Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 2 gości
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2013920 gości

Start
Ognisko integracyjne klasy IV c

Korzystając z pięknej i słonecznej pogody w dniu 10 października, klasa 4c zorganizowała ognisko integracyjne. Odbyło się ono na terenie szkoły. Uczniowie po upieczeniu kiełbasek rozegrali mecz w piłkę nożną. Jeden z chłopców zaprezentował sztuczki magiczne .Dzieci miały czas na rozmowy, których czasami im brakuje. Dziękujemy panom: Wojciechowi i Dariuszowi za przygotowanie ogniska.

123456789

 
Ruszyła MegaMisja w naszej swietlicy !

  Uczniowie z klas drugich i trzecich  uczęszczający do świetlicy szkolnej 24 września rozpoczęli  przygodę z MegaMisją. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu przez nauczycielkę Izabelę Ćwik, która zgłosiła świetlicę do konkursu i jest liderem programu.

MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych adresowany  do nauczycieli oraz dzieci w wieku 6-10, który  pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. Wychowankowie  biorąc udział w zajęciach poznają zasady bezpiecznego Internetu, ochrony prywatności, udostępniania treści w sieci, edycji grafik, dźwięków i filmów. Nabywają kompetencje cyfrowe i uczą się w jaki sposób kreatywnie wykorzystywać je podczas nauki i zabawy. Wzmacniają również umiejętności współpracy w grupie.  W czasie każdych zajęć uczniowie śledzą przygody Kuby i Julki oraz Psotnika – wirtualnych bohaterów i podejmują przygotowane przez nich wyzwania. Przebieg zadań oparty jest na fabularyzowanej grze, która przenosi dzieci do cyfrowego laboratorium i pełnej przygód misji. Za realizację wyzwań grupy gromadzić będą punkty i wymieniać je na nagrody dla świetlicy.

Zanim rozpoczęły się pierwsze zajęcia  p. Izabela Ćwik uczestniczyła w zjeździe liderów Megamisji, który odbył się w Warszawie 21-22 września. Na spotkanie do stolicy przyjechało 250 Liderów z całej Polski. W trakcie wydarzenia nauczyciele uczyli się jak wykorzystywać nowoczesne technologie w swojej codziennej pracy, uczestniczyli w  wielu warsztatach, szkoleniach, wykładach, wymieniali się pomysłami aby jeszcze lepiej  realizować założenia programu w szkole. Liderzy mieli również niezwykłą okazję spotkania i rozmowy z ambasadorem MegaMisji – znanym autorem książek dla dzieci i młodzieży, Grzegorzem Kasdepke, który podzielił się doświadczeniami ze spotkań ze swoimi młodymi czytelnikami. Program zjazdu pod względem edukacyjnym był bardzo bogaty i różnorodny. Były to dni pełne inspiracji, wymiany doświadczeń, ale również świetna okazja do nawiązania znajomości pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi w realizację programu. Zdobyta wiedza, nowe umiejętności oraz możliwość spotkania się z liderami z innych szkół na pewno zaowocuje jeszcze większym entuzjazmem podczas realizacji kolejnych wyzwań Megamisji.

s1

s2

s3

 

 

s4

autograf
Po szkoleniu w Warszawie rozpoczęły się zajęcia. Za nami dwa zadania, podczas których uczniowie wcielili się w „dzielnych poszukiwaczy informacji”. Poznali  źródła informacji, dowiedzieli się gdzie szukać wiadomości na interesujący je temat oraz nauczyły się oceniać, w jaki sposób wyszukane informacje będą im przydatne.
                                                   Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania!

1

2_23_245_278911                                               

                                                                                                     Izabela Ćwik

                                               

 
Ślubowanie klas pierwszych

5 października 2018 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Rynie odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas I, od samego rana w szkole panowała świąteczna atmosfera. Nadszedł moment, kiedy Pani dyrektor powitała rodziców, uczniów a szczególnie bohaterów uroczystości- uczniów klasy Ia oraz Ib, którzy byli odświętnie ubrani w niebieskie oraz czerwone birety.

123456789

››› Czytaj całość…
 
Ludzie z pasją

Od kilku lat w świetlicy szkolnej SP w Rynie organizowane są spotkania z ciekawymi ludźmi pt. „Ludzie z pasją”.

W czwartek, 4 października 2018r. z okazji Światowego Dnia Zwierząt do świetlicy szkolnej przybyła miłośniczka zwierząt Pani Ala Jucewicz. Z ogromną pasją opowiadała nam o swoim piesku rasy Yorkshire terier, który zwie się Tosia. W trakcie spotkania Tosia zapraszała do zabawy wszystkie dzieci, kładąc im na podłodze swoje ulubione zabawki, czym wzbudziła zainteresowanie i ogromną radość. Pani Ala pokazywała też akcesoria niezbędne do pielęgnacji kotów, które były nieobecne, a które to uczniowie z klasy II b z wychowawcą Panią Anną Malinowską mogli obejrzeć w prezentacji multimedialnej. Dzieci z uwagą i w skupieniu słuchały opowiastek pani Ali o Persjanku i Charliem kotach rasy perskiej oraz o Louisie mieszance rasy ragdoll i angory tureckiej.

Dziękuję pani Ali i Tosi za miłe i ciekawe spotkanie,

a uczniom z kl. II b za ładne zachowanie.

Jolanta Kołakowska

 
Ogłoszenie


               Ogłoszenie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie
                     w sprawie wyboru oferty na dostarczenie sprzętu TIK
                      w ramach rządowego programu "Aktywna tablica"


 W wyniku ogłoszonego zapytania ofertowego na dostawę sprzętu TIK dla potrzeb realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych - "Aktywna tablica" swoje oferty cenowe złożyły firmy:

        1. MORE BLUE Spółka z o. o.
            00-728 Warszawa, ul. Stanisława Kierbedzia 4

        2. Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe
            BLUE Artur Szadurski
            82-300 Elbląg, ul. Kosynierów Gd, 40/2

        3. LEMFAX PHU Joanna Godlewska
            18-400 Łomża, ul. Pana Tadeusza 13

        4. Stiko Kajetan Banaszewski
            80-180 Borkowo, ul. Nowa 23

        5. "Prometeusz" Cezary Wojciech Krakowski
             95-200 Pabianice, ul. Topolowa 23

 Zamawiający dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej pod względem technicznym, funkcjonalnym i użytkowym mieszczącej się w budżecie zadania i jest to oferta firmy: LEMFAX PHU Joanna Godlewska 18-400 Łomża, ul. Pana Tadeusza 13.

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 6 - 10 z 611
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach