Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 1 gość
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2014012 gości

Start
W karnawale bal nad bale

Dnia 19.01.2018r. w Szkole Podstawowej w klasach edukacji wczesnoszkolnej jak corocznie  odbył się bal karnawałowy. Tym razem prowadzący bal animatorzy z GWARKA zaprosili dzieci do zamku Draculi. Na pięknie udekorowanej dużej sali gimnastycznej dzieci przebrane za czarownice, czarowników, wampiry, wilkołaki, wróżki doskonale bawiły się przy świetnej muzyce, układach tanecznych oraz różnorodnych konkursach. Doskonałą zabawę uświetnił również wybór króla i królowej balu. Zostali nimi: Zuzia Szymańczyk z klasy III c i Dorian Radecki z klasy IIIa. Każda klasa miała zapewnioną niespodziankę w postacią waty cukrowej. W przerwach szampańskiej zabawy dzieci korzystały ze słodkiego poczęstunku ufundowanego przez Radę Rodziców. Serdeczne podziękowania składamy pani Aldonie Lemieszek za piękne udekorowanie sali gimnastycznej oraz rodzicom za ich pomoc.

kar1kar2kar3kar4kar5kar6kar7kar8kar9

 
Zakodowane trzecie klasy

Od połowy stycznia b.r. w Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Rynie realizowany jest projekt Fundacji Orange „Zaprogramuj Przyszłość”. Z wielkim zaangażowaniem biorą w nim udział dwie klasy trzecie z naszej szkoły. Celem projektu jest,  nabycie przez dzieci (poprzez zabawę) umiejętności współpracy, logicznego myślenia, kreatywności, rozwiązywania problemów,  oraz przewidywania różnych następstw.

 Już pierwsze zajęcia pokazały, jak wielkie jest ich zaangażowanie i ciekawość. Słuchały zakodowanej instrukcji w wierszu, budując zgodnie ze wskazówkami zamek. Następnie ustalały za pomocą strzałek, drogę rycerza na szczyt budowli. Zadanie wcale nie było proste, ponieważ krok po kroku musiały zakodować jego ruch w taki sposób, aby mógł dotrzeć do celu. Poza tym, dzieci, układały obrazkowe sudoku na wielkiej macie, które doskonale rozwijało logiczne myślenie i umiejętność współpracy w grupie.

Wspaniałą zabawą, którą realizowaliśmy na zajęciach, ale wymagającą zaangażowania okazało się kodowanie drogi wnuków do domów swoich dziadków. Uczniowie otrzymali instrukcję, której musieli się trzymać, aby odnaleźć dom swojego dziadka. Podczas kodowania drogi, robili zakupy, liczyli ile pieniążków będą kosztowały produkty, oraz ile reszty powinni otrzymać od pani ekspedientki. Dzieci bardzo  zaangażowały się w to zadanie, w grupach słychać było wielką burzę mózgów, która zakończyła się sukcesem wszystkich zespołów.

 Przed naszymi uczniami jest jeszcze wiele ciekawych zadań. Będą na coraz wyższym poziomie rozwijały wszystkie umiejętności, o których już wspomniałam, czekają je także niespodzianki technologiczne, lecz szczegółów nie zdradzę. Mam nadzieję, że będziecie śledzili dalsze artykuły dotyczące zakodowanych trzecioklasistów naszej szkoły.

Tekst: Elwira Wilamowicz

k1k2k3k4k5k6k7k8

 

 
Tak się bawi, tak się bawi ! Szkoła Ryn!

W czwartek  18 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Rynie odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy klas 4-7 SP i Gimnazjum. Sala gimnastyczna w tym dniu wyglądała naprawdę wyjątkowo, a uczniowie? Cóż chyba nie stawili się tego dnia do szkoły, ponieważ na korytarzach placówki, dyrekcja i nauczyciele spotykali księżniczki, jednorożce, spidermenów, klaunów, czarownice oraz wiele innych postaci z bajek.

Przed rozpoczęciem tegorocznego balu, dzieci z poszczególnych klas zebrały się w salach lekcyjnych, gdzie czekał na nie  poczęstunek przygotowany przez naszą niezawodną Radę Rodziców. Uwierzcie mi ciasta, które dostarczyły nam zaangażowane mamusie,  smakowały nieziemsko. Po dawce słodkości i owoców wszyscy uczniowie wraz z opiekunami udali się na salę gimnastyczną, która swoim wyglądem zachęcała do zabawy.

Uczniowie bawili się świetnie przy tegorocznych hitach muzycznych, a ich kreatywność w tańcu i zabawie przerosły najśmielsze oczekiwania dorosłych.  Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się znakomicie i mimo zmęczenia, uśmiech z twarzy dzieci nie znikał. Dodatkowo, na wszystkich „karnawałowiczów” czekała niespodzianka. Otóż zagościł u nas zespół „Kristars”, który zagrał dzieciom znane i lubiane piosenki, przy których wszyscy głośno śpiewali i wspaniale się bawili.

Niestety każda, nawet najlepsza zabawa musi się skończyć.  Nie wywołało to jednak w uczniach smutku, ponieważ Rada Rodziców wyłoniła spośród uczestników balu króla i królową, którzy otrzymali wspaniałe nagrody. Dodatkowo, zostały wyróżnione również dzieci, które z dużą pomysłowością podeszły do stworzenia swojej postaci. Oni również otrzymali pluszowe wyróżnienia. Myślicie, że to koniec niespodzianek? Otóż nie, zespół, o którym już wspomniałam, na zakończenie balu karnawałowego wręczył wszystkim obecnym zdjęcia z autografami, a najbardziej aktywni „balowicze” otrzymali płytę muzyczną z osobistą dedykacją.

Tego dnia nie brakowało wspaniałych emocji. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, uśmiechu, świetnie integrowała  naszych wychowanków, także bez wahania możemy stwierdzić, że założone cele zostały osiągnięte.

            Dziękujemy Radzie Rodziców, rodzicom, oraz zespołowi „Kristars” za zaangażowanie w przygotowanie wspaniałego Balu Karnawałowego. Dzięki Wam, ten dzień był naprawdę niezwykły i pewnością pozostanie w pamięci wszystkich na długo.

 

 

Tekst:  Elwira Wilamowicz

k1k2k3k4k5k6k7k8k9

 
Ogłoszenie - ferie zimowe

W czasie ferii zimowych

22 stycznia - 2 lutego 2018r.

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Rynie organizowane będzie

zimowisko dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia odbywać się będą

w godzinach 10.00 - 14.00.

Przewidziano wiele atrakcji m.in. zajęcia artystyczne, kulinarne, sportowe, wyjazdy na basen, łyżwy, wspólne ognisko i wiele innych aktywności


          Serdecznie zapraszamy !!!

Program ferii

 
Bal Karnawałowy

       Rady Rodziców, Dyrekcja Zespołu
Szkolno - Przedszkolnego w Rynie
i Mazurskie Centrum Kongresowo - Wypoczynkowe „Zamek Ryn"
zapraszają na Bal Karnawałowy

9 lutego 2018r. o godz. 19.00
w Hotelu „Zamek Ryn"
cena 85 zł/osoba. 

 Zapewniamy wspaniałą zabawę, dobrą muzykę - Zespół i DJ, wykwintne menu, ciasta i napoje. Wystarczy zabrać dużo humoru i pokaźną sumkę pieniędzy na licytację. Część wpłat z karnetów wstępu oraz cały dochód z licytacji zostanie przeznaczony na wspólną działalność Rad Rodziców    Zapisy, wpłaty do 5 lutego 2018r. w Sekretariacie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rynie.

Wszelkie informacje pod nr tel. 087 4218030.
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 41 - 45 z 611
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach