Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 1 gość
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2218032 gości

Start
Ludzie z pasją

  2   Z okazji zbliżającego się święta nauczycieli w środę, 10 października 2018r. w świetlicy szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Ludzie z pasją”. Dlatego też naszymi gośćmi byli Państwo Wanda i Zenon  Prokopowiczowie, emerytowani nauczyciele szkoły ryńskiej i nie tylko.

Uczestnikami spotkania byli uczniowie z klasy I b, którzy z uwagą i w skupieniu słuchali opowieści pani Wandy i pana Zenka.

           Spotkanie było okraszone nie tylko wspomnieniami, ale też licznymi zdjęciami z tamtych lat, kiedy to nasi goście byli uczniami okolicznych szkół lub też nauczycielami w ryńskiej szkole podstawowej. Pasja z jaką opowiadali o swojej pracy nauczyciela oraz pasje, które rozwijają teraz będąc na emeryturze świadczą o tym, że wszystko to co robili  - kochali i kochają, a wiedzę jaką posiadają wykorzystują w różnych formach obecnej działalności.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie,

 podzielenie się z najmłodszymi uczniami; pasją, wiedzą i życzliwością.

Jolanta Kołakowska

34567891011


 
Obchody Cittaslow w Zespole Szkolno- Przedszkolnym 2018r.

Obchody Cittaslow w roku 2018 polegały na przypomnieniu wiadomości z poprzednich lat. Uczniowie klas starszych V abc VIIb IIIab gimnazjum pod opieką Pani E. Rudnik oraz z P. J. Majkowskim kl. IV ac odwiedzili wystawę edukacyjną „Miasta Cittaslow” przygotowaną w RCK i wzięli udział w konkursie nt. wystawy.

Młodsze dzieci mogły się zapoznawać z ideą Cittaslow, historią ruchu i miastami z naszego regionu z przygotowanych dekoracji, gazetek, prezentacji i plakatów.  Obchody trwały przez cały wrzesień, a finał odbył się od 24 -28września. Ustalono dzień noszenia znaczka- kotylionu Cittaslow. Do świetlicy i przedszkola przybył specjalny gość - Symbol Cittaslow Ślimak Maciuś. Zaprzyjaźniona maskotka rozmawiała z dziećmi i wesoło pląsała przy piosence „Ślimak, ślimak pokaż rogi”. Następnie dzieci zostały zaproszone do wykonania ślimaka wybraną techniką plastyczną. Postać Ślimaka - Dominika Larm, który wykazał się niezwykłym zaangażowaniem wzbudziła zainteresowanie i dużą radość u dzieci, które go chętnie witały i  życzyły szczęśliwej drogi na do widzenia za rok.                         

                                               Organizator: Wiesława Nosek przy współpracy nauczycieli świetlicy

123456789101112131415161718192021

 
Ognisko integracyjne klasy IV c

Korzystając z pięknej i słonecznej pogody w dniu 10 października, klasa 4c zorganizowała ognisko integracyjne. Odbyło się ono na terenie szkoły. Uczniowie po upieczeniu kiełbasek rozegrali mecz w piłkę nożną. Jeden z chłopców zaprezentował sztuczki magiczne .Dzieci miały czas na rozmowy, których czasami im brakuje. Dziękujemy panom: Wojciechowi i Dariuszowi za przygotowanie ogniska.

123456789

 
Ruszyła MegaMisja w naszej swietlicy !

  Uczniowie z klas drugich i trzecich  uczęszczający do świetlicy szkolnej 24 września rozpoczęli  przygodę z MegaMisją. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu przez nauczycielkę Izabelę Ćwik, która zgłosiła świetlicę do konkursu i jest liderem programu.

MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych adresowany  do nauczycieli oraz dzieci w wieku 6-10, który  pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. Wychowankowie  biorąc udział w zajęciach poznają zasady bezpiecznego Internetu, ochrony prywatności, udostępniania treści w sieci, edycji grafik, dźwięków i filmów. Nabywają kompetencje cyfrowe i uczą się w jaki sposób kreatywnie wykorzystywać je podczas nauki i zabawy. Wzmacniają również umiejętności współpracy w grupie.  W czasie każdych zajęć uczniowie śledzą przygody Kuby i Julki oraz Psotnika – wirtualnych bohaterów i podejmują przygotowane przez nich wyzwania. Przebieg zadań oparty jest na fabularyzowanej grze, która przenosi dzieci do cyfrowego laboratorium i pełnej przygód misji. Za realizację wyzwań grupy gromadzić będą punkty i wymieniać je na nagrody dla świetlicy.

Zanim rozpoczęły się pierwsze zajęcia  p. Izabela Ćwik uczestniczyła w zjeździe liderów Megamisji, który odbył się w Warszawie 21-22 września. Na spotkanie do stolicy przyjechało 250 Liderów z całej Polski. W trakcie wydarzenia nauczyciele uczyli się jak wykorzystywać nowoczesne technologie w swojej codziennej pracy, uczestniczyli w  wielu warsztatach, szkoleniach, wykładach, wymieniali się pomysłami aby jeszcze lepiej  realizować założenia programu w szkole. Liderzy mieli również niezwykłą okazję spotkania i rozmowy z ambasadorem MegaMisji – znanym autorem książek dla dzieci i młodzieży, Grzegorzem Kasdepke, który podzielił się doświadczeniami ze spotkań ze swoimi młodymi czytelnikami. Program zjazdu pod względem edukacyjnym był bardzo bogaty i różnorodny. Były to dni pełne inspiracji, wymiany doświadczeń, ale również świetna okazja do nawiązania znajomości pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi w realizację programu. Zdobyta wiedza, nowe umiejętności oraz możliwość spotkania się z liderami z innych szkół na pewno zaowocuje jeszcze większym entuzjazmem podczas realizacji kolejnych wyzwań Megamisji.

s1

s2

s3

 

 

s4

autograf
Po szkoleniu w Warszawie rozpoczęły się zajęcia. Za nami dwa zadania, podczas których uczniowie wcielili się w „dzielnych poszukiwaczy informacji”. Poznali  źródła informacji, dowiedzieli się gdzie szukać wiadomości na interesujący je temat oraz nauczyły się oceniać, w jaki sposób wyszukane informacje będą im przydatne.
                                                   Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania!

                                                                                                                                  Izabela Ćwik

1

2_23_245_278911                                               

                                                                                                     

                                               

 
Ślubowanie klas pierwszych

5 października 2018 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Rynie odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas I, od samego rana w szkole panowała świąteczna atmosfera. Nadszedł moment, kiedy Pani dyrektor powitała rodziców, uczniów a szczególnie bohaterów uroczystości- uczniów klasy Ia oraz Ib, którzy byli odświętnie ubrani w niebieskie oraz czerwone birety.

123456789

››› Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 46 - 50 z 653
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach