Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1610614 gości

Start
Zawitała wiosna do świetlicy

Nadeszła wiosna radosna. Świetlica na powitanie nowej pory roku przygotowała kolorowe stroje i dekoracje. Przez kilka dni dzieci wykonywały z bibuły kwiaty, korale, opaski na głowę udekorowane kwiatami i wstążkami. Zrobionych zostało 50 sztuk. Wychowawcy przygotowali świetlicę na przyjście wiosny dekorując korytarze, sale i okna. Prace umilały wiersze i piosenki.

24 marca w piątek klasy I-III witały wiosnę. Stroje  wykonane w świetlicy  jeszcze bardziej zaakcentowały walory tego święta. Dzieci poszły do szkoły w wesołych wiosennych nastrojach.

1356874
 
Pożegnanie karnawału z pączkiem w świetlicy
Pożegnanie karnawału z pączkiem...

c42a1

 
REKO- EKO

Na zaproszenie Mazurskiego Związku Międzygminnego  - Gospodarka Odpadami i Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, uczniowie klas I-II-III przez ostatnie tygodnie co czwartek uczestniczyli w Mazurskich Warsztatach Komunalnych „REKO – EKO” w Spytkowie.

Najpierw uczniowie wraz z wychowawcami i opiekunami zwiedzali zakład przypatrując się jak przebiega proces segregacji i utylizacji śmieci. Później pod fachową opieką pani Anny Baranowskiej uczestniczyli w warsztatach poznając tajniki domowej segregacji śmieci.                                                                   

Na zakończenie, miła niespodzianka – jak wykorzystać dwie dwugroszówki, czyli stworzenie prostej zabawki- misia z papieru, który dzięki w/w monetom nie traci równowagi.

Dziękujemy organizatorom za ciekawe warsztaty.

                                               Nauczyciele kl. I-III

 
Wycieczka do Spytkowa

Dnia 30 marca, grupa uczniów  z klas piątych Szkoły Podstawowej w Rynie, pod opieką pani Jolanty Przymorskiej i pana Marcina Żakiewicza, uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w ZUOK   w Spytkowie. Warsztaty miały charakter szkoleniowy. Uczniowie w bardzo przystępny sposób dowiedzieli się, jak należy segregować odpady komunalne. Zajęcia były ciekawe i wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci. Wcześniej uczniowie mogli zapoznać się z funkcjonowaniem zakładu oraz dowiedzieć  się, co dzieje się z odpadami z naszych gospodarstw domowych. W trakcie zajęć każdy uczestnik wykonał tzw. „coś z niczego” na pamiątkę pobytu w Spytkowie. Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z Mazurskim Międzygminnym Związkiem - Gospodarka  Odpadami  biorąc aktywny udział w organizowanych konkursach , szkoleniach , akcjach i warsztatach . W  maju kolejne grupy uczniów   odwiedzą ZUOK w Spytkowie i dowiedzą się, jak prawidłowo  segregować odpady.

 

1234567891011121314
                                                 

                                                                                   Jolanta Przymorska                                                                                                                                   

 
Konkurs recytatorski

"Półżartem o pułapkach językowych"  tak brzmiało  hasło tegorocznego szkolnego konkursu recytatorskiego, który odbył się 23 lutego 2017r.

            Uczniowie klas IV - VI recytowali  wiersze będące swoistymi zabawami  językowymi wynikającymi  z wieloznaczności słów i powiedzeń.  W taki przyjemny sposób przypomnieliśmy sobie, jakich błędów językowych należy się wystrzegać i jak ich unikać,  bo jak twierdzi autorka wierszy - Agnieszka Frączek -  "Takie bezrogie byki są naprawdę bardzo groźne".

            Po wysłuchaniu wszystkich recytacji, jury wyróżniło:

kl.IV

- Jagodę  Orzechowską (I. miejsce)

- Karinę Brant  (II. miejsce)

- Wiktorię Larm (III. miejsce)

- Aleksandrę Sprung (III. miejsce)

 

kl.V

 - Karolinę Gębal (I. miejsce)

 - Karolinę Błażejewicz (II. miejsce)

 

kl.VI

- Jagodę Szczebiot (I. miejsce )

- Natalię Owczarek (II. miejsce)

1


2

  

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 26 - 30 z 558
 
© 2017 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach