Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 2 gości
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1942340 gości

Start
Festiwal Nauki

Dnia 17.11.2017 roku grupa 32 uczniów z klas czwartych i szóstych uczestniczyła w zajęciach dydaktycznych zorganizowanych w ramach Festiwalu Nauki w Stacji Hydrobiologicznej w Mikołajkach. Dzieci miały okazję poznać modę sprzed tysięcy lat, tradycję, wierzenia i obyczaje ludów zamieszkujących Syberię, pustynie i Islandię. Jedna z prelekcji dotyczyła Arktyki i była prowadzona przez uczestnika wypraw do tej części świata. Wszystkie zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie naszych uczniów. Opiekunami wycieczki byli: Jolanta Przymorska, Krystyna Wójcik i Marcin Żakiewicz.

f1f3f4f5

 
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr"

W dniach 14 -15 listopada 2017 roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pierwszy raz przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr". Była to już dwunasta edycja tego konkursu, który polegał na rozwiązaniu w ciągu godziny zadań z informatyki oraz technologii informacyjnej  i komunikacyjnej. Szkołę w kategorii Benjamin- reprezentowały uczennice klasy IVB: Klarysa Radziulewicz i Agata Gocalińska, natomiast w kategorii Junior: Maciej Chamik, Jakub Leonik, Aleksandra Nowak i Michał Ramotowski z klasy IIa gimnazjum. Opiekunem grup był Marcin Żakiewicz. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

b1b2b3b4b5b6_b7b8

 
Uczniowie uczcili Święto Niepodległości

W akademii poświęconej 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

wzięło udział ponad stu wykonawców!

 

W dniu 10 listopada 2017 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie uroczyście obchodzili Święto Niepodległości.  Z tej okazji przedstawili program artystyczny, którego ideą było przypomnienie historii walki o wolność Ojczyzny oraz bohaterów, którzy tę wolność dla nas wywalczyli.

Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze oraz pieśni o tematyce patriotycznej. Wszyscy uczestnicy apelu mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności. „Rotę” zaśpiewali gimnazjaliści z klas drugich. „Przybyli ułani” przypomnieli uczniowie z klasy IVA i VB. Zebrani nie kryli wzruszenia, słuchając pieśni „Wojenko, wojenko” w wykonaniu Amelii Jungiewicz i Julii Cybul z klasy IVB.  Przy wtórze „Szarej piechoty” oraz „Pieśni legionów” maszerowała  grupa żołnierzy na czele z Józefem Piłsudskim, w którego postać wcielił się uczeń z klasy IIIA Gimnazjum – Bartek Mścichowski.     

Nie zabrakło też polskich  tańców narodowych. Uczniowie z klasy IIIC Szkoły Podstawowej zatańczyli poloneza. Natomiast dzieci z Przedszkola z wielkim przejęciem przedstawiły krakowiaka, prezentując przy tym piękne krakowskie stroje.

Z kolei wiersze recytowali uczniowie z klasy IVB: Hania Szczebiot, Julka Jagielska, Hubert Szkatuła a także gimnazjaliści: Martyna Stunża, Iza Jarmołowicz, Iza Taradejna, Ala Jocz, Ola Nowak, Michał Waszczyn, Mateusz Łukaszewicz, Hubert Kosiński i Bartek Kwiatkowski. Występy uzupełniał komentarz  narratorów: Emilki Kociałkowskiej z kl. IVB oraz Diany Tomaszewicz  i Jakuba Leonika z gimnazjum.

Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni do tańca wolności. Było głośno i radośnie, przede wszystkim dzięki dzieciom z najmłodszych klas .

Artyści i organizatorzy spektaklu zebrali zasłużone brawa. Apel uświadomił zebranym, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność.

            Program artystyczny przygotowany został pod kierunkiem p. Barbary Budnej
i p. Małgorzaty Buczyńskiej. Nad dekoracjami i rekwizytami czuwały p. Renata Jodko,
p. Elżbieta Rudnik oraz p. Elwira Wilamowicz i p. Jarosław Majkowski. Tańce przygotowały: p. Elżbieta Rudnik, p. Barbara Iwaniuk, p. Beata Lenczewska i p. Anna Malinowska.

Szczególne podziękowania należą się uczniom za ich postawę i szczere zaangażowanie. Dziękujemy również licznie przybyłym gościom – przedstawicielom Rady Miasta i Gminy Ryn na czele z Panem Burmistrzem oraz rodzinom uczniów.

nie1nie2nie3nie5nie6nie7nie8nie9nie10nie11nie12nie13nie15nie16nie17nie18nie19nie20nie21nie23nie24nie25

 
Induwidualne Powiatowe Biegi Przełajowe
W dniu 6 listopada 2017 r. trzydziestu trzech uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego  w Rynie wzięło udział w Indywidualnych Powiatowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Giżycku. W tym dwanaście osób zakwalifikowało się do biegów przełajowych na szczeblu wojewódzkim. Nasi uczniowie dzielnie rywalizowali o jak najlepsze miejsca na podium. Wszystkim należą się ogromne brawa za determinację i pokonanie dystansu. Dzięki temu osiągnęliśmy duże sukcesy, które na pewno będą motywacją do dalszej ciężkiej pracy.

Wyniki w poszczególnych kategoriach kształtowały się w sposób następujący:

Alicja Jocz I miejsce – dystans 1000 m

Zuzanna Wajszczuk – IX miejsce – dystans 1000 m

Julia OnyszkoII miejsce – dystans 1500 m

Michał Waszczyn - II miejsce – dystans 1500 m

Bartosz Mścichowski – IV miejsce – dystans 2000 m

Mateusz Waszczyn – VII miejsce – dystans 1000 m

Gabriela Jocz – VI miejsce – dystans 800 m

Gabriela Wajszczuk – IX miejsce – dystans 800 m

Michał SiudajII miejsce – dystans 800 m

Michał SzczepkowskiIII miejsce – dystans 800 m

Adam Sołtys – V miejsce – dystans 800 m

Kacper Kowalewski – VII miejsce – dystans 800 m

prze1prze2prze3prze4prze5prze6prze7prze8


 

 

 
Szkolne Halloween
Nauka języka angielskiego - to nie tylko słówka, gramatyka, pisanie czytanie czy mówienie. To poznawanie kultury, tradycji, obyczajów krajów, w których językiem ojczystym jest angielski. Jak możemy przeczytać w podstawie programowej: "Oprócz umiejętności językowych szkoła, poprzez nauczanie języka obcego nowożytnego, kształtuje postawy ciekawości, szacunku i otwartości wobec innych kultur". Dlatego też dnia 27 października, uczniowie naszej szkoły ubrali się w kolory typowe dla Halloween (pomarańczowy, czarny i biały). Kto chciał mógł się przebrać za dowolną postać - "straszydło". Uczennice klasy VIIa, VIa, VIb przygotowały i przeprowadziły konkursy powiązane tematycznie z tradycją Halloween. Był to dzień spędzony w miłej, wesołej atmosferze. Dzieci w naszej szkole uczyły się kreatywności, współpracy oraz wrażliwości międzykulturowej. Miały również okazję do bezstresowej i bezpośredniej komunikacji w języku angielskim.
ha1ha2ha3ha4ha5ha6ha7ha8ha9
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 41 - 45 z 597
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach