Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1703252 gości

Start
Pogoń za wielkanocnym zającem

W czwartek, 30 marca 2017r.,  wybraliśmy się do  Centrum Aktywnego Wypoczynku "Gwarek"  w Pięknej Górze, by w atmosferze radosnej zabawy przygotować się do nadchodzących świąt. Po przekroczeniu gościnnych progów ośrodka, znaleźliśmy się w wiosennej  krainie kwiatów, ptaków, motyli i .... kurczaków -  małych i dużych. Podzieleni na dwie grupy (każda ze swoim kurczakiem - przewodnikiem) ruszyliśmy w pogoń za wielkanocnym zającem. Żeby go dogonić, musieliśmy wykonać szereg  zadań, m.in. znaleźć złote jajka w basenie pełnym kolorowych piłeczek, nauczyć się tańca szalonego kurczaka, pokonać labirynt prowadzący do norki zająca, przygotować przysmak zająca - witaminowy koktajl, nazwany przez naszą koleżankę  "zastrzykiem energii".

            Wykonaliśmy  sumiennie wszystkie zadania i  w nagrodę spotkaliśmy się w końcu
z zającem, który bardzo chętnie pozował nam do zdjęć.

1234567

 Uczniowie klasy IVa. 
Dzień Wiosny

23 marca uczniowie naszej szkoły przywitali długo oczekiwaną Panią Wiosnę. Tego dnia odbyło się wiele zabaw i konkurencji sportowych. Był wielobój sprawnościowy. Każda klasa miała za zadanie wykonać obraz związany z wiosenną przyrodą. Komisja konkursowa oceniała także kreatywne pomysły poszczególnych klas dotyczące przebrania Pani Wiosny. W tym dniu udowodniliśmy, że nie warto iść na wagary, gdyż ten dzień można ciekawie spędzić w szkole.

12345678910
 
Dzień Świętego Patryka

Dzień Świętego Patryka to irlandzkie święto narodowe i religijne obchodzone 17 marca. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje właśnie kolor zielony.

W tym dniu również w naszej szkole dominującym kolorem ubrań był zielony. Uczniowie starszych klas rozprowadzali zielone balony oraz złote czekoladki (skarby Leprechauna). Każda klasa mogła się popisać zdolnościami plastycznymi - plac apelowy ozdobiono kolorowymi tęczami oraz koniczynami.

Tematyka zajęć jęz. angielskiego związana była z tradycjami powyższego święta. Uczniowie uczestniczyli również w quizie związanym z Irlandią oraz mieli okazję nauczyć się podstawowego kroku tańca irlandzkiego.

Dzień Świętego Patryka zorganizowały Dorota Majkowska i Małgorzata Perzan


1234567891011
 
REKO- EKO

Na zaproszenie Mazurskiego Związku Międzygminnego  - Gospodarka Odpadami i Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, uczniowie klas I-II-III przez ostatnie tygodnie co czwartek uczestniczyli w Mazurskich Warsztatach Komunalnych „REKO – EKO” w Spytkowie.

Najpierw uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami zwiedzali zakład przypatrując się jak przebiega proces segregacji i utylizacji śmieci. Później pod fachową opieką pani Anny Baranowskiej uczestniczyli w warsztatach poznając tajniki domowej segregacji śmieci.                                                                   

Na zakończenie, miła niespodzianka – jak wykorzystać dwie dwugroszówki, czyli stworzenie prostej zabawki- misia z papieru, który dzięki w/w monetom nie traci równowagi.

Dziękujemy organizatorom za ciekawe warsztaty.

                                               Nauczyciele kl. I-III

 
Wycieczka do Spytkowa

Dnia 30 marca, grupa uczniów  z klas piątych Szkoły Podstawowej w Rynie, pod opieką pani Jolanty Przymorskiej i pana Marcina Żakiewicza, uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w ZUOK   w Spytkowie. Warsztaty miały charakter szkoleniowy. Uczniowie w bardzo przystępny sposób dowiedzieli się, jak należy segregować odpady komunalne. Zajęcia były ciekawe i wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci. Wcześniej uczniowie mogli zapoznać się z funkcjonowaniem zakładu oraz dowiedzieć  się, co dzieje się z odpadami z naszych gospodarstw domowych. W trakcie zajęć każdy uczestnik wykonał tzw. „coś z niczego” na pamiątkę pobytu w Spytkowie. Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z Mazurskim Międzygminnym Związkiem - Gospodarka  Odpadami  biorąc aktywny udział w organizowanych konkursach , szkoleniach , akcjach i warsztatach . W  maju kolejne grupy uczniów   odwiedzą ZUOK w Spytkowie i dowiedzą się, jak prawidłowo  segregować odpady.

 

1234567891011121314
                                                 

                                                                                   Jolanta Przymorska                                                                                                                                   

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 36 - 40 z 557
 
© 2017 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach