Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 2 gości
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1942331 gości

Start
Drugie i trzecie klasy ciężko pracują, bo w dalszym ciągu kodują i programują!!!

W naszej Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Rynie, jak wiecie realizowany  jest projekt Fundacji Orange „Zaprogramuj Przyszłość” we współpracy ze Stowarzyszeniem „Mistrzowie Kodowania”. Od niedawna, udział w projekcie biorą udział klasy II. Mam nadzieję, że jesteście ciekawi, co drugie i trzecie klasy robiły podczas  zajęć przez ostatnie tygodnie.

››› Czytaj całość…
 
Niezwykle radosny - Pierwszy Dzień Wiosny!!!

Żeby tradycji stało się zadość, społeczność Szkoły Podstawowej z oddziałami Gimnazjalnymi w Rynie świętowała dzisiaj przyjście wiosny. Po długiej, mroźnej i  zmiennej pogodzie zimowej, nastał  dzień 21 marca.  Jak wszyscy wiemy, jest to data pierwszego dnia kalendarzowej wiosny.  I właśnie dlatego w wesołych, wiosennych  nastrojach, kolorowych ozdobach, przywitaliśmy długo oczekiwaną wiosnę.

››› Czytaj całość…
 
Dzień Świętego Patryka

16 marca 2018 roku, zgodnie z wieloletnią tradycją obchodziliśmy Dzień Św. Patryka w naszej szkole. Uczniowie mogli przygotować się do tego dnia czytając gazetkę poświęconą Irlandii, jak i jej patronowi. Uroczystość odbyła się w małej sali gimnastycznej (4 pierwsze godziny lekcyjne). Uczennice klasy IV b przybliżyły postać Św. Patryka oraz tradycje związane z obchodami tego święta. Następnie uczniowie klas VI-VII walczyli o laur zwycięstwa w teleturnieju: Who wants to be a millionnaire? Trzyosobowe drużyny udzielały odpowiedzi na temat Irlandii i Św. Patryka utrzymane  w konwencji programu Milionerzy. Zwyciężyła klasa VI b. Tłem imprezy była muzyka irlandzka. Na koniec, zebrana publiczność rozwiązywała quiz utrwalający słownictwo związane ze świętem. Każdy uczeń, który miał tego dnia, zielone elementy ubioru otrzymał słodki upominek sponsorowany przez Radę Rodziców. Poza tym uczniowie klas I-III wykonali wyklejankę (ogromną koniczynkę), dzięki której Św. Patryk tłumaczył istotę Trójcy Przenajświętszej. Można było nabyć złote monety (symbol skarbu Leprikona) oraz zielone baloniki. Salę gimnastyczną pomogły udekorować uczennice klas VI a i b.

                                                                        

Organizatorzy: M. Perzan, D. Majkowska

patryk1patryk2patryk3patryk4patryk5patryk6

 
OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z okazji tego święta, w całej Polsce zorganizowano wiele uroczystości. Również w naszej szkole  po raz kolejny uczciliśmy bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Na uroczystym apelu uczniowie z klasy III b Gimnazjum przedstawili program poetycko –  muzyczny. Wysłuchaliśmy poruszających wierszy Zbigniewa Herberta oraz pieśni i piosenek żołnierskich. Na przerwach rozbrzmiewała muzyka patriotyczna. W przedstawieniu wzięli udział: Iza Jarmołowicz, Konrad Koleśnik, Martyna Stunża, Iza Taradejna oraz Diana Tomaszewicz. Scenariusz opracowała p. Barbara Budna, dekorację wykonała p. Elżbieta Rudnik, oprawę muzyczną przygotowali uczniowie z kl. II b – Dawid Kochański i   Jakub Mróź  pod kierunkiem p. Małgorzaty Buczyńskiej.

Barbara Budna

 

 
VIII Turniej Miast Historycznych- nie mogło nas nie być !!!!!
12 lutego b.r. uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rynie, już po raz ósmy wzięli udział w  Turnieju Miast Historycznych, który odbył się w Hotelu Zamek Ryn. Po przybyciu wszystkich drużyn z okolicznych szkół i oficjalnym otwarciu, zaczęła się wspaniała przygoda.
››› Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 21 - 25 z 597
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach