Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1564319 gości

Start
Wartości w naszym życiu - tolerancja.

  W związku z realizacją treści hasła roku  „Wartości w naszym życiu” w świetlicy w dniach 17-28 października zajmowaliśmy się tolerancją. W związku z tym odbyło się wiele zajęć w formie pogadanek, dyskusji panelowych. Codziennie dzieci zapoznawały się z innym problemem nietolerancji na podstawie opowiadań (źródło Internet). Na zajęciach plastycznych wykonane zostały plakaty, które ukazywały różnice dotyczące wyglądu, wiary, pochodzenia, statusu społecznego, niepełnosprawności. Podsumowaniem całego cyklu była prezentacja dotycząca całości tematu. Celem  działań było rozwijanie wrażliwości, rozbudzanie szacunku  do wszystkich ludzi, pokazanie  dzieciom, że inny nie znaczy gorszy.

 16 listopada  wszyscy będziemy pewni, że taki Dzień Tolerancji  należy świętować.

123

4

 


 
Święto Nauczycieli w świetlicy

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Świetlicy zorganizował uroczysty apel. Nauczyciele ze świetlicy zaproszeni zostali na występ. Dzieci zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze, przeprowadziły konkursy, quiz. Na koniec złożyły życzenia i wręczyły słodkie niespodzianki. Panie były miło zaskoczone piękną dekoracją sali, oprawą muzyczną i zaangażowaniem dzieci. W podziękowaniu panie obdarowały wszystkich słodyczami. Dzień minął w miłej atmosferze.

12345678

 
Spotkanie z krasnalami - teatrzyk dla kl. I-III

W czwartek 17 XI br. uczniowie klas I, II i III wraz z wychowawcami i opiekunami, udali się do Mrągowa na baśń muzyczną pt. „W tajemniczej krainie krasnali”. Przy wejściu do sali przywitały ich postaci zajączków i krasnala Hałabały.  W czasie przedstawienia dzieci aktywnie uczestniczyły poprzez interakcje z postaciami min. Papy Smerfa, smerfa Ciamajdy i innych. Trzy osoby z naszej szkoły brały udział w konkursie na scenie, a dwie wylosowane osoby otrzymały drobne upominki. Dzieci bardzo angażowały się w propozycje prowadzących i były pod ogromnym wrażeniem. Kilkoro zapowiedziało, że chętnie już jutro pojadą na kolejne przedstawienie.

4

230

1

5678

 

 

 
Dni wolne
Komunikat Dyrektora Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Rynie 

Dotyczy: dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w  roku szkolnym 2016/2017.

Dyrektor Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Rynie informuje, że po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców Gimnazjum i Samorządu Uczniowskiego ustala się w Publicznym Gimnazjum im. K. I. Gałczyńskiego w Rynie następujące dni wolne od zajęć dydaktyczno–wychowawczych:

  • 31 października 2016 r.
  • 19 kwietnia 2017 r.
  • 20 kwietnia 2017 r.
  • 21 kwietnia 2017 r.
  • 2 maja 2017 r.
  • 16 czerwca 2017 r.
  • 2 dni pozostają do wykorzystania w trakcie roku szkolnego 2016/2017.

W dniach wolnych od zajęć dydaktyczno–wychowawczych zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńcze w Świetlicy Szkolnej. Szczegółową informację o terminie organizacji zajęć opiekuńczych otrzymują rodzice wszystkich uczniów.


 
Ogłoszenie

Nastąpiła zmiana planu wywiadówek:

·         15 listopada 2016r. – zebrania z rodzicami klasy I-IV Szkoły Podstawowej,

o   15.30 – spotkanie z rodzicami (B. Winiarz,  p. I. Chruścińska), na dużej sali gimnastycznej na temat problemów dzieci i młodzieży we współczesnym świecie,

o   po spotkaniu  - zebrania w klasach,

 

·         17 listopada 2016r.

o   15.30 zebrania z rodzicami klasy V-VI Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w klasach.

 

·         Dyżur wszystkich nauczycieli od godz. 15.30 do 17.00 w pokojach nauczycielskich.

 

Przepraszamy za w/w zmianę.

 

Dyrekcja ZS-P w Rynie

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 36 - 40 z 541
 
© 2017 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach