Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 1 gość
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1646797 gości

Start
Pogoń za wielkanocnym zającem

W czwartek, 30 marca 2017r.,  wybraliśmy się do  Centrum Aktywnego Wypoczynku "Gwarek"  w Pięknej Górze, by w atmosferze radosnej zabawy przygotować się do nadchodzących świąt. Po przekroczeniu gościnnych progów ośrodka, znaleźliśmy się w wiosennej  krainie kwiatów, ptaków, motyli i .... kurczaków -  małych i dużych. Podzieleni na dwie grupy (każda ze swoim kurczakiem - przewodnikiem) ruszyliśmy w pogoń za wielkanocnym zającem. Żeby go dogonić, musieliśmy wykonać szereg  zadań, m.in. znaleźć złote jajka w basenie pełnym kolorowych piłeczek, nauczyć się tańca szalonego kurczaka, pokonać labirynt prowadzący do norki zająca, przygotować przysmak zająca - witaminowy koktajl, nazwany przez naszą koleżankę  "zastrzykiem energii".

            Wykonaliśmy  sumiennie wszystkie zadania i  w nagrodę spotkaliśmy się w końcu
z zającem, który bardzo chętnie pozował nam do zdjęć.

1234567

 Uczniowie klasy IVa. 
Dzień Wiosny

23 marca uczniowie naszej szkoły przywitali długo oczekiwaną Panią Wiosnę. Tego dnia odbyło się wiele zabaw i konkurencji sportowych. Był wielobój sprawnościowy. Każda klasa miała za zadanie wykonać obraz związany z wiosenną przyrodą. Komisja konkursowa oceniała także kreatywne pomysły poszczególnych klas dotyczące przebrania Pani Wiosny. W tym dniu udowodniliśmy, że nie warto iść na wagary, gdyż ten dzień można ciekawie spędzić w szkole.

12345678910
 
Dzień Świętego Patryka

Dzień Świętego Patryka to irlandzkie święto narodowe i religijne obchodzone 17 marca. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje właśnie kolor zielony.

W tym dniu również w naszej szkole dominującym kolorem ubrań był zielony. Uczniowie starszych klas rozprowadzali zielone balony oraz złote czekoladki (skarby Leprechauna). Każda klasa mogła się popisać zdolnościami plastycznymi - plac apelowy ozdobiono kolorowymi tęczami oraz koniczynami.

Tematyka zajęć jęz. angielskiego związana była z tradycjami powyższego święta. Uczniowie uczestniczyli również w quizie związanym z Irlandią oraz mieli okazję nauczyć się podstawowego kroku tańca irlandzkiego.

Dzień Świętego Patryka zorganizowały Dorota Majkowska i Małgorzata Perzan


1234567891011
 
Zawitała wiosna do świetlicy

Nadeszła wiosna radosna. Świetlica na powitanie nowej pory roku przygotowała kolorowe stroje i dekoracje. Przez kilka dni dzieci wykonywały z bibuły kwiaty, korale, opaski na głowę udekorowane kwiatami i wstążkami. Zrobionych zostało 50 sztuk. Wychowawcy przygotowali świetlicę na przyjście wiosny dekorując korytarze, sale i okna. Prace umilały wiersze i piosenki.

24 marca w piątek klasy I-III witały wiosnę. Stroje  wykonane w świetlicy  jeszcze bardziej zaakcentowały walory tego święta. Dzieci poszły do szkoły w wesołych wiosennych nastrojach.

1356874
 
Pożegnanie karnawału z pączkiem w świetlicy

23 lutego tradycyjnie obchodziliśmy Tłusty Czwartek, czyli karnawał z pączkiem. Dzieci  i nauczyciele świetlicy przynieśli paczki, chrusty, faworki, róże karnawałowe własnego wypieku i zakupione w cukierni oraz napoje. Przypomniana została geneza święta Tłustego Czwartku . W dobrych nastrojach wszystkie słodkości zostały skonsumowane.  Jest to jedno z najbardziej lubianych świąt obchodzonych w świetlicy.c42a1

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 26 - 30 z 561
 
© 2017 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach