Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 2 gości
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2013947 gości

Start
Dofinasowanie podręczników, stroju szkolnego
Komunikat dotyczący dofinansowania zakupu podręczników i jednolitego stroju szkolnego

Program skierowany jest do dzieci z rodzin, gdzie dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 351 zł netto. Dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych dotyczy dzieci w klasach od 0 do 3 szkoły podstawowej.
Wartość podręczników nie może przekroczyć:
  • klasa 0 - do 70 zł
  • klasa I - do 130 zł
  • klasa II - do 150 zł
  • klasa III - do 170 zł
Dofinansowanie jednolitego stroju jest udzielane uczniom szkół podstawowych i gimnazjów w kwocie 50 zł.
Termin składania wniosków – do 10 września 2007 r.
Miejsce składania wniosków – szkoła, do której uczęszcza dziecko.

Wzór wniosku do pobrania
 
Zakończenie roku szkolnego 2006/2007
Na ten dzień wszyscy czekali z upragnieniem. Punktualnie o godzinie 9:00 odświętnie ubrani uczniowie spotkali się, aby podsumować i uroczyście zakończyć mijający rok szkolny. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrała pani dyrektor Teresa Jankowska, która krótko podsumowała rok szkolny 2006/2007. Życzyła nauczycielom, pracownikom szkoły oraz przede wszystkim uczniom zasłużonych, udanych wakacji. Głos zabrała również Przewodnicząca Rady Rodziców p. Jolanta Guz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej p. Jarosław Guz. Pani dyrektor w imieniu uczniów i nauczycieli pożegnała pana Zenona Prokopowicza, który przeszedł na zasłużoną emeryturę.
W tym roku szkolnym puchar odebrało aż trzech uczniów: Patryk Cieśla ze średnią ocen 5,6 (najwyższa średnia w szkole), Filip Jurczok – podwójny laureat na szczeblu wojewódzkim Konkursu Historycznego i Konkursu Przyrodniczego organizowanego przez Kuratora Oświaty i Piotr Łojewski - laureat Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".
Po uroczystym zakończeniu roku szkolnego uczniowie rozeszli się do swoich klas, aby odebrać świadectwa.
Opracowała Małgorzata Perzan
Najlepsi uczniowieNajlepsi uczniowieNajlepsi uczniowie
Najlepsi uczniowieNajlepsi uczniowieNajlepsi uczniowie
Najlepsi uczniowieNajlepsi uczniowieNajlepsi uczniowie
Najlepsi uczniowieNajlepsi uczniowieNajlepsi uczniowie
Najlepsi uczniowieNajlepsi uczniowieNajlepsi uczniowieNajlepsi uczniowie
 
Pożegnanie klas III
Pożegnanie klas IIIPożegnanie klas IIIDnia 21 czerwca 2007r. w naszej szkole odbyło się pożegnanie klas III. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 8:00 na placu przed szkołą. Uczestnikami były dzieci z klas I–III wraz z wychowawcami. Po krótkim występie artystycznym przygotowanym przez uczniów klasy IIIa i IIIb oraz IIa i IIb wychowawczyniom klas trzecich: pani Teresie Skwarskiej i pani Beacie Lenczewskiej wręczono Pożegnanie klas IIIPożegnanie klas IIIpamiętniki z wpisami uczniów oraz specjalne dedykacje, które były wyrazem wdzięczności za trud włożony w edukację i wychowanie dzieci. Następnie odbyły się zabawy na wesoło przeznaczone przede wszystkim dla trzecioklasistów, które wymyślił i poprowadził Tomasz Wolański. Podczas imprezy dzieci konsumowały kiełbaski z grilla. Zabawa zakończyła się o 10:00. Pożegnanie klas III w całości zostało sfinansowane przez Radę Rodziców (kiełbaski, słodycze, napoje, chleb, ketchup, naczynia jednorazowe). Organizatorami imprezy byli: MałgorzataPożegnanie klas IIIPożegnanie klas III Dziokan, Tomasz Wolański i Anna Malinowska.
 
Sprawozdanie z Konkursu "Omnibus Języka Angielskiego".
  Dnia 6 czerwca 2007r. odbył się Konkurs „Omnibus Języka Angielskiego”. W konkursie wzięli udział najlepsi uczniowie klas V i VI. Zostali oni wyłonieni na podstawie konkursu leksykalno – gramatycznego. „Omnibus” sprawdzał wiedzę z zakresu komunikacji, wymowy, gramatyki, leksyki, pisania i wiedzy o krajach anglojęzycznych, ze szczególnym naciskiem na wiedzę o Australii. Całość konkursu była prowadzona w języku angielskim. Konkurs przebiegał etapowo. W pierwszym etapie uczniowie w sposób losowy wybierali karteczki z pytaniami, czytali głośno polecenia i udzielali odpowiedzi. W wyniku wstępnych eliminacji wyłoniono finalistów. Byli to: Magdalena Szymanek, Patryk Cieśla i Kamil Arendt. Finaliści musieli ułożyć w pary pasujące do siebie zwroty – oceniałyśmy poprawność i czas wykonanego zadania. Kolejne zadanie polegało na napisaniu krótkiego, gramatycznego testu . Następne, to wiedza o Australii. Na zakończenie cała trójka pisała dyktando. Po wielu zmaganiach, jury przyznało ex aequo dwa pierwsze miejsca dla Magdaleny Szymanek i Patryka Cieśli. Drugie miejsce zajął Kamil Arendt.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki języka angielskiego Dorota Majkowska i Małgorzata Perzan.
Opracowała Małgorzata Perzan
 
Festyn Rodzinny - podziękowania
2 czerwca 2007r. /w sobotę/ przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Rynie odbył się kolejny już Festyn Rodzinny. W tym roku przyświecało mu hasło "Rodzina a ekonomia".
W miłej atmosferze można było zjeść pysznego grilla z surówkami czy słynne pierogi wykonane przez Hotel "Zamek". Na deser raczyli się wszyscy znakomitymi ciastami, wykonanymi przez rodziców.
Rodzice wraz z pociechami mieli możliwość spróbowania swoich sił w konkursach sportowych.
W wolnych chwilach można było odwiedzić galerię plastyczną pod hasłem "Ryn i okolice".
Tak miło można było spędzić czas dzięki ogromnemu wkładowi pracy cudownych rodziców z naszej szkoły i hojnych sponsorów.
Tym wszystkim składamy moc gorących podziękowań.
 
«« start « poprz. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 nast. » koniec »»

Pozycje :: 566 - 570 z 611
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach