Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 3 gości
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2217981 gości

Start
Bal karnawałowy

Rady Rodziców, Dyrekcja Zespołu
Szkolno – Przedszkolnego w Rynie
i Mazurskie Centrum Kongresowo – Wypoczynkowe „Zamek Ryn”
zapraszają na Bal Karnawałowy
9 lutego 2019 r. o godz. 19.00
w Hotelu „Zamek Ryn”

cena 100/osoba

 

 Zapewniamy wspaniałą zabawę, dobrą muzykę – Zespół i DJ, wykwintne menu, ciasta i napoje. Wystarczy zabrać dużo humoru i pokaźną sumkę pieniędzy na licytację. Część wpłat z karnetów wstępu oraz cały dochód z licytacji zostanie przeznaczony na wspólną działalność Rad Rodziców.  

Zapisy, wpłaty do 1 lutego 2019 r. w Sekretariacie
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rynie

Wszelkie informacje pod nr tel. 87 4218030


 
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

W grudniu, a dokładnie 3 grudnia wkroczyliśmy i to dosłownie  BRAMĄ  ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA w magiczny czas oczekiwań na Święta Bożego Narodzenia. Niezwykle miło było słuchać opowieści świątecznych i wspólnie kolędować. Przypomnieliśmy sobie tradycje świąteczne w Polsce oraz te kultywowane w naszych domach. Następnie chętne dzieci zaprosiliśmy do udziału w konkursie pt. „Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe”. Największą wiedzą na temat istoty Świąt Bożego Narodzenia oraz świątecznych symboli i tradycji wykazali się uczniowie: Lena Gadomska z kl. IIb, która  zdobyła pierwsze miejsce oraz Tomasz Jurgielewicz z klasy II b, który zajął miejsce drugie. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Pierwsza wizyta Mikołaja zachęciła nas do rozmowy o naszych marzeniach i napisania listów do niego. Ku naszej uciesze swoją krainę Święty Mikołaj odwiedził  dwukrotnie, bo 6 grudnia z okazji swoich imienin i tuż przed samymi świętami 20 grudnia. Przyszedł złożyć wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne oraz przekazał wykonane kartki z życzeniami dla naszych rodzin. Przeżyliśmy ten piękny czas w radosnej atmosferze i wzajemnej życzliwości.

                                                                                          Nauczyciele świetlicy

123456789101112131415


 
Spotkanie Wigilijne 21.12.2018r.
01Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalny urok, jest to czas radości i serdecznych spotkań. Tradycyjnie, jak co roku w naszym przedszkolu odbyło się Spotkanie Wigilijne, wśród zaproszonych gości: Burmistrz Miasta i Gminy Ryn Pan Jarosław Filipek, Przewodniczący Rady Miasta Pan Juliusz Brant, Dyrektor ZS-P  Pani Renata Radziulewicz, Wicedyrektor Pani Hanna Saramak, Wicedyrektor Pani Wiesława Horbowiec-Sekścińska.
"Zatrzymajmy się na chwilę" – to tytuł tegorocznej uroczystości wigilijnej prowadzonej przez nauczycielkę Patrycję Mścichowską.
Tym razem nasze przedszkolaki z grupy ,,Żeglarzy''  wykonały przepiękne, pełne ekspresji przedstawienie złożone z inscenizacji muzycznej do  piosenek : „Kto wie”, ,,Ding, dong”, ,,Wznieś serce”, ,,Jest taki dzień”.  Najmłodsi aktorzy, czyli ,,Złote rybki” pod kierunkiem nauczycielek: Krystyny Ruszczyk i Emilii Patalan zaprezentowały pląs – świąteczne porządki do muzyki ,,Marry Christmas” oraz taniec śnieżynek i elfów do utworu ,,Jingle bells”.  Na zakończenie dziewczynki z grupy „Żeglarzy” przepięknie wykonały układ taneczny do utworu ,,Skrzydła aniołów”.
Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech, były więc ogromne brawa oraz słowa uznania Pani Dyrektor Renaty Radziulewicz, nie tylko dla małych aktorów, ale i dla nauczycielek, za przygotowanie dzieci do występu oraz wykonanie pięknej, świątecznej  dekoracji.
Życzenia z okazji zbliżających się Świąt,  Rodzicom, dzieciom, pracownikom przedszkola złożyli: Dyrektor ZS-P  Pani Renata Radziulewicz, Burmistrz MiG Ryn Pan Jarosław Filipek oraz Przewodniczący RM Pan Juliusz Brant.  Rodzice wraz z  dziećmi zaproszeni zostali do wspólnego, wigilijnego stołu, pięknie udekorowanego przez Panią Elwirę  Draguńską. Poczęstunek  zakupiła Rada Rodziców ze środków zebranych podczas kiermaszu świątecznego.
020304050607080910111213
 
Przedświąteczny wolontariat - RAZEM NA ŚWIĘTA

0Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rynie aktywnie włączył się w przedświąteczny wolontariat wspierając akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej  "Razem na Święta". Jej celem jest wsparcie osób starszych, chorych, samotnych, potrzebujących pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych.

17 grudnia członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z opiekunem p. Izabelą Ćwik  odwiedzili uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy przy "RYSIPON-Dar Serca" w Rynie.  Celem wizyty  była integracja z osobami niepełnosprawnymi poprzez wspólne warsztaty plastyczne. Wolontariusze podzielili się swoimi pomysłami  i wspólnie z uczestnikami  WTZ i ŚDS wykonali  ozdoby bożonarodzeniowe: bombki, gwiazdy, bałwanki, choinki i kartki. Powstały  piękne prace, w które wykonawcy włożyli mnóstwo serca. Praca  twórcza przyniosła uczestnikom zajęć  wiele radości a przede wszystkim zbliżyła ich do siebie, zaowocowała stworzeniem więzi i nowych znajomości. Zarówno młodsi jak i starsi twórcy z  łatwością  znaleźli wspólny język.  Czas upłynął w miłej atmosferze a wspólne rozmowy, dźwięki kolędy wprowadziły wszystkich w radosny nastrój. Była to niezwykła lekcja integracji, empatii i tolerancji,

                                         Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i wspólnie spędzone chwile.

                                                                                 Szkolny Klub Wolontariusza

#RazemNaŚwięta

10876941215161718195
1142321
 
Ogłoszenie

Wyniki zapytania ofertowego
na dostawę artykułów spożywczych dla ZS-P w Rynie, ul. Szkolna 8A
na 2019 rok


 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 16 - 20 z 653
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach