Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1838254 gości

Start
Najlepsi z najlepszych w klasach IV - VI
22 czerwca 2017 roku odbył się apel podczas którego nagrodzono naszych  uczniów  za udział w różnego rodzaju konkursach. Poniżej krótka fotorelacja.
g1g2g3g4g5g6g7g8g9g10g11g12g13g14g15g16g17g18g19g20g21g22g23g24g25
 
Projekt językowy

projekt17

Od września 2016 r do 15 czerwca 2017r uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie językowym „My jedziemy do Was – Wy odwiedzacie Nas” Uczestnikami projektu byli uczniowie klasy III c, V a i V b, VI a i VI b oraz gościnnie uczennice klasy III b

35 uczniów przez cały rok spotykało się co najmniej raz w tygodniu, by brać udział w zajęciach projektowych.


Od września udało nam się :

  • wystawić przedstawienie po angielsku
  • na podstawie sztuki „Czerwony Kapturek” (po angielsku) wykonać książkę o wspomnianej inscenizacji w ramach promowania czytelnictwa
  • przygotować Halloween
  • przygotować i wydrukować grę planszową z Rynem w tle z rysunkami uczniów SP
  • zorganizować Dzień Św. Patryka
  • używać języka w praktyce- wizyta w Hotelu Zamek Ryn -rezerwacja pokoju hotelowego w recepcji- zwiedzanie zamku i kręgle
  • pojechać na lotnisko w Szymanach i dzięki temu pokazać społeczności szkolnej jak wygląda przejście graniczne podczas Dnia Języka Angielskiego
  • gościć p. Carol Portykus z USA- mieliśmy okazję rozmawiać po angielsku
  • zakupić akcesoria i przebrania do przedstawień teatralnych, gry, zabawy…itp.
  • pozyskać od Ambasady Amerykańskiej za pośrednictwem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji NIDA ponad 70 książek……. Można by jeszcze wiele dodać…..

Dzięki sponsorom czyli Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji NIDA oraz życzliwości Hotelu Zamek Ryn, rodzicom, Radzie Rodziców udało nam się zrealizować cele i założenia projektu.

Opiekunami oraz realizatorami projektu byli: Małgorzata Perzan, Jarosław Majkowski i Dorota Majkowska (koordynator).

 

 

 

 


 
Gala rozdania nagród w klasach I - III
22 czerwca odbył się uroczysty apel na którym zostały rozdane nagrody za konkursy, czytelnictwo i frekwencję. Poniżej krótka fotorelacja z tego wydarzenia.
1234567891011121314151617181920
 
Ogólnopolska akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam"

1 czerwca uczniowie szkoły podstawowej i nauczyciele wzięli udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytelnia ,, Jak nie czytam, jak czytam”. Celem akcji  jest zwrócenie uwagi  na systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków powyżej 15. roku życia, wywołanie rywalizacji poprzez przeciwstawienie czytających ,, młodych” i nieczytających ,,dorosłych” oraz promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Przy okazji  ustanawia  się rekord czytania w jednym momencie. W naszym zespole szkolnym rekord ten wyniósł- 400 osób. W czasie tej akcji uczniowie czytali głośno wybrane wiersze, czytali pierwszy wyraz na 10-tej stronie swojej książki, chętne osoby jednocześnie czytały wiersz i kozłowały piłką, tworzyliśmy hasło ,, Jak nie czytam, jak czytam”. Na koniec wszyscy uczestnicy w skupieniu czytali przyniesione książki, zostało zrobione zdjęcie dla wszystkich zgromadzonych.

bi1bi2bi4bi3bi5bi6bi7bi8

 
Wieści z biblioteki szkolnej

                                    Pasowanie klas I na czytelników

Jak co roku uczniowie klas I-ych zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci w świat książek wprowadziła Boguslawa Fabrykowska. W bibliotece gościliśmy klasę Ia i Ib z wychowawczyniami W. Nosek i E. Smołą. Uczennice z ,,Koła Miłośników Książki” wystąpiły w przedstawieniu pt,, Znani i lubiani”. Na scenie przed pierwszakami zaprezentowali się następujący książkowi bohaterowie: ,,Pippi”, ,,Plastuś”, ,,Dziewczynka z zapałkami”, ,,Kopciuszek”, ,,Wróżka”. Po uroczystym pasowaniu uczniowie klas I samodzielnie wypożyczyli książki. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowe zakładki oraz specjalny list dla rodziców.

100_4671

 
        Projekt  czytelniczy dla klas I-III SP  pt ,,CZYTANIE JEST SUPER”.

 

12 maja odbył się finał projektu czytelniczego pt ,, Czytanie jest super”. Uczniowie klas I-III na lekcjach czytali wybrane książki  takie jak: ,,Czaruś pies z charakterem”, ,, Moje szczęśliwe życie”, ,,Operacja burzowa chmura”, ,,Filipek i wakacje”, ,,Zosia z ulicy Kociej”, ,,Detektyw Pozytywka”, ,,Tajemnica pływalni”. Na podstawie przeczytanej książki uczniowie wykonali tzw. ,,pudełko z opowieścią”, w których znalazły się prace plastyczne, własnoręcznie wykonane książeczki, makiety mieszkań bohaterów  książkowych oraz przedmioty potrzebne w czasie pobytu na basenie. W czasie finału projektu uczniowie bardzo ciekawie zaprezentowali swoje ,,pudełka”, które można podziwiać na wystawie w bibliotece.

12345678910111213

 

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 36 - 40 z 577
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach