Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 1 gość
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2218038 gości

Start
Kochajmy zwierzęta nie tylko od święta

Październik to wyjątkowy okres. Nie bez powodu określany jest mianem Miesiąca Dobroci dla Zwierząt. W tym czasie obchodzone są liczne wydarzenia poświęcone naszym braciom mniejszym.          4 października cały świat zwrócony jest na los wszystkich zwierząt, zarówno domowych pupili jak i tych żyjących na wolności a 25 października  obchodzony jest Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt.

O naszych milusińskich pamiętają również uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza, którzy ostatniego dnia października przeprowadzili w świetlicy zajęcia edukacyjne dla swoich młodszych kolegów.  Ich tematem były oczywiście ZWIERZĘTA. W pierwszym spotkaniu  uczestniczyły  dzieci z przedszkola wraz nauczycielami a w drugim wychowankowie świetlicy. Podczas zajęć  wolontariusze: Jakub  Leonik  i Magdalena Rydzewska starali się uwrażliwić najmłodszych na los zwierząt, szczególnie tych opuszczonych,  uświadomić że zwierzęta, tak jak my, są istotami żywymi, czują oraz mają swoje prawa. Gimnazjaliści przedstawili dzieciom zasady dobrej opieki nad zwierzętami  oraz sposoby  pomagania im w  okresie zimowym. Dzieci  chętnie odpowiadały na pytania, brały udział w proponowanych zabawach, z radością rozwiązywały zagadki o zwierzętach.  Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie dzieci zapamiętają na długo oraz będą dobrymi opiekunami i przyjaciółmi dla swoich pupili.

 Zwierzęta, te duże i małe, domowe, dzikie, czy gospodarskie – wszystkie bez wyjątku zasługują na to by codziennie otaczać je troską i prawidłową opieką. Pamiętajmy o tym  nie tylko od święta.

Dziękuję wolontariuszom: Magdzie Rydzewskiej, Jakubowi Leonik  za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć, Dawidowi  Kochańskiemu za  stworzenie prezentacji multimedialnej.    

                                                                                                                    Opiekun SKW

                                                                                                                     Izabela Ćwik

1234678910111213141516171819

 
Elementarz młodego patrioty
0817.10.2018 nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego "Magik" z Białegostoku pt. "Elementarz młodego patrioty".
Dzieci z zainteresowaniem  śledziły niezwykłe przygody małej Zosi, podczas których dziewczynka spotkała bohaterów narodowych i poznawała historię Polski.
Nasze przedszkolaki utrwaliły wiedzę na temat symboli narodowych, dowiedziały się co to jest ojczyzna i jak powinny dbać o swoją ojczyznę. Pogłębiły świadomość narodową, która kształtuje się już od najmłodszych lat.
Spektakl angażował małych widzów, był przystępny i interesujący, a za razem niósł ważne przesłanie, jakim jest pielęgnacja tożsamości narodowej.
010203040506070910
 
Szkolny Konkurs Fotograficzny

Szkolny Klub Wolontariusza 

zaprasza   wszystkich kochających zwierzaki

do udziału w konkursie fotograficznym

„Mój pupil w obiektywie”


Regulamin konkursu:

 1. Organizatorem konkursu jest Szkolny Klub Wolontariusza.
 2. Adresatami konkursu są uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rynie
 3. Celem konkursu jest: podkreślenie roli zwierząt w życiu człowieka,
  kształtowanie odpowiedzialnych postaw wobec zwierząt,prezentacja i popularyzacja twórczości fotograficznej wśród dzieci, kształtowanie uzdolnień i zainteresowań uczniów
 4. Tematem konkursu jest wykonanie ciekawego i oryginalnego zdjęcia swojego przyjaciela zwierzaka: kota, psa, chomika, świnki morskiej itp.
 5.  Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę. Zdjęcie w formie papierowej, format dowolny.
 6. Praca powinna być podpisana na odwrocie:  imię i nazwisko uczestnika konkurs, klasa oraz imię zwierzaka, który jest na zdjęciu.
 7. Prace zostaną ocenione przez komisję konkursową, a zwycięzcom zostaną przyznane nagrody.
 8. Zdjęcia złożone w konkursie nie będą zwracane - przechodzą na własność organizatora.
 9. Zgłoszenie fotografii do konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu, oświadczeniem, że fotografie te zostały wykonane osobiście.
 10. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Szkoły oraz zaprezentowane na wystawie w szkole. 

Prace należy zgłaszać do 31 października 2018r. do koordynatora SKW p. Izabeli Ćwik

ZAPRASZAMY !!!

To wspaniała okazja na pokazanie Waszych przyjaciół, jakimi niewątpliwie są zwierzęta

 

 
Wyniki wyborów do Samorządu Świetlicy

              Minął pierwszy miesiąc roku szkolnego 2018/2019, w czasie którego nowi uczestnicy zajęć w świetlicy szkolnej integrowali się ze starszymi kolegami. Przyszedł więc czas na wybory do samorządu. Zgłosiło się czterech kandydatów z kl. II-VIII SP. W dniach od 8 do 10 października 2018r. kandydaci prezentowali się poprzez plakaty lub indywidualnie przed grupą dzieci. 11 i 12 października 2018r. odbyło się głosowanie, w którym uczestniczyli uczniowie kl. I-VIII SP i kl. III G.

Głosy przeliczyła komisja w składzie:

 1.  Jolanta Kołakowska – nauczyciel świetlicy
 2. Wiesława Nosek - nauczyciel świetlicy
 3. Iza Ćwik - nauczyciel świetlicy
 4. Dominik Larm – wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego przy SP w Rynie

Oddano 90 głosów, w tym 3 nieważne.

Poszczególni kandydaci otrzymali następującą ilość głosów;

 1. Banaszek Łukasz – 8
 2. Budka Mateusz – 49
 3. Wilamowicz Michalina – 21
 4. Szymańczyk Zuzanna – 6

 

Przewodniczącym Samorządu Świetlicy przy SP w Rynie  został

MATEUSZ BUDKA

Zastępcą Przewodniczącego Samorządu Świetlicy przy SP w Rynie  została

MICHALINA WILAMOWICZ

Członkami Samorządu Świetlicy przy SP w Rynie  zostali

ŁUKASZ BANASZEK

ZUZANNA SZYMAŃCZYK

 

G R A T U L U J E M Y !!!                                    

                        Organizatorzy 

                                                                                   
37
19

4

5

2

8610111213                    

 

 

1415 

 
Cała Gmina czyta dzieciom

           Od 2001 roku w Polsce organizowana jest kampania społeczna propagująca codzienne czytanie dzieciom pt. „Cała Polska czyta dzieciom” . Aby zaszczepić w dzieciach miłość do czytania, na grunt lokalny przeniosła ją Pani Ala Jucewicz i wymyśliła cykliczną akcję pt. „Cała Gmina czyta dzieciom”. I tak przez kilka ostatnich lat, dzieciom w świetlicy czytali mieszkańcy naszej gminy.

           W piątek 12 października 2018r. gościliśmy Panią Alę Jucewicz już jako emerytowaną nauczycielkę świetlicy i jej dobrego ducha, która w przeddzień zbliżającego się święta nauczycieli zainicjowała akcję czytania. Zaproponowała dzieciom z kl. II b kilka ciekawych pozycji współczesnych i znanych pisarzy. Na początek dzieci wybrały książkę Dawida Bedforda i Daniela Howartha pt. „Jaś i fiu fiu”. Po wysłuchaniu odpowiadały na pytania dotyczące treści czytanego tekstu. Po krótkiej przerwie relaksacyjnej wysłuchały kolejnych przez siebie wybranych tekstów znanego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena, czyli bajki pt. „Księżniczka na ziarnku grochu” i bajki pt. „ Calineczka”. Na zakończenie spotkania dzieci złożyły paniom życzenia i zaśpiewały piosenkę o przyjaźni.

Miło było nam gościć Panią Alę Jucewicz oraz wychowawczynię i uczniów z kl. II b.

Wszystkim dziękuję za pełne wrażeń spotkanie.

Jolanta Kołakowska

123

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 41 - 45 z 653
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach