Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2264138 gości

Start
Uroczystość z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
0109.11.2018 dzieci z grupy ,,Ważek'' pod kierunkiem nauczycielki Janiny Kisielak wystąpiły w  montażu słowno - muzyczny z wykorzystaniem utworów o tematyce patriotycznej: ,,Co to jest Polska?'' - Cz. Janczarskiego, ,,Kto ty jesteś? - Polak mały''- Wł. Bełzy, ,,11 Listopada'' - M. Brykczyńskiego.
Podczas uroczystości dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych od 3-latków do 6-latków rozwijały poczucie przynależności narodowej, pogłębiły wiadomości o swojej ojczyźnie, poznały wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, uczyły się szacunku do symboli narodowych Polski (hymnu, flagi, godła).
Na zakończenie uroczystości nasze przedszkolaki potrafiły bez trudu odpowiedzieć na pytania: Jak wygląda godło Polski, co symbolizują biel i czerwień, dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią?
W tym dniu dzieci 5 i 6-letnie z grup: ,,Ważki'', ,,Sternicy'', ,,Mewy'', ,,Żeglarze'' uczestniczyły w Apelu z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  pod kierunkiem nauczycielki Pani Małgorzaty Buczyńskiej.
Nasze przedszkolaki miały też swój udział w tej uroczystości, dzieci uczęszczające na kółko taneczne , prowadzone przez nauczycielkę Elżbietę  Rudnik zatańczyły w pięknych strojach krakowiaka. O  godzinie 11.11 włączyliśmy się do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji bicia Rekordu dla Niepodległej.
020304050607080910
 
Halloween

Aby poznać język obcy należy nie tylko uczyć się słówek i gramatyki, ale także poznawać kulturę i obyczaje danego kraju.. Jak  co roku poznawaliśmy zwyczaje związane z Halloween świętem obchodzonym w państwach anglojęzycznych. Uczniowie brali udział w quizach i zabawach. Poza tym, zgodnie z tradycją, utrwalaliśmy zwroty związane z kupowaniem i sprzedawaniem na stoisku ze słodkościami. Dzień ten był przygotowany przez uczniów dwóch Kół Języka Angielskiego realizujących projekt: Od barteru do bitcoina. Nad przebiegiem imprezy czuwały nauczycielki języka angielskiego: M. Perzan i D. Majkowska.

h1h2h3h4h5h6h7

 
Cała Gmina czyta dzieciom

Od wielu tygodni wszyscy przygotowujemy się do głównych obchodów uczczenia 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 Zatem i w świetlicy szkolnej w czasie zajęć rozmawiamy z dziećmi o symbolach narodowych, o tym jak doszło do zaborów ziem polskich i o tym kto miał największy wpływ na odzyskanie wolności, jaką rolę odegrały legiony, a kim był Józef Piłsudski.

             W środę, 7 listopada 2018r. odwiedził nas Pan Adam Majgier, emerytowany nauczyciel historii, przewodnik po zamkowych tajemniczych komnatach i jak się potem w czasie spotkania okazało – pasjonat historii Polski.

             Pan Adam, dzieciom z klas pierwszych i drugich SP czytał fragmenty książki współczesnego autora Kazimierza Szymeczko pt. „ A to historia!”. Uczniowie w sposób przystępny dowiedzieli się jakie były losy Polski na przełomie XVIII, XIX i XX wieku uwieńczone sukcesem odzyskania niepodległości w 1918r. W trakcie spotkania nasz gość zadawał dzieciom pytania związane z fragmentem przeczytanego tekstu i poprzez ich wypowiedzi widać było, że wielu z nich ten trudny historyczny temat bardzo zaciekawił, ku mojej i gościa radości.

Ta lekcja czytanej historii na pewno na długo pozostanie dzieciom w pamięci.

Dziękuję Panu Adamowi za wzbudzanie w młodych sercach patriotyzmu i uświadomienie jak ważna jest wolność słowa i ta wolność, w której żyjemy.

Jolanta Kołakowska

10798123456111213

 
Pamiętamy! Akcja sprzątania opuszczonych grobów.

1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych,  po nim Zaduszki... Wyrazem naszej pamięci o tych, którzy odeszli, są wyczyszczone groby bliskich, płonące znicze, pęki chryzantem. Niestety, nie na każdym nagrobku pojawi się znicz. Na cmentarzach są też mogiły opuszczone, bezimienne, zaniedbane, na których nie ma już komu położyć kwiatów i zapalić świeczki. O takich miejscach pomyśleli uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza. W przeddzień Wszystkich Świętych wolontariusze wraz z opiekunem p. Izabelą Ćwik  wybrali się  na miejscowy cmentarz. Porządkowali stare, zaniedbane i zapomniane mogiły. Zbierali i wyrzucali liście, wyrywali chwasty, grabili, czyścili pomniki. Efektem ich pracy jest dziesięć uporządkowanych grobów, na których młodzież zapaliła znicze na znak szacunku i pamięci dla zmarłych.

Dziękuję za poświęcony czas: Karolinie Bielak, Magdzie Rembalskiej, Magdzie Rydzewskiej,  Adrianowi Balejko oraz Jakubowi Leonik

                                                                                    Opiekun SKW -  Izabela Ćwik

123456789

                                                                                               

 
Kochajmy zwierzęta nie tylko od święta

Październik to wyjątkowy okres. Nie bez powodu określany jest mianem Miesiąca Dobroci dla Zwierząt. W tym czasie obchodzone są liczne wydarzenia poświęcone naszym braciom mniejszym.          4 października cały świat zwrócony jest na los wszystkich zwierząt, zarówno domowych pupili jak i tych żyjących na wolności a 25 października  obchodzony jest Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt.

O naszych milusińskich pamiętają również uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza, którzy ostatniego dnia października przeprowadzili w świetlicy zajęcia edukacyjne dla swoich młodszych kolegów.  Ich tematem były oczywiście ZWIERZĘTA. W pierwszym spotkaniu  uczestniczyły  dzieci z przedszkola wraz nauczycielami a w drugim wychowankowie świetlicy. Podczas zajęć  wolontariusze: Jakub  Leonik  i Magdalena Rydzewska starali się uwrażliwić najmłodszych na los zwierząt, szczególnie tych opuszczonych,  uświadomić że zwierzęta, tak jak my, są istotami żywymi, czują oraz mają swoje prawa. Gimnazjaliści przedstawili dzieciom zasady dobrej opieki nad zwierzętami  oraz sposoby  pomagania im w  okresie zimowym. Dzieci  chętnie odpowiadały na pytania, brały udział w proponowanych zabawach, z radością rozwiązywały zagadki o zwierzętach.  Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie dzieci zapamiętają na długo oraz będą dobrymi opiekunami i przyjaciółmi dla swoich pupili.

 Zwierzęta, te duże i małe, domowe, dzikie, czy gospodarskie – wszystkie bez wyjątku zasługują na to by codziennie otaczać je troską i prawidłową opieką. Pamiętajmy o tym  nie tylko od święta.

Dziękuję wolontariuszom: Magdzie Rydzewskiej, Jakubowi Leonik  za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć, Dawidowi  Kochańskiemu za  stworzenie prezentacji multimedialnej.    

                                                                                                                    Opiekun SKW

                                                                                                                     Izabela Ćwik

1234678910111213141516171819

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 41 - 45 z 657
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach