Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1910522 gości

Start
Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu DrogowegoPowiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego27 kwietnia br. po raz pierwszy w Rynie odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Organizatorem zawodów był dyrektor ZEAPOW w Rynie p. Eugeniusz Żakiewicz wraz z dyrekcją Szkoły Podstawowej w Rynie oraz Publicznego Gimnazjum w Rynie. Zawody zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Ryn p. Józef Karpiński.

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Do konkurencji zgłoszono dziesięć trzyosobowych drużyn w kategorii szkół podstawowych i pięć trzyosobowych drużyn z gimnazjów.
Turniej składał się z kilku części:
 • testowa, dotyczyła przepisów ruchu drogowego,
 • pomocy medycznej,
 • część praktyczna, związana z jazdą po torze przeszkód.

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu DrogowegoOrganizatorzy przygotowali wspaniałe nagrody:
 • I miejsce drużynowe - rowery,
 • II miejsce drużynowe - plecaki turystyczne,
 • III miejsce drużynowe - pendrive,
 • najlepszy zawodnik w kategorii gimnazjów - MP4,
 • najlepszy zawodnik w kategorii szkół podstawowych - MP3.
Turniej przebiegał sprawnie a zakończył się następującymi wynikami:

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowegokategoria uczestników z gimnazjów:
 • I miejsce - Gimnazjum Publiczne w Rynie,
 • II miejsce - Gimnazjum nr 1 w Giżycku,
 • III miejsce - Gimnazjum w Bystrym.
Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii był natomiast Grzegorz Tunkiewicz z gimnazjum w Rynie;

kategoria uczestników ze szkół podstawowych:
 • I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6 w Giżycku,
 • II miejsce - Szkoła Podstawowa w Rydzewie,
 • III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Giżycku.
Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu DrogowegoNajlepszym zawodnikiem tej kategorii okazał się nasz uczeń Kamil Gembal.

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu DrogowegoDrużyny z Publicznego Gimnazjum w Rynie oraz ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Giżycku będą reprezentowały nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich - trzymajmy za nich kciuki!

Należy odnotować opinię, jaką wyrażali m.in. opiekunowie drużyn, obserwatorzy, iż impreza była przygotowana profesjonalnie i przebiegała sprawnie.
 
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi Olsztyńskie PlanetariumZ okazji  Dnia Ziemi   klasa VI d przedstawiła  najmłodszym uczniom naszej szkoły  bajkę ekologiczną - propagującą potrzebę ochrony przyrody.
Członkowie kółka  ekologicznego z IVa przygotowali program o ochronie bociana białego. W okolicznościowych  przebraniach zapoznali klasy
V z działaniami zmierzającymi do zachowania tego gatunku w naszym kraju. Przeprowadzono "bocianowe konkursy" związane z pojeniem , składaniem jaj , żerowaniem boćków. Dzień ZiemiKonkurencje  wygrały klasy: Va, Vb, Vc. Nagrody uczniom sfinansowała  FOWJM.
W tym dniu gościliśmy panią  astronom z olsztyńskiego planetarium, która przedstawiła prezentacje o układzie słonecznym i współczesnym systemie nawigacji.
W ramach współpracy z Samorządem Szkolnym uczniowie udekorowali siebie zielonymi listkami.
Uroczystość przygotowała nauczycielka przyrody: Elżbieta Rajcow z kółkiem ekologicznym i VI d.
 
Spotkanie z absolwentką naszej szkoły
spotkanie z modelkąDnia 20 kwietnia 2007 r. odbyło się spotkanie z absolwentką naszej szkoły Martyną Budną obecnie uczennicą Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Giżycku. W ubiegłego roku Martyna rozpoczęła karierę modelki. Celem spotkania z nią było uświadomienie naszym uczniom, iż  można  robić coś ciekawego w życiu będąc mieszkańcem niewielkiej miejscowości jaką jest Ryn. Trzeba tylko chcieć i dążyć do celu, nie zapominać o marzeniach. Dzięki swojej pracy (jest dobrą uczennicą) i znajomości języków obcych (j. angielski i niemiecki) i oczywiście warunkom zewnętrznym  Martyna zdążyła zwiedzić, przy okazji sesji zdjęciowych Japonię , Koreę, Włochy, Grecję…nawiązała wiele ciekawych znajomości.
Na spotkanie przybyli uczniowie klas V i VI. Zadawali pytania, na które nasz gość udzielał odpowiedzi, oglądali zdjęcia Martyny z różnych sesji zdjęciowych, słuchali opowieści o tym jak wygląda życie modelki, sesja zdjęciowa, godzenia modelingu z nauką. spotkanie z modelkąspotkanie z modelkąPodziwiali metamorfozy jakim poddawana była ich starsza nieco koleżanka. 45 minut minęło bardzo szybko, a na koniec upamiętniliśmy jej wizytę wspólną fotografią oraz rozdaniem przez nią autografów, o które prosili uczniowie. 
Życzymy Martynie wielu sukcesów w nauce i sesji zdjęciowych dla największych kreatorów mody oraz spełnienia marzeń.
A naszym uczniom tego aby za parę lat odwiedzili  szkołę podstawową w podobnej roli, aby mogli opowiedzieć o tym co ciekawego robią w życiu.

Spotkanie przygotowała Dorota Majkowska - nauczyciel języka angielskiego w SP.
 
Audycja Muzyczna Grupy "MAT" w Ryńskim Zamku
Historia gitaryHistoria gitaryDnia 4 kwietnia 2007 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Rynie uczestniczyli w audycji muzycznej olsztyńskich muzyków grupy "MAT". Wyjątkowe było miejsce koncertu - dziedziniec ryńskiego zamku, który bez problemu pomieścił uczniów klas IV-VI. Brzmienia gitary w akustyce zamkowych murów wprowadziły w niezwykły nastrój. Przekazane informacje i dobrany repertuar muzyczny do tematu "Historia gitary" okazał się bardzo przydatny w pogłębieniu wiedzy muzycznej.
Występ został dofinansowany z budżetu Koła Artystycznego. Organizatorzy składają szczególne podziękowania Historia gitaryHistoria gitaryPani Barbarze Pawliczuk oraz Panu Janowi Budnemu za udostępnienie miejsca występu na zamkowym dziedzińcu.
J. Majkowski
 
Kolejny laureat
Miło nam jest poinformować naszych czytelników, że laureatem w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" został uczeń klasy IVb Piotr Łojewski i otrzymał nagrodę - czterodniową wycieczkę do Legolandu - Givskud Safari Park w Danii.
Gorące gratulacje!!!
 
«« start « poprz. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 nast. » koniec »»

Pozycje :: 566 - 570 z 595
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach