Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 3 gości
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2013901 gości

Start
3 Maja

29 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rynie obchodziliśmy uroczystość związaną ze Świętem Konstytucji 3 Maja, wpisała się ona w całoroczne obchody „Roku dla Niepodległej”. Na uroczyste spotkanie, do odświętnie ustrojonej hali sportowej, przybyli zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice oraz cała społeczność szkolna i grupy przedszkolne. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandarów szkolnych, przemową Pana Dyrektora i odśpiewaniem hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie przedstawiono program artystyczny. Jako pierwsze wystąpiły dziewczęta z klasy VI a i VI b w tańcu z szarfami pt. „Biało-czerwona” Przygotowały je pani Renata Radziulewicz i pani Barbara Iwaniuk. Przypomniano fakty związane z 227 rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Prezentację na ten temat przygotowała klasa VII b z wychowawczynią- Beatą Winiarz. W trzeciej kolejności prezentowały się przedszkolaki – przedstawiciele różnych grup- w pięknych strojach zatańczyły trojaka. Grupę tancerzy przygotowała Elżbieta Rudnik. Później przenieśliśmy się na Zamek Królewski w Warszawie do komnat króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, by podejrzeć wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej polskiej konstytucji. Tę część przygotowała również klasa VII b z wychowawczynią- Beatą Winiarz. Grupa Ważek (pięciolatków) z przedszkola recytowała z pamięci wiersze o Polsce- naszej Ojczyźnie. Przedszkolaków przygotowała pani Janina Kisielak. Następnie wystąpili uczniowie klas I-III. Klasy trzecie pod kierunkiem Anny Malinowskiej przygotowały piękne piosenki patriotyczne. Po popisach wokalnych przedstawiciele klasy I a, I b, klasy II a i II b oraz klasy III b recytowali wiersze o naszej ojczyźnie. Recytatorów przygotowali: pani Teresa Skwarska, pani Jolanta Kołakowska, pan Tomasz Wolański, pani Elżbieta Smoła i pani Małgorzata Dziokan. Uczniowie tej klasy III c wprowadzili zebranych w radosny nastrój majowego świętowania tańcem, który nosi nazwę polka. Tancerzy przygotowała pani Beata Lenczewska i pani Barbara Iwaniuk. Na zakończenie naszego spotkania wszyscy zaśpiewaliśmy piosenkę pt.” Jesteśmy Polką i Polakiem”, śpiew poprowadzili uczniowie klas trzecich z panią Anną Malinowską. Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania zaangażowanym dzieciom i ich opiekunom. Wyrażamy szczególną wdzięczność za pomoc w wykonaniu scenografii pani Aldonie Lemieszek.

 123456789101112

 
Dzień Ziemi w klasach IV - VI Szkoły Podstawowej w Rynie

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas". Florian Plit.

Dzień Ziemi to najważniejsze święto ekologiczne, które obchodzimy co roku 22 kwietnia.  W naszej szkole, również świętowaliśmy obchody, lecz w niestandardowy sposób. Poprzez działania, które za chwilę opiszę, chcieliśmy uświadomić uczniów, jak ważna jest postawa ekologiczna, a bardzo  kruchy ekosystem, zależny jest od naszego codziennego postępowania wobec planety Ziemi. Dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia bardzo ciekawego i pouczającego przedstawienia pt. „Rok z życia bociana” przygotowanego przez klasę Vb pod czujnym okiem pani Elżbiety Rajcow. Aktorzy w sposób bardzo przystępny, zapoznali nas z ważnymi etapami w życiu  bocianów tj. zakładanie gniazd, przebieg lęgów, rozwój młodych, zimowisko. Uroku dodały wiersze, oraz piosenki, które z przyjemnością słuchaliśmy. Bardzo serdecznie gratulujemy organizatorom widowiska. Następnie wszyscy udaliśmy się spacerem do Ryńskiej Oczyszczalni Ścieków, podziwiając po drodze piękno naszej okolicy. Na miejscu przywitał nas pan Zbigniew Skwarski, który oprowadził nas po terenie oczyszczalni, przybliżając nam sposób działania tego miejsca,  oraz jego ważne znaczenie dla naszej gminy.

››› Czytaj całość…
 
"Czysty Ryn - segregacja to styl życia"

Tak brzmiało motto tegorocznych obchodów  Dni Ziemi 2018 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rynie.  Inauguracja obchodów Dni Ziemi 2018r. rozpoczęła się już 23.04., kiedy to odbyła się prezentacja na temat ochrony płazów krajowych, przeprowadzona przez przedstawiciela  Mazurskiego Parku Krajobrazowego.  Światowy Dzień Ziemi to idealna okazja, żeby zastanowić się nad wpływem, jaki każdy  z nas ma na środowisko naturalne. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem walki  z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Cała społeczność szkolna została zaangażowana w działania i obchody. Uczniowie z klas  siódmych oraz klasy drugie i trzecie gimnazjum wzięli udział w zajęciach plastycznych i EKO- zabawach z wykorzystaniem surowców wtórnych. Uczniowie podzieleni na trzy grupy wykonali  plakaty na temat:

Grupa I- Nasze działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego w moim mieście, gminie.

Grupa II-  Działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego w kraju.

Grupa III- Działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego na świecie.

Oceniana były zgodność  pracy z tematyką, pomysłowość oraz  walory estetyczne

Każda grupa zaprezentowała  krótko swój plakat.

Następnie uczniowie wzięli udział w rozgrywkach miedzy klasowych . Były to zawody sprawnościowe z wykorzystaniem surowców wtórnych:

·        Rzuty plastikowymi butelkami do kosza

·        Biegi z rurą

·        Kręgle z butelek

·        Bieg na czas z butelką wypełnioną wodą, sztafeta.

 

Uczniowie mogli się przekonać, jak łatwo można zorganizować zawody sportowe posiadając jedynie plastikowe butelki. Wcześniej uczestniczyli w zawodach – segregacja na czas. Liczył się czas i poprawność wykonania zadania. Wszystkie konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. Zawody sportowe wygrała klasa IIA. W tym dniu zaplanowane były również zajęcia terenowe. Niestety z powodów  pogodowych nie odbyły się. Pomysłodawczynią i koordynatorem obchodów  Dnia Ziemi była pani Jolanta Przymorska.  Podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu imprezy należą się również pani Aldonie Lemieszek, panu Andrzejowi Koleśnikowi, pani Krystynie Wójcik , pani Elżbiecie Rudnik oraz uczniom : Izabeli Jarmołowicz, Dianie Tomaszewicz i Jakubowi Frydrycy

pla1pla2pla3pla4

 pla5pla6pla7pla8

 
Turniej BRD 2018

brd2018_03Powiatowy finał turnieju BRD szkół podstawowych i gimnazjówW środę 25.04.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Giżycku miały miejsce eliminacje powiatowe Warmińsko–Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu giżyckiego.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

  • Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
  • Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
  • Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
  • Popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
  • Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Drużyny z poszczególnych gmin naszego powiatu rywalizowały w konkurencjach takich jak: test
z przepisów ruchu drogowego, jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Skład naszej drużyny w kategorii szkół gimnazjalnych, która zajęła II miejsce to: Emilia Świder, Jakub Leonik i Jakub Dorożko.
Drużyna reprezentująca naszą szkołę podstawową w składzie: Karolina Gębal, Paula Gleba, Jakub Gers i Paweł Onyszko - zajęła VI miejsce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy w następnych turniejach wyższych pozycji.
 
Drugie i trzecie klasy ciężko pracują, bo w dalszym ciągu kodują i programują!!!

W naszej Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Rynie, jak wiecie realizowany  jest projekt Fundacji Orange „Zaprogramuj Przyszłość” we współpracy ze Stowarzyszeniem „Mistrzowie Kodowania”. Od niedawna, udział w projekcie biorą udział klasy II. Mam nadzieję, że jesteście ciekawi, co drugie i trzecie klasy robiły podczas  zajęć przez ostatnie tygodnie.

››› Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 31 - 35 z 611
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach