Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 1 gość
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1646811 gości

Start
Gala rozdania nagród w klasach I - III
22 czerwca odbył się uroczysty apel na którym zostały rozdane nagrody za konkursy, czytelnictwo i frekwencję. Poniżej krótka fotorelacja z tego wydarzenia.
1234567891011121314151617181920
 
Ogólnopolska akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam"

1 czerwca uczniowie szkoły podstawowej i nauczyciele wzięli udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytelnia ,, Jak nie czytam, jak czytam”. Celem akcji  jest zwrócenie uwagi  na systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków powyżej 15. roku życia, wywołanie rywalizacji poprzez przeciwstawienie czytających ,, młodych” i nieczytających ,,dorosłych” oraz promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Przy okazji  ustanawia  się rekord czytania w jednym momencie. W naszym zespole szkolnym rekord ten wyniósł- 400 osób. W czasie tej akcji uczniowie czytali głośno wybrane wiersze, czytali pierwszy wyraz na 10-tej stronie swojej książki, chętne osoby jednocześnie czytały wiersz i kozłowały piłką, tworzyliśmy hasło ,, Jak nie czytam, jak czytam”. Na koniec wszyscy uczestnicy w skupieniu czytali przyniesione książki, zostało zrobione zdjęcie dla wszystkich zgromadzonych.

bi1bi2bi4bi3bi5bi6bi7bi8

 
Wieści z biblioteki szkolnej

                                    Pasowanie klas I na czytelników

Jak co roku uczniowie klas I-ych zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci w świat książek wprowadziła Boguslawa Fabrykowska. W bibliotece gościliśmy klasę Ia i Ib z wychowawczyniami W. Nosek i E. Smołą. Uczennice z ,,Koła Miłośników Książki” wystąpiły w przedstawieniu pt,, Znani i lubiani”. Na scenie przed pierwszakami zaprezentowali się następujący książkowi bohaterowie: ,,Pippi”, ,,Plastuś”, ,,Dziewczynka z zapałkami”, ,,Kopciuszek”, ,,Wróżka”. Po uroczystym pasowaniu uczniowie klas I samodzielnie wypożyczyli książki. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowe zakładki oraz specjalny list dla rodziców.

100_4671

 
        Projekt  czytelniczy dla klas I-III SP  pt ,,CZYTANIE JEST SUPER”.

 

12 maja odbył się finał projektu czytelniczego pt ,, Czytanie jest super”. Uczniowie klas I-III na lekcjach czytali wybrane książki  takie jak: ,,Czaruś pies z charakterem”, ,, Moje szczęśliwe życie”, ,,Operacja burzowa chmura”, ,,Filipek i wakacje”, ,,Zosia z ulicy Kociej”, ,,Detektyw Pozytywka”, ,,Tajemnica pływalni”. Na podstawie przeczytanej książki uczniowie wykonali tzw. ,,pudełko z opowieścią”, w których znalazły się prace plastyczne, własnoręcznie wykonane książeczki, makiety mieszkań bohaterów  książkowych oraz przedmioty potrzebne w czasie pobytu na basenie. W czasie finału projektu uczniowie bardzo ciekawie zaprezentowali swoje ,,pudełka”, które można podziwiać na wystawie w bibliotece.

12345678910111213

 

 
Dzień Sportu Szkolnego

W dniu 06.06.2017 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rynie odbył się dzień sportu. Wyniki poszczególnych konkurencji przedstawiają się w sposób następujący:

·         Bieg na 60 m

I           Sienkiewicz Eryk

II          Klijer Kacper

III          Nosek Damian

 

I           Basiul Julia

II          Błażewicz Karolina

III          Gębal Karolina


·         Bieg na 300 m

I           Jagaczewski Arkadiusz

II          Nosek Damian

III          Sprung Kacper

 

I           Wajszczuk Zuzanna

II          Klijer Amelia

III          Romanowska Wiktoria


·         Bieg na 600 m


I           Wajszczuk Gabriela

II          Taradejna Nikola

III          Szczebiot Jagoda


·         Bieg na 1000 m


I           Bułakowski Michał

II          Siudaj Mateusz

III          Larm Dominik


·         Rzut piłeczką palantową


I           Wajszczuk Zuzanna

II          Litkoweć Weronika

III          Owczarek Natalia


I           Ibernikel Paweł

II          Bułakowski Michał

III          Nosek Damian


·         Skok w dal

I           Wajszczuk Zuzanna

II          Wajszczuk Gabriela

III          Gębal Karolina


I           Nosek Damian

II          Orzechowski Marceli

III          Bułakowski Michał

 

 
Konkurs Rady na odpady

W maju  wychowankowie świetlicy wzięli udział w IX edycji   Mazurskiego Konkursu Ekologicznego „Rady na odpady” zorganizowanego przez Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami. Konkurs  miał  na celu kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz promowanie zasad segregacji odpadów. Uczniowie w zależności od wieku mieli do wykonania rozmaite zadania.

 Do konkursu przystąpiły dwie grupy, które pod kierunkiem nauczycieli świetlicy przez dwa tygodnie pilnie pracowały nad wyznaczonym zadaniem

  • Uczennice klasy III b: Agata Gocalińska, Klarysa Radziulewicz, Hanna Szczebiot  wykonały  plakat zachęcający do selektywnej zbiórki szkła opakowaniowego i popiołu
  • Uczniowie kl. VI b: Amelia Klijer, Kacper Klijer, Dominik Larm – zaprojektowali  grę planszową o tematyce recyklingowej.

Spośród ok stu prac, które wpłynęły do organizatora, plakat  pod hasłem „Szkło i popiół oddzielnie” wykonany przez grupę dziewczynek  ze świetlicy zdobył wyróżnienie.

                                                                         Serdecznie gratulujemy !

ikona_dsc04986 dsc04976dsc04983

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 6 - 10 z 561
 
© 2017 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach