Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2078444 gości

Start
Cała Gmina czyta dzieciom

           Od 2001 roku w Polsce organizowana jest kampania społeczna propagująca codzienne czytanie dzieciom pt. „Cała Polska czyta dzieciom” . Aby zaszczepić w dzieciach miłość do czytania, na grunt lokalny przeniosła ją Pani Ala Jucewicz i wymyśliła cykliczną akcję pt. „Cała Gmina czyta dzieciom”. I tak przez kilka ostatnich lat, dzieciom w świetlicy czytali mieszkańcy naszej gminy.

           W piątek 12 października 2018r. gościliśmy Panią Alę Jucewicz już jako emerytowaną nauczycielkę świetlicy i jej dobrego ducha, która w przeddzień zbliżającego się święta nauczycieli zainicjowała akcję czytania. Zaproponowała dzieciom z kl. II b kilka ciekawych pozycji współczesnych i znanych pisarzy. Na początek dzieci wybrały książkę Dawida Bedforda i Daniela Howartha pt. „Jaś i fiu fiu”. Po wysłuchaniu odpowiadały na pytania dotyczące treści czytanego tekstu. Po krótkiej przerwie relaksacyjnej wysłuchały kolejnych przez siebie wybranych tekstów znanego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena, czyli bajki pt. „Księżniczka na ziarnku grochu” i bajki pt. „ Calineczka”. Na zakończenie spotkania dzieci złożyły paniom życzenia i zaśpiewały piosenkę o przyjaźni.

Miło było nam gościć Panią Alę Jucewicz oraz wychowawczynię i uczniów z kl. II b.

Wszystkim dziękuję za pełne wrażeń spotkanie.

Jolanta Kołakowska

123

 
Ludzie z pasją

  2   Z okazji zbliżającego się święta nauczycieli w środę, 10 października 2018r. w świetlicy szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Ludzie z pasją”. Dlatego też naszymi gośćmi byli Państwo Wanda i Zenon  Prokopowiczowie, emerytowani nauczyciele szkoły ryńskiej i nie tylko.

Uczestnikami spotkania byli uczniowie z klasy I b, którzy z uwagą i w skupieniu słuchali opowieści pani Wandy i pana Zenka.

           Spotkanie było okraszone nie tylko wspomnieniami, ale też licznymi zdjęciami z tamtych lat, kiedy to nasi goście byli uczniami okolicznych szkół lub też nauczycielami w ryńskiej szkole podstawowej. Pasja z jaką opowiadali o swojej pracy nauczyciela oraz pasje, które rozwijają teraz będąc na emeryturze świadczą o tym, że wszystko to co robili  - kochali i kochają, a wiedzę jaką posiadają wykorzystują w różnych formach obecnej działalności.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie,

 podzielenie się z najmłodszymi uczniami; pasją, wiedzą i życzliwością.

Jolanta Kołakowska

34567891011


 
Obchody Cittaslow w Zespole Szkolno- Przedszkolnym 2018r.

Obchody Cittaslow w roku 2018 polegały na przypomnieniu wiadomości z poprzednich lat. Uczniowie klas starszych V abc VIIb IIIab gimnazjum pod opieką Pani E. Rudnik oraz z P. J. Majkowskim kl. IV ac odwiedzili wystawę edukacyjną „Miasta Cittaslow” przygotowaną w RCK i wzięli udział w konkursie nt. wystawy.

Młodsze dzieci mogły się zapoznawać z ideą Cittaslow, historią ruchu i miastami z naszego regionu z przygotowanych dekoracji, gazetek, prezentacji i plakatów.  Obchody trwały przez cały wrzesień, a finał odbył się od 24 -28września. Ustalono dzień noszenia znaczka- kotylionu Cittaslow. Do świetlicy i przedszkola przybył specjalny gość - Symbol Cittaslow Ślimak Maciuś. Zaprzyjaźniona maskotka rozmawiała z dziećmi i wesoło pląsała przy piosence „Ślimak, ślimak pokaż rogi”. Następnie dzieci zostały zaproszone do wykonania ślimaka wybraną techniką plastyczną. Postać Ślimaka - Dominika Larm, który wykazał się niezwykłym zaangażowaniem wzbudziła zainteresowanie i dużą radość u dzieci, które go chętnie witały i  życzyły szczęśliwej drogi na do widzenia za rok.                         

                                               Organizator: Wiesława Nosek przy współpracy nauczycieli świetlicy

123456789101112131415161718192021

 
Ognisko integracyjne klasy IV c

Korzystając z pięknej i słonecznej pogody w dniu 10 października, klasa 4c zorganizowała ognisko integracyjne. Odbyło się ono na terenie szkoły. Uczniowie po upieczeniu kiełbasek rozegrali mecz w piłkę nożną. Jeden z chłopców zaprezentował sztuczki magiczne .Dzieci miały czas na rozmowy, których czasami im brakuje. Dziękujemy panom: Wojciechowi i Dariuszowi za przygotowanie ogniska.

123456789

 
Ruszyła MegaMisja w naszej swietlicy !

  Uczniowie z klas drugich i trzecich  uczęszczający do świetlicy szkolnej 24 września rozpoczęli  przygodę z MegaMisją. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu przez nauczycielkę Izabelę Ćwik, która zgłosiła świetlicę do konkursu i jest liderem programu.

MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych adresowany  do nauczycieli oraz dzieci w wieku 6-10, który  pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. Wychowankowie  biorąc udział w zajęciach poznają zasady bezpiecznego Internetu, ochrony prywatności, udostępniania treści w sieci, edycji grafik, dźwięków i filmów. Nabywają kompetencje cyfrowe i uczą się w jaki sposób kreatywnie wykorzystywać je podczas nauki i zabawy. Wzmacniają również umiejętności współpracy w grupie.  W czasie każdych zajęć uczniowie śledzą przygody Kuby i Julki oraz Psotnika – wirtualnych bohaterów i podejmują przygotowane przez nich wyzwania. Przebieg zadań oparty jest na fabularyzowanej grze, która przenosi dzieci do cyfrowego laboratorium i pełnej przygód misji. Za realizację wyzwań grupy gromadzić będą punkty i wymieniać je na nagrody dla świetlicy.

Zanim rozpoczęły się pierwsze zajęcia  p. Izabela Ćwik uczestniczyła w zjeździe liderów Megamisji, który odbył się w Warszawie 21-22 września. Na spotkanie do stolicy przyjechało 250 Liderów z całej Polski. W trakcie wydarzenia nauczyciele uczyli się jak wykorzystywać nowoczesne technologie w swojej codziennej pracy, uczestniczyli w  wielu warsztatach, szkoleniach, wykładach, wymieniali się pomysłami aby jeszcze lepiej  realizować założenia programu w szkole. Liderzy mieli również niezwykłą okazję spotkania i rozmowy z ambasadorem MegaMisji – znanym autorem książek dla dzieci i młodzieży, Grzegorzem Kasdepke, który podzielił się doświadczeniami ze spotkań ze swoimi młodymi czytelnikami. Program zjazdu pod względem edukacyjnym był bardzo bogaty i różnorodny. Były to dni pełne inspiracji, wymiany doświadczeń, ale również świetna okazja do nawiązania znajomości pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi w realizację programu. Zdobyta wiedza, nowe umiejętności oraz możliwość spotkania się z liderami z innych szkół na pewno zaowocuje jeszcze większym entuzjazmem podczas realizacji kolejnych wyzwań Megamisji.

s1

s2

s3

 

 

s4

autograf
Po szkoleniu w Warszawie rozpoczęły się zajęcia. Za nami dwa zadania, podczas których uczniowie wcielili się w „dzielnych poszukiwaczy informacji”. Poznali  źródła informacji, dowiedzieli się gdzie szukać wiadomości na interesujący je temat oraz nauczyły się oceniać, w jaki sposób wyszukane informacje będą im przydatne.
                                                   Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania!

1

2_23_245_278911                                               

                                                                                                     Izabela Ćwik

                                               

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 21 - 25 z 629
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach