Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1515459 gości

Start
Konkurs Anioły Bożego Narodzenia

W grudniu chętne dzieci brały udział w konkursie pt. „Anioły Bożego Narodzenia”  zorganizowanym przez Ryńskie Centrum Kultury. Wykonane zostały dwie prace zbiorowe – płaska przez Wiktorię Larm, Julię Waszczyn i Kamilę Jarmowską z klasy IVb  oraz przestrzenna  przez Julię Cybul i Katarzynę Bujko z klasy III b. Wszystkie uczestniczki zostały nagrodzone dyplomami a prace zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.

 dsc04799dsc04804dsc04872dsc04874dsc04875dsc04926
 
Andrzejki w świetlicy

1 grudnia 2016 r. odbyły się Andrzejki. Na początku dzieci zapoznane zostały z genezą święta.  Następnie dyskutowano na temat jak obchodzono Andrzejki dawniej a jak to wygląda dziś. Dzieci porównywały i wyciągały wnioski. Impreza odbywała się w dwóch salach: w jednej były słodycze, owoce, ciasta i napoje a w drugiej przygotowane różne stare i nowe wróżby. W dekoracjach dominowały czarne koty, nietoperze, miotły czarownic. Część dzieci przebrała się w kolorowe tematyczne stroje. Impreza zakończyła się w miłym nastroju.


1235678910111213
 
Spotkanie z pielęgniarką w świetlicy

Dnia 22 listopada odbyło się cykliczne spotkanie pt. „Zdrowie jesienią”. Gościem była pielęgniarka p. Helena Sawka. W ciekawy sposób przybliżyła temat właściwego odżywiania w czasie jesieni. Zwróciła uwagę na spożywanie większej ilości warzyw i owoców przy jednoczesnym ograniczeniu słodyczy. Dzieci zadawały pytania dotyczące odżywiania oraz hartowania organizmu jesienią. Wiadomości zostały utrwalone a dzieci obiecały, że będą odżywiały się właściwie  zgodnie z obowiązującą piramidą zdrowia.

21
 
Mikołajki w świetlicy

W dniu imienin św. Mikołaja czyli 6 grudnia odwiedził dzieci tajemniczy gość z dużym czerwonym workiem. Okazało się, że był to sam św. Mikołaj, który corocznie świętuje swoje imieniny z dziećmi ze świetlicy. Czas upływał w miłej atmosferze na rozmowach, śpiewaniu kolęd i jedzeniu smakołyków w postaci owoców i słodyczy. Śnieżynka umiliła czas wszystkim obecnym czas śpiewając piękne kolędy. Mikołaj obiecał, że odwiedzi dzieci w świetlicy w karnawale i miło spędzą razem czas.

1234
 
Jasełka w świetlicy

Samorząd świetlicowy przygotował niespodziankę w formie jasełek.  Zastępca przewodniczącego Dominik Larm uczeń klasy VIb samodzielnie opracował scenariusz i czuwał nad całą organizacją jasełek: stworzenie zespołu, przeprowadzanie prób, kontakty z wychowawcami, dyrekcją, zaproszenia, dekoracje, stroje i oprawa muzyczna. Swoją postawą zachęcił pozostałych członków zespołu do wspólnej pracy. Premiera odbyła się 22 grudnia 2016 r. w świetlicy w trzech edycjach, na które zaproszone były dzieci ze świetlicy, z przedszkola i trzy klasy ze szkoły podstawowej wraz z nauczycielami, wychowawcami i dyrekcją. Występ przyniósł tak pozytywne emocje, że na prośbę nauczycieli i dzieci został powtórzony 9 stycznia 2017 r. dla klas I-III i przedszkola. Cieszymy się, że rosną nam młode talenty.Uśmiech

 

123456789101112
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 6 - 10 z 527
 
© 2017 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach