Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2264082 gości

Start
Karnawałowa Baśń

Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas 7 lutego 2019 roku. Jesteście ciekawi szczegółów? Za chwileczkę wszystko Wam opowiem...

12345678910


››› Czytaj całość…
 
Bal karnawałowy w świetlicy

            W  piątek 8 lutego w świetlicy szkolnej odbył się bal karnawałowy. Była to kolejna impreza przygotowana przez Świetlicowy Samorząd.  Dzieci miały okazję wziąć udział nie tylko w tańcach przy ulubionej muzyce, ale także w różnych zabawach i konkursach min. taniec z balonem, tor przeszkód, jedzenie jabłka zawieszonego na sznurku, "Muzyczne krzesła".  Radosną atmosferę dopełniały karnawałowe stroje dzieci oraz wystrój sali. To był dzień pełen emocji oraz  muzycznych i tanecznych wrażeń.

Dziękujemy organizatorom: Zuzannie Szymańczyk, Michalinie Wilamowicz, Łukaszowi Banaszak i Mateuszowi Budka za zaangażowanie i wspólną zabawę.

                                                                                   Nauczyciele świetlicy

123456789101112

 

 
Cała Gmina czyta dzieciom

„Herbatka z wnukami”

  W środę 16 stycznia 2019r. po raz kolejny w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z czytaniem. Miało ono charakter międzypokoleniowy.

      Uczniowie z kilku młodszych klas Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rynie, zaprosili swoich dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

       W czasie spotkania przy stołach ze słodkościami, dzieci jako gospodarze zadbali o swoich gości częstując ich wypiekami, napojami i dbając by czuli się miło.

W międzyczasie babcie i dziadkowie pokazywali zdjęcia, wspominali czas spędzony z wnukami i opowiadali ciekawe historyjki z czasów swojego dzieciństwa  i czasu opiekowania się wnukami.

        Dzieci wcześniej rysowały i ozdabiały portrety babć i dziadków, które w czasie spotkania przy pomocy autorów były rozpoznawane przez gości i budziły zachwyt oraz przygotowały prezent w postaci pudełeczka-serduszka z życzeniami.

         Z życzeniami związana była kolejna niespodzianka, która przeniosła naszych gości w świat dzieciństwa, czyli rozpoznawanie tytułów bajek, wierszy po fragmentach książek czytanych przez dzieci lub powoli odsłanianych symboli i obrazków. Dziadkowie świetnie sobie poradzili z tym zadaniem.

          Na zaproszenie do przeczytania wnukom bajki nie trzeba było długo czekać. Jedna z babć tak się wczuła w swoją rolę, że zachwyciła wszystkich słuchaczy determinacją dzięki, której przeczytała dwie bajki i chciała jeszcze.

    Miłym zakończeniem spotkania były życzenia wypowiedziane przez dzieci i wręczenie wspomnianych serduszek. Do życzeń dołączyła się pani dyrektor Hanna Wędrowska – Saramak oraz prowadząca.

Dziękuję serdecznie przemiłym gościom, którzy nas zaszczycili swoją obecnością i sprawili,że na chwilę powróciły czasy dzieciństwa,a wnukowie mieli możliwość pobycia z nimi i podziękowania za serce i opiekę. 

Podziękowania kieruję też do dzieci, które bardzo ładnie zaopiekowały się gośćmi.

Jolanta Kołakowska

dsc063303dsc06334456789101112

 
Zdobywamy wiedzę i nagrody w MegaMisji !

logoOd września 2018 roku w naszej szkole realizowany jest nowoczesny program edukacji cyfrowej Fundacji Orange „MegaMisja".  Dzieci w świetlicy dzielnie rozwiązują kolejne zadania w programie, odkrywając dobre i bezpieczne strony technologii. Uczestnicy zajęć MegaMisji  zdobyli już wiedzę z następujących obszarów kompetencji cyfrowych: korzystanie z informacji, dziecko w środowisku medialnym, język mediów, prawo. Uczniowie mieli  okazję dowiedzieć się jak kreatywnie wykorzystywać nowe technologie, jak przestrzegać netykiety i praw autorskich, gdzie szukać wiarygodnych informacji, jakie treści publikować i jak chronić swoją prywatność, a jakich niebezpieczeństw unikać. Uczniowie pracują w grupach i co tydzień podejmują kolejne wyzwania. Za każde zadanie otrzymują punkty, które wymieniają na nagrody. W ostatnim czasie dzięki zaangażowaniu w program MegaMisja zdobyliśmy wspaniałe upominki. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia otrzymaliśmy  kreatywny zestaw plastyczny. Wręczyła go Wicedyrektor Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Rynie Pani Hanna Wędrowska – Saramak dziękując nam  za aktywność i efektywną  pracę. Po  Nowym Roku czekała nas kolejna miła niespodzianka – nagroda w postaci tabletu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z otrzymanych prezentów i z radością będziemy wykorzystywać je podczas zajęć. Na pewno  zdobyte nagrody zmotywują nas do dalszych działań i  pomogą jeszcze efektywniej wypełniać kolejne zadania.                                                                            

                                                              Lider programu MegaMisja -   Izabela Ćwik                    

23468791011121314151617181921

 
Bal karnawałowy

Rady Rodziców, Dyrekcja Zespołu
Szkolno – Przedszkolnego w Rynie
i Mazurskie Centrum Kongresowo – Wypoczynkowe „Zamek Ryn”
zapraszają na Bal Karnawałowy
9 lutego 2019 r. o godz. 19.00
w Hotelu „Zamek Ryn”

cena 100/osoba

 

 Zapewniamy wspaniałą zabawę, dobrą muzykę – Zespół i DJ, wykwintne menu, ciasta i napoje. Wystarczy zabrać dużo humoru i pokaźną sumkę pieniędzy na licytację. Część wpłat z karnetów wstępu oraz cały dochód z licytacji zostanie przeznaczony na wspólną działalność Rad Rodziców.  

Zapisy, wpłaty do 1 lutego 2019 r. w Sekretariacie
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rynie

Wszelkie informacje pod nr tel. 87 4218030


 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 16 - 20 z 657
 
© 2019 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach