Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1515427 gości

Start
Informacja

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/17 odbędzie się 1 września 2016 roku o godzinie 9.00

 
Wykaz podręczników i ćwiczeń

Wykaz podręczników w roku szkolnym 2016/2017

 
Koło teatralne języka angielskiego
01_tZ cotygodniowych zajęć koła teatralnego języka angielskiego korzystało 11 uczennic klasy Va i Vb . W bieżącym roku szkolnym wszystkie działania zmierzały do  wystawienia teatrzyku pt. "Goldilocks and the Three Bears" – "Złotowłosa i trzy niedźwiadki ".
W trakcie spotkań uczestniczki pracowały nad perfekcją słowa i ruchu, a także nad umacnianiem wiary w siebie. Rozwijały swoje umiejętności: aktorskie, literackie, plastyczne, a także organizacyjne.
8 czerwca odbyła się premiera. Naszymi widzami byli uczniowie klas I –III oraz dzieci przedszkolne. Pomimo bariery językowej dzieci świetnie zrozumiały ogólną treść przedstawiania. Zdolności aktorskie  zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Całość nadzorowała nauczycielka języka angielskiego Małgorzata Perzan.
04_t
02_t03_t06_t05_t07_t08_t
 
Gwarkowe szaleństwo
Gwarkowe szaleństwo23 maja uczniowie klas Ib i Ic wraz z opiekunami:  M. Dziokan, E. Smołą, R. Jodko i M. Szkatułą wybrali się do Centrum Aktywnego Wypoczynku Gwarek, by tam zamienić się w Tropicieli Zielonej Przygody. Uczestnicy wyprawy wzięli udział w grze fabularnej przygotowanej przez Ducha Lasu. Dzieciom niestraszne były ekstremalne warunki, odnajdywanie tropów zwierząt i dopasowywanie ich do mieszkańców lasu, budowanie schronienia, przygotowanie przekąski w lesie, rozpalanie ogniska bez zapałek. Uwieńczeniem wspólnej zabawy było pieczenie kiełbasek.
Gwarkowe szaleństwoGwarkowe szaleństwoGwarkowe szaleństwo
Gwarkowe szaleństwoGwarkowe szaleństwo
 
Cyrk w naszej szkole!!!
Cyrk w naszej szkole!!!13 maja 2016 r. zawitał w naszej szkole cyrk „Szok” z Ukrainy. Pokaz odbył się na sali gimnastycznej, gdzie zebrało się duże grono przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Przybyłych widzów zabawiała dwuosobowa załoga, która przedstawiła kilka popisowych pokazów z zakresu sztuki cyrkowej.
Występ rozpoczął człowiek na szczudłach, który zaprosił dzieci do wspólnej zabawy z piłką. Następnie zaprezentował  nam efektowny pokaz żonglerski, po czym kolorowy klown bawił nas wesołymi sztuczkami. Artysta, zaprosił do zabawy również Pana Tomka Wolańskiego, który zmierzył się z trudnością jazdy na miniaturowym, dwukołowym rowerku. Nie zabrakło również pokazu z  jadowitym wężem, który mierzy prawie 3 metry. Ten łagodny gad wzbudził w dzieciach największe emocje. Dziewczęta i chłopcy mogli dotknąć węża, ale tylko  odważni poczuli jego ciężar na własnych barkach. 
Spotkanie z cyrkowcami przyniosło wszystkim mnóstwo radości i dobrej zabawy. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przedstawieniu, a wspaniały występ artystów został nagrodzony gromkimi brawami.
Cyrk w naszej szkole!!!Cyrk w naszej szkole!!!Cyrk w naszej szkole!!!
Cyrk w naszej szkole!!!Cyrk w naszej szkole!!!
Cyrk w naszej szkole!!!Cyrk w naszej szkole!!!Cyrk w naszej szkole!!!
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 36 - 40 z 527
 
© 2017 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach