Menu witryny

Uczestniczymy w

English Teaching
Szkoła bez przemocy
Szkoła promująca zdrowie
Szansa dla Młodego Serca

Nasze certyfikaty


Szkoła promuje zdrowie

Statystyka

od dnia 8 listopada 2006 odwiedziło nas 2078439 gości

Start
Mikołaj w przedszkolu
016.12.2018 - tego dnia już od rana rozbrzmiewał dzwoneczek Mikołaja w przedszkolu, a  na piętrze w holu, w pięknej, zimowo-świątecznej scenerii, Mikołaj osobiście witał przychodzące dzieci. Towarzyszące Mikołajowi Śnieżynki z  radością częstowały przedszkolaków cukierkami. Nieco później, ten tak długo oczekiwany przez dzieci gość pojawił się w każdej z 6 grup przedszkolnych. Tym razem z saniami, na których przywiózł  prezenty. Oczywiście były piosenki, pląsy, wierszyki dla Mikołaja, a z jego strony kilka ,,niewygodnych'' dla dzieci pytań, ale i z tym nasze przedszkolaki poradziły sobie doskonale. Tak więc z wielką radością przyjęły drobne upominki od Mikołaja i bardzo chętnie pozowały do wspólnego zdjęcia.
Imprezę mikołajkową przygotowały i prowadziły nauczycielki: Emilia Patalan, Krystyna Ruszczyk we współpracy z  Samorządem Uczniowskim oraz  Radą Rodziców.
0203040506070809
 
Andrzejki w świetlicy szkolnej

W czwartek 29 listopada br. w przeddzień tradycyjnych andrzejek, członkowie świetlicowego samorządu przeprowadzili szereg wróżb związanych z andrzejkami i mniej znanymi katarzynkami. W magicznej scenerii krainy magii i wróżbitów można było dowiedzieć się jak będzie miał na imię przyszły wybranek lub wybranka, kim będziemy w przyszłości i co nas w niej czeka. W zabawie uczestniczyli uczniowie klas I-III i klas starszych. Wystrojem sali i przygotowaniem rekwizytów zajął się zespół samorządu świetlicy szkolnej, któremu wszyscy dziękujemy za wspólną zabawę.                                  

   Nauczyciele świetlicy   

235

4 6789101112131415

 

 
Bieg 100 kilometrów na Stulecie Odzyskania Niepodległości
07W dniu 8 listopada 2018r. od godz. 9.50 na Stadionie Miejskim, dzieci i uczniowie Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Rynie rozpoczęli bieg sztafetowy, którego łączna długość miała wynieść 100 kilometrów dla podkreślenia 100 – lecia Odzyskania Niepodległości.
Bieg sztafetowy rozpoczęły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Rynie z grupy „Żeglarze” i „Mewy”, gdzie przy dźwiękach muzyki patriotycznej przebiegały pierwsze odcinki sztafety – dystans 150 m, 20 dzieci, łącznie 3 km. Następnie wystartowali uczniowie Szkoły Podstawowej. Klasy I – dystans 150 m, 14 uczniów z klasy, łącznie 4,2 km. Klasy II – III – dystans 300 m, 14 uczniów z klasy, łącznie 16,8 km. Klasy IV – VI – dystans 600 m, 10 uczniów z klasy, łącznie 48 km. Klasy VII – VIII – dystans 900 m, 5 uczniów z klasy, łącznie 18 km. Publiczne Gimnazjum klasa III – dystans 900 m, 5 uczniów z klasy, łącznie 9 km, a kończyli sztafetę nauczyciele, którzy mieli do pokonania dystans 1 km. Wspólne bieganie zakończyło się o godz. 14.40 i razem dokonaliśmy tego wyczynu – „100 km dla Niepodległej”. Każdy z uczestników biegu sztafetowego otrzymał pamiątkowy certyfikat.

101112
Wspólne bieganie przebiegało w przyjaznej, miłej i sportowej atmosferze, a zadbali o to nauczyciele i wychowawcy, a także uczennice klas III Publicznego Gimnazjum – Wiktoria Szpakowska, Karolina Soból, Alicja Jocz, Emilia Świder, Roksana Stunża i Amelia Wolańska, które w ramach projektu edukacyjnego czuwały nad sprawnym przebiegiem zawodów, zapisywały przebiegnięte odległości, jak również częstowały uczestników ciepłą herbatą i słodkimi pączkami. Współorganizatorem biegów było Stowarzyszenie Sportowe i Rekreacyjne w Rynie.
0809

 
Projekty sportowe
Zespół Szkolno–Przedszkolny w Rynie nawiązał współpracę z instytucją Sport Life – Fundacją Promocji i Rozwoju Sportu w Warszawie, w ramach której uczniowie naszej szkoły mogą uczestniczyć w różnych projektach, wydarzeniach sportowych.

››› Czytaj całość…
 
Projekt - Piłka Nożna w Szkole
01W dniu 29 października 2018r. w  siedzibie Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie odbyło się wręczenie certyfikatów szkołom uczestniczącym w programie „Piłka Nożna w Szkole” pod patronatem Warmińsko - Mazurskiego Kuratorium Oświaty.
Wraz z certyfikatami przedstawiciele szkół otrzymali zestawy materiałów szkoleniowych (książki, czasopisma) z zakresu szkolenia piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży, a nauczyciele prowadzący zajęcia w szkołach otrzymali koszulki sportowe z logo WMZPN. Ponadto wszystkim jednostkom uczestniczącym w programie WMZPN zapewni przynajmniej raz w roku, przeprowadzenie przez wykwalifikowanego trenera piłki nożnej pokazowych zajęć treningowych z uczniami danej szkoły, ukierunkowanych na realizację programu szkolenia rekomendowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej. Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej „Piłka Nożna w Szkole” został przyznany wyróżniającym się szkołom i placówkom oświatowym, prowadzącym zajęcia sportowe z zakresu piłki nożnej. Jakość i poziom spełniania wymagań potwierdza liczba przyznanych gwiazdek, w każdym z pięciu obszarów oceny. Przedstawiciele WMZPN odwiedzili wszystkie szkoły aplikujące do udziału w programie i dokonali weryfikacji danych zawartych we wnioskach. Do programu w pierwszej turze zakwalifikowano 30 szkół (26 podstawowych i 4 ponadgimnazjalne).
0203
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 629
 
© 2018 Szkoła Podstawowa w Rynie; wykonanie domki na Mazurach