Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 3 gości
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2217984 gości

Start
Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2019
gl

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu DBI 2019 odbyła  się 5 lutego 2019 r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Społeczność  naszej szkoły  również włączyła się do tej akcji. Przez cały miesiąc luty w naszej szkole były realizowane różne przedsięwzięcia związane z Dniem Bezpiecznego Internetu.  

W świetlicy szkolnej odbywały  się zajęcia edukacyjne na temat. „Dzień Bezpiecznego Internetu – jestem bezpieczny w Sieci” dla  grup uczniów klas I-III prowadzone przez p.I.Ćwik. Uczestnicy świetlicy poznawali  zasady  bezpiecznego korzystania z Sieci, omawiali zastosowania Internetu, wskazywali  jego dobre strony oraz zagrożenia płynące z nieprawidłowego korzystania z multimediów. Dzieci poznały  sposoby  reagowania na niebezpieczeństwa internetowe oraz dowiedziały się, gdzie szukać pomocy w przypadku niepokojących sytuacji. Podczas zajęć dzieci oglądały filmy edukacyjne z serii „Owce w sieci”, rozwiązywały quizy, tworzyły kontrakt o korzystaniu z Internetu .

Tematyka bezpieczeństwa w Sieci poruszana również była na zajęciach lekcyjnych. Omawiane były  zasady netykiety oraz zagrożenia  wynikające z nieprawidłowego korzystania z Internetu. Chłopcy z klasy  Va pod kierunkiem p. L.Jabłońskiej i p. E.Wilamowicz wykonali plakat o bezpieczeństwie w Internecie. Dziewczynki natomiast  stworzyły grę w formie chińczyka. Powstała do niej instrukcja, kostka pionki. Ponadto uczniowie rozwiązywali  dyktando graficzne z hasłem: Dzień Bezpiecznego Internetu.  Korzystali również z maty edukacyjnej  kodując  drogę do wylosowanych spinerem zasad  bezpieczeństwa w Sieci. Uczennice klasy VIa pod kierunkiem p. M.Posdziech tworzyły tematyczne rymowanki, wykonały również lapbooka z zasadami bezpiecznego Internetu. Za włączenie się w obchody DBI nasza szkoła otrzymała zaświadczenie z podziękowaniem od organizatorów.

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu zachęciły nas do aktywnego współdziałania  i dbania o cyfrowe bezpieczeństwo. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Izabela Ćwik

n12

n3

n23

4


 

6

85


910111314


15


  
 

  


zas

16

20

19

18

 

 
Ogłoszenie

Uwaga!

Nowy adres szkolnej strony internetowej to:


Już niedługo ...
 
Światowy Dzień Kota w świetlicy

"Bo koty są dobre na wszystko. Na wszystko, co życie nam niesie. Bo koty, to czułość i bliskość na wiosnę, na lato, na jesień. A zimą – gdy dzień już zbyt krótki i chłodnym ogarnia nas cieniem, to kot – Twój przyjaciel malutki otuli Cię ciepłym mruczeniem…"                   (F.Klimek)


W ostatnich dwóch tygodniach  lutego w świetlicy szkolnej  dużo uwagi poświęciliśmy tematyce domowych zwierzaków, gdyż 17 lutego obchodzony był Światowy Dzień Kota. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej   aktywnie uczestniczyli w obchodach tego nietypowego święta. Podjętych zostało wiele działań  mających na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka i uwrażliwienie los bezdomnych zwierząt. Były to m.in.: pogadanki, rozmowy, czytanie fragmentów książek, prezentacje multimedialne, projekcje filmów edukacyjnych, zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe, spotkanie z weterynarzem, konkurs plastyczny.

Podczas różnorodnych form zajęć dzieci poznały ciekawostki dotyczące życia kotów dzikich i domowych, dowiedziały się czym należy prawidłowo karmić te zwierzęta, jak o nie dbać, jak przygotować mieszkanie na przybycie nowego domownika, jak rozumieć koci język. Mówiliśmy o kocich zwyczajach, poznaliśmy popularne rasy. Poruszyliśmy również  problem kotów wolnożyjących i opieki nad nimi. Dzieci opowiadały  o swoich kocich pupilach, tych domowych i postaciach z bajek czy filmów.  Chętnie wykonywały różnorodne prace plastyczne związane z tematem miłych futrzaków.

27 lutego 2019 roku w związku z  obchodami Dnia Kota  odwiedził nas niezwykły gość – lekarz weterynarii p. Aleksandra Szczebiot - osoba, która w swojej codziennej pracy pomaga zwierzętom.  Pani Aleksandra podzieliła się swoją fachową wiedzą na temat  zwierząt a w szczególności kotów. Mówiła o ich upodobaniach  i zwyczajach, wyjaśniła jak powinna wyglądać opieka nad domowymi pupilami oraz jak pomagać kotom wolnożyjącym czy bezdomnym. Przypomniała o obowiązkach właścicieli dotyczących dbania o zdrowie zwierząt. Przyniosła wiele pomocy i przedmiotów używanych w  swojej pracy weterynarza. Dzieci zadawały mnóstwo pytań dotyczących nie tylko kotów ale również zwierząt dzikich i egzotycznych, na które nasz gość bez problemu udzielał odpowiedzi.  Na zakończenie spotkania dzieci  podziękowały pani weterynarz za odwiedziny, wręczyły pamiątkowy dyplom i  upominek. Pani Aleksandra  również przygotowała  dla nas słodką niespodziankę. Spotkanie cieszyło się zainteresowaniem i wzbudziło wiele emocji.

Obchody Dnia Kota zakończyło podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Mój przyjaciel kot”.  Dzieci wykonały w różnych technikach i formach piękne prace przedstawiające kota.  Najliczniej w tym przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie z klas I-III.   Wszyscy  uczestnicy konkursu  otrzymali  dyplomy a zwycięzcy nagrody.  Gratulujemy!

Czas poświęcony „kociej” tematyce  upłynął szybko i przyjemnie. Mimo, iż Święto  Kota przypada raz w roku , miłości i szacunku do zwierząt uczymy każdego innego dnia. Zwierzęta, szczególnie bezdomne, potrzebują uwagi i opieki  człowieka przez okrągły rok.

                                        Kochajmy zwierzęta nie tylko od święta!

Izabela Ćwik

12345678910111213141516181719

20

 
CYKL: Ludzie z pasją

„I jak tu nie kochać psa… „

            „ … gdy pies takie oczy ma”, a to nie tylko oczy ma piękne jak sugerują słowa piosenki, ale i pozostałe części ciała, o czym mogli przekonać się uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej.

         W ciągu ostatnich trzech dni uczniowie z kl. Ia, IIa, Ib i IIb mieli okazję z prezentacji multimedialnej pt. „Pies” dowiedzieć się wszystkiego co każdy miłośnik tych zwierząt wiedzieć powinien zanim stanie się jego opiekunem, poznać różne rasy z 374 zarejestrowanych w Polskim Związku Kynologicznym, zobaczyć największego z psów tzn. WILCZARZA IRLANDZKIEGO, najmniejszego z rasy CHIHUAHUA, pięknego SZPICA MINIATURKĘ i mniej urodziwego GRZYWACZA CHIŃSKIEGO oraz dokładniej poznać jedną z najbardziej popularnych ras tj. YORKSHIRE TERIER.

             W czwartek 7 marca w świetlicy szkolnej nastąpiła kulminacja obchodów Światowego  Dnia Psa, który notabene przypada w sobotę 10 marca. Uczniów z klasy IIb w nagrodę za piękne wykonanie prac plastycznych czekała w świetlicy miła niespodzianka – odwiedziny pani i jej ulubieńca, czyli Pani Magdaleny Szkatuły opiekunki 8-miesięcznej Antoniny zw. Tosią, czyli pieska rasy yorkshire terier.  Pani Magda pokazała różnorodne akcesoria, które służą do pielęgnacji pupilka oraz opowiedziała o tym jak jej córki Ola i Judyta opiekują się Tosią w domu. Uświadomiła dzieciom jak ważna i odpowiedzialna jest rola opiekuna zwierząt domowych. Uczniowie mieli też przyjemność nakarmić Tosię smakołykami i obserwować jej zabawy z ulubionymi pluszakami i balonem. 

Dziękuję pani Magdzie, Tosi oraz wszystkim uczestnikom zajęć świetlicowych za wspólne uczczenie  Światowego  Dnia Psa. 

9 marca już niedługo, ale i w pozostałe dni pamiętajmy o pieskach, kochajmy je

 i mądrze się nimi opiekujmy.

Jolanta Kołakowska

4567321891011

 
Internetowy Teatr TVP dla Szkół - Kolorowi Ludzie

W poniedziałek, 25 lutego 2019 roku uczniowie klas pierwszych wzięli udział w projekcie Internetowy Teatr dla Szkół i razem z publicznością z całej Polski obejrzeli spektakl teatralny pt. „Kolorowi ludzie” w reż. Honoraty Mierzejewskiej-Mikoszy transmitowany na żywo z Teatru Lalki i Aktora w Opolu.

Przedstawienie „Kolorowi ludzie” odpowiadało na pytania:  „Czy na początku wszyscy ludzie byli jednakowi? Może wszyscy byli czarni albo czerwoni? A może w ogóle nie mieli koloru? Aktorzy w piasku i w magicznej szafie szukają śladów stworzenia. Wraz z widzami przy pomocy niezwykłej palety kolorują ludzi i uczą się nazywać świat. Szuflady rozbrzmiewają muzyką z różnych stron świata. Spektakl w przystępny dla młodego widza sposób stawia pytania o stworzenie, a przede wszystkim o człowieka. Każdy z nas jest inny. Inaczej mówi i wygląda. Gdzie indziej mieszka. Ta różnorodność to wyjątkowe piękno naszego świata, a spektakl pokazuje, jak czerpać radość z tych różnic” (http://www.iteatr.tvp.pl/41102774/kolorowi-ludzie-z-opolskiego-teatru-lalki-i-aktora-w-opolu)

Przedstawienie dostarczyło ciekawych wrażeń i bardzo podobało się naszym młodym widzom.      

Izabela Ćwik

123


 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 6 - 10 z 653
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach