Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 2 gości
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1942341 gości

Start
Góra Grosza

UWAGA !!!

Ruszyła osiemnasta edycja Góry Grosza - akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom

Celem akcji jest pomoc dzieciom, które z rożnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym,  w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych. Akcja „Góra Grosza” organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 28 listopada 2017 r. do 02 stycznia 2018 r. Polega na zbiórce monet groszowych (od 1 gr do 50 gr). Możliwa jest zbiórka większych nominałów. W naszej szkole zbiórka trwa do dnia 22 grudnia 2017 r.  Mamy nadzieję, że i w tym roku dzieci oraz młodzież przyłączą się do akcji i razem uzbieramy  kolejną olbrzymią Górę Grosza.

plakat_grosz

 

 
Tradycje polskie. Mikołajki w świetlicy.

6 grudnia od rana dzieci dekorowały choinkę w sali zabaw a potem częstowały się słodyczami, owocami, napojami. Słuchały bajek o Świętym Mikołaju oraz wyszukiwały informacji o tradycjach związanych z tym dniem. W związku z tym, że klasy I-III wyjechały do Wioski Świętego Mikołaja do Gwarka cała impreza została przeniesiona na następny dzień, czyli 7 grudnia. Stoły były pełne słodyczy, owoców i zdrowych napojów. Świetlicę odwiedził Święty Mikołaj ze Śnieżynką. Po rozmowie dzieci dowiedziały się o tradycjach mikołajkowych w różnych krajach. Śnieżynka czytała, że może być Dziadek Mróz, Gwiazdor, Magowie itd. Dzieci dowiedziały się też, że słodkie prezenty, które znajdują w bucie, w innych krajach zostawiane są  na parapecie, na schodach przed domem, w kominku. Mikołaj zaprosił na warsztaty dekorowania bombek a dzieci w podziękowaniu zaśpiewały kolędy. Na koniec warsztatów  wszyscy razem wykonali piękną wielką gwiazdę z papieru.

1234567910111213141516171819202122232827

 
Małe, ale jak wielkie serca naszych uczniów

Wszyscy czujemy, że „wielkimi krokami” zbliżają się święta. Niestety ten magiczny czas, nie jest tak wyjątkowy dla wszystkich… W Internecie widzimy mnóstwo ogłoszeń z prośbą o pomoc, ale czy zawsze znajdujemy czas, by wesprzeć potrzebujących? I właśnie od tego pytania wszystko się zaczęło…

W dniu 27.11.2017r w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Rynie, rozpoczęła się  mikołajkowa zbiórka dla podopiecznych schroniska w Pudwągach k. Kętrzyna. Akcja pod hasłem „Mega paka dla zwierzaka” trwała 5 dni, a jej efekty przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorek.  Ale zacznijmy może od początku…

           

            W połowie listopada, Pani Patrycja Mścichowska skontaktowała się z pracownikiem schroniska w Pudwągach, aby dowiedzieć się w jaki sposób społeczność naszej szkoły i przedszkola mogłaby pomóc biednym zwierzątkom, które nie mają swojego domu i są zmuszone przebywać w schronisku. Następnie zostały stworzone plakaty promujące akcję, na których można było znaleźć dokładne informacje o tym czego potrzebują podopieczni schroniska, gdzie należy przynosić dary oraz kiedy akcja będzie przeprowadzona.

Nadeszła lawina wsparcia… Już pierwszego dnia można było zobaczyć, jak dzieci zaangażowały się w pomoc. Zarówno te małe rączki, jak również te duże, przynosiły do szkoły suchą karmę, puszki z pożywieniem, smycze, obroże, miski i kocyki (niektóre z tych koców, dzieci miały od urodzenia, a mimo to chciały oddać je biednym zwierzętom). Już po kilku dniach okazało się, że kartony, które otrzymały grupy przedszkolne i klasy szkolne są zbyt małe, aby pomieścić wszystkie dary, które przynoszą dzieci. Dzięki ogromnej pomocy Zuzanny  Wajszczuk, Dominika Larm, Oskara Romanowskiego oraz wielu innych dzieci udało nam się przenieść wszystkie dary w wyznaczone miejsce. Mieliśmy nie lada wyzwanie, jak to wszystko zmieścić w składziku i w jaki sposób następnie dostarczyć to  do schroniska. Jednak dobrych serc w naszym miasteczku nie brakuje i szybko do pomocy zgłosiły się osoby, które zaoferowały swoją pomoc w kwestii transportu zebranych darów.

 W dniu 05.12.2017r. tuż przed mikołajkami, załadowane po sufit auta ruszyły w kierunku schroniska w Pudwągach. A tam wielkie zaskoczenie… Pracownicy schroniska nie mogli uwierzyć w ilość zebranych darów, które po otwarciu bagażników samochodów, zaczęły z nich  wypadać. Pani Elżbieta Dąbrowska kierownik schroniska, oprowadziła nas po jego terenie, pokazała nam mieszkańców tego miejsca i opowiedziała o swoich podopiecznych. Serce się naprawdę ściskało na widok tych zwierząt. Pocieszający było tylko fakt, że są pod naprawdę wspaniałą opieką i chociaż nie mają swoich domów, to warunki w jakich przebywają są naprawdę godziwe, a opieka profesjonalna. Na koniec spotkania, pani Patrycja wręczyła choinkę zrobioną z makaronu na pamiątkę naszej współpracy.

Kochani, uważamy że nasza społeczność przedszkolna i szkolna spisała się na medal. Wspólnymi siłami odnieśliśmy ogromny sukces. Pomimo tego, że w dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani, znaleźliśmy czas i chęci, by pomóc.  Bez wątpienia więc  możemy stwierdzić, iż cel przedsięwzięcia został osiągnięty. Oprócz tego, że udało nam się wesprzeć podopiecznym schroniska, dzieci i młodzież uczyły się odpowiedzialności i wrażliwości na los innych. Nie były obojętne na krzywdę zwierząt, których wokół nas nie brakuje.  Akcja uświadomiła również, iż psy i koty oswojone przez człowieka, często nie znajdują miejsca w domu. Czasem mają szansę poczuć czym jest prawdziwa rodzina, by potem zostać porzucone daleko od pana. Są też sytuacje  wręcz odwrotne, zwierzęta przywiązane do budy krótkim łańcuchem, czekają na miskę, która może się nie pojawić. Taki los dotyczy wielu zwierząt i musimy o tym pamiętać, nawet jeśli nasi pupile mają wszystko czego potrzebują, są  takie, którym należy pomóc.

Drogie dzieci, drodzy rodzice, nauczyciele- bardzo dziękujemy Wam za zaangażowanie w to przedsięwzięcie. Dziękujemy również samorządowi uczniowskiemu  i pani Aldonie Lemieszek za pomoc przy organizacji. Jesteśmy także wdzięczne naszym pomocnikom: państwu Żanecie i Danielowi  Jarmowskim, panu Damianowi Jarmowskiemu oraz panu Robertowi Mścichowskiemu z synem Olafem, którzy spakowali i zawieźli wszystkie dary do schroniska, bez waszej pomocy miałybyśmy ogromny problem z transportem. Dziękujemy również pracownikom Biblioteki Miejskiej w Rynie za wsparcie akcji i dostarczenie karmy, jak również wszystkim osobom prywatnym z Rynu, które nie są związane z naszą szkołą, a włączyły się w naszą akcję. Aż chciałoby się na koniec zaśpiewać „Mamy tę moc”. Pozdrawiamy Was serdecznie i co powiecie na kolejną taką zbiórkę za rok?- Patrycja Mścichowska, Elwira Wilamowicz.

 

                                                                                  Autor : Elwira Wilamowicz

12345678910111213141516171819

 
Tradycje polskie. Andrzejkowe wróżby.

Zgodnie z tradycją 30 listopada w naszej świetlicy dzieci świętowały Andrzejki.  Zakupione zostały słodycze, owoce, napoje. Zadeklarowali się również rodzice, na których zawsze można liczyć przy organizowaniu uroczystości. W jednej z sal odbywał się poczęstunek a w drugiej wróżby i konkursy. Dzieci, jak widać na zdjęciach, bawiły się bardzo dobrze.


123456789101118151617
 
Ogłoszenie
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie zaprasza do składania ofert na wykonanie: dostawy artykułów spożywczych w terminie od 2.01.2018r. do 31.12.2018r. dla Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Rynie Przedszkole Samorządowe.

Termin składania ofert: 8 - 22 grudnia 2017r. do godz. 11.00

Miejsce składania ofert: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rynie Przedszkole Samorządowe  ul. Szkolna 8A

Forma składania ofert: pisemna

Informacje szczegółowe na temat oferty i warunków zamówienia do pobrania na stronie internetowej - sp.ryn.pl lub osobiście u Intendentki Przedszkola od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 15.00, tel. 87 4218030 wew. 24.
Wybór oferty nastąpi zgodnie z Regulaminem wprowadzonym Zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rynie z dnia 26.06.2014r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu udzielania zamówień o wartości nie przekraczającej kwoty wyrażonej w złotych o równowartości 30.000 euro netto.

Pakiety spożywcze
Zamówienie
Załącznik
Umowa

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 36 - 40 z 597
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach