Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 1 gość
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2078533 gości

Start
Wycieczka do Torunia

W dniu 18 maja 45 uczniów kl. IV – VI  pod opieką p. L. Jabłońskiej,  p. B. Iwaniuk i p. E. Miłosz pojechało na wycieczkę do Torunia. Zwiedzaliśmy Stare Miasto – Dom M. Kopernika, Rynek Staromiejski. Byliśmy w Centrum Nauki Młyn Wiedzy, a także własnoręcznie wypiekaliśmy pierniki w Muzeum Piernika. Do Rynu wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni z udanej wycieczki.

t1t3t4

t7t2t5t6t8t9t10

 

 
Ekologia wiosny

Dnia 11 maja 30 uczniów wraz z opiekunami, p. Jolantą Przymorską i p. Krystyną Wójcik, wzięło udział w warsztatach przyrodniczych "Ekologia wiosny", zorganizowanych przez Stację Hydrobiologiczną w Mikołajkach. Uczniowie poznali życie w kropli wody. Pobrali próby, a następnie za pomocą mikroskopów 3D obejrzeli zebrane bezkręgowce wodne. Odbyły się również prelekcje i pokazy. W czasie warsztatów wręczono też laureatom nagrody za konkurs plastyczny " Podwodni mieszkańcy mazurskich jezior". Uczennica klasy III A Szkoły Podstawowej Rozalia Myszkowska odebrała nagrodę w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Stację Hydrobiologiczną.

e1e2e3e4e5e6e7

 
Zawody lekkoatletyczne

W dniach 8 i 9 maja 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rynie wzięli udział w Powiatowych Zawodach Lekkoatletycznych, które odbyły się w Giżycku. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach takich jak: biegi 60m, 300 m, 1000 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową. W trójboju lekkoatletycznym młodsza reprezentacja zajęła IV miejsce w powiecie, w kategorii dziewcząt oraz chłopców.

Skład zespołów – TRÓJBÓJ LA:

1.            Andrukajtis Anastazja

2.            Julia Odojewska

3.            Adam Sołtys

4.            Katarzyna Bujko

5.            Wiktor Galas

6.            Emilia Kociałkowska

7.            Aleksandra Mikosza

8.            Klarysa Radziulewicz

9.            Oskar Leśniewski

10.          Michał Siudaj

11.          Michał Szczepkowski

Skład zespołów – CZWÓRBÓJ LA:

1.            Paweł Bandurów

2.            Jakub Frydrycy

3.            Julia Basiul

4.            Jakub Popowski

5.            Maciej Brieze

6.            Jocz Gabriela

7.            Karolina Błażewicz

8.            Karolina Gębal

9.            Marceli Orzechowski

10.          Prościewicz Ewelina

11.          Litkoweć Weronika

12.          Szymon Groszkowski

123456789

 
3 Maja

29 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rynie obchodziliśmy uroczystość związaną ze Świętem Konstytucji 3 Maja, wpisała się ona w całoroczne obchody „Roku dla Niepodległej”. Na uroczyste spotkanie, do odświętnie ustrojonej hali sportowej, przybyli zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice oraz cała społeczność szkolna i grupy przedszkolne. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandarów szkolnych, przemową Pana Dyrektora i odśpiewaniem hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie przedstawiono program artystyczny. Jako pierwsze wystąpiły dziewczęta z klasy VI a i VI b w tańcu z szarfami pt. „Biało-czerwona” Przygotowały je pani Renata Radziulewicz i pani Barbara Iwaniuk. Przypomniano fakty związane z 227 rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Prezentację na ten temat przygotowała klasa VII b z wychowawczynią- Beatą Winiarz. W trzeciej kolejności prezentowały się przedszkolaki – przedstawiciele różnych grup- w pięknych strojach zatańczyły trojaka. Grupę tancerzy przygotowała Elżbieta Rudnik. Później przenieśliśmy się na Zamek Królewski w Warszawie do komnat króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, by podejrzeć wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej polskiej konstytucji. Tę część przygotowała również klasa VII b z wychowawczynią- Beatą Winiarz. Grupa Ważek (pięciolatków) z przedszkola recytowała z pamięci wiersze o Polsce- naszej Ojczyźnie. Przedszkolaków przygotowała pani Janina Kisielak. Następnie wystąpili uczniowie klas I-III. Klasy trzecie pod kierunkiem Anny Malinowskiej przygotowały piękne piosenki patriotyczne. Po popisach wokalnych przedstawiciele klasy I a, I b, klasy II a i II b oraz klasy III b recytowali wiersze o naszej ojczyźnie. Recytatorów przygotowali: pani Teresa Skwarska, pani Jolanta Kołakowska, pan Tomasz Wolański, pani Elżbieta Smoła i pani Małgorzata Dziokan. Uczniowie tej klasy III c wprowadzili zebranych w radosny nastrój majowego świętowania tańcem, który nosi nazwę polka. Tancerzy przygotowała pani Beata Lenczewska i pani Barbara Iwaniuk. Na zakończenie naszego spotkania wszyscy zaśpiewaliśmy piosenkę pt.” Jesteśmy Polką i Polakiem”, śpiew poprowadzili uczniowie klas trzecich z panią Anną Malinowską. Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania zaangażowanym dzieciom i ich opiekunom. Wyrażamy szczególną wdzięczność za pomoc w wykonaniu scenografii pani Aldonie Lemieszek.

 123456789101112

 
Dzień Ziemi w klasach IV - VI Szkoły Podstawowej w Rynie

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas". Florian Plit.

Dzień Ziemi to najważniejsze święto ekologiczne, które obchodzimy co roku 22 kwietnia.  W naszej szkole, również świętowaliśmy obchody, lecz w niestandardowy sposób. Poprzez działania, które za chwilę opiszę, chcieliśmy uświadomić uczniów, jak ważna jest postawa ekologiczna, a bardzo  kruchy ekosystem, zależny jest od naszego codziennego postępowania wobec planety Ziemi. Dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia bardzo ciekawego i pouczającego przedstawienia pt. „Rok z życia bociana” przygotowanego przez klasę Vb pod czujnym okiem pani Elżbiety Rajcow. Aktorzy w sposób bardzo przystępny, zapoznali nas z ważnymi etapami w życiu  bocianów tj. zakładanie gniazd, przebieg lęgów, rozwój młodych, zimowisko. Uroku dodały wiersze, oraz piosenki, które z przyjemnością słuchaliśmy. Bardzo serdecznie gratulujemy organizatorom widowiska. Następnie wszyscy udaliśmy się spacerem do Ryńskiej Oczyszczalni Ścieków, podziwiając po drodze piękno naszej okolicy. Na miejscu przywitał nas pan Zbigniew Skwarski, który oprowadził nas po terenie oczyszczalni, przybliżając nam sposób działania tego miejsca,  oraz jego ważne znaczenie dla naszej gminy.

››› Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 46 - 50 z 629
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach