Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1586371 gości

Start
11 listopada w przedszkolu

        10 listopada 2016r., tuż przed obchodami Święta Niepodległości w całym kraju,  przedszkolaki z najstarszej grupy (6-latki z gr. „Mewy”) pod kierunkiem n-lki Hanny Wędrowskiej-Saramak zaprosiły swoich młodszych kolegów na  „Lekcję historii przedszkolaka”. Swoją obecnością zaszczycili nas: dyrektor ZS-P Krzysztof Cybul oraz rodzice.

Po wspólnym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”, dzieci wierszem i pieśnią żołnierską opowiedziały  historię długiej drogi do wolności  naszego  państwa. Tematy historyczne i narodowe nie jest łatwo przekazać takim maluchom. Ważne, żeby wszystko przedstawić  w przystępny i atrakcyjny dla maluchów sposób. I tak też się stało. Dzieci dowiedziały się  o czasach, gdy na naszej ziemi nie mogła rozbrzmiewać polska mowa i powiewać biało-czerwona flaga.  Jak to trzy obce państwa (Rosja, Prusy i Austria) dokonały rozbiorów naszego kraju i Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy.  W rolę Polski, najpierw skrępowanej pętami, potem dumnej z odzyskanej wolności z orłem w koronie, wcieliła się Ewa Wilczyńska, która pięknie wyrecytowała z kolegami bardzo znany i wymowny wiersz ,,Kto ty jesteś? Polak mały’’. Uzupełnieniem  tej ,,lekcji historii’’ była prezentacja multimedialna przedstawiająca w obrazkach polską drogę do niepodległości. Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami.  

          Głównym celem spotkania było uczczenie 98 rocznicy odzyskania niepodległości ale też  kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

123456789101112

 
Wartości w naszym życiu - patriotyzm

W dniach 31 X – 10 XI w świetlicy wspólnie przygotowywaliśmy się do obchodów Święta Niepodległości. Na zajęciach dzieci zapoznały się i utrwaliły sobie część wiadomości związanych z genezą tego święta. Sale i korytarz zostały udekorowane gazetkami zawierającymi symbole narodowe, zdjęcia Marszałka Józefa Piłsudskiego i treści dotyczące tematu. Dzieci obejrzały film o symbolach narodowych pt. „Polak mały”, nauczyły się piosenki „Jestem Polakiem” na zajęciach muzycznych. Została wykonana wystawa z pracami dzieci -  symbole narodowe. Chętne dzieci udekorowały się kotylionami. 

125678934

 
Wartości w naszym życiu - tolerancja.

  W związku z realizacją treści hasła roku  „Wartości w naszym życiu” w świetlicy w dniach 17-28 października zajmowaliśmy się tolerancją. W związku z tym odbyło się wiele zajęć w formie pogadanek, dyskusji panelowych. Codziennie dzieci zapoznawały się z innym problemem nietolerancji na podstawie opowiadań (źródło Internet). Na zajęciach plastycznych wykonane zostały plakaty, które ukazywały różnice dotyczące wyglądu, wiary, pochodzenia, statusu społecznego, niepełnosprawności. Podsumowaniem całego cyklu była prezentacja dotycząca całości tematu. Celem  działań było rozwijanie wrażliwości, rozbudzanie szacunku  do wszystkich ludzi, pokazanie  dzieciom, że inny nie znaczy gorszy.

 16 listopada  wszyscy będziemy pewni, że taki Dzień Tolerancji  należy świętować.

123

4

 


 
Święto Nauczycieli w świetlicy

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Świetlicy zorganizował uroczysty apel. Nauczyciele ze świetlicy zaproszeni zostali na występ. Dzieci zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze, przeprowadziły konkursy, quiz. Na koniec złożyły życzenia i wręczyły słodkie niespodzianki. Panie były miło zaskoczone piękną dekoracją sali, oprawą muzyczną i zaangażowaniem dzieci. W podziękowaniu panie obdarowały wszystkich słodyczami. Dzień minął w miłej atmosferze.

12345678

 
Spotkanie z krasnalami - teatrzyk dla kl. I-III

W czwartek 17 XI br. uczniowie klas I, II i III wraz z wychowawcami i opiekunami, udali się do Mrągowa na baśń muzyczną pt. „W tajemniczej krainie krasnali”. Przy wejściu do sali przywitały ich postaci zajączków i krasnala Hałabały.  W czasie przedstawienia dzieci aktywnie uczestniczyły poprzez interakcje z postaciami min. Papy Smerfa, smerfa Ciamajdy i innych. Trzy osoby z naszej szkoły brały udział w konkursie na scenie, a dwie wylosowane osoby otrzymały drobne upominki. Dzieci bardzo angażowały się w propozycje prowadzących i były pod ogromnym wrażeniem. Kilkoro zapowiedziało, że chętnie już jutro pojadą na kolejne przedstawienie.

4

230

1

5678

 

 

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 46 - 50 z 553
 
© 2017 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach