Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2187025 gości

Start
Drzewka dobrych zachowań
DrzewkoI są... . Pojawiły się, otulając jedną ze ścian korytarza klas I-III. Z początku, swoją tajemniczością budziły zainteresowanie wśród licznych podpatrujących je osób. Teraz - właścicieli serduszek motywują do właściwych zachowań, które spowodują jak najdłuższe utrzymanie się na gałązkach "Drzewka dobrych zachowań".
Serduszka z imionami wszystkich uczniów klas I-III zawisły po raz pierwszy wczoraj. Dzieci otrzymały  od nauczycieli i wychowawców tzw. kredyt zaufania (zaczerpnięty z metody równego startu), który  wszystkim da równe szanse na starcie i pozwoli  utrzymać się na drzewku postępując zgodnie z kodeksem zachowań.
Właścicielom "serduszek" życzymy powodzenia i wytrwałości w utrzymaniu się na drzewku!
 
Walentynki 2008
Jeśli zdziwiona jest Twoja minka,
Z jakiej okazji list ten wysłany,
Przypomnij sobie, że Walentego
Jest to światowy Dzień Zakochanych.”


Walentynki 2008 Takie i podobne wierszyki zdominowały szkołę 14 lutego. W tym dniu obchodziliśmy szkolne Walentynki. Dzień ten jest obchodzony w naszej szkole w sposób szczególny. Na korytarzach zaczerwieniło się od serduszek. Każda klasa wykonała walentynkowy plakat. Uczniowie mieli okazję do wyrażania gestów i dowodów sympatii, przyjaźni, koleżeństwa i miłości.
Został zorganizowany sklepik, w którym można było kupić kartkę, gadżet w postaci breloczka z serduszkiem, słodkie piernikowe serce lub lizaka. Prężnie działała Poczta Walentynkowa, która w specjalne przygotowanej serduszkowej skrzynce przyjmowała, a potem roznosiła do adresatów wypisane kartki. Chętne pary mogły zrobić pamiątkowe zdjęcie jako Shrek i Fiona.

                            Opiekun SU: Małgorzata Perzan
››› Czytaj całość…
 
Przeciwdziałanie przemocy i agresji - z prac Zespołu Wychowawczego SP w Rynie.

W roku szkolnym 2005/2006 Szkoła Podstawowa w Rynie przystąpiła do programu:

                                                           "Szkoła Promująca Zdrowie"’

 W w/w roku szkolnym priorytetem była:  "Walka z agresją i przemocą w szkole".
Uzasadnieniem wyboru takiego właśnie priorytetu jest świadomość, że szkoła musi być miejscem bezpiecznym dla każdego ucznia, nauczyciela, rodzica. Chcieliśmy nauczyć sprawców radzić sobie z agresją własną, a poszkodowanych umiejętności poszukiwania pomocy. Wszyscy uczniowie zostali objęci edukacją na ten temat.

W celu zapobiegania szkód wynikających ze zjawiska agresji i przemocy wśród uczniów podjęto szereg działań. Były to:

  • Przedstawienie diagnozy wstępnej rodzicom.
  • Edukacja rodziców na temat przejawów agresji.
  • Edukacja nauczycieli.
  • Systematyczna edukacja uczniów; profilaktyka na temat agresji, udzielanie pierwszej pomocy.
  • Uzupełnianie kodeksu zachowań uczniów SP w Rynie oraz dopracowanie obowiązujących w szkole norm, a także system interwencji.
  • Zwiększenie opieki nad uczniami w czasie przerw.
  • Tydzień tematyczny ,,Stop Przemocy’’ przy udziale Rady Rodziców.
  • Festyn Rodzinny.
  • Alternatywne formy aktywności uczniów.
››› Czytaj całość…
 
WEBsk@ szkoła
Gazetka szkolna w sali informatycznejNasza szkoła bierze udział w konkursie WEBsk@ szkoła. WEBsk@ szkoła to ogólnopolska akcja, organizowana przez firmę Komputronik i firmy partnerskie (m.in. Intel, Ceative, MAXDATA, Microsoft, NETGEAR, Rzeczpospolita, benchmark.pl, Bravo, CD-ACTION, Literkapl, onet.pl, PC Format). Założeniem obecnej edycji programu WEBska@ szkoła, jest zbudowanie ogólnodostępnego portalu internetowego kierowanego do szkół w celu rozwijania zainteresowań informatycznych uczniów, propagowania Internetu jako nowoczesnego medium komunikacji i realizacji twórczych projektów. Inicjatywa ma sprzyjać nawiązywaniu dialogu i wymianie informacji pomiędzy uczniami ze wszystkich szkół w Polsce. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz średnich.
 
Szkoła bez przemocy
Szkoła bez przemocyNasza ryńska szkoła  w sieci polskich szkół podstawowych, w których przemoc pojawia się na przerwach i nie tylko, nie jest odosobniona, ale też nie jest odosobniona w walce z szeroko pojętą agresją przejawiającą się w różnorodny sposób.
Przez dwa lata w szkole realizowano program Szkoły Promującej Zdrowie i aby uzyskać certyfikat opracowano min. różne formy walki z agresją, której wielobarwny obraz wynikał z ankiet przeprowadzonych wśród uczniów, rodziców i nauczycieli.  Zatem, w 2007r. nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji  "Szkoła bez przemocy" propagującej właściwe zachowania świadczące o tym, że dana szkoła jest bezpieczna i miło spędza się w niej czas. Patronat honorowy nad społeczną akcją dzienników regionalnych i Fundacji Grupy TP, objął sam Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, medialny - znana aktorka Gabriela Kownacka.

Już od kilku lat w SP w Rynie dyrektorzy, nauczyciele i rodzice jednoczą się w walce i tworzą jednolity front działań. Jednym z wielu elementów działań kadry dydaktycznej było stworzenie przez członków zespołu wychowawczego klas IV - VI karty zachowań, która w sposób jednoznaczny monitoruje niewłaściwe zachowania dzieci i młodzieży. Kontrola uczniów szczególnie wyróżniających się agresją doprowadziła do szerszego zainteresowania  tym problemem ich  rodziców i zniwelowania lub też całkowitego wyeliminowania u uczniów "złych zachowań". Prace wychowawcze trwają. O innych sposobach walki z agresją powiadomimy niedługo.

W klasach I-III model zachowań agresywnych ma inny obraz i przejawia się przede wszystkim w agresji słownej jak i wynikającej często z natury i nadpobudliwości ruchowej dziecka - fizycznej. Jednak i na to nauczyciele nauczania zintegrowanego znaleźli sposób, w którym nie kara jest tym elementem dopingującym do zmiany, lecz pochwała za dobre zachowanie, nagroda i imienna demonstracja na "Drzewku dobrych zachowań", które niebawem pojawi się na korytarzu. Wszyscy uczniowie, którzy w sposób znaczny zabłysną tzw. "dobrym zachowaniem", lub wykażą się pomocą w zwalczaniu zachowań agresywnych w szkole będą wpisani na serduszka - symbole z logo akcji.

Rodzice i uczniowie klas I-III wcześniej zostali zapoznani z regulaminem zachowań, który stworzyła klasa IIIa i zobligowani do jego przestrzegania. Na ile skuteczna będzie to forma, okaże się w momencie pojawienia się pierwszych serduszek z imieniem i nazwiskiem.
 
«« start « poprz. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 nast. » koniec »»

Pozycje :: 576 - 580 z 649
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach