Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1838231 gości

Start
XIV Mazurska Olimpiada Ekologiczna Szkół Podstawowych

30 maja odbył się finał XIV Mazurskiej Olimpiady Ekologicznej Szkół Podstawowych. Do eliminacji przystąpiło  607 uczniów z całego regionu Wielkich Jezior Mazurskich, reprezentujących 40 placówek oświatowych. Na etapie szkolnym trzeba było rozwiązać test, a potem jeszcze napisać bądź zaprezentować własną legendę związaną z Warmią i Mazurami. Ostatecznie do finału zakwalifikowało się 48 uczniów..Wśród nich  nasi uczniowie  Jagoda Szczebiot  z VI a i Jakub Gocaliński  z VI b, którzy  zostali finalistami tej edycji Olimpiady Ekologicznej.  Uczniów przygotowywały Jolanta Przymorska i Elżbieta Rajcow.

12345

 
Wycieczka do Warszawy

W ostatni dzień maja 45 uczniów z klas IVa, Va i b oraz VIa  uczestniczyło w wycieczce do stolicy. Dla czwartaków było to jedno z poważniejszych wyzwań – bardzo wczesna pobudka i wyjazd sprzed szkoły o godzinie 5.00 (nasz klasowy spóźnialski tym razem przybył punktualnie).  Droga do Warszawy minęła, o dziwo, dosyć szybko. Przyjechaliśmy nawet trochę wcześniej i w związku z tym mogliśmy trochę pohasać w Ogrodzie Krasińskich. Później czekała nas wizyta w nietypowym Muzeum Historii Żydów Polskich. Nietypowym, bo pełni ono  dwie funkcje: jest tradycyjnym muzeum, ale też  centrum kulturalno -edukacyjnym. Nie   koncentruje  swego przekazu na II wojnie światowej i Holokauście, ale opisuje wkład Żydów w rozwój polskiej kultury, nauki i gospodarki. Przedstawia ich historię od przybycia ok. 960 roku na ziemie polskie do czasów współczesnych. Podobało nam się zwiedzanie ze słuchawkami na uszach i wszystkie interaktywne atrakcje przygotowane przez muzeum – m.in. projektowanie monety, drukowanie dokumentów, nauka tanga, spacer uliczką starej Warszawy, wizyta w szkole, kinie i synagodze, obrzęd ślubu... Wszystkie nasze działania opatrzone były dokładnym komentarzem pani, która nas oprowadzała po tym miejscu. Po wizycie w muzeum pospacerowaliśmy trochę po Starówce słuchając ciekawych opowieści pani przewodniczki. Potem wizyta na Stadionie Narodowym – dla wielu był to najbardziej oczekiwany punkt programu tej wycieczki - wejście na trybuny, przejście trasą piłkarza, możliwość posiedzenia na ławce rezerwowych, obejrzenie koszulek naszej reprezentacji.  I  zapewnienia, że trzeba przyjechać tu na mecz! Ostatnim etapem naszej wyprawy był spektakl w Teatrze Buffo. Chyba nikt nie spodziewał się aż takich atrakcji. Podobało się dosłownie wszystko - forma musicalu, baśniowa scenografia, efekty specjalne, choreografia i oczywiście sama historia Piotrusia Pana, tym razem wyśpiewana. Pełni wrażeń  ruszyliśmy w drogę powrotną do Rynu. Na miejsce dotarliśmy przed 24.00.

w1w2w3w4w5w6w7w8

 
Wycieczka do Warmiolandii

" Nawet podczas zabawy można się uczyć" L. M. Montgomery

6 czerwca 2017r. uczniowie klas Ib i IIb z opiekunami: p. Małgorzatą Dziokan, Elżbietą Smołą, Anitą Tofel, Eweliną Filipek i Anną Radecką udały się na wycieczkę do Warmiolandii - krainy Warmisia w Olsztynie. Tam miały do dyspozycji potężny małpi gaj, wiele kładek, labiryntów położonych na czterech poziomach do pokonania. Wielu uczestnikom przypadła do gustu innowacyjna zjeżdżalnia na pontonie, głęboki basen pełen piłek, dmuchańce i elektryczne samochodziki. Wycieczka zakończyła się poczęstunkiem w McDonalds. Dzieci wróciły do domów zmęczone, ale zadowolone.

0123546

 
Ogłoszenie tonery
Załączniki:
ogoszenie_tusze_i_tonery
zacznik_nr_1_do_zamwienia-2_tonery
zacznik_nr_2_do_zamwienia-2_tonery
zapytanie_ofertowe-3_tonery
 
Ogłoszenie środki czystości
Załączniki:
ogosznie_rodki_czystoci
zacznik_nr_1_do_zamwienia-1
zacznik_nr_2_do_zamwienia-1
zapytanie_ofertowe-2
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 46 - 50 z 577
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach