Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 1884251 gości

Start
"Czysty Ryn - segregacja to styl życia"

Tak brzmiało motto tegorocznych obchodów  Dni Ziemi 2018 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rynie.  Inauguracja obchodów Dni Ziemi 2018r. rozpoczęła się już 23.04., kiedy to odbyła się prezentacja na temat ochrony płazów krajowych, przeprowadzona przez przedstawiciela  Mazurskiego Parku Krajobrazowego.  Światowy Dzień Ziemi to idealna okazja, żeby zastanowić się nad wpływem, jaki każdy  z nas ma na środowisko naturalne. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem walki  z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Cała społeczność szkolna została zaangażowana w działania i obchody. Uczniowie z klas  siódmych oraz klasy drugie i trzecie gimnazjum wzięli udział w zajęciach plastycznych i EKO- zabawach z wykorzystaniem surowców wtórnych. Uczniowie podzieleni na trzy grupy wykonali  plakaty na temat:

Grupa I- Nasze działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego w moim mieście, gminie.

Grupa II-  Działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego w kraju.

Grupa III- Działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego na świecie.

Oceniana były zgodność  pracy z tematyką, pomysłowość oraz  walory estetyczne

Każda grupa zaprezentowała  krótko swój plakat.

Następnie uczniowie wzięli udział w rozgrywkach miedzy klasowych . Były to zawody sprawnościowe z wykorzystaniem surowców wtórnych:

·        Rzuty plastikowymi butelkami do kosza

·        Biegi z rurą

·        Kręgle z butelek

·        Bieg na czas z butelką wypełnioną wodą, sztafeta.

 

Uczniowie mogli się przekonać, jak łatwo można zorganizować zawody sportowe posiadając jedynie plastikowe butelki. Wcześniej uczestniczyli w zawodach – segregacja na czas. Liczył się czas i poprawność wykonania zadania. Wszystkie konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. Zawody sportowe wygrała klasa IIA. W tym dniu zaplanowane były również zajęcia terenowe. Niestety z powodów  pogodowych nie odbyły się. Pomysłodawczynią i koordynatorem obchodów  Dnia Ziemi była pani Jolanta Przymorska.  Podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu imprezy należą się również pani Aldonie Lemieszek, panu Andrzejowi Koleśnikowi, pani Krystynie Wójcik , pani Elżbiecie Rudnik oraz uczniom : Izabeli Jarmołowicz, Dianie Tomaszewicz i Jakubowi Frydrycy

pla1pla2pla3pla4

 pla5pla6pla7pla8

 
Turniej BRD 2018

brd2018_03Powiatowy finał turnieju BRD szkół podstawowych i gimnazjówW środę 25.04.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Giżycku miały miejsce eliminacje powiatowe Warmińsko–Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu giżyckiego.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

  • Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
  • Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
  • Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
  • Popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
  • Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Drużyny z poszczególnych gmin naszego powiatu rywalizowały w konkurencjach takich jak: test
z przepisów ruchu drogowego, jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Skład naszej drużyny w kategorii szkół gimnazjalnych, która zajęła II miejsce to: Emilia Świder, Jakub Leonik i Jakub Dorożko.
Drużyna reprezentująca naszą szkołę podstawową w składzie: Karolina Gębal, Paula Gleba, Jakub Gers i Paweł Onyszko - zajęła VI miejsce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy w następnych turniejach wyższych pozycji.
 
Drugie i trzecie klasy ciężko pracują, bo w dalszym ciągu kodują i programują!!!

W naszej Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Rynie, jak wiecie realizowany  jest projekt Fundacji Orange „Zaprogramuj Przyszłość” we współpracy ze Stowarzyszeniem „Mistrzowie Kodowania”. Od niedawna, udział w projekcie biorą udział klasy II. Mam nadzieję, że jesteście ciekawi, co drugie i trzecie klasy robiły podczas  zajęć przez ostatnie tygodnie.

››› Czytaj całość…
 
Niezwykle radosny - Pierwszy Dzień Wiosny!!!

Żeby tradycji stało się zadość, społeczność Szkoły Podstawowej z oddziałami Gimnazjalnymi w Rynie świętowała dzisiaj przyjście wiosny. Po długiej, mroźnej i  zmiennej pogodzie zimowej, nastał  dzień 21 marca.  Jak wszyscy wiemy, jest to data pierwszego dnia kalendarzowej wiosny.  I właśnie dlatego w wesołych, wiosennych  nastrojach, kolorowych ozdobach, przywitaliśmy długo oczekiwaną wiosnę.

››› Czytaj całość…
 
Dzień Świętego Patryka

16 marca 2018 roku, zgodnie z wieloletnią tradycją obchodziliśmy Dzień Św. Patryka w naszej szkole. Uczniowie mogli przygotować się do tego dnia czytając gazetkę poświęconą Irlandii, jak i jej patronowi. Uroczystość odbyła się w małej sali gimnastycznej (4 pierwsze godziny lekcyjne). Uczennice klasy IV b przybliżyły postać Św. Patryka oraz tradycje związane z obchodami tego święta. Następnie uczniowie klas VI-VII walczyli o laur zwycięstwa w teleturnieju: Who wants to be a millionnaire? Trzyosobowe drużyny udzielały odpowiedzi na temat Irlandii i Św. Patryka utrzymane  w konwencji programu Milionerzy. Zwyciężyła klasa VI b. Tłem imprezy była muzyka irlandzka. Na koniec, zebrana publiczność rozwiązywała quiz utrwalający słownictwo związane ze świętem. Każdy uczeń, który miał tego dnia, zielone elementy ubioru otrzymał słodki upominek sponsorowany przez Radę Rodziców. Poza tym uczniowie klas I-III wykonali wyklejankę (ogromną koniczynkę), dzięki której Św. Patryk tłumaczył istotę Trójcy Przenajświętszej. Można było nabyć złote monety (symbol skarbu Leprikona) oraz zielone baloniki. Salę gimnastyczną pomogły udekorować uczennice klas VI a i b.

                                                                        

Organizatorzy: M. Perzan, D. Majkowska

patryk1patryk2patryk3patryk4patryk5patryk6

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 16 - 20 z 594
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach