Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 1 gość
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2014019 gości

Start
Niezwykle radosny - Pierwszy Dzień Wiosny!!!

Żeby tradycji stało się zadość, społeczność Szkoły Podstawowej z oddziałami Gimnazjalnymi w Rynie świętowała dzisiaj przyjście wiosny. Po długiej, mroźnej i  zmiennej pogodzie zimowej, nastał  dzień 21 marca.  Jak wszyscy wiemy, jest to data pierwszego dnia kalendarzowej wiosny.  I właśnie dlatego w wesołych, wiosennych  nastrojach, kolorowych ozdobach, przywitaliśmy długo oczekiwaną wiosnę.

››› Czytaj całość…
 
Dzień Świętego Patryka

16 marca 2018 roku, zgodnie z wieloletnią tradycją obchodziliśmy Dzień Św. Patryka w naszej szkole. Uczniowie mogli przygotować się do tego dnia czytając gazetkę poświęconą Irlandii, jak i jej patronowi. Uroczystość odbyła się w małej sali gimnastycznej (4 pierwsze godziny lekcyjne). Uczennice klasy IV b przybliżyły postać Św. Patryka oraz tradycje związane z obchodami tego święta. Następnie uczniowie klas VI-VII walczyli o laur zwycięstwa w teleturnieju: Who wants to be a millionnaire? Trzyosobowe drużyny udzielały odpowiedzi na temat Irlandii i Św. Patryka utrzymane  w konwencji programu Milionerzy. Zwyciężyła klasa VI b. Tłem imprezy była muzyka irlandzka. Na koniec, zebrana publiczność rozwiązywała quiz utrwalający słownictwo związane ze świętem. Każdy uczeń, który miał tego dnia, zielone elementy ubioru otrzymał słodki upominek sponsorowany przez Radę Rodziców. Poza tym uczniowie klas I-III wykonali wyklejankę (ogromną koniczynkę), dzięki której Św. Patryk tłumaczył istotę Trójcy Przenajświętszej. Można było nabyć złote monety (symbol skarbu Leprikona) oraz zielone baloniki. Salę gimnastyczną pomogły udekorować uczennice klas VI a i b.

                                                                        

Organizatorzy: M. Perzan, D. Majkowska

patryk1patryk2patryk3patryk4patryk5patryk6

 
OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z okazji tego święta, w całej Polsce zorganizowano wiele uroczystości. Również w naszej szkole  po raz kolejny uczciliśmy bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Na uroczystym apelu uczniowie z klasy III b Gimnazjum przedstawili program poetycko –  muzyczny. Wysłuchaliśmy poruszających wierszy Zbigniewa Herberta oraz pieśni i piosenek żołnierskich. Na przerwach rozbrzmiewała muzyka patriotyczna. W przedstawieniu wzięli udział: Iza Jarmołowicz, Konrad Koleśnik, Martyna Stunża, Iza Taradejna oraz Diana Tomaszewicz. Scenariusz opracowała p. Barbara Budna, dekorację wykonała p. Elżbieta Rudnik, oprawę muzyczną przygotowali uczniowie z kl. II b – Dawid Kochański i   Jakub Mróź  pod kierunkiem p. Małgorzaty Buczyńskiej.

Barbara Budna

 

 
VIII Turniej Miast Historycznych- nie mogło nas nie być !!!!!
12 lutego b.r. uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rynie, już po raz ósmy wzięli udział w  Turnieju Miast Historycznych, który odbył się w Hotelu Zamek Ryn. Po przybyciu wszystkich drużyn z okolicznych szkół i oficjalnym otwarciu, zaczęła się wspaniała przygoda.
››› Czytaj całość…
 
Podsumowanie akcji Góra Grosza

27 listopada ruszyła Ogólnopolska Akcja Góra Grosza. Była to już XVIII edycja. Akcja została zorganizowana przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Trwała do 2 stycznia 2018. Celem akcji  było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną - w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Jednak najważniejszym założeniem akcji było działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Nasza szkoła wzorem lat ubiegłych aktywnie uczestniczyła w akcji. Zbiórka monet przybrała charakter konkursu klasowego.

W rywalizacji klasowej:
• I miejsce zajęła klasa IV b , która zebrała kwotę  98,67
• II miejsce klasa I b – kwota  60
• III miejsce klasa III c – kwota  54,58

W podziękowaniu klasy otrzymały dyplomy a klasa IV b została  nagrodzona przez Samorząd Uczniowski  10 punktami w „Konkursie na samorządną klasę”.
Ogółem podczas XVIII edycji akcji „Góra Grosza” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rynie  zebrano 15077 monet o łącznej wartości 497,82 zł. Pieniądze zostaną przesłane na adres organizatora.

Dziękuję  uczniom, wychowawcom, rodzicom oraz wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki i wsparli ten szlachetny cel. Za  pomoc w organizacji akcji w naszej szkole serdeczne podziękowania składam członkom Samorządu Uczniowskiego: Zuzannie Wajszczuk, Dominikowi Larm oraz Izabeli Jarmołowicz.

                                                                                     Koordynator akcji w ZS-P w Rynie -  Izabela Ćwik


123 

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 36 - 40 z 611
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach