Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 2 gości
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2078546 gości

Start
Rzepka J. Tuwima w języku angielskim.
Dnia 14.06.2018 uczniowie Koła Języka Angielskiego klasy IVb odwiedzili dzieci przedszkolne aby  odegrać inscenizację pt.” The Enormous Turnip”. Była to świetna okazja do integracji starszych uczniów z przedszkolakami. Młodsze dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności zrozumienia treści, spostrzegawczość  oraz utrwalić poznane słownictwo. Starsi uczniowie mieli okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami aktorskimi oraz rozwinęli  interakcje społeczne w kontakcie z młodszą widownią.

teatr1teart2teatr3teatr4teatr5teatr6teatr7


 
Nasza świetlica w programie MegaMisja !!!

Z radością informujemy, że nasza świetlica  została zakwalifikowana do trzeciej edycji programu edukacyjnego MegaMisja. Jesteśmy wśród 200 placówek z całej Polski, które od września, poprzez zabawę, będą uczyć najmłodszych, jak być bezpiecznym i świadomym użytkownikiem multimediów. Organizatorem konkursu MegaMisja jest Fundacja Orange. Warunkiem przystąpienia do udziału w konkursie było nagranie 30–sekundowego filmu promującego naszą świetlicę. Podjęliśmy wyzwanie Fundacji Orange i nagraliśmy krótki film zapraszający MegaMisję do szkoły. Dzieci bardzo zaangażowały się w realizację tego przedsięwzięcia. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki konkursu. 28 maja okazało się, że nasze starania zostały docenione  i nasza świetlica  została wybrana spośród wielu zgłoszeń. Program MegaMisja będzie realizowany w świetlicy w roku szkolnym 2018/2019. Przez dziesięć miesięcy dzieci będą wykonywać multimedialne zadania. Za rozwiązanie zadań przyznawane są nagrody dla świetlicy: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry, zabawki. Więcej o Fundacji Orange i programie na stronie: www.megamisja.pl.

mm

 

 
Ogłoszenie

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie

zaprasza do składania ofert na zakup: Traktora ogrodowego

Przedmiot zamówienia: „Zakup i dostarczenie do Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Rynie - Traktora ogrodowego wraz ze szkoleniem z obsługi”.
ZAMAWIAJĄCY:
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rynie
ul. Szkolna 8A
11-520 Ryn
NIP 8451935056
e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
tel. 501523176

››› Czytaj całość…
 
Ogłoszenie

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie

ogłasza nabór na stanowisko pracy pracownik gospodarczy

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rynie

››› Czytaj całość…
 
Szok! Cyrk w szkole!

  Dnia 04 czerwca 2018r.  Szkołę Podstawową z oddziałami gimnazjalnymi w Rynie odwiedzili artyści cyrkowi. Pokaz odbył się w sali gimnastycznej, gdzie zebrało się duże grono przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Przybyłych widzów zabawiała dwuosobowa załoga, która przedstawiła kilka popisowych pokazów z zakresu sztuki cyrkowej. Występ rozpoczął się od trudnego pokazu żonglerskiego. Wybrani przez artystów uczniowie, nie tylko mieli okazję podziwiać triki cyrkowe, ale   także brać czynny udział w realizacji wielu z nich. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Ponadto wystąpił także wesoły, kolorowy klown, który rozśmieszył wszystkich widzów. Na scenie pojawiły się też tresowane zwierzęta: gołębie i pieski, które zaprezentowały nam swoje umiejętności i różne sztuczki. Zapierającą dech w piersiach chwilą była ta, gdy artystka pojawił się z wężem na rękach i wyszła do publiczności, aby każdy mógł go dotknąć. Niektóre dzieci wykazały się dużą odwagą głaszcząc długiego węża, który mierzy prawie 3m. Ten łagodny gad wzbudził w dzieciach największe emocje. Dziewczęta i chłopcy mogli dotknąć węża, ale tylko  odważni poczuli jego ciężar na własnych barkach.  Najbardziej odważną nauczycielką okazała się Pani Danuta Bujwid, która bez „mrugnięcia okiem” przyjęła na swoje barki olbrzymiego pytona. Wspaniały pokaz cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym, mnóstwo miłych wrażeń, przeżyć, radości i dobrej zabawy. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przedstawieniu, a artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. 

Tekst : Elwira Wilamowicz
cyrk1cyrk2cyrk3cyrk4cyrk5cyrk6cyrk8cyrk9
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 36 - 40 z 629
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach