Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2013997 gości

Start
Kolejny laureat
Miło nam jest poinformować naszych czytelników, że laureatem w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" został uczeń klasy IVb Piotr Łojewski i otrzymał nagrodę - czterodniową wycieczkę do Legolandu - Givskud Safari Park w Danii.
Gorące gratulacje!!!
 
Test kompetencji 2007
Dnia 12 kwietnia uczniowie klas szóstych przystąpili do testu kompetencji, który  odbył się w salach lekcyjnych. Pomimo trudności lokalowych test odbył się bez zakłóceń oraz według procedur. Wyniki testu poznamy na początku czerwca.
Test kompetencjiTest kompetencjiTest kompetencji
 
Dzień pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników
pasowanie0128 marca Danuta Kasperowicz i Bogumiła Fabrykowska zorganizowały dzień pasowania na czytelnika biblioteki wśród uczniów klas pierwszych. Jest to uroczystość cykliczna, która zapisała się na stałe w kalendarzu imprez biblioteki szkolnej.   
Wspólne rozwiązywanie krzyżówki dotyczącej książek, które dzieci poznały wcześniej na lekcjach, rebusów omawiających zawartość biblioteki, różne miejsca kojarzące się z książką, oglądanie wystawek pięknych książek, pozwoliło dzieciom poprzez zabawę zapoznać się z biblioteką. Kulminacyjnym momentem całej uroczystości było przyrzeczenie. Patrząc na twarze dzieci, można było zaobserwować, pasowanie02że jest to dla nich chwila ważna i wzruszająca. Po przyrzeczeniu dzieci otrzymały pamiątkowe plakietki upamiętniające pasowanie. Następnie w wypożyczalni dla najmłodszych, dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, zasadami poszanowania książek i nauczyły się  samodzielnie wypożyczać wybraną książkę.
Po zajęciach pierwszoklasiści potrafią samodzielnie poruszać się po bibliotece, znaleźć właściwy regał z książkami dla najmłodszych dzieci, wybrać odpowiednią dla siebie książkę, znają zasady korzystania z biblioteki, zasady wypożyczania książek i ich poszanowania.
 
Podwójny laureat !
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Rynie informuje, że Filip Jurczok uczeń klasy VIa został laureatem na szczeblu wojewódzkim dwóch konkursów przedmiotowych:
  • Konkursu Historycznego,
  • Konkursu Przyrodniczego
organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Laureat konkursu zwolniony jest ze sprawdzianu kompetencji w klasie szóstej. Gratulujemy Filipie!
 
Pierwszy Dzień Wiosny - Wybory MISS i MISTER 2006/2007
Pierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyDnia 21 marca odbyły się w naszej szkole pierwsze wybory Miss i Mister roku szkolnego 2006/2007. Zanim, jednak doszło do prezentacji finałowej kandydatów, każda klasa wybrała swoich reprezentantów. Musiała być to osoba lubiana, kulturalna, posiadająca miłą powierzchowność, znająca zasady savoir – vivre’u. Wybory przebiegały w sposób etapowy. Dnia 19 marca odbyło się głosowanie uczniów i nauczycieli, każdy mógł głosować na swego faworyta Tego dnia gospodarze klas otrzymali i rozdali w swoich klasach specjalnie przygotowane karty do głosowania. Aby uniemożliwić tendencyjne głosowanie na kandydatów z własnej klasy, na kartach nie było reprezentantów danej klasy. Zostali oni zastąpieni Pierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień Wiosnywykreśleniem. Głosować można było tylko i wyłącznie w dniu wyborów wrzucając swoje wypełnione prawidłowo karty do Urny Wyborczej wystawionej na korytarzu szkolnym.
Dnia 20 marca nasi kandydaci uczestniczyli w konkursie zatytułowanym "Czy znasz zasady savoir – vivre’u ?". Pytania dotyczyły różnych sfer życia ludzkiego np. "W jaki sposób zjesz banana na uroczystym przyjęciu?", albo "Idąc uliczką spotykasz nauczyciela, któremu kłaniałaś się już w szkole. Jak się zachowasz?" itp.
Finał wyborów odbył się w pierwszy dzień wiosny. Zostało powołane specjalne jury w składzie: p. Danuta Kasperowicz, p. Helena Sawka, p. Ryszard Budny i p. Paweł Suchorowiec. Całość imprezy prowadzili: Justyna Zdun i Mikołaj Guz.                         
Pierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyKandydaci do tytułu Miss i Mister prezentowali modę szkolną na rok 2006/ 2007 paryskich dyktatorów mody.  Projektanci pomyśleli o uczniach  oraz różnych sytuacjach w jakich mogą się znaleźć. Nasze pokazy zaczęliśmy od prezentacji propozycji strojów galowo – szkolnych. Później był pokaz mody sportowej i dyskotekowej. 
Pokaz mody był przeplatany śpiewaniem piosenek w stylu rap  pt. "Rapowanie na dobre zachowanie". Zwycięzcą tego konkursu została klasa IVc, która otrzymała nagrodę 50 złotych ze środków Samorządu Szkolnego.
Na piątej godzinie lekcyjnej, mieliśmy już wyłonionych finalistów. O tytuł Miss ubiegały się : Sylwia Marzec, Klaudia Olszewska, Marcela Zabost. O tytuł  Mister: Tomasz Bowsza, Krzysztof Jegliński, Szymon Łada.
Finaliści musieli przejść przez kolejne konkurencje, takie jak: "Uśmiech po cytrynce", "Wiązanie krawata", "Przybijanie gwoździa", "Wypisz cechy najlepszej koleżanki"– dla chłopców, "Wypisz cechy najlepszego kolegi" – dla dziewcząt.
Pierwszy Dzień WiosnyPierwszy Dzień WiosnyPodczas oczekiwania na werdykt jury, wszyscy uczniowie uczestniczyli w rozwiązywaniu konkursu "Czy znasz zasady savoir – vivre’u ?".
Na zakończenie uroczystości werdykt ogłosił przewodniczący jury p. Ryszard Budny. Miss szkoły 2006/2007 została Marcela Zabost, natomiast tytuł Mister 2006/2007 otrzymał Tomasz Bowsza. Otrzymali oni nagrodę po 30 złotych ze środków Samorządu Uczniowskiego oraz całodniową wycieczkę do  Centrum Kongresowo – Wypoczynkowego Hotel Zamek w Rynie, połączoną z kąpielą w basenie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy odśpiewali "Sto lat" na cześć zdobywców tytułu.
Uroczystość wyborów MISS i MISTER przygotowała Małgorzata Perzan wraz z Samorządem Szkolnym
Opracowała Małgorzata Perzan
 
«« start « poprz. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 nast. » koniec »»

Pozycje :: 586 - 590 z 611
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach