Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

Odwiedza nas 1 gość
od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2078469 gości

Start
Tydzień Patriotyzmu w świetlicy

W dniach 5-9.11.2018r. przygotowywaliśmy się do Święta Niepodległości w następujący sposób:

1.     Przygotowanie ekspozycji nt. Święta Niepodległości. Ogłoszenie TYGODNIA PATRIOTYZMU. Wyjaśnienie pojęcia: patriotyzm i kto może być patriotą.

2.     Zapoznanie z historią Polski i 100- letnią rocznicą Święta Niepodległości.

3.     Wykonanie prac plastycznych: symbole narodowe w różnych technikach. Szacunek do symboli Polski.

4.     Rozdanie wierszy chętnym uczniom i próby w pięknym czytaniu.

5.     Przygotowanie dekoracji w sali zabaw.

6.     „Lekcja Patriotyzmu” - zaproszenie dzieci na występ starszych uczniów i wysłuchanie pieśni patriotycznych wprowadzających w nastrój uroczystości i nadchodzącego święta.

7.     Na koniec indywidualne wykonanie swojego serca- nalepki i symboliczne umieszczenie go na plakacie „Serce dla Ojczyzny”.

                                                                  Organizator: Wiesława Nosek

123456789101112

 

 
Moja Ojczyzna quiz

W ramach obchodów 100-lecia Polski Niepodległej, uczniowie klas I – III uczestniczyli w quizie z zakresu edukacji społecznej. Dzieci mogły sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę w trzech kategoriach: klasy I - polskie symbole narodowe, klasy II – zwyczaje i tradycje narodowe oraz klasy III- wielcy Polacy. Uczniowie odpowiadali na pytania wykorzystując tablicę interaktywną, a bazą spotkania patriotycznego była platforma edukacyjna SQULA. Inicjatorem oraz organizatorem spotkania była Małgorzata Perzan.

ni1ni2ni3ni4ni5ni6

 
Uroczystość z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
0109.11.2018 dzieci z grupy ,,Ważek'' pod kierunkiem nauczycielki Janiny Kisielak wystąpiły w  montażu słowno - muzyczny z wykorzystaniem utworów o tematyce patriotycznej: ,,Co to jest Polska?'' - Cz. Janczarskiego, ,,Kto ty jesteś? - Polak mały''- Wł. Bełzy, ,,11 Listopada'' - M. Brykczyńskiego.
Podczas uroczystości dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych od 3-latków do 6-latków rozwijały poczucie przynależności narodowej, pogłębiły wiadomości o swojej ojczyźnie, poznały wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, uczyły się szacunku do symboli narodowych Polski (hymnu, flagi, godła).
Na zakończenie uroczystości nasze przedszkolaki potrafiły bez trudu odpowiedzieć na pytania: Jak wygląda godło Polski, co symbolizują biel i czerwień, dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią?
W tym dniu dzieci 5 i 6-letnie z grup: ,,Ważki'', ,,Sternicy'', ,,Mewy'', ,,Żeglarze'' uczestniczyły w Apelu z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  pod kierunkiem nauczycielki Pani Małgorzaty Buczyńskiej.
Nasze przedszkolaki miały też swój udział w tej uroczystości, dzieci uczęszczające na kółko taneczne , prowadzone przez nauczycielkę Elżbietę  Rudnik zatańczyły w pięknych strojach krakowiaka. O  godzinie 11.11 włączyliśmy się do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji bicia Rekordu dla Niepodległej.
020304050607080910
 
Halloween

Aby poznać język obcy należy nie tylko uczyć się słówek i gramatyki, ale także poznawać kulturę i obyczaje danego kraju.. Jak  co roku poznawaliśmy zwyczaje związane z Halloween świętem obchodzonym w państwach anglojęzycznych. Uczniowie brali udział w quizach i zabawach. Poza tym, zgodnie z tradycją, utrwalaliśmy zwroty związane z kupowaniem i sprzedawaniem na stoisku ze słodkościami. Dzień ten był przygotowany przez uczniów dwóch Kół Języka Angielskiego realizujących projekt: Od barteru do bitcoina. Nad przebiegiem imprezy czuwały nauczycielki języka angielskiego: M. Perzan i D. Majkowska.

h1h2h3h4h5h6h7

 
Cała Gmina czyta dzieciom

Od wielu tygodni wszyscy przygotowujemy się do głównych obchodów uczczenia 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 Zatem i w świetlicy szkolnej w czasie zajęć rozmawiamy z dziećmi o symbolach narodowych, o tym jak doszło do zaborów ziem polskich i o tym kto miał największy wpływ na odzyskanie wolności, jaką rolę odegrały legiony, a kim był Józef Piłsudski.

             W środę, 7 listopada 2018r. odwiedził nas Pan Adam Majgier, emerytowany nauczyciel historii, przewodnik po zamkowych tajemniczych komnatach i jak się potem w czasie spotkania okazało – pasjonat historii Polski.

             Pan Adam, dzieciom z klas pierwszych i drugich SP czytał fragmenty książki współczesnego autora Kazimierza Szymeczko pt. „ A to historia!”. Uczniowie w sposób przystępny dowiedzieli się jakie były losy Polski na przełomie XVIII, XIX i XX wieku uwieńczone sukcesem odzyskania niepodległości w 1918r. W trakcie spotkania nasz gość zadawał dzieciom pytania związane z fragmentem przeczytanego tekstu i poprzez ich wypowiedzi widać było, że wielu z nich ten trudny historyczny temat bardzo zaciekawił, ku mojej i gościa radości.

Ta lekcja czytanej historii na pewno na długo pozostanie dzieciom w pamięci.

Dziękuję Panu Adamowi za wzbudzanie w młodych sercach patriotyzmu i uświadomienie jak ważna jest wolność słowa i ta wolność, w której żyjemy.

Jolanta Kołakowska

10798123456111213

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 11 - 15 z 629
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach