Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 2 gości
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2013940 gości

Start
WYCIECZKA DO CENTRUM KONGRESOWO - WYPOCZYNKOWEGO "ZAMEK" W RYNIE
  Zwycięzcy konkursu Miss i Mister Szkoły 2006/2007 oraz konkursu dotyczącego zdrowego odżywiania się, skorzystali z zaproszenia państwa Budnych do Centrum Kongresowo – Wypoczynkowego „Zamek” w Rynie. Uczniowie zwiedzili ciekawe miejsca na terenie obiektu. Dzięki przychylności pani Budny, uczestniczyli oni w ciekawej „lekcji historii”, którą przygotowała   pani przewodnik W. Bujwid. Oprowadziła ona dzieci po ciekawych zakątkach zamczyska.
 Na dziedzińcu zamkowym obejrzeli Galerię pt. „Ryn wczoraj i dziś”, poznali historię zamku, a także uzbrojenie i zwyczaje ówczesnych rycerzy. Zwieńczeniem wycieczki była kąpiel w basenie. Organizatorzy: R. Budny oraz M. Perzan dziękują za udostępnienie obiektu.
                                        Przygotowała:
                                        Małgorzata Perzan
 
Wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiegowybory na Przewodniczącego Samorządu UczniowskiegoDnia 4 czerwca odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W wyborach brali udział reprezentanci poszczególnych klas. Czynne prawo wyborcze mieli uczniowie z klas III – V. Kandydaci wybierani byli w prawyborach klasowych. Każda klasa wystawiła swojego kandydata. Kandydaci brali udział w kampanii wyborczej, która odbywała się poprzez plakatowanie oraz ulotki reklamowe.
W głosowaniu wzięło udział 187 uczniów oraz 4 nauczycieli. W tym 35 głosów było nieważnych. W wyniku demokratycznego głosowania Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2007/2008 została Klaudia Olszewska. Poniżej przedstawiamy wyniki wyborów:wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
   
1.Klaudia Olszewska – 34 głosy
2.Tomasz Gołębiewski – 33 głosy
3.Julia Rudkowska – 22 głosy
4.Barbara Rakowska – 21 głosów
5.Rafał Gut – 18 głosów
6.Marta Jurczok– 10 głosów
7.Ewelina Lepa – 8 głosów
8.Prometeusz Andrzejewski – 6 głosów

                                Przygotowała:
                            Małgorzata Perzan – opiekun SU.
 
Festyn Rodzinny 2007 - "Rodzina a ekonomia"
Festyn RodzinnyFestyn RodzinnyDnia 2 czerwca Rada Rodziców wraz z gronem pedagogicznym, przy ogromnym wsparciu rodziców, zorganizowała tradycyjnie "Festyn Rodzinny". To już VI edycja Mazurskich Dni Rodziny. Celem takiej imprezy jest integrowanie społeczności szkolnej oraz pozyskanie funduszy na potrzeby szkoły związane z jej funkcjonowaniem. W ubiegłych latach pozyskane środki wykorzystano na pomoce dydaktyczne (piłki, książki, pomoce logopedyczne itp.), przewozy dzieci m.in. na zawody sportowe, basen itp., rolety na okna do sal lekcyjnych, kserokopiarkę, nagrody i dyplomy dla dzieci, kostiumy sportowe, dofinansowanie programów muzycznych, wycieczek i bali szkolnych.
Festyn RodzinnyFestyn RodzinnyHasło tegorocznego festynu brzmiało : "Rodzina a ekonomia". W korytarzu szkolnym została zorganizowana galeria  prac rodzinnych      pt.: "Ryn i okolice". Program festynu przeplatany był zawodami sportowymi i piosenkami w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Klasa IIIa wystawiła teatrzyk w języku angielskim pt. "Three Billy - Goats". Była również przygotowana loteria fantowa, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup książek do biblioteki szkolnej.
Festyn RodzinnyFestyn RodzinnyW przerwach pomiędzy konkurencjami sportowymi można było skorzystać ze stanowisk konsumpcyjnych. Oferowano tam: potrawy z grilla, pierogi, bigos, ciasta domowego wypieku, lody i napoje.
Serdecznie dziękujemy tym, którzy przyczynili się i pomogli w realizacji  Festynu  Rodzinnego. To dzięki Wam możemy uczestniczyć we wspólnej zabawie i promować różne formy organizowania i spędzania wolnego czasu.
Opracowała Małgorzata Perzan
Festyn RodzinnyFestyn RodzinnyFestyn Rodzinny
 
Dzień Bociana
  31 maja z okazji Dnia Bociana odbyliśmy rajd rowerowy do Jeziorka – miejscowości o nieskażonej przyrodzie , bogatej w bocianie gniazda. W ten sposób po raz piąty włączyliśmy się w ogólnopolską akcję propagującą potrzebę ochrony tego gatunku. Tegoroczne bocianie święto obchodzone było pod hasłem : Bocianich gniazd historie prawdziwe. W związku z tym zbieraliśmy informacje o historii obserwowanych przez nas gniazd bociana białego.  Rozmawialiśmy z mieszkańcami , poszukiwaliśmy wiadomości , poznaliśmy ciekawą historię jednego z nich, obserwowaliśmy ptaki w czasie żerowania , fotografowaliśmy je. Dane przekażemy do PTPP "pro Natura" we Wrocławiu.
Potem spędziliśmy czas przy ognisku , przygotowanym przez uczniów klasy VI d- mieszkańców Jeziorka.
Przygotowała: Elżbieta Rajcow
 
"Wielki Finał" wiedzy muzycznej
W dniu 29 maja 2007r. odbył się "Wielki Finał" wiedzy muzycznej. W ramach tej konkurencji związanej z wiedzą muzyczną zmagania pomiędzy uczestnikami klas I-III trwały od kilku tygodni. Aż wreszcie doszło do wyłonienia zwycięzców:
  • I miejsce - ANNA MAJKOWSKA kl. III b
  • II miejsce - MAREK LENCZEWSKI kl. II a
  • III miejsce - MATEUSZ CABAN kl. II a
Sam finał, jak i półfinał był pewnym zaskoczeniem dla organizatorów - "MAT" z Olsztyna, ponieważ półfinaliści, jak i finaliści posiadali taką wiedzę, iż za każdym razem zabarkowało przygotowanych pytań ("szli łeb w łeb").
Przedstawiciel "MAT" dwukrotnie (podczas półfinału i finału) wyraził swoją opinię, że tak mocnych zawodników nie miał jeszcze w żadnej szkole.
Tym bardziej gratulujemy naszym finalistom !!!
 
«« start « poprz. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 nast. » koniec »»

Pozycje :: 571 - 575 z 611
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach