piechowicz - dyrektor generalny Hotelu "Zamek Ryn"
 • Roman Hubicki - prezes Spółdzielni Inwalidów "Pokój" w Rynie
 • Państwo Elżbieta i Andrzej Kłos - sklep spożywczy
 • Pan Dariusz Makowski - sklep "Bomax"
 • Państwo Beata i Bogdan Góreccy - sklep mięsny
 • Państwo Bieńkowscy - właściciele Ciastkarni w Rynie
 • Pan Ryszard i Arkadiusz Adamczyk - sklep spożywczy "ABC"
 • Rodzina Boczulaków - sklep spożywczy
 • Państwo Bogumiła i Jan Bujwid - Zakłada Fryzjerski "BB"
 • Państwo Katarzyna i Stanisław Kożuszko - zespół "Magnetic"
 • Państwo Joanna i Piotr Jurasz
 • Państwo Teresa i Jarosław Jankowscy
 • Zbigniew Skwarski
 • Państwo Jadwiga i Jan Olszewscy
 • Państwo Grażyna i Zbigniew Gołębiewscy
 • Państwo Grażyna i Leszek Gienieczko
 • Pani Dorota Dziaczek wraz z córką Joanną
 • Państwo Ewa i Grzegorz Burnos - firma "Floryn"
 • Państwo Teresa i Stanisław Burnos - firma "Floryn"
 • Lucyna Maruchacz - apteka "Viola"
 • Pan Krzysztof Mazurek
 • Pan Korneliusz Eljaszewicz
 • Pani Hanna Saramak
 • Pani Roma Strzelecka
 • Pani Ewa Stefaniuk
 • Pan Adam Jachimowicz
 • Pani Jolanta Zacharczyk
 • Studentom I roku Architektury Krajobrazu UWM w Olsztynie
 • Rodzice, którzy ofiarowali nam swoje słodkie wypieki, przepyszne sałatki oraz pomogli nam w przygotowaniach do balu.

Sala w "Zofiówce" Przygotowywanie stołów Przygotowywanie stołów Cześć przedmiotów do licytacji
Otwarcie balu

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Rynie
 
Ferie, ferie i .......po feriach!
Zimowisko 2008

Właśnie... czas ferii dobiegł końca. Ale jakie to były ferie niech świadczą zapisy ich uczestników widoczne na korytarzu w szkole.

Ci, którym czas i inne okoliczności nie pozwoliły w nich uczestniczyć niech żałują..., a może spotkamy się w następnym roku?
Zimowisko 2008 Zimowisko 2008 Zimowisko 2008
Codziennie w godz. od 10:00 do 14:00 w różnorodnych formach zajęć uczestniczyło 70 - 40 uczniów  gimnazjum, naszej, jak też i innych szkół z okolic Rynu oraz z przedszkola. Opiekowały się nimi nauczycielki - Anna Malinowska,  Barbara Iwaniuk, Teresa Skwarska i Jolanta Kołakowska.

Ten czas od 14 do 25 stycznia minął szybko i ciekawie, a min. dzięki  ciekawym zajęciom,  tym stałym znanym od lat i cieszących się niesłabnącym powodzeniem, a też dzięki i tym propozycjom, które pojawiły się w ofercie po raz pierwszy i wzbudziły zainteresowanie wśród uczestników.
zima06Zimowisko 2008 Zimowisko 2008
Do najbardziej popularnych zajęć należały: gry komputerowe, wszelkie turnieje i konkursy sportowe takie jak: tenis stołowy, mini koszykówka, mini siatkówka i ringo oraz gry i zabawy sportowe przeprowadzone w sali nr 20, a  w drugim tygodniu na hali sportowej. Przedział wiekowy nie grał roli, wszyscy bawili się doskonale.
Zimowisko 2008Zimowisko 2008 Zimowisko 2008
Zwieńczeniem różnorodnych potyczek pierwszego tygodnia była dyskoteka z wieloma konkursami. Kolejna,  planowana na ostatni dzień nie odbyła się ze względu na żałobę narodową. Jednak dzięki pomysłowości pań dzieci miały okazję świetnie bawić się uczestnicząc w grach sportowych na hali.
Zimowisko 2008Zimowisko 2008 Zimowisko 2008Zimowisko 2008Zimowisko 2008 Zimowisko 2008
W czasie oficjalnego podsumowania ferii zimowych, przy udziale  Dyrektor SP Teresy Jankowskiej, przy gromkim aplauzie koleżanek i kolegów,  zwycięzcom  sportowych rozgrywek, turnieju i konkursów wręczono pamiątkowe dyplomy. Szkoda tylko, że nie wszyscy mogli je osobiście odebrać.
Miłym akcentem tego dnia był  słodki  poczęstunek serwowany w czasie przerw pomiędzy slalomami i różnorodnymi konkurencjami.
Zimowisko 2008Zimowisko 2008 Zimowisko 2008Zimowisko 2008Zimowisko 2008 Zimowisko 2008
                        Tych, którzy chcieliby zapoznać sie z twórczością uczestników tegorocznych ferii -
                                 zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na naszej stronie internetowej.

                                                  

Wszystkim uczestnikom ferii zimowych w Szkole Podstawowej w Rynie,
 dziękujemy za wspólną zabawę i przyjemnie spędzony czas.
   
Zimowisko 2008                                                                                                
  Anna Malinowska
    Teresa  Skwarska
       Jolanta Kołakowska
Barbara Iwaniuk


››› Czytaj całość…
 
Bal karnawałowy 2008 klas I-III
Bal karnawałowy klas I-III
Fotoreportaż z balu klas I-III, który odbył się dnia 11.01.2008 r. Bal zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki:
 • Małgorzata Dziokan
 • Bożena Majgier
 • Wiesława NosekBal karnawałowy klas I-III Bal karnawałowy klas I-III
››› Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 nast. » koniec »»

Pozycje :: 586 - 590 z 656
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach