Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1884270 gości

Start
Induwidualne Powiatowe Biegi Przełajowe
W dniu 6 listopada 2017 r. trzydziestu trzech uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego  w Rynie wzięło udział w Indywidualnych Powiatowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Giżycku. W tym dwanaście osób zakwalifikowało się do biegów przełajowych na szczeblu wojewódzkim. Nasi uczniowie dzielnie rywalizowali o jak najlepsze miejsca na podium. Wszystkim należą się ogromne brawa za determinację i pokonanie dystansu. Dzięki temu osiągnęliśmy duże sukcesy, które na pewno będą motywacją do dalszej ciężkiej pracy.

Wyniki w poszczególnych kategoriach kształtowały się w sposób następujący:

Alicja Jocz I miejsce – dystans 1000 m

Zuzanna Wajszczuk – IX miejsce – dystans 1000 m

Julia OnyszkoII miejsce – dystans 1500 m

Michał Waszczyn - II miejsce – dystans 1500 m

Bartosz Mścichowski – IV miejsce – dystans 2000 m

Mateusz Waszczyn – VII miejsce – dystans 1000 m

Gabriela Jocz – VI miejsce – dystans 800 m

Gabriela Wajszczuk – IX miejsce – dystans 800 m

Michał SiudajII miejsce – dystans 800 m

Michał SzczepkowskiIII miejsce – dystans 800 m

Adam Sołtys – V miejsce – dystans 800 m

Kacper Kowalewski – VII miejsce – dystans 800 m

prze1prze2prze3prze4prze5prze6prze7prze8


 

 

 
Szkolne Halloween
Nauka języka angielskiego - to nie tylko słówka, gramatyka, pisanie czytanie czy mówienie. To poznawanie kultury, tradycji, obyczajów krajów, w których językiem ojczystym jest angielski. Jak możemy przeczytać w podstawie programowej: "Oprócz umiejętności językowych szkoła, poprzez nauczanie języka obcego nowożytnego, kształtuje postawy ciekawości, szacunku i otwartości wobec innych kultur". Dlatego też dnia 27 października, uczniowie naszej szkoły ubrali się w kolory typowe dla Halloween (pomarańczowy, czarny i biały). Kto chciał mógł się przebrać za dowolną postać - "straszydło". Uczennice klasy VIIa, VIa, VIb przygotowały i przeprowadziły konkursy powiązane tematycznie z tradycją Halloween. Był to dzień spędzony w miłej, wesołej atmosferze. Dzieci w naszej szkole uczyły się kreatywności, współpracy oraz wrażliwości międzykulturowej. Miały również okazję do bezstresowej i bezpośredniej komunikacji w języku angielskim.
ha1ha2ha3ha4ha5ha6ha7ha8ha9
 
Konkurs Informatyczny

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”

Szanowni Administratorzy i Nauczyciele, w imieniu organizatorów zapraszamy uczniów wszystkich typów szkół do udziału w bezpłatnym konkursie informatycznym „Bóbr”.
Konkursy główne odbędą się w dniach 13-16 listopada. Każdego dnia, jedna z grup wiekowych, będzie miała okazję na rozwiązywanie zadań w czasie rzeczywistym – zmagania rozpoczynają się o godz. 12.00!

• Senior (szkoły ponadgimnazjalne) 13 listopada 2017 r.,
• Junior (gimnazja i klasy VII SP) – 14 listopada 2017 r.,
• Benjamin (szkoły podstawowe IV-VI) – 15 listopada 2017 r.,
• Skrzat * (szkoły podstawowe I-III) – 16 listopada 2017 r.

››› Czytaj całość…
 
Ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów

              W piątek 6 października 2017r. w jesiennej aurze, pierwszoklasiści wraz z rodzicami tłumnie przybyli na Święto Szkoły. W asyście swoich wychowawczyń; kl. Ia z panią Teresą Skwarską i kl. Ib z panią Jolantą Kołakowską, dumnie wkroczyli do sali i w skupieniu uczestniczyli w uroczystości. Wszyscy ubrani w strój galowy, w obliczu dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego złożyli ślubowanie na sztandar szkolny, przyrzekając min. być dobrymi i pracowitymi uczniami.

             Potem złożyli egzamin ze znajomości „ Katechizmu polskiego dziecka”, wyrecytowali wiersze, zaśpiewali piosenkę i przez Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rynie Pana Krzysztofa Cybula oraz Panią Dyrektor Renatę Radziulewicz zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Rynie. Wychowawczynie wręczyły ufundowane przez Radę Rodziców dyplomy i pamiątkowe znaczki, a przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego podarowała woreczki na strój gimnastyczny i długopisy.

              Przy gromkim aplauzie koleżanek i kolegów ze starszych klas dumnie przeszli po dywanie i machając na pożegnanie udali się do swoich sal na zabawę. Usiedli przy suto zastawionych stołach, które przygotowali im rodzice. Był też czas dla fotoreporterów, później na tańce, ciekawe konkursy i spontaniczną zabawę przy muzyce, o którą zadbał pan Wojtek. Radości nie było końca, humory dopisywały wszystkim. Dobra zabawa ma to do siebie, ze cieszy, ale też kiedyś się kończy. W związku z tym po tak intensywnym dniu, pełnym wrażeń, przyszedł czas na pożegnania.

Dziękujemy dzieciom za zachowanie godne pierwszoklasisty,

Dziękujemy rodzicom za kolorową i słodką oprawę,

Dziękujemy dyrektorom, nauczycielom, prowadzącym i pracownikom szkoły za pomoc w zaangażowaniu i sprawnym przeprowadzeniu tej uroczystości,

Dziękujemy panu Wojtkowi za muzykę.

Wychowawczynie kl. Ia i Ib.

s1s2s3s4s5s6s7s8s9s10s11s12s13s14s15s16s17s18s19s20
 
Tydzień Cittaslow w świetlicy szkolnej

0W dniach od 18 do 22 września w naszej świetlicy kolejny raz obchodziliśmy Tydzień Cittaslow. W czasie zajęć dzieci uzyskały informacje na temat powstania Stowarzyszenia Sieci Cittaslow we Włoszech i działalności na terenie polskich miast. Wykonały gazetki i ślimaki przy użyciu różnych technik. Udekorowane zostały sale i korytarz. Kolorowa świetlica stała się zupełnie pomarańczowa. Dzieci brały udział w dwóch konkursach: wiedzy na temat Cittaslow oraz w konkursie na pomarańczowy strój. Starsze dzieci rozwiązywały krzyżówki przyniesione przez Pana Dyrektora. 25 września odbyło się podsumowanie całego święta.


8394112111015141216131721202225256
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 41 - 45 z 594
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach