Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1838287 gości

Start
Akt przynależności
promuje-zdrowie01 promuje-zdrowie02 Nasze ubiegłoroczne starania skoncentrowane były na przynależności do grupy szkół i placówek ubiegających się o certyfikat Krajowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Dzięki pracy całej społeczności szkolnej, dnia 9 czerwca 2006r. akt przynależności otrzymała również nasza szkoła.

Ruch pn. "Szkoła Promująca Zdrowie" rozwija się w Europie od 14 lat i obejmuje obecnie 43 kraje stowarzyszone w Europejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, której wspólnie patronują Rada Europy, Komisja Europejską oraz Światowa Organizacja Zdrowia. Przygotowuje on młode pokolenie nie tylko do zdrowego stylu życia, ale także do aktywnego uczestnictwa w budowaniu demokracji, tolerancji, poszanowania praw człowieka, otwarcia na inne kultury, kształtuje poczucie odpowiedzialności za siebie i innych.
W Polsce projekt ten realizowany jest w ok. 1200 szkołach i placówkach oświatowych. Szkoły promujące zdrowie wypracowują przykłady dobrej praktyki w zakresie realizacji edukacji prozdrowotnej, współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym, tworzenia środowiska promującego zdrowie.
Popularyzacja tego projektu to sposób na podnoszenie jakości realizacji edukacji prozdrowotnej jako elementu działań profilaktyczno-wychowawczych szkoły.
››› Czytaj całość…
 
Witaj szkoło!
powitanie dzodziców i uczniów pierwszoklasiści
Wakacyjna sielanka za nami. Po dwumiesięcznej przerwie uczniowie pomaszerowali do szkoły. Zadzwonił pierwszy dzwonek. Pani dyrektor Teresa Jankowska tradycyjnie powitała swoich uczniów oraz ich rodziców. Mowę powitalną wygłosili: przewodniczący Rady Miejskiej w Rynie p. Roman Parciński oraz zastępca burmistrza UMiG p. Barbara Kowalska.
Zostały również wręczone akty nadania awansu zawodowego nauczycielom dyplomowanym: Ryszardowi Budnemu, Małgorzacie Dziokan, Bogusławie Fabrykowskiej i Jolancie Kunickiej.
Niewątpliwie pierwszy dzień najbardziej przeżywali pierwszoklasiści, którzy po apelu po raz pierwszy zasiedli w szkolnych ławkach. Jednak nie tylko oni. Ich rodzice też nie ukrywali tremy. Wszystkim uczniom, i tym, którzy po raz pierwszy poszli do szkoły, i tym kontynuującym naukę pani dyrektor życzyła samych najlepszych ocen i satysfakcji z nauki. Przed nami dziesięć miesięcy nauki szkolnej.
Poczet Sztandarowy osoby awansowane
 
«« start « poprz. 111 112 113 114 115 116 nast. » koniec »»

Pozycje :: 576 - 577 z 577
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach