Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1884274 gości

Start
Tradycje polskie. Andrzejkowe wróżby.

Zgodnie z tradycją 30 listopada w naszej świetlicy dzieci świętowały Andrzejki.  Zakupione zostały słodycze, owoce, napoje. Zadeklarowali się również rodzice, na których zawsze można liczyć przy organizowaniu uroczystości. W jednej z sal odbywał się poczęstunek a w drugiej wróżby i konkursy. Dzieci, jak widać na zdjęciach, bawiły się bardzo dobrze.


123456789101118151617
 
Ogłoszenie
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie zaprasza do składania ofert na wykonanie: dostawy artykułów spożywczych w terminie od 2.01.2018r. do 31.12.2018r. dla Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Rynie Przedszkole Samorządowe.

Termin składania ofert: 8 - 22 grudnia 2017r. do godz. 11.00

Miejsce składania ofert: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rynie Przedszkole Samorządowe  ul. Szkolna 8A

Forma składania ofert: pisemna

Informacje szczegółowe na temat oferty i warunków zamówienia do pobrania na stronie internetowej - sp.ryn.pl lub osobiście u Intendentki Przedszkola od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 15.00, tel. 87 4218030 wew. 24.
Wybór oferty nastąpi zgodnie z Regulaminem wprowadzonym Zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rynie z dnia 26.06.2014r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu udzielania zamówień o wartości nie przekraczającej kwoty wyrażonej w złotych o równowartości 30.000 euro netto.

Pakiety spożywcze
Zamówienie
Załącznik
Umowa

 
Festiwal Nauki

Dnia 17.11.2017 roku grupa 32 uczniów z klas czwartych i szóstych uczestniczyła w zajęciach dydaktycznych zorganizowanych w ramach Festiwalu Nauki w Stacji Hydrobiologicznej w Mikołajkach. Dzieci miały okazję poznać modę sprzed tysięcy lat, tradycję, wierzenia i obyczaje ludów zamieszkujących Syberię, pustynie i Islandię. Jedna z prelekcji dotyczyła Arktyki i była prowadzona przez uczestnika wypraw do tej części świata. Wszystkie zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie naszych uczniów. Opiekunami wycieczki byli: Jolanta Przymorska, Krystyna Wójcik i Marcin Żakiewicz.

f1f3f4f5

 
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr"

W dniach 14 -15 listopada 2017 roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pierwszy raz przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr". Była to już dwunasta edycja tego konkursu, który polegał na rozwiązaniu w ciągu godziny zadań z informatyki oraz technologii informacyjnej  i komunikacyjnej. Szkołę w kategorii Benjamin- reprezentowały uczennice klasy IVB: Klarysa Radziulewicz i Agata Gocalińska, natomiast w kategorii Junior: Maciej Chamik, Jakub Leonik, Aleksandra Nowak i Michał Ramotowski z klasy IIa gimnazjum. Opiekunem grup był Marcin Żakiewicz. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

b1b2b3b4b5b6_b7b8

 
Uczniowie uczcili Święto Niepodległości

W akademii poświęconej 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

wzięło udział ponad stu wykonawców!

 

W dniu 10 listopada 2017 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie uroczyście obchodzili Święto Niepodległości.  Z tej okazji przedstawili program artystyczny, którego ideą było przypomnienie historii walki o wolność Ojczyzny oraz bohaterów, którzy tę wolność dla nas wywalczyli.

Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze oraz pieśni o tematyce patriotycznej. Wszyscy uczestnicy apelu mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności. „Rotę” zaśpiewali gimnazjaliści z klas drugich. „Przybyli ułani” przypomnieli uczniowie z klasy IVA i VB. Zebrani nie kryli wzruszenia, słuchając pieśni „Wojenko, wojenko” w wykonaniu Amelii Jungiewicz i Julii Cybul z klasy IVB.  Przy wtórze „Szarej piechoty” oraz „Pieśni legionów” maszerowała  grupa żołnierzy na czele z Józefem Piłsudskim, w którego postać wcielił się uczeń z klasy IIIA Gimnazjum – Bartek Mścichowski.     

Nie zabrakło też polskich  tańców narodowych. Uczniowie z klasy IIIC Szkoły Podstawowej zatańczyli poloneza. Natomiast dzieci z Przedszkola z wielkim przejęciem przedstawiły krakowiaka, prezentując przy tym piękne krakowskie stroje.

Z kolei wiersze recytowali uczniowie z klasy IVB: Hania Szczebiot, Julka Jagielska, Hubert Szkatuła a także gimnazjaliści: Martyna Stunża, Iza Jarmołowicz, Iza Taradejna, Ala Jocz, Ola Nowak, Michał Waszczyn, Mateusz Łukaszewicz, Hubert Kosiński i Bartek Kwiatkowski. Występy uzupełniał komentarz  narratorów: Emilki Kociałkowskiej z kl. IVB oraz Diany Tomaszewicz  i Jakuba Leonika z gimnazjum.

Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni do tańca wolności. Było głośno i radośnie, przede wszystkim dzięki dzieciom z najmłodszych klas .

Artyści i organizatorzy spektaklu zebrali zasłużone brawa. Apel uświadomił zebranym, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność.

            Program artystyczny przygotowany został pod kierunkiem p. Barbary Budnej
i p. Małgorzaty Buczyńskiej. Nad dekoracjami i rekwizytami czuwały p. Renata Jodko,
p. Elżbieta Rudnik oraz p. Elwira Wilamowicz i p. Jarosław Majkowski. Tańce przygotowały: p. Elżbieta Rudnik, p. Barbara Iwaniuk, p. Beata Lenczewska i p. Anna Malinowska.

Szczególne podziękowania należą się uczniom za ich postawę i szczere zaangażowanie. Dziękujemy również licznie przybyłym gościom – przedstawicielom Rady Miasta i Gminy Ryn na czele z Panem Burmistrzem oraz rodzinom uczniów.

nie1nie2nie3nie5nie6nie7nie8nie9nie10nie11nie12nie13nie15nie16nie17nie18nie19nie20nie21nie23nie24nie25

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 36 - 40 z 594
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach