Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2264073 gości

Start
Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

W dniu 12 grudnia 2018 r. naszą świetlicę odwiedził  niezwykły gość – pracownik Nadleśnictwa Giżycko,  p. Waldemar Stanisław Stelmasiewicz. Poprowadził on  zajęcia  edukacyjne dla dzieci na temat: „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”. W spotkaniu uczestniczyli wychowankowie świetlicy oraz uczniowie klasy III b wraz z nauczycielami. Pan leśniczy w ciekawy i przystępny sposób przekazał dzieciom wiele cennych informacji  i ciekawostek dotyczących  życia zwierząt i ptaków, ich zwyczajów, przystosowania do zimy oraz  przedstawił zasady właściwego dokarmiania zwierząt.  Wszyscy z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchali fascynującej  opowieści naszego gościa. Uczniowie  obejrzeli również film edukacyjny pt. ,,Dziki Ryjo” - zapoznający z pracą leśnika i pokazujący las jako naturalne środowisko życia zwierząt. Na zakończenie dzieci podziękowały panu leśniczemu za wizytę recytując wiersz B. Forma „Praca leśniczego” oraz wręczając pamiątkowe  podziękowanie . Pan leśniczy również miał dla nas niespodziankę w postaci upominków. Była to niezwykła „lekcja przyrody”, która na długo zostanie w naszej pamięci.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Panu Waldemarowi Stelmasiewicz za przekazanie nam fachowej wiedzy o życiu leśnych mieszkańców oraz za rozbudzenie w nas wrażliwości na piękno otaczającej natury.

  Izabela Ćwik

1234567891011

 
Wspólnie dla zwierząt. Akcja charytatywna.

  3Dzieci i młodzież naszej szkoły pamiętają o zwierzętach nie tylko od święta. Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z opiekunem p. Izabelą Ćwik wyszli z inicjatywą pomocy kotom wolnożyjącym w naszej gminie - zorganizowania zbiórki karmy. Chęć wsparcia zwierzaków w trudnym okresie zimowym wyraziły również panie: Patrycja Mścichowska, Elwira Wilamowicz, Ewelina Filipek ogłaszając drugą edycję mikołajkowej zbiórki na rzecz podopiecznych ze schroniska w Pudwągach. I tak w listopadzie rozpoczęła się wielka akcja pomocy bezdomnym zwierzętom. Przez trzy tygodnie przedszkolaki, uczniowie, pracownicy szkoły przynosili karmę suchą i mokrą, makarony, ryż, przysmaki, smycze, obroże i zabawki oraz inne rzeczy, które pomagają przetrwać czworonogom zimowe chłody czyli koce, kołdry, ręczniki, legowiska. Cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się w pomoc zwierzętom, dzięki czemu akcja przyniosła efekty i odniosła sukces.  Po zakończeniu zbiórki uczniowie wraz z nauczycielami przekazali otrzymane dary. Karma dla kotów powędrowała do społecznych opiekunów, którzy na co dzień opiekują się kociakami w naszej gminie. Dary dla piesków zostały przewiezione do schroniska w Pudwągach.

Dziękujemy przedszkolakom, uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły za zaangażowanie, okazaną pomoc i wielkie serce. Dzięki Wam bezdomnym zwierzętom będzie łatwiej pokonać zimno, głód i przetrwać trudy zimowej aury.

Organizatorzy

1245


6

78 1011

 
Kiermasz świąteczny
0812 i 13.12.2018  Jak co roku  zapraszamy, przepiękne ozdoby mamy, wszystko ręcznie wykonane oczywiście z udziałem dzieci.
Kiermasz zorganizowany przez Radę Rodziców z ogromnym zaangażowaniem rodziców,  w tym roku oferuje szeroką gamę ozdób świątecznych: stroiki, choineczki, bombki, kartki. Wszystko piękne, kolorowe z różnorodnych materiałów pomysłowo wykonane. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie, jest też słodki bufet, w którym można nabyć pyszne ciasta.
Środki zebrane ze sprzedaży ozdób świątecznych oraz ciast, Rada Rodziców przeznaczy na atrakcje dla przedszkolaków oraz zorganizowanie spotkania wigilijnego w przedszkolu dla dzieci i rodziców.
020304050607
 
Mikołaj w przedszkolu
016.12.2018 - tego dnia już od rana rozbrzmiewał dzwoneczek Mikołaja w przedszkolu, a  na piętrze w holu, w pięknej, zimowo-świątecznej scenerii, Mikołaj osobiście witał przychodzące dzieci. Towarzyszące Mikołajowi Śnieżynki z  radością częstowały przedszkolaków cukierkami. Nieco później, ten tak długo oczekiwany przez dzieci gość pojawił się w każdej z 6 grup przedszkolnych. Tym razem z saniami, na których przywiózł  prezenty. Oczywiście były piosenki, pląsy, wierszyki dla Mikołaja, a z jego strony kilka ,,niewygodnych'' dla dzieci pytań, ale i z tym nasze przedszkolaki poradziły sobie doskonale. Tak więc z wielką radością przyjęły drobne upominki od Mikołaja i bardzo chętnie pozowały do wspólnego zdjęcia.
Imprezę mikołajkową przygotowały i prowadziły nauczycielki: Emilia Patalan, Krystyna Ruszczyk we współpracy z  Samorządem Uczniowskim oraz  Radą Rodziców.
0203040506070809
 
Andrzejki w świetlicy szkolnej

W czwartek 29 listopada br. w przeddzień tradycyjnych andrzejek, członkowie świetlicowego samorządu przeprowadzili szereg wróżb związanych z andrzejkami i mniej znanymi katarzynkami. W magicznej scenerii krainy magii i wróżbitów można było dowiedzieć się jak będzie miał na imię przyszły wybranek lub wybranka, kim będziemy w przyszłości i co nas w niej czeka. W zabawie uczestniczyli uczniowie klas I-III i klas starszych. Wystrojem sali i przygotowaniem rekwizytów zajął się zespół samorządu świetlicy szkolnej, któremu wszyscy dziękujemy za wspólną zabawę.                                  

   Nauczyciele świetlicy   

235

4 6789101112131415

 

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 26 - 30 z 657
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach