Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1586360 gości

Start
Spotkanie z absolwentką naszej szkoły
spotkanie z modelkąDnia 20 kwietnia 2007 r. odbyło się spotkanie z absolwentką naszej szkoły Martyną Budną obecnie uczennicą Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Giżycku. W ubiegłego roku Martyna rozpoczęła karierę modelki. Celem spotkania z nią było uświadomienie naszym uczniom, iż  można  robić coś ciekawego w życiu będąc mieszkańcem niewielkiej miejscowości jaką jest Ryn. Trzeba tylko chcieć i dążyć do celu, nie zapominać o marzeniach. Dzięki swojej pracy (jest dobrą uczennicą) i znajomości języków obcych (j. angielski i niemiecki) i oczywiście warunkom zewnętrznym  Martyna zdążyła zwiedzić, przy okazji sesji zdjęciowych Japonię , Koreę, Włochy, Grecję…nawiązała wiele ciekawych znajomości.
Na spotkanie przybyli uczniowie klas V i VI. Zadawali pytania, na które nasz gość udzielał odpowiedzi, oglądali zdjęcia Martyny z różnych sesji zdjęciowych, słuchali opowieści o tym jak wygląda życie modelki, sesja zdjęciowa, godzenia modelingu z nauką. spotkanie z modelkąspotkanie z modelkąPodziwiali metamorfozy jakim poddawana była ich starsza nieco koleżanka. 45 minut minęło bardzo szybko, a na koniec upamiętniliśmy jej wizytę wspólną fotografią oraz rozdaniem przez nią autografów, o które prosili uczniowie. 
Życzymy Martynie wielu sukcesów w nauce i sesji zdjęciowych dla największych kreatorów mody oraz spełnienia marzeń.
A naszym uczniom tego aby za parę lat odwiedzili  szkołę podstawową w podobnej roli, aby mogli opowiedzieć o tym co ciekawego robią w życiu.

Spotkanie przygotowała Dorota Majkowska - nauczyciel języka angielskiego w SP.
 
Audycja Muzyczna Grupy "MAT" w Ryńskim Zamku
Historia gitaryHistoria gitaryDnia 4 kwietnia 2007 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Rynie uczestniczyli w audycji muzycznej olsztyńskich muzyków grupy "MAT". Wyjątkowe było miejsce koncertu - dziedziniec ryńskiego zamku, który bez problemu pomieścił uczniów klas IV-VI. Brzmienia gitary w akustyce zamkowych murów wprowadziły w niezwykły nastrój. Przekazane informacje i dobrany repertuar muzyczny do tematu "Historia gitary" okazał się bardzo przydatny w pogłębieniu wiedzy muzycznej.
Występ został dofinansowany z budżetu Koła Artystycznego. Organizatorzy składają szczególne podziękowania Historia gitaryHistoria gitaryPani Barbarze Pawliczuk oraz Panu Janowi Budnemu za udostępnienie miejsca występu na zamkowym dziedzińcu.
J. Majkowski
 
Kolejny laureat
Miło nam jest poinformować naszych czytelników, że laureatem w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" został uczeń klasy IVb Piotr Łojewski i otrzymał nagrodę - czterodniową wycieczkę do Legolandu - Givskud Safari Park w Danii.
Gorące gratulacje!!!
 
Test kompetencji 2007
Dnia 12 kwietnia uczniowie klas szóstych przystąpili do testu kompetencji, który  odbył się w salach lekcyjnych. Pomimo trudności lokalowych test odbył się bez zakłóceń oraz według procedur. Wyniki testu poznamy na początku czerwca.
Test kompetencjiTest kompetencjiTest kompetencji
 
Dzień pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników
pasowanie0128 marca Danuta Kasperowicz i Bogumiła Fabrykowska zorganizowały dzień pasowania na czytelnika biblioteki wśród uczniów klas pierwszych. Jest to uroczystość cykliczna, która zapisała się na stałe w kalendarzu imprez biblioteki szkolnej.   
Wspólne rozwiązywanie krzyżówki dotyczącej książek, które dzieci poznały wcześniej na lekcjach, rebusów omawiających zawartość biblioteki, różne miejsca kojarzące się z książką, oglądanie wystawek pięknych książek, pozwoliło dzieciom poprzez zabawę zapoznać się z biblioteką. Kulminacyjnym momentem całej uroczystości było przyrzeczenie. Patrząc na twarze dzieci, można było zaobserwować, pasowanie02że jest to dla nich chwila ważna i wzruszająca. Po przyrzeczeniu dzieci otrzymały pamiątkowe plakietki upamiętniające pasowanie. Następnie w wypożyczalni dla najmłodszych, dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, zasadami poszanowania książek i nauczyły się  samodzielnie wypożyczać wybraną książkę.
Po zajęciach pierwszoklasiści potrafią samodzielnie poruszać się po bibliotece, znaleźć właściwy regał z książkami dla najmłodszych dzieci, wybrać odpowiednią dla siebie książkę, znają zasady korzystania z biblioteki, zasady wypożyczania książek i ich poszanowania.
 
«« start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 nast. » koniec »»

Pozycje :: 526 - 530 z 553
 
© 2017 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach