Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 1 gość
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1646793 gości

Start
REKO- EKO

Na zaproszenie Mazurskiego Związku Międzygminnego  - Gospodarka Odpadami i Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, uczniowie klas I-II-III przez ostatnie tygodnie co czwartek uczestniczyli w Mazurskich Warsztatach Komunalnych „REKO – EKO” w Spytkowie.

Najpierw uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami zwiedzali zakład przypatrując się jak przebiega proces segregacji i utylizacji śmieci. Później pod fachową opieką pani Anny Baranowskiej uczestniczyli w warsztatach poznając tajniki domowej segregacji śmieci.                                                                   

Na zakończenie, miła niespodzianka – jak wykorzystać dwie dwugroszówki, czyli stworzenie prostej zabawki- misia z papieru, który dzięki w/w monetom nie traci równowagi.

Dziękujemy organizatorom za ciekawe warsztaty.

                                               Nauczyciele kl. I-III

 
Wycieczka do Spytkowa

Dnia 30 marca, grupa uczniów  z klas piątych Szkoły Podstawowej w Rynie, pod opieką pani Jolanty Przymorskiej i pana Marcina Żakiewicza, uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w ZUOK   w Spytkowie. Warsztaty miały charakter szkoleniowy. Uczniowie w bardzo przystępny sposób dowiedzieli się, jak należy segregować odpady komunalne. Zajęcia były ciekawe i wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci. Wcześniej uczniowie mogli zapoznać się z funkcjonowaniem zakładu oraz dowiedzieć  się, co dzieje się z odpadami z naszych gospodarstw domowych. W trakcie zajęć każdy uczestnik wykonał tzw. „coś z niczego” na pamiątkę pobytu w Spytkowie. Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z Mazurskim Międzygminnym Związkiem - Gospodarka  Odpadami  biorąc aktywny udział w organizowanych konkursach , szkoleniach , akcjach i warsztatach . W  maju kolejne grupy uczniów   odwiedzą ZUOK w Spytkowie i dowiedzą się, jak prawidłowo  segregować odpady.

 

1234567891011121314
                                                 

                                                                                   Jolanta Przymorska                                                                                                                                   

 
Konkurs recytatorski

"Półżartem o pułapkach językowych"  tak brzmiało  hasło tegorocznego szkolnego konkursu recytatorskiego, który odbył się 23 lutego 2017r.

            Uczniowie klas IV - VI recytowali  wiersze będące swoistymi zabawami  językowymi wynikającymi  z wieloznaczności słów i powiedzeń.  W taki przyjemny sposób przypomnieliśmy sobie, jakich błędów językowych należy się wystrzegać i jak ich unikać,  bo jak twierdzi autorka wierszy - Agnieszka Frączek -  "Takie bezrogie byki są naprawdę bardzo groźne".

            Po wysłuchaniu wszystkich recytacji, jury wyróżniło:

kl.IV

- Jagodę  Orzechowską (I. miejsce)

- Karinę Brant  (II. miejsce)

- Wiktorię Larm (III. miejsce)

- Aleksandrę Sprung (III. miejsce)

 

kl.V

 - Karolinę Gębal (I. miejsce)

 - Karolinę Błażejewicz (II. miejsce)

 

kl.VI

- Jagodę Szczebiot (I. miejsce )

- Natalię Owczarek (II. miejsce)

1


2

  

 
Wiosna w kl. I-III

Dzisiaj z rana przyszła do nas wiosna długo oczekiwana,

Wiosna szara lecz radosna.

Wszędzie trawą zapachniało,

Ale cóż tam się nie działo?!

Klekot boćków z dala słychać, trel skowronka brzmi znajomo.

Pszczółki śmiało krążą wokół przebudzonych już pierwiosnków.

Żaby w kumy się wybrały,  biedroneczki w górę poszybowały.

Słonko mocno przygrzewało…

A jak to wszystko wyglądało?

Oceńcie sami.

7

123456

 
Erasmus +

Nauczyciel z naszej szkoły Pan Jarosław Majkowski bierze udział w projekcie  „Strategiczne partnerstwo edukacyjne Powiat Giżycki - Miasto Alytus” realizowanym przez Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku współfinansowanym w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+”. Udział w projekcie bierze 100 nauczycieli,  10 pracowników Powiatowego Ośrodka Edukacji Rozwoju w Giżycku i Centrum Pomocy Pedagogiczno –Psychologicznej z Alytus  oraz 2 osoby reprezentujące samorządy. Głównym celem niniejszego projektu jest rozwiązanie w szkołach na terenie powiatu giżyckiego i Miasta Alytus kwestii niskich osiągnięć uczniów. Drogą do zwiększenia jakości edukacji będzie zastosowanie skuteczniejszych metod nauczania. W ramach projektu do tej pory odbyły się 2 cykle szkoleń: szkolenie w Giżycku prowadzone przez eksperta polskiego w zakresie stosowania skuteczniejszych metod nauczania i pokaz szkół w Giżycku (2016 r); Podobne szkolenie w Alytus prowadzone przez eksperta litewskiego z równoczesnym pokazem pracy szkół w Alytus (2016 r). Została wykonana również praca własna nauczycieli – prowadzenie lekcji i filmowanie jednej z nich, tworzenie przez parę polsko-litewską otwartego zasobu edukacyjnego. Wytwory te zostały umieszczone na stronie internetowej projektu: www.gizycko-alytus.edu.pl

Przed uczestnikami projektu jeszcze : szkolenie - analiza wytworzonych produktów oraz formułowanie wniosków do pracy szkół i rekomendacji do zmian strategii edukacyjnych w partnerskich samorządach (2017 r.) oraz upowszechnienie rezultatów projektu w formie konferencji końcowej, w której będą uczestniczyć inni nauczyciele z partnerskich samorządów (2017 r).

Partnerami projektu są:

 1. Powiat Giżycki reprezentowany przez Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek   Oświatowych.

2. Administracja Miasta Alytus reprezentowana przez Wydział Edukacji (Oświaty),

3. Centrum Pomocy Pedagogiczno –Psychologicznej w Alytus.

4. Szkoła Podstawowa Dzukija w Alytus.

5. Szkoła dla dorosłych i młodzieży w Alytus.

6. Centrum kształcenia zawodowego w Alytus (APRC).

7. Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Giżycku.

8. Szkoła Podstawowa nr 4 w Giżycku.

9. Gimnazjum w Bystrym (powiat giżycki).

10. Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku.

Czas realizacji 1.09.2015 – 31.08.2017  

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 31 - 35 z 561
 
© 2017 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach