Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1884272 gości

Start
Tak się bawi, tak się bawi ! Szkoła Ryn!

W czwartek  18 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Rynie odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy klas 4-7 SP i Gimnazjum. Sala gimnastyczna w tym dniu wyglądała naprawdę wyjątkowo, a uczniowie? Cóż chyba nie stawili się tego dnia do szkoły, ponieważ na korytarzach placówki, dyrekcja i nauczyciele spotykali księżniczki, jednorożce, spidermenów, klaunów, czarownice oraz wiele innych postaci z bajek.

Przed rozpoczęciem tegorocznego balu, dzieci z poszczególnych klas zebrały się w salach lekcyjnych, gdzie czekał na nie  poczęstunek przygotowany przez naszą niezawodną Radę Rodziców. Uwierzcie mi ciasta, które dostarczyły nam zaangażowane mamusie,  smakowały nieziemsko. Po dawce słodkości i owoców wszyscy uczniowie wraz z opiekunami udali się na salę gimnastyczną, która swoim wyglądem zachęcała do zabawy.

Uczniowie bawili się świetnie przy tegorocznych hitach muzycznych, a ich kreatywność w tańcu i zabawie przerosły najśmielsze oczekiwania dorosłych.  Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się znakomicie i mimo zmęczenia, uśmiech z twarzy dzieci nie znikał. Dodatkowo, na wszystkich „karnawałowiczów” czekała niespodzianka. Otóż zagościł u nas zespół „Kristars”, który zagrał dzieciom znane i lubiane piosenki, przy których wszyscy głośno śpiewali i wspaniale się bawili.

Niestety każda, nawet najlepsza zabawa musi się skończyć.  Nie wywołało to jednak w uczniach smutku, ponieważ Rada Rodziców wyłoniła spośród uczestników balu króla i królową, którzy otrzymali wspaniałe nagrody. Dodatkowo, zostały wyróżnione również dzieci, które z dużą pomysłowością podeszły do stworzenia swojej postaci. Oni również otrzymali pluszowe wyróżnienia. Myślicie, że to koniec niespodzianek? Otóż nie, zespół, o którym już wspomniałam, na zakończenie balu karnawałowego wręczył wszystkim obecnym zdjęcia z autografami, a najbardziej aktywni „balowicze” otrzymali płytę muzyczną z osobistą dedykacją.

Tego dnia nie brakowało wspaniałych emocji. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, uśmiechu, świetnie integrowała  naszych wychowanków, także bez wahania możemy stwierdzić, że założone cele zostały osiągnięte.

            Dziękujemy Radzie Rodziców, rodzicom, oraz zespołowi „Kristars” za zaangażowanie w przygotowanie wspaniałego Balu Karnawałowego. Dzięki Wam, ten dzień był naprawdę niezwykły i pewnością pozostanie w pamięci wszystkich na długo.

 

 

Tekst:  Elwira Wilamowicz

k1k2k3k4k5k6k7k8k9

 
Ogłoszenie - ferie zimowe

W czasie ferii zimowych

22 stycznia - 2 lutego 2018r.

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Rynie organizowane będzie

zimowisko dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia odbywać się będą

w godzinach 10.00 - 14.00.

Przewidziano wiele atrakcji m.in. zajęcia artystyczne, kulinarne, sportowe, wyjazdy na basen, łyżwy, wspólne ognisko i wiele innych aktywności


          Serdecznie zapraszamy !!!

Program ferii

 
Bal Karnawałowy

       Rady Rodziców, Dyrekcja Zespołu
Szkolno - Przedszkolnego w Rynie
i Mazurskie Centrum Kongresowo - Wypoczynkowe „Zamek Ryn"
zapraszają na Bal Karnawałowy

9 lutego 2018r. o godz. 19.00
w Hotelu „Zamek Ryn"
cena 85 zł/osoba. 

 Zapewniamy wspaniałą zabawę, dobrą muzykę - Zespół i DJ, wykwintne menu, ciasta i napoje. Wystarczy zabrać dużo humoru i pokaźną sumkę pieniędzy na licytację. Część wpłat z karnetów wstępu oraz cały dochód z licytacji zostanie przeznaczony na wspólną działalność Rad Rodziców    Zapisy, wpłaty do 5 lutego 2018r. w Sekretariacie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rynie.

Wszelkie informacje pod nr tel. 087 4218030.
 
Wspólne kolędowanie

„Życie nie tylko po to jest by brać (...),

i aby żyć siebie samego trzeba dać”

 

                                            S. Sojka

 

            Z okresem Bożego Narodzenia łączy się wiele pięknych tradycji. Wracając do starego zwyczaju zrodził się pomysł na zorganizowanie wspólnego kolędowania pracowników i uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rynie.

            Zapach pomarańczy i choinki zwiastujący ten niezwykły czas wywołuje u nas piękne wspomnienia z dzieciństwa.  Stół nakryty białym obrusem, wokół niego cała rodzina, pierwsza gwiazdka na niebie, opłatek, prezenty pod choinką, zapach wigilijnych potraw od rana to wszystko nasza  polska tradycyjna. W życia pośpiechu często  zapominamy o tym co tak naprawdę piękne i „nasze”. Dzisiaj często życzymy sobie rzeczy, których nie można kupić za pieniądze. Odpoczynek, spokój, radość... Warto więc zatrzymać się na chwilę, odłożyć telefon, komputer i chociaż przez chwilę porostu pobyć razem.

            Dać piękne wspomnienia naszym dzieciom, uczniom, pokazać wartości, które coraz bardziej zatracają się. Właśnie taki był zamysł naszego spotkania. Wszyscy razem w dniu 22.12.2017 r. zasiedliśmy wokół świątecznego stołu.

            Występ uatrakcyjniły kolędy zaśpiewane przez uczniów z klasy IIIa, IIIb, IIb pod kierownictwem Pani Anny Malinowskiej, oraz uczniów z klasy IV b wraz z opiekunem Panią Małgorzatą Perzan.

            Przysłowiową wisienką na torcie był występ zespołu muzycznego, utworzonego przez nauczycieli i zaproszonego gościa. Już pierwsze akordy zagranych i zaśpiewanych kolęd wprowadziły publiczność w ogromny zachwyt. Najbardziej zaangażowani w śpiew byli nasi najmłodsi uczniowie. 

            Wszyscy artyści włożyli w występ wiele serca i życzliwości, za co serdecznie dziękuje. 

            Po wysłuchaniu kolęd przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim życzenia oraz rozdali każdej z klas symboliczny prezent w postaci makowca.

 

 

Podziękowanie

W imieniu własnym oraz Samorządu Uczniowskiego

składam najgorętsze wyrazy wdzięczności:

Pani Beacie Lenczewskiej, Pani Annie Malinowskiej,

ks. proboszczowi Tomaszowi Stefanowskiemu, Panu Tomaszowi Wolańskiemu,

Panu Jarosławowi Majkowskiemu

za poświęcony czas oraz miłe chwile spędzone podczas

uroczystości  „Wspólnego kolędowania”

oraz

Pani Annie Malinowskiej i Pani Małgorzacie Perzan za współpracę

ks. Dariuszowi Szyra  - za obsługę techniczną,

Pani Renacie Jodko – za wykonanie dekoracji,

Pani Małgorzacie Stasiak – za wykonanie dekoracji stołu świątecznego,

Panu Dariuszowi Łukasikowi – za wykonanie szopki Bożonarodzeniowej,

Pani Renacie Jodko oraz Elżbiecie Rudnik za wykonanie kartek świątecznych,

(za dochód z ich sprzedaży zakupiono makowce dla klas)

dziękuję również za pomoc uczniom:

Izabeli Jarmołowicz

Zuzannie Wajszczuk

Dominikowi Larmowi

Kacprowi Sprungowi

Klaudii Pieńkowskiej

Dominikowi Dzadzowi

opiekun SU

Aldona Lemieszek

 

Poniżej przedstawiam krótką fotorelację z uroczystości.

sw1sw2sw3sw4sw5sw6sw7sw8sw9sw10sw11sw13sw14

 

 
Ogłoszenie dyrektora

Wyniki zapytania ofertowego na dostawę artykułów spożywczych

do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie na 2018 rok


››› Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 26 - 30 z 594
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach