Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1515446 gości

Start
Turniej czytania
Tegoroczny turniej pięknego czytania odbył się pod hasłem „Gdy szukasz przygody – sięgnij po
książkę
”.  Po klasowych eliminacjach zakwalifikowało się do niego 30 uczniów klas IV – VI. Niestety, w dniu konkursu – 12 maja, kilku osób zabrakło.
Uczestnicy turnieju, jak zawsze,  byli oceniani w trzech kategoriach, a jury wyłoniło zwycięzców:

kategoria klas IV:
  • I miejsce – Olga Smoła i Julia Wierzchowska
  • II miejsce – Roksana Orzechowska
  • III miejsce – Mateusz Goleń i Oskar Sawicki
wyróżnienie – Weronika Frydrycy

kategoria klas V:
  • I miejsce – Amelia Klijer
  • II miejsce – Zuzanna Wajszczuk
  • III miejsce  - Jagoda Szczebiot
wyróznienie – Michał Bułakowski

kategoria klas VI:
  • I miejsce – Maciej Chamik i Michał Waszczyn

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że przygoda z książka przygodową nie zakończy się na poziomie konkursu...
tczyta02tczyta01

 
Jubileusz 70-lecia szkoły
 
Spotkanie z policjantami - 2016
Spotkanie z policjantamiDnia 12 maja 2016 r. wszyscy uczniowie klas I – III uczestniczyli w spotkaniu z policjantami, dotyczącym zachowaniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych i rowerzystów. O godzinie 10.00 dzieci zebrały się w dużej hali gimnastycznej, aby obejrzeć prezentację i odpowiedzieć na pytania odnośnie zachowania na drodze. Następnie uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy: jedna z grup uczestniczyła w pokazie prawidłowego przechodzenia po pasach (każde dziecko zademonstrowało swoje umiejętności), a grupa druga wzięła udział w spotkaniu z uczestnikami turnieju BRD z naszego gimnazjum. Młodzież przedstawiła dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się rowerem, strój rowerzysty, prawidłowe wyposażenie roweru oraz przypomniała jak ważne i potrzebne są elementy odblaskowe zarówno rowerzystom jak i pieszym. Na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały piosenki o odblaskach, a każdy z uczestników otrzymał m.in. kamizelkę odblaskową.
Nad całością czuwała lider Zespołu Edukacji Wczesnoszkolnej pani Jolanta Kołakowska.
Spotkanie z policjantamiSpotkanie z policjantamiSpotkanie z policjantami
Spotkanie z policjantamiSpotkanie z policjantami
Opracowanie Beata Lenczewska
 
Informacja
Najkorzystniejszą ofertę na dostawę środków czystości do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie przedstawiła Hurtownia Artykułów Przemysłowych - Chemik Agnieszka Gieczewska.

Najkorzystniejszą ofertę na dostawę materiałów biurowych i papierniczych  do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie przedstawiła firma Sklep Papierniczy Globo.

Najkorzystniejszą ofertę na dostawę szafy chłodniczej do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie przedstawiła firma  PPHU Przemko.
 
225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 MajaW dniach: w czwartek 28 oraz w piątek 29 maja 2016 r. w  świetlicy szkolnej odbył się apel z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  W czwartek mogły go zobaczyć dzieci przedszkolne,  natomiast w piątek uczniowie klas I-III. Bohaterami tego przedstawienia były przedszkolaki w wieku  5 i 6 lat: Lena Biernat,  Marcel Sprung, Weronika Nosek, Wiktor Popczyński, Emilia Pawelczyk  i Aleksandra Szkatuła oraz uczniowie: Paweł Bandurów z kl. IIc, Dominik Gembal, Angelika Kowalewska, Julia Pieńkowska z kl. IIa, Marcin Soból z kl. IVa oraz Kornel Pych z kl. VIb.                                                                                                   
Uczniowie w przystępny sposób tłumaczyli dzieciom,  czym była Konstytucja      i jak wielką rolę odegrała w historii naszego kraju. Program urozmaicony był prezentacją multimedialną przybliżającą wydarzenia z 3 Maja 1791r. Pojawiły się takie nazwiska jak: Stanisław August Poniatowski, Stanisław Staszic, Hugo Kołłątaj, Ignacy Potocki czy Stanisław Małachowski. Nie zabrakło w niej również patriotycznych pieśni czy ponadczasowej muzyki Beethovena.
225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Występ był wspaniałą okazją, aby ukazać  znaczenie takich słów jak: Ojczyzna, Wolność czy Naród.  Przybliżył on fakty z historii Polski, często zapomniane i nie do końca rozumiane przez dzieci i uczniów. Z drugiej strony młodzi aktorzy objęci terapią logopedyczną mieli okazję zaprezentowania prawidłowej wymowy na forum przedszkola, szkoły, grona pedagogicznego oraz rodziców.
 
nauczyciel logopeda Joanna Makowska
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 41 - 45 z 527
 
© 2017 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach