Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1884250 gości

Start
OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z okazji tego święta, w całej Polsce zorganizowano wiele uroczystości. Również w naszej szkole  po raz kolejny uczciliśmy bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Na uroczystym apelu uczniowie z klasy III b Gimnazjum przedstawili program poetycko –  muzyczny. Wysłuchaliśmy poruszających wierszy Zbigniewa Herberta oraz pieśni i piosenek żołnierskich. Na przerwach rozbrzmiewała muzyka patriotyczna. W przedstawieniu wzięli udział: Iza Jarmołowicz, Konrad Koleśnik, Martyna Stunża, Iza Taradejna oraz Diana Tomaszewicz. Scenariusz opracowała p. Barbara Budna, dekorację wykonała p. Elżbieta Rudnik, oprawę muzyczną przygotowali uczniowie z kl. II b – Dawid Kochański i   Jakub Mróź  pod kierunkiem p. Małgorzaty Buczyńskiej.

Barbara Budna

 

 
VIII Turniej Miast Historycznych- nie mogło nas nie być !!!!!
12 lutego b.r. uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rynie, już po raz ósmy wzięli udział w  Turnieju Miast Historycznych, który odbył się w Hotelu Zamek Ryn. Po przybyciu wszystkich drużyn z okolicznych szkół i oficjalnym otwarciu, zaczęła się wspaniała przygoda.
››› Czytaj całość…
 
Podsumowanie akcji Góra Grosza

27 listopada ruszyła Ogólnopolska Akcja Góra Grosza. Była to już XVIII edycja. Akcja została zorganizowana przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Trwała do 2 stycznia 2018. Celem akcji  było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną - w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Jednak najważniejszym założeniem akcji było działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Nasza szkoła wzorem lat ubiegłych aktywnie uczestniczyła w akcji. Zbiórka monet przybrała charakter konkursu klasowego.

W rywalizacji klasowej:
• I miejsce zajęła klasa IV b , która zebrała kwotę  98,67
• II miejsce klasa I b – kwota  60
• III miejsce klasa III c – kwota  54,58

W podziękowaniu klasy otrzymały dyplomy a klasa IV b została  nagrodzona przez Samorząd Uczniowski  10 punktami w „Konkursie na samorządną klasę”.
Ogółem podczas XVIII edycji akcji „Góra Grosza” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rynie  zebrano 15077 monet o łącznej wartości 497,82 zł. Pieniądze zostaną przesłane na adres organizatora.

Dziękuję  uczniom, wychowawcom, rodzicom oraz wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki i wsparli ten szlachetny cel. Za  pomoc w organizacji akcji w naszej szkole serdeczne podziękowania składam członkom Samorządu Uczniowskiego: Zuzannie Wajszczuk, Dominikowi Larm oraz Izabeli Jarmołowicz.

                                                                                     Koordynator akcji w ZS-P w Rynie -  Izabela Ćwik


123 

 
W karnawale bal nad bale

Dnia 19.01.2018r. w Szkole Podstawowej w klasach edukacji wczesnoszkolnej jak corocznie  odbył się bal karnawałowy. Tym razem prowadzący bal animatorzy z GWARKA zaprosili dzieci do zamku Draculi. Na pięknie udekorowanej dużej sali gimnastycznej dzieci przebrane za czarownice, czarowników, wampiry, wilkołaki, wróżki doskonale bawiły się przy świetnej muzyce, układach tanecznych oraz różnorodnych konkursach. Doskonałą zabawę uświetnił również wybór króla i królowej balu. Zostali nimi: Zuzia Szymańczyk z klasy III c i Dorian Radecki z klasy IIIa. Każda klasa miała zapewnioną niespodziankę w postacią waty cukrowej. W przerwach szampańskiej zabawy dzieci korzystały ze słodkiego poczęstunku ufundowanego przez Radę Rodziców. Serdeczne podziękowania składamy pani Aldonie Lemieszek za piękne udekorowanie sali gimnastycznej oraz rodzicom za ich pomoc.

kar1kar2kar3kar4kar5kar6kar7kar8kar9

 
Zakodowane trzecie klasy

Od połowy stycznia b.r. w Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Rynie realizowany jest projekt Fundacji Orange „Zaprogramuj Przyszłość”. Z wielkim zaangażowaniem biorą w nim udział dwie klasy trzecie z naszej szkoły. Celem projektu jest,  nabycie przez dzieci (poprzez zabawę) umiejętności współpracy, logicznego myślenia, kreatywności, rozwiązywania problemów,  oraz przewidywania różnych następstw.

 Już pierwsze zajęcia pokazały, jak wielkie jest ich zaangażowanie i ciekawość. Słuchały zakodowanej instrukcji w wierszu, budując zgodnie ze wskazówkami zamek. Następnie ustalały za pomocą strzałek, drogę rycerza na szczyt budowli. Zadanie wcale nie było proste, ponieważ krok po kroku musiały zakodować jego ruch w taki sposób, aby mógł dotrzeć do celu. Poza tym, dzieci, układały obrazkowe sudoku na wielkiej macie, które doskonale rozwijało logiczne myślenie i umiejętność współpracy w grupie.

Wspaniałą zabawą, którą realizowaliśmy na zajęciach, ale wymagającą zaangażowania okazało się kodowanie drogi wnuków do domów swoich dziadków. Uczniowie otrzymali instrukcję, której musieli się trzymać, aby odnaleźć dom swojego dziadka. Podczas kodowania drogi, robili zakupy, liczyli ile pieniążków będą kosztowały produkty, oraz ile reszty powinni otrzymać od pani ekspedientki. Dzieci bardzo  zaangażowały się w to zadanie, w grupach słychać było wielką burzę mózgów, która zakończyła się sukcesem wszystkich zespołów.

 Przed naszymi uczniami jest jeszcze wiele ciekawych zadań. Będą na coraz wyższym poziomie rozwijały wszystkie umiejętności, o których już wspomniałam, czekają je także niespodzianki technologiczne, lecz szczegółów nie zdradzę. Mam nadzieję, że będziecie śledzili dalsze artykuły dotyczące zakodowanych trzecioklasistów naszej szkoły.

Tekst: Elwira Wilamowicz

k1k2k3k4k5k6k7k8

 

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 21 - 25 z 594
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach